Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat

Sunt barbat am 31 ani si de curand am cunoscut pe facebook o femeie cu 4 ani mai mare decat mine(metionez ca amandoi suntem necasatoriti).Pana sa ne intalnim am vorbit timp de cateva zile pe facebook cate 3-4 ore pe zi si ceea ce mi-a placut si mie dar si ei(a recunoscut acest lucru) e ca aveam ce vorbi si chiar nici nu imi dadeam seama cum trece timpul.
Dupa cateva zile in care am vorbit la telefon si i-am acordat o atentie deosebita ne-am intalnit.Bineinteles ca am incercat sa fac totul ca la carte am cumparat flori,bomboane etc si intalnirea a decurs destul de bine pana in momentul in care trebuia sa plecam fiecare la casa lui.Atunci eu am facut "imprudenta" in a-i spune daca pot sa o sarut moment in care ea a inceput sa se eschiveze si chiar sa rada ca vezi doamne ea ia lucrurile mai incet,ca nu se saruta de la prima intalnire etc.Eu fiind surprins de acest fapt am tot incercat sa-i explic ca nu am cerut mare lucru ,in fine a urmat o mica cearta pe tema aceasta moment in care ea a avut initiativa si ma sarutat. Totusi am considerat acest gest ca un gest facut mai mult ca urmare acelui moment de cearta. Intrebarea mea este daca se mai merita sa-i dau atentie tinand cont ca eu sunt o persoana mai deschisa in schimb m-a facut sa ma intreb daca chiar merita.Mentionez faptul ca intalnirea a fost destul de ok dar si faptul ca am obsevat ca este o fata care nu se deschide prea usor
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 07:40
De la: kudika_981868, la data 2015-02-27 07:40:46Sunt barbat am 31 ani si de curand am cunoscut pe facebook o femeie cu 4 ani mai mare decat mine(metionez ca amandoi suntem necasatoriti).Pana sa ne intalnim am vorbit timp de cateva zile pe facebook cate 3-4 ore pe zi si ceea ce mi-a placut si mie dar si ei(a recunoscut acest lucru) e ca aveam ce vorbi si chiar nici nu imi dadeam seama cum trece timpul.
Dupa cateva zile in care am vorbit la telefon si i-am acordat o atentie deosebita ne-am intalnit.Bineinteles ca am incercat sa fac totul ca la carte am cumparat flori,bomboane etc si intalnirea a decurs destul de bine pana in momentul in care trebuia sa plecam fiecare la casa lui.Atunci eu am facut "imprudenta" in a-i spune daca pot sa o sarut moment in care ea a inceput sa se eschiveze si chiar sa rada ca vezi doamne ea ia lucrurile mai incet,ca nu se saruta de la prima intalnire etc.Eu fiind surprins de acest fapt am tot incercat sa-i explic ca nu am cerut mare lucru ,in fine a urmat o mica cearta pe tema aceasta moment in care ea a avut initiativa si ma sarutat. Totusi am considerat acest gest ca un gest facut mai mult ca urmare acelui moment de cearta. Intrebarea mea este daca se mai merita sa-i dau atentie tinand cont ca eu sunt o persoana mai deschisa in schimb m-a facut sa ma intreb daca chiar merita.Mentionez faptul ca intalnirea a fost destul de ok dar si faptul ca am obsevat ca este o fata care nu se deschide prea usor



Respecta-i felul de a fi,cu atat mai mult cu cat este mai in vrsta decat tine!!!Tine la conveniente,nu este nimic ciudat in manifestarea ei,ai cam grabit lucrurile!!!!Esti mult mai deschis decat ea si asta nu iti place??De ce??Crezi aca toate femeile sunt usor abordabile???Gresit!!!!Nu avea pretentii mai ridicate decat cele impuse de debutul relatiei voastre,sunteti la inceput!!!!Modul cum gandesti si cum pui in discutie problema ta este infantil,o relatie nu inseamna numai saruturi si imbratisari,este cu mult mai mult!!!O relatie inseamna IUBIRE SINCERA SI RESPECT,fara de care totul este ,doar simple aventuri!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 07:50
daca chiar merita ca nu te a pupat ar trebui sa te bucure asta in conditiile in care te place


