Setari Cookie-uri

Concurs: Eu cine sunt?

Esti pregatita sa incepi Revolutia contra accesorilor sociale? De cate lucruri, relatii si oameni esti inconjurata doar pentru ca nu ai puterea sa recunosti ca nu te definesc?

A venit momentul sa-ti raspunzi sincer. Recunoaste-te tu pe tine. Lasa-te recunoscuta de cei din jur asa cum esti. Kudika te ajuta sa gasesti acest drum catre tine si iti ofera un prim ajutor. Raspunde sincer la UNA din intrebarile de mai jos si poti castiga singura carte interactiva pe care o puteti scrie voi inseva.


Intrebari:
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?


Curajosii care vor raspunde la una din cele patru intrebari de mai jos vor putea castiga una din cele 10 carti „Eu cine sunt” ale lui Mihail Musat si o invitatie la Bookfest, unde pe data de 20 iunie va avea loc lansarea cartii.

Concursul se desfasoara in perioada: 14.06 – 19.06 2009

Castigatorii vor fi alesi prin tragere la sorti.

Vor fi luate in calcul numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

concursKudika
Postat pe 14 Iunie 2009 17:25

•iubesc viata iubesc oamenii deci il iubesc pe Dumnezeu

•cred ca oamenii din jur ma apreciaza pentru ca sutn sincera si directa, spun lucrurilor pe nume

•spre o viata linistita in care sa fiu inconjurata de persoanele la care tin cel mai mult

•intrebari la care am raspunsuri si cei din jurul meu nu accepta raspunsuri sunt multe si ei au intrebari ale caror raspunsuri nu le accept, nu putem gandi la fel
yumy
Postat pe 14 Iunie 2009 18:16
raspuns Ce si pe cine iubesc in viata asta?:
ce iubesc?iubesc viata dar in niciun caz pe mine daca m--as iubi si m- asi aprecia as face mai multe pentru mine...as fi mai atenta la mine
pe cine iubesc?iubesc pe baietelul meu de un anisor ...pt care as face orice in viata
ciocoiumihaela22
Postat pe 14 Iunie 2009 18:20
Eu iubesc viata!
Din viata mea fac parte: Dne-Dne, partenerul si parintii nostrii, respectul pt. ei, dragostea dintre noi, intelepciunea, rabdarea, comunicarea, ingaduinta, dorinta de a fructifca dragostea noastra, curajul de a infrunta greutatile vietii, placerea de a trai sanatos si de a lectura relaxata Kudica.
Iubesc toate astea fiindca sunt mandra de calitatile mele atat eu cat si familiile noastre, iar eu imi transform defectele in calitati.
Eu insami = adica ceea ce altele viseazasa fie: sincera, modesta, abnegata si devotata.
Fiindca imi place sa fiu OM! Pur si simplu!
90701
Postat pe 15 Iunie 2009 03:32
1.Iubesc viatza,iubesc IUBIREA!
2.Felul meu de a fi.Vesela,deschisa,noncomformista!
3.Liniste sufleteasca si armonie in tot ceea ce fac.
4.Raspunsuri...NU cred ca avem raspunsuri concrete niciunul din noi..Putem presupune dar raspunsuri concrete nu putem avea!In fine eu cred ca iubirea conteaza cel mai mult in viatza si sunt multi care pun accent pe valoriile materiale si ma contrazic!
mauinboots
Postat pe 15 Iunie 2009 04:21
A iubi înseamnã a admira cu inima. Eu cred ca toti admiram cu inima tot "ce" face parte din viata noastra a fiecaruia in parte si mai ales "pe cine".
lucicaotilia
Postat pe 15 Iunie 2009 04:31
ce si pe cine iubesc? buna asta....nu mi-am dat seama niciodata cat e de greu pentru mine sa raspund la intrebarea asta....nush exact ce inseamna a iubi....dar dak a iubi inseamna sa simti o bucurie imensa in suflet atunci knd apare, sa simti o emotie imensa la gandul k va veni, si sa ti doresti sa sa fie interminabila clipa in care apare atunci...atunci cred k iubesc rasaritul....il ador, simt acea emotie de care mai sus aminteam pe la 4 dim knd ma gandesc mai e putin si apare soarele, simt o bucurie imensa atunci knd il vad sus pe cer si-mi imaginez k a rasarit doar pentru mine...dupa imi amintesc k mai sunt zeci de milioane de omuleti pe pamant care se bucura de el, de prezenta lui....si da imi doresc sa fie interminabile clipele mele "sub soare" pentru ca imi doresc sa traiesc cat mai muuuult pentru ca e frumoasa viata si probabil pentru k am o oarecare retinere fata de necunoscut, k orice alta persoana de altfel.....

