Participa la concurs si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Participa la concurs si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA : (5 din 1 vot)

concursKudika Avatarul lui concursKudika

565 mesaje
Oras: bucuresti

Vizioneaza clipul #CAOFATA De Neoprit, scrie-ne un comentariu si spune-ne ce prejudecati ai intampinat tu si cum le-ai depasit si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA De Neoprit!
Noul videoclip Always #CAOFATA De Neoprit dezvaluie modul in care prejudecatile sociale limiteaza evolutia fireasca a fetelor. Cel mai nou sondaj realizat de Always dezvaluie 5 lucruri importante despre felul in care prejudecatile sociale se tranforma in limitari pentru noi fetele.
Tragerea la sorti a celor 10 castigatori va fi efectuata pe platforma Tragerilasorti.ro iar castigatorii vor fi anuntati in cadrul topicului din Forumul Kudika pe data de 9 septembrie 2015.

dana28 Avatarul lui dana28

9 mesaje
Oras: craiova

Limitarea care mi-a fost impusa si pe care am depasit-o demonstrand ca sunt in stare si sunt capabila, a fost conducerea masinii.
Raporteaza abuz de limbaj
vyoletta_01 Avatarul lui vyoletta_01

57 mesaje

Un obstacol pe care l-am intalnit si fiin discreditata ca sunt fata, a fost pe vremea can eram la scoala si imi placea fotbalul, insa toti imi spuneau ca nu sunt baiat sa imi placa si sa joc fotbal, dar m-am ambitionat si am dovedit atat profesorilor, cat si familiei, ca daca iti place si vrei ceva cu adevarata, sexul nu este un impediment si mi-am urmat pasiunea.
flory_mandruti Avatarul lui flory_mandruti

2 mesaje

Am practicat judo si familia nu a fost de acord, zicand ca e un sport pt baieti, dar am primit incurajari din partea antrenoarei( culmea, tot femeie) si asa am depasit aceasta limitare impusa de societate
c_ella99 Avatarul lui c_ella99

41 mesaje

Au fost multe obstacole pe care le-am intampinat de-a l;ungul vietii, dar fiecare obstacol intalnit m-a intarit, si am facut totul pentru al depasi. Pot spune ca aproape fiecare obstacol l-am transformat intr-un succes, cel putin personal!
Am escaladat copaci, ziduri, am sarit cu parasuta, am jucat fotbal, am facut box...si toate cu reusite!
klaudya_k Avatarul lui klaudya_k

3 mesaje

Cand eram mica eram un ''baietoi'' , asa imi ziceau parintii mei pentru ca eram cea mai rapida la cataratul in copaci, nu-mi placea sotronul, in schimb trageam cu prastia si , la varsta aceea era mare fericire pe mine ca pot sa fac ce imi place si asa sunt si acum ptr ca nu ma schimb asa cum vrea societatea; ca sa depasesti barierele impuse de societate , iti trebuie, in primul rand , zic eu, o doza de indiferenta.
cricris Avatarul lui cricris

15 mesaje

Am ntmpinat prejudecțile oamenilor n ceea ce privește continuarea unei școli cu profil militar pe ideea c armata este pentru brbați.
eugenia_c Avatarul lui eugenia_c

1 mesaj

Fiind tamplar de meserie (pasionata de tamplarie fiind de cand ma stiu) am intampinat dificultati la angajare in domeniul mobilei deoarece "femeile nu stiu sa faca mobila".De fiecare data am solicitati eu sa fac si o proba practica ca sa demonstrez ceea ce pot sa fac.
kudika_988213 Avatarul lui kudika_988213

14 mesaje
Oras: focsani

Femeile sunt obisnuite de societate sa fie conduse de barbat; in propria familie sotul este considerat lider si are o contributie importanta in luarea unei decizii. De aceea, femeile dintr-o functie de conducere sunt percepute ca fiind agresive atunci cand dau un ordin sau aloca o solicitare unei subordonate, acest lucru mi s-a intamplat si mie cand am fost avansata in functia de manager.A fost nevoie de multa munca si disciplina pentru a impune respectul si pentru a castiga aprecierea celor din echipa, dar am reusit
Dany_Ella_2 Avatarul lui Dany_Ella_2

1 mesaj

Eu fiind o fire mai rebela, ca am semanat cu bunicul meu, nu m-am supus regulilor niciodata si am imbratisat o meserie care , dupa cum spun unii, este pentru barbati, dupa cum spun eu, este si pentru femei :) sunt de neoprit cand imi pun ceva in cap :)
evenme Avatarul lui evenme

28 mesaje

da, trebuie sa fac scoala de soferi ...chiar daca toti imi spun ca nu e pentru mine
evenme
concursKudika Avatarul lui concursKudika

565 mesaje

Concursul s-a incheiat!

Castigatorii sunt utilizatorii:

vyoletta_01
dana28
c_ella99
klaudya_k
ziduri
flory_mandruti
kudika_988213
cricris
eugenia_c
evenme

Acestia vor fi anuntati pe e-mail pentru a li se oferi mai multe informatii cu privire la intrarea in posesia premiilor.
c_ella99 Avatarul lui c_ella99

41 mesaje

Multumesc!

14 mesaje

multumesc!! astept email-ul cu nerabdare..
dana28 Avatarul lui dana28

9 mesaje

Multumesc frumos ! Am trimis mail .
Fosta membra Kudika.ro
De la: concursKudika, la data 2015-09-02 09:42:25Vizioneaza clipul #CAOFATA De Neoprit, scrie-ne un comentariu si spune-ne ce prejudecati ai intampinat tu si cum le-ai depasit si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA De Neoprit!
Noul videoclip Always #CAOFATA De Neoprit dezvaluie modul in care prejudecatile sociale limiteaza evolutia fireasca a fetelor. Cel mai nou sondaj realizat de Always dezvaluie 5 lucruri importante despre felul in care prejudecatile sociale se tranforma in limitari pentru noi fetele.
Tragerea la sorti a celor 10 castigatori va fi efectuata pe platforma Tragerilasorti.ro iar castigatorii vor fi anuntati in cadrul topicului din Forumul Kudika pe data de 9 septembrie 2015.

și ce cștigm? ???
ma mai gandesc

14 mesaje

a primit cineva premiu?