curcubeu hai sa nu vorbim de altii ca sunt infantili
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 08:31
Mersi pentru mesaj....dar totul atitudinea ei nu a fost ok in conditiile in care eu am spus si aratat cam tot ceea ce simt....Nu grabesc lucrurile dar totusi nu mai am 20 ani si chiar imi doresc o relatie serioasa dar din pacate e cam greu in ziua de azi sa fii l uat in serios
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 12:25
De la: kudika_981868, la data 2015-02-27 12:25:25Mersi pentru mesaj....dar totul atitudinea ei nu a fost ok in conditiile in care eu am spus si aratat cam tot ceea ce simt....Nu grabesc lucrurile dar totusi nu mai am 20 ani si chiar imi doresc o relatie serioasa dar din pacate e cam greu in ziua de azi sa fii l uat in serios


Trebuie sa intelegi ca,orice relatie,in care se precipiteaza lucrurile si unde unul dintre parteneri sau ambii nu au rabdarea necesara ca relatia sa se deruleze firesc,este sortita esecului!!De-abia v-ati cunoscut si deja iti faci probleme!!Nu este normal!!!Ce s-a intamplat pana la aceasta varsta,de ce ai asteptat atat de mult sa gasesti o partenera???Ai aratat ceea ce simti inca de la prima intalnire????Nu crezi ca exagerezi????Sentimentele puternice se nasc in timp,nicidecum la prima aparitie in public!!In ceea ce priveste relatia incheiata in virtual,personal,o calific ca fiind invalida si fara substanta,este un simplu joc,daca nu se concretizeaza in real,faptic,asa cum este normal pentru orice relatie de iubire!!!!!!Nu poti fi privit cu seriozitate daca grabesti mersul lucrurilor,ai rabdare!!!Nu amai ai varsta de douazeci de ani,este adevarat,dar la fel de adevart este faptul ca trebuie sa privesti relatiile cu mai multa intelepciune si sa le acorzi timpul necesar desfasurarii lor!!!

Cunoasteti-va treptat si cu responsabilitate,un sarut refuzat nu este o crima comisa impotriva relatiei voastre,si acesta are rostul lui,trebuie sa intervina la momentul potrivit!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 12:38
De la: kudika_15804, la data 2015-02-27 12:38:05
De la: kudika_981868, la data 2015-02-27 12:25:25Mersi pentru mesaj....dar totul atitudinea ei nu a fost ok in conditiile in care eu am spus si aratat cam tot ceea ce simt....Nu grabesc lucrurile dar totusi nu mai am 20 ani si chiar imi doresc o relatie serioasa dar din pacate e cam greu in ziua de azi sa fii l uat in serios


Trebuie sa intelegi ca,orice relatie,in care se precipiteaza lucrurile si unde unul dintre parteneri sau ambii nu au rabdarea necesara ca relatia sa se deruleze firesc,este sortita esecului!!De-abia v-ati cunoscut si deja iti faci probleme!!Nu este normal!!!Ce s-a intamplat pana la aceasta varsta,de ce ai asteptat atat de mult sa gasesti o partenera???Ai aratat ceea ce simti inca de la prima intalnire????Nu crezi ca exagerezi????Sentimentele puternice se nasc in timp,nicidecum la prima aparitie in public!!In ceea ce priveste relatia incheiata in virtual,personal,o calific ca fiind invalida si fara substanta,este un simplu joc,daca nu se concretizeaza in real,faptic,asa cum este normal pentru orice relatie de iubire!!!!!!Nu poti fi privit cu seriozitate daca grabesti mersul lucrurilor,ai rabdare!!!Nu amai ai varsta de douazeci de ani,este adevarat,dar la fel de adevart este faptul ca trebuie sa privesti relatiile cu mai multa intelepciune si sa le acorzi timpul necesar desfasurarii lor!!!

