Setari Cookie-uri

Participa la concurs si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA

Vizioneaza clipul #CAOFATA “De Neoprit”, scrie-ne un comentariu si spune-ne ce prejudecati ai intampinat tu si cum le-ai depasit si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA “De Neoprit”!
Noul videoclip Always #CAOFATA „De Neoprit” dezvaluie modul in care prejudecatile sociale limiteaza evolutia fireasca a fetelor. Cel mai nou sondaj realizat de Always dezvaluie 5 lucruri importante despre felul in care prejudecatile sociale se tranforma in limitari pentru noi fetele.
Tragerea la sorti a celor 10 castigatori va fi efectuata pe platforma Tragerilasorti.ro iar castigatorii vor fi anuntati in cadrul topicului din Forumul Kudika pe data de 9 septembrie 2015.

concursKudika
Postat pe 2 Septembrie 2015 09:42
Limitarea care mi-a fost impusa si pe care am depasit-o demonstrand ca sunt in stare si sunt capabila, a fost conducerea masinii.
dana28
Postat pe 4 Septembrie 2015 21:29
Un obstacol pe care l-am intalnit si fiin discreditata ca sunt fata, a fost pe vremea can eram la scoala si imi placea fotbalul, insa toti imi spuneau ca nu sunt baiat sa imi placa si sa joc fotbal, dar m-am ambitionat si am dovedit atat profesorilor, cat si familiei, ca daca iti place si vrei ceva cu adevarata, sexul nu este un impediment si mi-am urmat pasiunea.
vyoletta_01
Postat pe 5 Septembrie 2015 15:50
Am practicat judo si familia nu a fost de acord, zicand ca e un sport pt baieti, dar am primit incurajari din partea antrenoarei( culmea, tot femeie) si asa am depasit aceasta limitare impusa de societate
flory_mandruti
Postat pe 5 Septembrie 2015 21:51
Au fost multe obstacole pe care le-am intampinat de-a l;ungul vietii, dar fiecare obstacol intalnit m-a intarit, si am facut totul pentru al depasi. Pot spune ca aproape fiecare obstacol l-am transformat intr-un succes, cel putin personal!
Am escaladat copaci, ziduri, am sarit cu parasuta, am jucat fotbal, am facut box...si toate cu reusite!
c_ella99
Postat pe 7 Septembrie 2015 16:22
Cand eram mica eram un ''baietoi'' , asa imi ziceau parintii mei pentru ca eram cea mai rapida la cataratul in copaci, nu-mi placea sotronul, in schimb trageam cu prastia si , la varsta aceea era mare fericire pe mine ca pot sa fac ce imi place si asa sunt si acum ptr ca nu ma schimb asa cum vrea societatea; ca sa depasesti barierele impuse de societate , iti trebuie, in primul rand , zic eu, o doza de indiferenta.
klaudya_k
Postat pe 7 Septembrie 2015 20:34
Am întâmpinat prejudecãțile oamenilor în ceea ce privește continuarea unei școli cu profil militar pe ideea cã armata este pentru bãrbați.
cricris
Postat pe 7 Septembrie 2015 20:44
Fiind tamplar de meserie (pasionata de tamplarie fiind de cand ma stiu) am intampinat dificultati la angajare in domeniul mobilei deoarece "femeile nu stiu sa faca mobila".De fiecare data am solicitati eu sa fac si o proba practica ca sa demonstrez ceea ce pot sa fac.
eugenia_c
Postat pe 7 Septembrie 2015 22:38
Femeile sunt obisnuite de societate sa fie conduse de barbat; in propria familie sotul este considerat lider si are o contributie importanta in luarea unei decizii. De aceea, femeile dintr-o functie de conducere sunt percepute ca fiind agresive atunci cand dau un ordin sau aloca o solicitare unei subordonate, acest lucru mi s-a intamplat si mie cand am fost avansata in functia de manager.A fost nevoie de multa munca si disciplina pentru a impune respectul si pentru a castiga aprecierea celor din echipa, dar am reusit
kudika_988213
Postat pe 8 Septembrie 2015 10:25
Eu fiind o fire mai rebela, ca am semanat cu bunicul meu, nu m-am supus regulilor niciodata si am imbratisat o meserie care , dupa cum spun unii, este pentru barbati, dupa cum spun eu, este si pentru femei :) sunt de neoprit cand imi pun ceva in cap :)
Dany_Ella_2
Postat pe 8 Septembrie 2015 13:48
da, trebuie sa fac scoala de soferi ...chiar daca toti imi spun ca nu e pentru mine
evenme
Postat pe 8 Septembrie 2015 15:41
Concursul s-a incheiat!

Castigatorii sunt utilizatorii:

vyoletta_01
dana28
c_ella99
klaudya_k
ziduri
flory_mandruti
kudika_988213
cricris
eugenia_c
evenme


Acestia vor fi anuntati pe e-mail pentru a li se oferi mai multe informatii cu privire la intrarea in posesia premiilor.
concursKudika
Postat pe 9 Septembrie 2015 10:04
Multumesc!
c_ella99
Postat pe 9 Septembrie 2015 10:40
multumesc!! astept email-ul cu nerabdare..
kudika_988213
Postat pe 9 Septembrie 2015 11:49
Multumesc frumos ! Am trimis mail .
dana28
Postat pe 9 Septembrie 2015 22:42
De la: concursKudika, la data 2015-09-02 09:42:25Vizioneaza clipul #CAOFATA “De Neoprit”, scrie-ne un comentariu si spune-ne ce prejudecati ai intampinat tu si cum le-ai depasit si poti castiga unul dintre cele 10 kit-uri #CAOFATA “De Neoprit”!
Noul videoclip Always #CAOFATA „De Neoprit” dezvaluie modul in care prejudecatile sociale limiteaza evolutia fireasca a fetelor. Cel mai nou sondaj realizat de Always dezvaluie 5 lucruri importante despre felul in care prejudecatile sociale se tranforma in limitari pentru noi fetele.
Tragerea la sorti a celor 10 castigatori va fi efectuata pe platforma Tragerilasorti.ro iar castigatorii vor fi anuntati in cadrul topicului din Forumul Kudika pe data de 9 septembrie 2015.

și ce câștigãm? ???
NEGRUTTTT
Postat pe 10 Septembrie 2015 03:55
a primit cineva premiu?
kudika_988213
Postat pe 28 Septembrie 2015 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga una dintre cele 3 carti oferite de Editura Litera! 95 De la: concursKudika 27 August 2013 05:58
Concurs Karin-Lingerie 208 De la: concursKudika 29 Iunie 2009 16:11
Castiga o surpriza dulce de la Heidi: o tableta de ciocolata personalizata! 26 De la: concursKudika 13 Martie 2014 21:46
Concurs Moulinex 942 De la: Emma4 11 Ianuarie 2011 11:40
Concurs: Castiga Natasele de Victor Malarek! 113 De la: concursKudika 6 Iunie 2011 13:53