ce apreciaza ceilalti la mine? :-? stiu sigur k zambetul....chiar dak nu ne dam mereu seama dar totul pare mai usor atunci un zambet te indeamna sa crezi k maine va fi mai bine...si chiar mi-as dori sa fiu asa cum ma vad ceilalti din jur...o fetitza mereu zambareata, fara nicio grija....ar fi frumos...vb aia "dak as fi un pic mai prost as fi fericit" :))

incotro vreau sa ma indrept in viata asta? hmmmmm :-? intr-acolo unde va vrea Dumnezeu sa ajung...numai k sper sa merg pe drumul ales de El kt mai bine....acum nu am un anume tel pe kre vreau sa-l ajung....(nu vreau sa fiu directoare knd o sa fiu mare =))) ) dar conteaza foarte mult pentru mine cum ajung sa-mi ating telurile...din orice plan ar fi ele...

Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta? Cele ce tin de viata de zi cu zi...cele mai banale si mai cotidiane intrebari ale fiintei umane....de kre toti ne lovim...toti stim kre e adevarul dar pentru majoritatea este un lucru tabu...de ex niciodata o femeie kre stie k este inselata de sot nu va recunoaste k barbatii pot insela :))

Oarecum interesante intrebarile astea...dar mie mi sa parut cea mai interesanta intrebare chiar cea initiala....eu cine sunt?....si mi-am dat seama k in afara de numele si prenumele din buletin...totul e relativ...si dak ma chinui putin si astea pot fi relative.....
sweetviper
Postat pe 15 Iunie 2009 05:22
Ce iubesc in viata? Insasi viata care mi-a fost daruita si traind-o am invatat sa iubesc sa fiu vesela, sa fiu optimista, uneori visatoare; iubesc faptul ca pot vedea, pot alerga, pot cladi; pe cine iubesc....imi iubesc copiii, imi ador sotul, imi iubesc sora, nepotii, iubesc prietenii de o viata, sunt legata sufleteste de toti cei care ma fac fericita din jurul meu; si le multumesc.
Am sentimentul ca sunt apreciata de cei din jur pentru firea binevoitoare si optimista, pentru curajul de a spune ceea ce gandesc, pentru sinceritatea debordanta si cred ca pentru capacitatea de a intelege si a comunica. Sper sa nu fi sunat a lipsa de modestie, insa ma privesc din afara, incercand sa fiu rationala si obiectiva.
Incotro vreau sa ma indrept? Cred ca mereu am trait clipa, mai mult decat a ma proiecta in viitor, desi fiecare dintre noi avem vise si speram la mai bine. Eu cred ca as vrea sa ma indrept spre o perioada de maturitate si catre o varsta a senectutii pline de liniste sufleteasca si iubire. Cred ca e important sa fim sanatosi si linistiti, incarcati pozitiv si mereu in cautare de motivatii. Eu vreau sa cred ca voi fi asa mereu. In ultimul timp singura intrebare la care am cautat si am gasit raspunsul este cea legata de o dorinta puternica de a fi din nou mama. Toate framantarile si trairile interioare s-au accentuat de cand in creierul meu a prins viata aceasta dorinta mare, mare de tot. Vreau din nou sa fiu mama, vreau sa mai am un copil. Traind niste vremuri confuze din toate punctele de vedere, nu gasesc argumentele care sa convinga familia ca nasterea unui copil, al treilea, este ceva realizabil si motivat. Raspunsurile la aceasta framantare a mea sunt in mine, in ceea ce simt si in credinta mea launtrica de bine. Stiu sigur ca totul va fi bine. Insa nu m-as putea hazarda in a lua aceasta decizie pana cand ceilalti, ma refer la cei de langa mine, nu ar fi de acord si nu ar astepta acest eveniment la fel de dornici ca si mine.
roxanadeca
Postat pe 15 Iunie 2009 06:27
Pe cine iubesc in vata asta ? Un raspuns, nimic mai simplu : Imi iubesc copii , ei sunt ratiunea mea de a fi , datorita lor inca exist . Ma iubesc pe mine caci sunt " optimista" si iau viata asa cum este ia (cu bune si cu rele)."Traiesc ,iubesc si sunt iubita".Va sarut si o zi buna!!
vasilica67
Postat pe 15 Iunie 2009 07:40
Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?