Cunoasteti-va treptat si cu responsabilitate,un sarut refuzat nu este o crima comisa impotriva relatiei voastre,si acesta are rostul lui,trebuie sa intervina la momentul potrivit!!!



Scuze,..."se precipita"********s-a vrut "se ambaleaza",dar scriu in mersul cuvintelor gandite...
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 12:43
De la: kudika_981868, la data 2015-02-27 12:25:25Mersi pentru mesaj....dar totul atitudinea ei nu a fost ok in conditiile in care eu am spus si aratat cam tot ceea ce simt....Nu grabesc lucrurile dar totusi nu mai am 20 ani si chiar imi doresc o relatie serioasa dar din pacate e cam greu in ziua de azi sa fii l uat in serios



Da` tu la ce te-ai fi asteptat ? Sa petreaca noaptea cu tine doar in baza spuselor tale ? Ca vrei o relatie serioasa ? Daca asta vrei cu adevarat si o placi chiar asa de mult , ai rabdare si ...pas cu pas prietene. Nici Dumnezeu nu a facut lumea intr-o zi.
Dupa amiaza placuta sa ai.
Rotty_
Postat pe 27 Februarie 2015 12:47
De la: kudika_15804, la data 2015-02-27 12:38:05
De la: kudika_981868, la data 2015-02-27 12:25:25Mersi pentru mesaj....dar totul atitudinea ei nu a fost ok in conditiile in care eu am spus si aratat cam tot ceea ce simt....Nu grabesc lucrurile dar totusi nu mai am 20 ani si chiar imi doresc o relatie serioasa dar din pacate e cam greu in ziua de azi sa fii l uat in serios


Trebuie sa intelegi ca,orice relatie,in care se precipiteaza lucrurile si unde unul dintre parteneri sau ambii nu au rabdarea necesara ca relatia sa se deruleze firesc,este sortita esecului!!De-abia v-ati cunoscut si deja iti faci probleme!!Nu este normal!!!Ce s-a intamplat pana la aceasta varsta,de ce ai asteptat atat de mult sa gasesti o partenera???Ai aratat ceea ce simti inca de la prima intalnire????Nu crezi ca exagerezi????Sentimentele puternice se nasc in timp,nicidecum la prima aparitie in public!!In ceea ce priveste relatia incheiata in virtual,personal,o calific ca fiind invalida si fara substanta,este un simplu joc,daca nu se concretizeaza in real,faptic,asa cum este normal pentru orice relatie de iubire!!!!!!Nu poti fi privit cu seriozitate daca grabesti mersul lucrurilor,ai rabdare!!!Nu amai ai varsta de douazeci de ani,este adevarat,dar la fel de adevart este faptul ca trebuie sa privesti relatiile cu mai multa intelepciune si sa le acorzi timpul necesar desfasurarii lor!!!

Cunoasteti-va treptat si cu responsabilitate,un sarut refuzat nu este o crima comisa impotriva relatiei voastre,si acesta are rostul lui,trebuie sa intervina la momentul potrivit!!!



sau intalnit in real draguta nu in vis virtual
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 13:11
De la: Rotty_, la data 2015-02-27 12:47:37
De la: kudika_981868, la data 2015-02-27 12:25:25Mersi pentru mesaj....dar totul atitudinea ei nu a fost ok in conditiile in care eu am spus si aratat cam tot ceea ce simt....Nu grabesc lucrurile dar totusi nu mai am 20 ani si chiar imi doresc o relatie serioasa dar din pacate e cam greu in ziua de azi sa fii l uat in serios



Da` tu la ce te-ai fi asteptat ? Sa petreaca noaptea cu tine doar in baza spuselor tale ? Ca vrei o relatie serioasa ? Daca asta vrei cu adevarat si o placi chiar asa de mult , ai rabdare si ...pas cu pas prietene. Nici Dumnezeu nu a facut lumea intr-o zi.
Dupa amiaza placuta sa ai.


