Setari Cookie-uri

Fugiti de Alicante Brasov

Oamenii buni sa va feriti de Alicante Brasov cei mai neseriosi producatori de mobila . Am comandat o bucatarie , am platit un avans si dupa o lunga asteptare am fost solicitata sa Achit si diferenta deoarece Mobila ar fi gata si urma sa soseasca in 2 zile . Dar nimic dupa 2 saptamani nu am nici Mobila nici banii. Se eschiveaza in explicatii , na am fost sunata de producatori ca nu au primit nici un ban de la alicante deoarece au probleme financiare si abia acu 3 zile au primit un avans pentru a se apuca de comanda . Astept de 1 luna si inca nu am nimic .... P mare invatare de minte in a nu mai da banii inainte de a avea produsul. Bine ar fi ca toti acesti nernici care nu sunt seriosi si se folosesc de banii clientilor In alte scopuri sa dispara de pe piata. Urmeaza protectia consumatorului si judecata, asta In cazut in care nu se onoreaza comanda la ultimul termen dat. Va rog daca ai avut experiente asemanatoare scrie.
kudika_970842
Postat pe 13 Iulie 2014 16:09
Vreau sã știu dacã s-a rezolvat problema dumneavoastrã pentru cã și eu sunt în aceeași situație- mobila de bucãtãrie în valoare de 7750 lei,desi achitatã integral,nu a fost livratã la timp. Dupã reclamația de la Protecția consumatorului s a livrat incompletã (fãrã compartimentele de inox, spoturi mânere, ornamente) deoarece: "șeful nu are bani sã le cumpere acum". Sunt la stadiul de discuții, telefoane, reclamații. ....
Sfatul meu: dacã vreți liniște, nu vã complicați cu aceastã firmã!
kudika_980421
Postat pe 30 Ianuarie 2015 11:47
Unde sa fugim ?
INTELIGENTUL-
Postat pe 30 Ianuarie 2015 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cei care nu au facut copie dupa briful vechii cum fac rost de copie? 2 De la: a_martinescu2000 2 Februarie 2009 13:39
Cazare Berceni 2 De la: dynnaa 27 Ianuarie 2012 13:44
EXECUTAM MENTENANTA RENOVARI DECORATIUNI RESTAURARI 2 De la: TANASE_CONSTRUCT 7 Februarie 2012 19:14
Garsoniere - Apartamente - Inchirieri Spatii Comerciale Bucuresti 1 De la: kudika_14477 19 August 2012 15:20
aer conditionat 2 De la: kudika426634 23 Octombrie 2016 10:22