1.Iubesc viata in primul rand cu bune si cu rele .... ma iubesc pe mn si cred ca e extraordinar asta si imi iubesc familia .... dar nu numai...sunt momente in viata cand imi iubesc si colegii si aerul si tot ce ma inconjoara....
2.Cei din jur stiu ca apreciaza sinceritatea mea si felul meu de a fi directa....sociabila, comunicativa si mai ales ca nu dau inapoi de la nimic niciodata.....
3.Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?????
Asta e intrebare la care inca nu am raspuns...incotro ? nu stiu...spre bine , dar exact cum , nu stiu...... inca mai astept sa se intample ceva care sa hotarasca lucrul asta.....sau cel putin sa-l influenteze....
4.Intrebari...sunt multe.... de ce am facut asa , de ce nu am facut asa...de ce am ales aia si nu cealalta...dar mai ales de ce il iubesti tocmai pe el...astea sunt intrebarile pe care mereu le primesc , dar la care nu numai ca nu pot raspunde , dar nimeni nu ma intelege.....nici macar eu.....

marry_44
Postat pe 15 Iunie 2009 08:03

Ce si pe cine iubest in viata asta ?
Imi iubesc Aproapele, in primul rand .. iubesc sinceritatea, animalele si multe alte lucruri din lume.

Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine ?
Cred ca multi apreciaza ca sunt o persoana foarte deschisa si sincera.Apreciaza ca eu pot unele lucruri pe care altii nu le pot face sau avea.Apreciaza ca ii fac mereu sa rada si le ofer zambete frumoase, pt. ca asa sunt eu, imi place sa fac oamenii fericiti.

Incotro vreau sa ma indrept in viata mea ?
Vreau sa am o viata linistita, frumoasa si plina de vise implinite.Vreau sa fiu alaturi de cei care imi sunt dragi si de cei carora le sunt draga ..

Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta ?
Sunt cateva .. chiar majoritatea.Toti oamenii suntem diferiti, deci avem pareri diferite.Ce eu cred nu e si ceea ce cred altii.
jusstme
Postat pe 15 Iunie 2009 08:46
Aleg sa raspund la intrebarea "Ce si pe cine iubesc in viata?" pentru ca in momentul de fata este singura intrebare din cele propuse la care pot sa dau un raspuns clar. Abia acum incerc sa imi raspund la intrebari de acest fel, pentru ca pana acum nu am avut ocazia sa stau mai mult timp sa meditez asupra mea si a vietii mele.
Iubesc tot ceea ce ma inconjoara in masura in care tot ceea ce emana fericire in jurul meu ma face fericita la randul meu. Invat sa fiu fericita privindu-i pe cei din jurul meu si invatand cate ceva de la fiecare, pentru ca fiecare imi e superior intr-o anumita privinta.
Am invatat sa imi asociez puterea autocontrolului prin intermediul cartilor citite, carti care mi-au deschis ochii asupra realitatii. O realitate pe care obisnuiam sa o ascund in spatele reveriei.
Mi-am dat seama ca tot ceea ce iubeam eu era numai in imaginatia mea. La inceput mi-a fost greu sa fac trecerea de la reverie la viata reala pentru ca nu stiam sa vad partea frumoasa in tot ceea ce era in jurul meu. Am urmat sfatul magistrului meu si am inceput sa ma autoeduc prin intermediul cartilor.
Am motive sa ii multumesc acestui domn pentru ca sfatul lui m-a ajutat sa trec peste prapastia care se formase intre mine si lumea inconjuratoare.
Iubesc oamenii care emana iubirea. Imi deschid larg ochii si sufletul in prezenta acestor oameni. Im hranesc sufletul cu dragostea celor din jur si la randul meu ofer dragoste.
Imi cladesc viata pe baza iubirii si a respectului fata de mine si fata de tot ce ma inconjoara. Imi castig respectul si iubirea, iubind si respectand.
elena_ro
Postat pe 15 Iunie 2009 09:19
Imi iubesc sanatatea, libertatea si inteligenta; fiul, parintii si surorile; oamenii si mediul inconjurator deci Il iubesc pe Creator.
Cei din jur apreciaza ca sunt un om civilizat, ca ii ajut daca pot ori cu sfatul ori cu fapta si nu fac niciodata rau (constient) nici oamenilor nici obiectelor din jurul meu nici mediului inconjurator.
Intotdeauna m-a pasionat cercetarea, mi-ar place sa pot crea sau inventa ceva, sa simt ca am lasat si eu un semn micut al trecerii mele pe Pamant.
Eu cred ca stiu secretul fericirii si imi pare rau ca majoritatea trec pe langa el si nu il vad. Fericirea vine din echilibru si impacarea cu tine insuti si cu cei din jur. Atunci ai linistea necesara sa-ti deschizi simturile si sa vezi o imagine superba sa auzi un cantecel sau un bazait suav, sa mangai un obrajor de copil, sa mirosi o floare sau sa gusti o piersica in miezul verii. Sunt buni si banii daca nu ti-e rusine cum i-ai obtinut, e buna si puterea daca esti omul potrivit la locul potrivit dar eu cred ca toate isi pierd valoarea daca constiinta se pateaza si echilibrul interior se strica.
emgabi2006
Postat pe 15 Iunie 2009 09:22