iauzi,,dumnezeu are nevoie de timp si eu nu stiam
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 13:12
uitati raspunsu ei deja am inceput sa ma distrez si sper ca si voi sa faceti acest lucru.Deci eu vreau o relatie serioasa si ea la fel vorbim bla bla bla ne intalnim bla bla bla la un moment dat la sfarsitul intalnirii ii spun "pot sa te sarut" si prin felul acesta am vrut sa-i arat respectul meu fata de ea mai ales ca e mai mare de ani decat mine....in fine ea ma refuza ca nu face asa de la prima intalnire bla bla bla.....dupa ce mai discutam putin si ne certam pe discutia aceasta deja cand imi pierise tot cheful si practic vroiam doar sa plec acasa ma saruta dar eu am fost destul de rece de aceasta data.

RECAPITULAM Eu nu am vrut la prima intalnire decat un sarut la plecare ma refuza initial ....ma deranjeaza acest lucru si imi piere tot cheful .....ea observa....ma saruta in cele din urma si acum imi da acest mesaj
"Am vrut sa vad cum saruti de bn..dupa reactia aia a ta ...acuma..eu pun mare pret pe treaba asta cu sarutul..noi femeile stii cum gandim..saruta bn e si un amant desavarsit..acuma nu vreau sa fac aluzie dar asa gandesc eu"
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 13:54
De la: kudika_981868, la data 2015-02-27 13:54:11uitati raspunsu ei deja am inceput sa ma distrez si sper ca si voi sa faceti acest lucru.Deci eu vreau o relatie serioasa si ea la fel vorbim bla bla bla ne intalnim bla bla bla la un moment dat la sfarsitul intalnirii ii spun "pot sa te sarut" si prin felul acesta am vrut sa-i arat respectul meu fata de ea mai ales ca e mai mare de ani decat mine....in fine ea ma refuza ca nu face asa de la prima intalnire bla bla bla.....dupa ce mai discutam putin si ne certam pe discutia aceasta deja cand imi pierise tot cheful si practic vroiam doar sa plec acasa ma saruta dar eu am fost destul de rece de aceasta data.

RECAPITULAM Eu nu am vrut la prima intalnire decat un sarut la plecare ma refuza initial ....ma deranjeaza acest lucru si imi piere tot cheful .....ea observa....ma saruta in cele din urma si acum imi da acest mesaj
"Am vrut sa vad cum saruti de bn..dupa reactia aia a ta ...acuma..eu pun mare pret pe treaba asta cu sarutul..noi femeile stii cum gandim..saruta bn e si un amant desavarsit..acuma nu vreau sa fac aluzie dar asa gandesc eu"




Dar nu a specificat daca i-a placut stilul tau de a saruta!!!!

Domnule draga,sincer,ma surprinde continutul mesajului ei,seamana foarte mult cu unul dat de o adolescenta prinsa in jocul amoros,nicidecum cu mesajul unei femei mature,dar poate am alta optica legat gandirea femeilor,nu stiu!!!!


Nu am inteles pana la urma,ce doreste prietena ta,"un amant bun" sau un iubit potrivit felului ei de a fi???? Din ce ti-a spus,a reiesit faptul ca gandeste simplist,caci la modul um s-a exprimat,nepunand accent pe profunzimea unei relatii,se afla in cautare de excelenta la pat!!!!Poate am inteles eronat!!! Oricum,nicio femeie aflata la debut de relatie si cu intentii serioase nu isi exprima preferinta referitoare la performantele sexuale dorite la partener,chiar daca este exprimata voalat,dupa prima intalnire in viata reala!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 14:06
De la: kudika_15804, la data 2015-02-27 14:06:54
Dar nu a specificat daca i-a placut stilul tau de a saruta!!!!

Domnule draga,sincer,ma surprinde continutul mesajului ei,seamana foarte mult cu unul dat de o adolescenta prinsa in jocul amoros,nicidecum cu mesajul unei femei mature,dar poate am alta optica legat gandirea femeilor,nu stiu!!!!


