Setari Cookie-uri

avort, sex ne protejat, pilula de a doua zi??

buna ziua..daca ma poate ajuta cineva cu vreun sfat...am 31 ani, doua cezariene..pe intai ianuarie am intarcat bebelusul de numai un an si sase luni deoarece am fost insarcinata in sase saptamani..pe 23 ianuarie am facut avort- primul-, dar pe 04 februarie am avut relatii cu sotul, la 10 zile de la avort. La final am observat ca condomul se rupsese..am luat pilula de a doua zi,dupa aproape 10 ore,de dimineata..intrebarea mea este cand voi avea menstruatie?normal era sa fie in aceeasi data cu avortul..dar nu stiu, nu am mai trecut prin asa ceva...va multumesc..
alina_udrescu
Postat pe 4 Februarie 2014 14:40
Auu,cam multe evenimente intr-un timp atat de scurt,poate te-ai dereglat hormonal ,daca ai luat pilula de a doua zi,va veni si menstra.
alandalaportocala
Postat pe 4 Februarie 2014 14:46
De la: alina_udrescu, la data 2014-02-04 14:40:13buna ziua..daca ma poate ajuta cineva cu vreun sfat...am 31 ani, doua cezariene..pe intai ianuarie am intarcat bebelusul de numai un an si sase luni deoarece am fost insarcinata in sase saptamani..pe 23 ianuarie am facut avort- primul-, dar pe 04 februarie am avut relatii cu sotul, la 10 zile de la avort. La final am observat ca condomul se rupsese..am luat pilula de a doua zi,dupa aproape 10 ore,de dimineata..intrebarea mea este cand voi avea menstruatie?normal era sa fie in aceeasi data cu avortul..dar nu stiu, nu am mai trecut prin asa ceva...va multumesc..



Ai rabdare,avortul aduce o usoara modificare in desfasurarea menstrei,dar te intreb cum de ai acceptat sa ai contact sexual,chiar protejat fiind,intr-un timp atat de scurt de la producerea intreruperii de sarcina,cum poti fi atat de neglijenta cu starea ta de sanatate,cand,se cunoaste ca sunt necesare sase saptamani de repaus sexual dupa astfel de interventii???Si tableta luata poate influenta ciclul menstrual,iti creezi probleme singura!!!

Asteapta menstra si abtine-te de la contactele sexuale pana trec cele sase saptamani de abstinenta!!!Este vorba de sanatatea ta,de uterul tau ,care trebuie as se refaca,de vaginul tau ,asupra caruia s-a intervenit!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Februarie 2014 15:00
Biata femeîe ! Daca o avea un dement de barbat care nu intelege ca nu se mai poate un timp....eu cred ca barbate-sau e de vina !
Fusun_ge
Postat pe 4 Februarie 2014 19:20
De la: Fusun_ge, la data 2014-02-04 19:20:26Biata femeîe ! Daca o avea un dement de barbat care nu intelege ca nu se mai poate un timp....eu cred ca barbate-sau e de vina !



Daca este astfel, o compatimesc pe doamna noastra!!!De fapt ,nu ma mira o eventuala astfel de atitudine,cati barbati sunt intelegatori cu partenerele lor in astfel de conditii???
kudika_15804
Postat pe 4 Februarie 2014 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Anticoneptionale 2 De la: andreeaBMA 1 August 2011 06:38
clinica dr. filip 1 De la: kudika495392 15 Iunie 2012 17:33
PROLUTON DEPOT 500MG/2ML-INLOCUIESTE GRAVIBINONUL 1 De la: healthy014445 27 Martie 2010 19:57
Se mai poate transmite sifilisul? 16 De la: healthy017387 23 Iunie 2010 18:21
tratament naturist pentru amenoree , infertilitate , dereglare hormonala! ce parere aveti , ati incercat ? 1 De la: aliceea2000 1 Decembrie 2009 15:16