-Iubesc natura si fenomenele naturii, iubesc vietatile, iubesc lucrurile de care am nevoie zilnic.

-Lucrurile pe care le apreciaza cei din jur la mine : ca sunt o persoana calculata, cu capul pe umeri, sincera,prietenoasa,si ca am avut forta sa trec peste greutati care ma urmareau mereu in suflet

-Vreau sa ma indrept in viata spre un job pentru care sa il fac cu pasiune, spre iubire sincera, fidela, pura si liniste sufleteasca alaturi de persoana iubita si un viitor copil

-intrebarile de caracter si de prezenta mea in orice problema. Ceilalti nu le accepta din cauza de diferente de mentalitate

Postat pe 15 Iunie 2009 09:47
Intrebari:
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?








heaven_2906
Postat pe 15 Iunie 2009 09:52
" Ce si pe cine iubesc in viata?"
Iubesc fiecare dimineata in care ma trezesc si pot privi in ochii celor dragi,iubesc minunea de a pasi,de a asculta ,de a privi ,iubesc lucrurile aparent mici si simple si totusi atat de importante,iubesc frumosul in orice forma a sa :o carte care sa-mi hraneasca sufletul,o melodie care sa-mi poarte fiinta pe aripi de visare , un rasarit care sa-mi aminteasca frumusetea oricarui inceput,aroma cafelei care ma invaluie diminetile,fiecare colt al universului meu ,iubesc privilegiul de a putea iubi...
Pe cine iubesc?
Imi iubesc fetitele,"zanele mele pitice",cum imi place sa le alint,privirea lor care ma convinge ca viata merita traita;imi iubesc sotul si ador fiecare defect sau calitate a sa ,imi iubesc fratele si sora alaturi de care am crescut, iubesc pe toti cei care imi sunt alaturi de cate ori am nevoie de sustinere,iubesc copiii pentru ca profesia mea ma plaseaza mereu alaturi de ei, iubesc oamenii, in general si magia din ei,iubesc pe toti ce au fost ,care sunt si vor mai veni ...
Dumnezeu mi-a acordat privilegiul de a nu cunoaste ura si de a avea sufletul plin de iubire,de a avea intelepciunea sa apreciez ca viata trebuie sa constituie o succesiune de acte de iubire,de avea luciditatea de a ma cauta si de a-i cauta pe ceilalti , cu scopul de a intelege , de a accepta si de A IUBI.
Sunt atat de multe fiintele ,lucrurile, gesturile,locurile sau amintirile pe care le iubesc, incat as putea vorbi la nesfarsit despre aceasta si tot n-as zugravi exact profunzimea acestui sentiment.De fapt, cuvintele devin neputicioase in a descrie IUBIREA in toata maretia ei si cred ca doar "necuvintele"ar putea-o face mai bine.IUBESC, DECI TRAIESC!
mamy_cry
Postat pe 15 Iunie 2009 09:55






heaven_2906
Postat pe 15 Iunie 2009 09:57
Raspunsul meu la intrebarea "Ce si pe cine iubesc?" este:
Iubesc trandafirii pentru ca sunt cea mai artistica forma a existentei vietii; mireasma lor te indeamna la reverie, pe cand fragilitatea petalelor lor te invata sa ii ingrijesti cu multa delicatete si iubire, abilitati fara de care ne-ar lasa neprotejati in fata spinilor amenintatori.
Pe cine iubesc? Imi iubesc familia mai presus de orice, ea fiind alaturi de mine neconditionat in clipele frumoase dar mai ales in momentele grele.
ramonageorgiana
Postat pe 15 Iunie 2009 09:58
De la: roses_2906, la data 2009-06-15 09:57:33