Nu am inteles pana la urma,ce doreste prietena ta,"un amant bun" sau un iubit potrivit felului ei de a fi???? Din ce ti-a spus,a reiesit faptul ca gandeste simplist,caci la modul um s-a exprimat,nepunand accent pe profunzimea unei relatii,se afla in cautare de excelenta la pat!!!!Poate am inteles eronat!!! Oricum,nicio femeie aflata la debut de relatie si cu intentii serioase nu isi exprima preferinta referitoare la performantele sexuale dorite la partener,chiar daca este exprimata voalat,dupa prima intalnire in viata reala!!!!!!



Legat de gandirea femeilor***
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 14:09
curcubeu,tu din pacate nu intelegi multe de aia si spui ce spui
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 15:27
laso ma daca ti a transmis mesajul ala ca nu i buna
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 15:28
si alta data nu te mai supara ca nu te pupa femeia la prima intalnire
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 15:29
off topic :Voi de ce nu-mi ziceti ca am poza de femeie la avatar?Acum ma gandesc doar la meciul dintre FC Bayern – FC Koln pe care vi-l si recomand pe EUROSPORT2 la ora 21:30.
Multumesc tuturor pentru mesaje ,sunt total deacord cu ,curcubeu mai ales ca m-a acuzat ca am o minte de adolescent
Am mai discutat si ramane sa mai ne intalnim dar in acest moment asteptarile mele au scazut oricum daca v-as da si restul mesajelor cred ca ati ramnane masca dar am sa pastrez discutia pentru mine ..........Cand se vede omul cu sacii in caruta.........
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 17:10
* prietena m-a acuzat ca am o minte de adolescent
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 17:11
SA stii si tu ca o persoana care vrea o relatie cu tine si vrea sa o luati treptat sau incet inseamna ca vrea ceva serios, indiferent ca e vorba de un sarut sau chiar o imbratisare.
Cel ce se grabeste si e entuziasmat la fel de repede i se va stinge pasiunea, asa ca e normal sa te simti dezamagit ca a refuzat sa te sarute si normal ca ea vazandu-ti dezamagirea pe fata a facut pasul asta, faza cu "calitatea sarutului" e de umplutura, ce sa zica si ea dupa aia..
Chestia e ca nici tu nu o cunosti prea bine si e cam imprevizibila, la inceput ai zis ca tu esti deschis, ea nu e, apoi s-a dovedit ca ti-a vorbit deschis as zice eu din mesajul acela si plus alte mesaje dupa cum ai zis care le pastrezi pt tine.
Ai grija sa nu devina ea prea deschisa si tu prea inchis si apoi sa te sperie asta, ai grija ce iti doresti :))) ..de obicei cam asta se intampla.
Only_One
Postat pe 27 Februarie 2015 17:38
pai te contrazici ma mai frend,,zici ca,calitatea sarutului e de umplutura,la urma ca sar puteaxsa devina ea prea deschisa
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 17:44
De la: Only_One, la data 2015-02-27 17:38:49SA stii si tu ca o persoana care vrea o relatie cu tine si vrea sa o luati treptat sau incet inseamna ca vrea ceva serios, indiferent ca e vorba de un sarut sau chiar o imbratisare.
Cel ce se grabeste si e entuziasmat la fel de repede i se va stinge pasiunea, asa ca e normal sa te simti dezamagit ca a refuzat sa te sarute si normal ca ea vazandu-ti dezamagirea pe fata a facut pasul asta, faza cu "calitatea sarutului" e de umplutura, ce sa zica si ea dupa aia..
Chestia e ca nici tu nu o cunosti prea bine si e cam imprevizibila, la inceput ai zis ca tu esti deschis, ea nu e, apoi s-a dovedit ca ti-a vorbit deschis as zice eu din mesajul acela si plus alte mesaje dupa cum ai zis care le pastrezi pt tine.
Ai grija sa nu devina ea prea deschisa si tu prea inchis si apoi sa te sperie asta, ai grija ce iti doresti :))) ..de obicei cam asta se intampla.

