Setari Cookie-uri

Unpic de ajutor va rog doamnelor! Multumesc

Buna, am 22 de ani iar prietena mea 20 de ani.
Am avut contact sexual protejat( iar pe langa prezervativ, ejaculez afara din ea cand e momentul ca sa fiu sigur, chiar daca am prezervativul pus) cu prietena mea pe data de 19.07, iar CM trebuia sa inceapa pe 26.07, dar nu a venit.
Ea a inceput sa faca innot la bazin inca de pe data de 15.07 si a continuat asa cam 10-12 zile fara pauza, cate 30 de bazine pe zi.
In data de 2.08 (pranz) a facut 2 teste de sarcina care au iesit negative, iar apoi am mai avut un contact sexual in aceeasi zi (folosind aceeasi metoda de contraceptie ca deobicei).
Pe data de 7.08 seara, a facut alte 2 teste care au iesit negative, iar a doua zi dimineata (prima urina) data de 8.08 a facut un altul care a iesit negativ.
Adevarul e ca suntem unpic stresati amandoi cu privire la aceasta situatie.
Intrebarile mele sunt urmatoarele :

- exista vre-o sansa de sarcina in situatia data?
- e posibil ca CM menstrual sa fie afecatat de efortul fizic depus la bazin, la care se adauga si stresul lipsei CM?
- ce alte modalitati de testare a posibilei sarcine mai exista?

Hey, stiu ca probabil mai sunt persoane in situatia asta si stiu ca de "putin" stresanta e.
Apreciez oricum orice raspuns.
Multumesc!
Herrmes
Postat pe 11 August 2014 13:06
De la: Emanuelboss, la data 2014-08-11 13:06:19Buna, am 22 de ani iar prietena mea 20 de ani.
Am avut contact sexual protejat( iar pe langa prezervativ, ejaculez afara din ea cand e momentul ca sa fiu sigur, chiar daca am prezervativul pus) cu prietena mea pe data de 19.07, iar CM trebuia sa inceapa pe 26.07, dar nu a venit.
Ea a inceput sa faca innot la bazin inca de pe data de 15.07 si a continuat asa cam 10-12 zile fara pauza, cate 30 de bazine pe zi.
In data de 2.08 (pranz) a facut 2 teste de sarcina care au iesit negative, iar apoi am mai avut un contact sexual in aceeasi zi (folosind aceeasi metoda de contraceptie ca deobicei).
Pe data de 7.08 seara, a facut alte 2 teste care au iesit negative, iar a doua zi dimineata (prima urina) data de 8.08 a facut un altul care a iesit negativ.
Adevarul e ca suntem unpic stresati amandoi cu privire la aceasta situatie.
Intrebarile mele sunt urmatoarele :

- exista vre-o sansa de sarcina in situatia data?
- e posibil ca CM menstrual sa fie afecatat de efortul fizic depus la bazin, la care se adauga si stresul lipsei CM?
- ce alte modalitati de testare a posibilei sarcine mai exista?

Hey, stiu ca probabil mai sunt persoane in situatia asta si stiu ca de "putin" stresanta e.
Apreciez oricum orice raspuns.
Multumesc!


Raspunsul la primele doua intrebari este "NU!",CLAR!!
Controlul ginecologic si proba de sange recoltat sunt singurele cai edificatoare in ceea ce priveste o posibila sarcina!!
kudika_15804
Postat pe 11 August 2014 13:11
Ce am uitat sa mentionez este ca de 2 zile are dureri "prevestitoare" CM dar inca nici o sangerare.
Am intrebat-o daca durerile difera in vre-un fel de cele obinuite, tipice cu care se confrunta la CM si mi-a spus ca nu.
Acum nu stu daca ajuta cu ceva informatia aceasta!
Herrmes
Postat pe 11 August 2014 14:22
De la: Herrmes, la data 2014-08-11 14:22:08Ce am uitat sa mentionez este ca de 2 zile are dureri "prevestitoare" CM dar inca nici o sangerare.
Am intrebat-o daca durerile difera in vre-un fel de cele obinuite, tipice cu care se confrunta la CM si mi-a spus ca nu.
Acum nu stu daca ajuta cu ceva informatia aceasta!


Ti-am dat raspunsul in commentul anterior!!Aveti rabdare!!
kudika_15804
Postat pe 11 August 2014 14:33
Doamne, nu credeam c-o sa ajung sa vad un barbat dandu-se de ceasul mortii si cautand raspunsuri la femei despre posibila sarcina a iubitei! Bai nene, dar voi de ginecolog n-ati auzit? Fa o socoteala: banii pe j'de teste de sarcina facute, nu era mai facil un control ginecologic care are o oricum o probabilitate superioara testului din farmacie?
puiut_77
Postat pe 12 Ianuarie 2015 14:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt insarcinata si nu stiu ce sa fac!!! 189 De la: kiss_my_ass 22 Februarie 2012 12:41
buna, vreau sa stiu si eu daca pot pastra sarcina....... 5 De la: dr_tudose 22 Noiembrie 2009 20:46
sarcina? 2 De la: AdrianaR 2 Decembrie 2010 02:03
Viitoare mamica cu posibilitati financiare modeste 14 De la: Stefana_Alexandra_Aflacailor_Pop_1 13 Mai 2014 09:16
Tratament pentru sarcina cu probleme 31 De la: 2001iubi 27 Octombrie 2016 14:26