eu dc nu am voie sa postez?
heaven_2906
Postat pe 15 Iunie 2009 10:01
heaven_2906
Postat pe 15 Iunie 2009 10:01
Il iubesc si il caut cu ardoare pe Dumnezeu... Il regasesc in fiecare mana intinsa, in fiecare zambet de copil, in fiecare privire senina, il descopar miraculos in fiecare floare, in fiecare strp de roua... in ploaie... in cerul senin... in curcubee... in munti, in paduri.. .L-am descoperit de curand in sufletul meu si in sufletul fiecaruia dintre noi... Iubesc toate fiintele pentru ca in ele se regaseste Scanteia Divina...
maya_77
Postat pe 15 Iunie 2009 10:02

• iubesc tot ce ma inconjoara, imi iubesc apropiatii, iubesc natura, muzica, dansul...etc si nu in ultimul rand pa Dumnezeu
•cei din jurul meu apreciaza caracterul puternic pe care-l am; dorinta intensa de independenta...si forta de care dau dovada prin faptul ca nu renunt niciodata.
•cel mai mult imi doresc independenta....si sincer nu mi-am propus inca sa realizez ceva pe termen lung....eu las timpul sa le rezolve pe toate
•sunt binecuvantata...si inconjurata numai de oameni care ma inteleg, care ma sustin, care ma iau ca atare si ma accepta tocmai pentru ceea ce sunt!

gargaritamica
Postat pe 15 Iunie 2009 10:02
Intrebari:
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?

Raspunsuri:
1. pe Dumnezeu...prin El, pe mine insami, fiecare suflet in parte si intreaga Lui Opera de Arta

2. cred ca nu apreciaza la mine, cat la ei - dulcea lor iluzie ca sunt manipulatori si invingatori (oamenii care te apreciaza sunt putini si nu o fac pt ceva anume, ci pt TOT ceea ce esti si poti fi)

3. spre implinirea catorva visuri marete, dar umane...

4. marile intrebari ale vietii nu au raspunsuri (iar raspunsurile minore le detinem cu totii) si nu toti pot accepta acest lucru; e absolut normal cat se cred divinitati in lumea asta
odrida_dragomara
Postat pe 15 Iunie 2009 10:08
Iubesc totul si toate,de la o mica vietate de pe pamant pana la cele celeste …..iubesc viata,omul,natura……..indeosebi ce e frumos .
Faptul ca nu pun la suflet animozitatile ,ca trec usor peste orice ,ca sunt optimista…
Drumul mi l-am ales ,acum depinde de mine daca ma abat de la el sau nu…..
Raspunsuri nu am ,eu le pot da exemple………raspunsuri nu are nimeni ,fiecare situatie e alfel ,depinde de la om la om……..de la caz la caz…..nimeni nu e atotstiiutor
heaven_2906
Postat pe 15 Iunie 2009 10:17
-iubesc viata,il iubesc pe Dumnezeu,iubesc sanatatea si iubesc IUBIREA
-sunt apreciata foarte mult pentru sinceritatea care o detin,pentru prietenia pe care le-o ofer tuturor,pentru curajul si ambitia de a trece peste greutatile vietii si pentru sprijinul pe care il ofer de cate ori cineva are nevoie de ajutor.
-am planuri marete dar nu imposibil de realizat : facultatea de medicina,facultatea de psihologie,sa fiu independenta cu o locuinta luxoasa si sa am langa mine un om minunat pentru a-mi putea intemeia o adevarata familie!
-intrebari....nu ar fii multe dar de multe ori imi pun intrebarea de ce majoritatea oamenilor sunt atat de rai si invidiosi unii cu altii,de ce nu putem trai in liniste,armonie si fara stresul ce ne inconjoara ca si alte tari?
DaiaT
Postat pe 15 Iunie 2009 10:43
Ce si pe cine iubesc in viata asta?...Hm,buna intrebare...Oare exista persoane care sa raspunda sincer la aceasta intrebare?...Iubesc persoanele care ma iubesc pe mine,deci....e simplu:ma iubesc pe mine,asa cum sunt,un om simplu,cu defecte si calitati...
noemyalexandra
Postat pe 15 Iunie 2009 10:44
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
• Care cred ca sunt lucrurile pe care le apreciaza cei din jurul meu la mine?
• Incotro vreau sa ma indrept in viata mea?
• Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?