Mi-as dori sa fie mai deschisa si cu siguranta eu voi fi mai inchis pe undeva ar trebui sa fie la mijloc.Oricum parere proasta nu cred ca are despre mine ca altfel nu ar mai vrea sa ne vedem.Dar cum sublinia cineva pe aici trebuie sa o iau mai incet si cu siguranta voi avea o alta abordare mult mai calculata
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 18:18
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 17:11:54* prietena m-a acuzat ca am o minte de adolescent


Confirm spusele prietenei tale din citite pe aici .
-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 18:21
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 18:21:43
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 17:11:54* prietena m-a acuzat ca am o minte de adolescent


Confirm spusele prietenei tale din citite pe aici .

argumenteaza-mi te rog....
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 18:24
Vrei argumente ,ok, cat caz poti face , doar pt faptul ca ti-a refuzat femeia un sarut la prima vedere

Nu toate femeile accepta din primele zile , pupaturi
-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 18:28
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 17:10:30off topic :Voi de ce nu-mi ziceti ca am poza de femeie la avatar?Acum ma gandesc doar la meciul dintre FC Bayern – FC Koln pe care vi-l si recomand pe EUROSPORT2 la ora 21:30.
Multumesc tuturor pentru mesaje ,sunt total deacord cu ,curcubeu mai ales ca m-a acuzat ca am o minte de adolescent
Am mai discutat si ramane sa mai ne intalnim dar in acest moment asteptarile mele au scazut oricum daca v-as da si restul mesajelor cred ca ati ramnane masca dar am sa pastrez discutia pentru mine ..........Cand se vede omul cu sacii in caruta.........




1.Nu sunt microbista,deci nu ma intereseaza oferta prezentata.
2.Incerca sa nu transformi subiectul tau intr-o barfa ieftina,de radiosant,la adresa doamnei respective,caci nu este frumos si,oricum,te vei descalifica singur daca o vei face!!Abordeaza problema cu seriozitate,daca doresti sfaturi pertinente!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 18:36
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 13:54:11uitati raspunsu ei deja am inceput sa ma distrez si sper ca si voi sa faceti acest lucru.Deci eu vreau o relatie serioasa si ea la fel vorbim bla bla bla ne intalnim bla bla bla la un moment dat la sfarsitul intalnirii ii spun "pot sa te sarut" si prin felul acesta am vrut sa-i arat respectul meu fata de ea mai ales ca e mai mare de ani decat mine....in fine ea ma refuza ca nu face asa de la prima intalnire bla bla bla.....dupa ce mai discutam putin si ne certam pe discutia aceasta deja cand imi pierise tot cheful si practic vroiam doar sa plec acasa ma saruta dar eu am fost destul de rece de aceasta data.

RECAPITULAM Eu nu am vrut la prima intalnire decat un sarut la plecare ma refuza initial ....ma deranjeaza acest lucru si imi piere tot cheful .....ea observa....ma saruta in cele din urma si acum imi da acest mesaj
"Am vrut sa vad cum saruti de bn..dupa reactia aia a ta ...acuma..eu pun mare pret pe treaba asta cu sarutul..noi femeile stii cum gandim..saruta bn e si un amant desavarsit..acuma nu vreau sa fac aluzie dar asa gandesc eu"



Un alt argument : desigur ca a observat reactia ta , iar prin mesajul respectiv , a dorit sa salveze inca o data situatia ca tu sa nu te simti prost.
La 31 de ani ai tai , ar trebu sa stii faptul ca, o femie pt a o saruta , o determini prin gesturi si conversatie , de a accepta ; nu asa ...pot sa te pup ea a procedat corect : poti dar nu-ti permit
-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 18:43
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 18:28:31Vrei argumente ,ok, cat caz poti face , doar pt faptul ca ti-a refuzat femeia un sarut la prima vedere

