Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat !!

Buna,am o relatie de mai bine de 4 ani ,ne cunoastem de foarte mult timp.Am trait la inceput o dragoste imposibila parintii meu nefiind de acord cu relatia noastra la inceput.Se poarta foarte frumos cu mine,ma iubeste,dar....exista un DAR.Ne-am mutat impreuna de aproape un an si jumatate,suntem tineri la inceput de drum,eu la facultate el munceste.La inceput am facut jumatate -jumatate chiria si tot restul..ne am descurcat cum am putut.Mama lui nici macar nu ne a intrebat vreodata unde stam ,sau sa vina sa vada unde locuim.Cand am plecat de acasa am luat-o de la 0...2 bagaje si speranta ca totul va fi bine.Parintii mei ma mai ajuta financiar ,dar famlia lui are o situatie foarte precara si nu si "permit" prea multe.S-a mai intamplat sa ramanem fara bani ca orice tineri care incearca sa fie pe picioarele lor...si de fiecare data am auzit din partea mamei lui ...NU AM!Acum plecam in vacanta .cu biletele platite de mine si ma simt foarte prost pentru ca el nu are posibilitatea aceasta de a mi oferii ceva in viata.Nu are casa nu are ce sa mi ofere.Insa punctul pe i il face atunci cand o mai ajuta si pe mama lui ..care e un gen de femeie closca..Se plange tot timpul..ca ea nu are,ca nu se duce si el pe acasa ca nu o iubeste etc..Curand cu ajutorul parintilor imi voi cumpara propriul meu apartament,insa cum ma voi simti cand ..va fi la mine in casa decat cu hainele...si cam atat..Parintii mei au avut o discutie cu el..si i a propus sa facem cel putin jumatate jumatate pentru casa,dar s a scuzat atat pe el cat si pe maicasa ca nu are nici un ban pus de o parte...Eu ma intreb ce a facut femeia asta toata viata.Asadar...sunt o femeie puternica..imi doresc sa termin studiile..sa fac masteratul...voi avem casa mea,masina mea...si el...nimic..Mai nou e ca se cam foloseste de toate lucrurile mele.Iar maicasa..se tot lauda ca ...vom avea o casa...(pe spinarea mea si a parintilor).Sincer nici nu o suport pe maicasa,niciodata nu a avut sa ne dea nimic..o lingura nu ne a cumparat..tot parintii mei ne a luat ce a trebuit.PRoblema mare e ca ii si ia partea mamei lui spunand ca noi avem bani si ca eu nu inteleg ca nu au.De la un timp ma gandesc la despartire..deoarece tind sa mi doresc un barbat care sa fie la nivelul meu.Stiu ca suna poate materialist..dar..cred ca atunci cand o femeie este puternica ii trebuie un barbat la fel de puternic.PArca nici nu il mai pot respecta..prevad ca renovarea apartamentului vor fii suportate de mineee,,,sauuu in cel mai bun caz un mic ajutor ..de la maicasa (la o discutie mai aprofundata ne a zis ca ea nu a vazut in viata ei o bacnota de 100 de euro dar atatia bani incat sa cumpere un apartament(mai e si ironica daca intelegeti_+))
kudika_987817
Postat pe 24 Mai 2015 23:58
De la: kudika_987817, la data 2015-05-24 23:58:00Buna,am o relatie de mai bine de 4 ani ,ne cunoastem de foarte mult timp.Am trait la inceput o dragoste imposibila parintii meu nefiind de acord cu relatia noastra la inceput.Se poarta foarte frumos cu mine,ma iubeste,dar....exista un DAR.Ne-am mutat impreuna de aproape un an si jumatate,suntem tineri la inceput de drum,eu la facultate el munceste.La inceput am facut jumatate -jumatate chiria si tot restul..ne am descurcat cum am putut.Mama lui nici macar nu ne a intrebat vreodata unde stam ,sau sa vina sa vada unde locuim.Cand am plecat de acasa am luat-o de la 0...2 bagaje si speranta ca totul va fi bine.Parintii mei ma mai ajuta financiar ,dar famlia lui are o situatie foarte precara si nu si "permit" prea multe.S-a mai intamplat sa ramanem fara bani ca orice tineri care incearca sa fie pe picioarele lor...si de fiecare data am auzit din partea mamei lui ...NU AM!Acum plecam in vacanta .cu biletele platite de mine si ma simt foarte prost pentru ca el nu are posibilitatea aceasta de a mi oferii ceva in viata.Nu are casa nu are ce sa mi ofere.Insa punctul pe i il face atunci cand o mai ajuta si pe mama lui ..care e un gen de femeie closca..Se plange tot timpul..ca ea nu are,ca nu se duce si el pe acasa ca nu o iubeste etc..Curand cu ajutorul parintilor imi voi cumpara propriul meu apartament,insa cum ma voi simti cand ..va fi la mine in casa decat cu hainele...si cam atat..Parintii mei au avut o discutie cu el..si i a propus sa facem cel putin jumatate jumatate pentru casa,dar s a scuzat atat pe el cat si pe maicasa ca nu are nici un ban pus de o parte...Eu ma intreb ce a facut femeia asta toata viata.Asadar...sunt o femeie puternica..imi doresc sa termin studiile..sa fac masteratul...voi avem casa mea,masina mea...si el...nimic..Mai nou e ca se cam foloseste de toate lucrurile mele.Iar maicasa..se tot lauda ca ...vom avea o casa...(pe spinarea mea si a parintilor).Sincer nici nu o suport pe maicasa,niciodata nu a avut sa ne dea nimic..o lingura nu ne a cumparat..tot parintii mei ne a luat ce a trebuit.PRoblema mare e ca ii si ia partea mamei lui spunand ca noi avem bani si ca eu nu inteleg ca nu au.De la un timp ma gandesc la despartire..deoarece tind sa mi doresc un barbat care sa fie la nivelul meu.Stiu ca suna poate materialist..dar..cred ca atunci cand o femeie este puternica ii trebuie un barbat la fel de puternic.PArca nici nu il mai pot respecta..prevad ca renovarea apartamentului vor fii suportate de mineee,,,sauuu in cel mai bun caz un mic ajutor ..de la maicasa (la o discutie mai aprofundata ne a zis ca ea nu a vazut in viata ei o bacnota de 100 de euro dar atatia bani incat sa cumpere un apartament(mai e si ironica daca intelegeti_+))



In viata,nu cere nimic nimanui,caci refuzul te va pune intr-o situatie neplacuta!!

In ceea ce priveste problema ta,ce astepti??? Daca iti doresti altceva,obtine-ti!!!! Daca ai asteptari de la parintii iubitului tau,te vei lovi de multe probleme,care exista inca de acum,dar nu le observi!!!Fa-ti viata frumoasa,nu plina de nemultumiri!!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Mai 2015 08:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire imposibila 101 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 22:23
Mi-e frica sa mai iubesc! 14 De la: kudika050245 9 Iulie 2009 21:21
Aventura sau ceva mai mult. 57 De la: Micaell 23 Noiembrie 2011 17:51
varsator--gemeni 5 De la: pesah 30 Aprilie 2009 14:00
Riduri - ochi si pe frunte 12 De la: Barbie30_ 10 Noiembrie 2010 21:02