Imi iubesc familia, prietenii, iubesc valorile adevarate (sinceritatea, bucuria, iubirea), iubesc zilele cu soare, iubesc cartile, iubesc muzica, iubesc dansul, iubesc tyoate lucrurile bune in lumea astea...intr-un cuvant iubesc viata si pe Dumnezeu.
Cred ca apreciaza ca sunt o fata in care se poate avea incredere, ca sunt sincera, ca lupt mereu pentru ceea ce vreau si ca mereu sustin cauzele in care cred.
Vreau sa se indrepte spre o viata implinita pe plan personal, spiritual, profesional.
La intrebarile legate despre secretul reusitei, si anume Legea Atractiei care spune ca doar o gandire pozitiva atrage lucrurile bune in viata noastra. Puterea gandului este foarte mare si este indeajuns doar sa ne dorim un lucru, sa ne concentram asupra lui, si atunci il vom putea obtine. Totul depinde de noi, pentru ca ni s-a dat liberul arbitru. Nu cred ca destinul ne este scris dinainte acolo sus, ci ca il facem noi in functie de deciziile pe care le luam, cu dragoste (decizii ce provin de la Dumnezeu) sau cu frica, decizii ce vin doar din temerile noastre, indoielile noastre, lipsa noastra de credinta sau credinta insuficienta. Dumnezeu vrea pentru noi ceea ce vrem noi pentru noi. El incearca doar sa ne creeze circumstantele, deciziile le luam doar NOI.
strengarita19
Postat pe 15 Iunie 2009 10:55
nu sunt multi cei care ma iubesc si ma apreciaza dar cei care o fac au diferite motive..parintii ma iubesc pentru ca asa e firesc,prietenii pentru ca stiu sa ii ascult atunci cand au nevoie de mine,sunt o persoana de incredere si ei stiu asta iar persoanele de sex masculin ma iubesc pentru sarm si personalitate dar si pentru aspectul fizic..iar eu recunosc,cu riscul de a fi considerata narcisista,ma iubesc si ma apreciez pentru ambitia enorma ceea ce nu ma opretse sa imi doresc sa urmez o cariera de succes in medicina
kudika028892
Postat pe 15 Iunie 2009 10:56
• Ce si pe cine iubesc in viata asta?
Iubesc tot ce inseamna viata:soarele,sufletelele necuvantatoare de langa noi,iubesc oamenii care mi aduc fericire dar si pe cei care mi pun piedici in ceea ce vreau sa fac pentru ca fara acestia din urma viata ar fi monotona.Iubesc oamenii care ma urasc pentru ca datorita lor privesc mai adanc in sufletul meu si vad daca nu cumva eu gresesc cu ceva.Imi iubesc mama pentru forta si sprijinul neconditionat pe care mi l acorda.Iubesc oamenii care au ceva impotriva mea pentru ca ei ma ajuta sa mi pastrez spiritul de lupta si sa nu renunt niciodata la ceea ce mi doresc.
marinaruxandra
Postat pe 15 Iunie 2009 11:26
Care sunt intrebarile la care am raspunsuri, insa cei din jurul meu nu le accepta?

Majoritatea oamenilor nu suporta adevarul, le place sa fie mintiti atunci cand trec printr-o experienta neplacuta cautand intotdeauna compania celor care mint frumos si ii "linistesc" spunandu-le ca nu ei sunt vinovatii...
Aici am eu raspunsuri dar unii in loc sa incerce sa reflecteze asupra acestor aspecte le pare mai confortabil sa urasca persoana care le spune, eventual sa invidieze ca ea nu se confrunta cu acel gen de probleme. Nu am inteles de ce oamenii iau criticile drept ceva f personal , ca o jignire, ca si cand s-ar fi nascut cineva invatat!
Diannnnnnna
Postat pe 15 Iunie 2009 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Care este povestea alunitei tale? 214 De la: concursKudika 10 Iunie 2009 17:57
Ce profesie visezi pentru copilul tau? Vacuta Paula te invita la concurs! 45 De la: concursKudika 11 Februarie 2015 19:38
Lenjerie sexy pentru Ziua Indragostitilor! 1153 De la: alexandra_princess 17 Februarie 2010 17:29
Castiga o pereche de pantofiori oferiti de Mylovelyshoes.ro! 424 De la: cristina1234 19 Decembrie 2011 18:20
Castiga unul dintre cele 10 premii oferite de SABON! 449 De la: concursKudika 11 Iunie 2012 08:15