Nu toate femeile accepta din primele zile , pupaturi

Se vede ca nu ai citit de la inceput....Vorbesti sa te aflii in treaba ....Nici un argument
Curcubeu am fost si sunt cat se poate de serios , se poate inchide topicul
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 18:44
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 18:43:57
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 13:54:11uitati raspunsu ei deja am inceput sa ma distrez si sper ca si voi sa faceti acest lucru.Deci eu vreau o relatie serioasa si ea la fel vorbim bla bla bla ne intalnim bla bla bla la un moment dat la sfarsitul intalnirii ii spun "pot sa te sarut" si prin felul acesta am vrut sa-i arat respectul meu fata de ea mai ales ca e mai mare de ani decat mine....in fine ea ma refuza ca nu face asa de la prima intalnire bla bla bla.....dupa ce mai discutam putin si ne certam pe discutia aceasta deja cand imi pierise tot cheful si practic vroiam doar sa plec acasa ma saruta dar eu am fost destul de rece de aceasta data.

RECAPITULAM Eu nu am vrut la prima intalnire decat un sarut la plecare ma refuza initial ....ma deranjeaza acest lucru si imi piere tot cheful .....ea observa....ma saruta in cele din urma si acum imi da acest mesaj
"Am vrut sa vad cum saruti de bn..dupa reactia aia a ta ...acuma..eu pun mare pret pe treaba asta cu sarutul..noi femeile stii cum gandim..saruta bn e si un amant desavarsit..acuma nu vreau sa fac aluzie dar asa gandesc eu"



Un alt argument : desigur ca a observat reactia ta , iar prin mesajul respectiv , a dorit sa salveze inca o data situatia ca tu sa nu te simti prost.
La 31 de ani ai tai , ar trebu sa stii faptul ca, o femie pt a o saruta , o determini prin gesturi si conversatie , de a accepta ; nu asa ...pot sa te pup ea a procedat corect : poti dar nu-ti permit

Acel mesaj din pacate suna a femeie ieftina ,oricum i-am demonstrat azi ca se contrazice singura, din respect pentru ea nu pot da alte comentarii
bavarezul
Postat pe 27 Februarie 2015 18:50
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 18:44:45
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 18:28:31Vrei argumente ,ok, cat caz poti face , doar pt faptul ca ti-a refuzat femeia un sarut la prima vedere

Nu toate femeile accepta din primele zile , pupaturi

Se vede ca nu ai citit de la inceput....Vorbesti sa te aflii in treaba ....Nici un argument
Curcubeu am fost si sunt cat se poate de serios , se poate inchide topicul



Am inteles,cred ca este procedura corecta!!! Aveti rabdare,unul cu celalalt,daca o placi pe acea doamna,incearca sa adopti alta atitudine,mai rezervata,pana cand te vei edifica asupra domniei sale,si viceversa este valabila1!Nimic trainic nu se construieste fara seriozitate si depunere de eforturi,de ambele parti!!!Succes!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 18:51
De la: bavarezul, la data 2015-02-27 18:44:45
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 18:28:31Vrei argumente ,ok, cat caz poti face , doar pt faptul ca ti-a refuzat femeia un sarut la prima vedere

Nu toate femeile accepta din primele zile , pupaturi

Se vede ca nu ai citit de la inceput....Vorbesti sa te aflii in treaba ....Nici un argument
Curcubeu am fost si sunt cat se poate de serios , se poate inchide topicul


Am citit de la inceput , dar cuprinsul , m-a determinat sa raspund de acolode unde inceputul .
Nu e niciun motiv de suparare.
-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 18:51
*de acolo de unde era inceputul*
-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 18:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prea mult folosita " feminitate".... 128 De la: SweetDadyD 9 Septembrie 2009 09:02
BETIVUL CARE AGATA PE PC 3 De la: freakyyy 2 Iunie 2010 22:13
Va rog sa mi dati un sfat din suflet!!!!! 70 De la: kudika_9431 23 August 2012 11:26
Aveti orgasm? 6 De la: kudika_12958 11 August 2012 16:36
impacare cu fostul 7 De la: amelie_a1990 8 Aprilie 2010 14:09