cresterea sprancenelor

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent cresterea sprancenelor: (4.6 din 5 voturi)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
Fosta membra Kudika.ro
este adevarat k sprancenele cresc dak sunt date cu ulei de ricin?mama mea are problema asta....
Raporteaza abuz de limbaj
cherry_pie Avatarul lui cherry_pie

48 mesaje

din cate am inteles ajuta .adica toata lumea asta recomanda .
Fosta membra Kudika.ro
cine,bre??
uleiul de ricin sau superslimu`?
angelo_micnegrusiurat Avatarul lui angelo_micnegrusiurat

5306 mesaje
Oras: bucuresti

De la: mitura, la data 2009-08-20 23:26:06cine,bre??

pana anu trecut toate coafezele recomandau uleiul de ricin pentru parul din cap....acu e recomandat pentru sprancene

io stiu ca alea cresc si se schimba forma daca le razi.....daca ai o parte din ele care o vrei mai plina,le razi in acel loc cu lama si daca vrei o parte sa dispara se face epilare definitiva.....

da acuma fiecare e liber sa faca ce vrea cu fata lui....
http://www.facebook.com/Salon.LaC0quette
backstreetvios Avatarul lui backstreetvios

3 mesaje
Oras: focsani

uleiul de ricin ajuta la intarirea si indesirea parului, poate fi folosit atat pt podoaba capilara,cat si pentru sparncene/gene aplicat doar in zona in care se doreste cresterea parului...ca sa nu iasa aiurea si pe unde nu trebuie...
cherry_pie Avatarul lui cherry_pie

48 mesaje

De la: mitura, la data 2009-08-20 23:26:06cine,bre??

'bre'.....in topic este vorba despre uleiul de ricin ...cea cu superslimul din cate vad era doar o reclama strecurata pe acolo ...
Fosta membra Kudika.ro
eu am o problema mai nasoala. imi creste pe unde nu trebuie si nu reusesc nicicum sa imi fac o forma normala... nu stiu ce sa mai fac...e enervant, dar nici nu vreau sa mi le tatuez pt k nu imi place deloc cum arata...
Invata de la soare cum trebuie sa apui! Invata de la ape sa nu dai inapoi! Invata de la stanca sa-nduri furtuna grea!Invata de la umbra...sa fi smerit ca ea! Invata de la greier cand singur esti...sa canti!Invata de la luna sa nu te inspaimanti! Invata de la toate...ca totu-i trecator! "fiecare azi invata totdeauna de la ieri ..."
d33_me Avatarul lui d33_me

3 mesaje

am avut si eu problema asta..dar am profitat de vacanta asta sa nu le mai pensez aproape deloc, decat putinh, sa nu se vada urat si au crescut si firele pecare le pensam de obicei. apoi le-am trasat cu creionul si le-am pensat. deci le-am dat practic o forma noua.
incearca, dar lasa-le sa creasca firele putin. bafta!
Bambi89 Avatarul lui Bambi89

31 mesaje

De la: cristinaval20, la data 2009-08-23 20:39:45nu stiam ca uleiul de ricin este bun si pentru sprancene, eu il folosesc pentru gene...chiar cresc si vi-l recomand si voua....

si cum il aplici pe gene? cu ce anume?
cristinaval20 Avatarul lui cristinaval20

69 mesaje

il aplici cu o discheta demachianta in fiecare seara....nu stiu cat de mult cresc dar cert e ca nu mai cad asa de mult cand te demachiezi...
cristinaval20 Avatarul lui cristinaval20

69 mesaje

il aplici cu o discheta demachianta in fiecare seara....nu stiu cat de mult cresc dar cert e ca nu mai cad asa de mult cand te demachiezi...
Fosta membra Kudika.ro
De la: d33_me, la data 2009-08-22 18:15:34am avut si eu problema asta..dar am profitat de vacanta asta sa nu le mai pensez aproape deloc, decat putinh, sa nu se vada urat si au crescut si firele pecare le pensam de obicei. apoi le-am trasat cu creionul si le-am pensat. deci le-am dat practic o forma noua.
incearca, dar lasa-le sa creasca firele putin. bafta!

am incercat si nu odata, dar cresc tot in locul in care nu-mi doresc...si unde ar trebui NU...
Invata de la soare cum trebuie sa apui! Invata de la ape sa nu dai inapoi! Invata de la stanca sa-nduri furtuna grea!Invata de la umbra...sa fi smerit ca ea! Invata de la greier cand singur esti...sa canti!Invata de la luna sa nu te inspaimanti! Invata de la toate...ca totu-i trecator! "fiecare azi invata totdeauna de la ieri ..."
anamaria_brunetik Avatarul lui anamaria_brunetik

236 mesaje
Oras: braila

neatza la toata lumea
anamaria_brunetik Avatarul lui anamaria_brunetik

236 mesaje
Oras: braila

si uleiul de masline este foare bun pentru gene sa stiti si pentru sprincene:) eu chiar folosec si este foarte bun
kudika016830 Avatarul lui kudika016830

2 mesaje

uleiul de ricin cica e foarte bun ..o prietena a incercat si i s-au indesit sprancenele--eu una nu am incercat
kudika063773 Avatarul lui kudika063773

18 mesaje

eu mi-am tatuat sprancenele , adevarat nu in tara , dar se vad f naturale ! daca forma ta de spranceana iti permite , poti tatua doar portiunile care sunt fara fire de par in usoare umbre in nuante cat mai aproapiate de culoarea ta naturala .f important este sa gasesti pe cineva care sa-ti remodeleze forma lor,,,,dupa care sa le intretii .cunosc o fata iranianca care este speciialista.epileaza si cu ata.iti las nr ei de tel0762 257 790.succes
mmaaddii Avatarul lui mmaaddii

2 mesaje
Oras: tg jiu

si eu folosesc uleiul de ricin in fiecare seara de 2 ani
il aplic cu un betisor de ureche
foarte greu mi au crescut, adica abia anul asta au inceput sa ajunga si ele la forma ideala
aveti rabdare
dar nu ma mai pensez singura tot de atunci, ca sa nu mai fac greseli
oops_flory Avatarul lui oops_flory

29 mesaje

eu folosesc uleiul de ricin pentru intarirea genelor si chiar este foarte bun numai imi cad ...dar este foarte bun si pentru cresterea sprancenelor pentru fetele care doresc sa isi dea o noua forma...
kudika019386 Avatarul lui kudika019386

69 mesaje

Uleiul de ricin se aplica pe gene sau pe sprancene cu o periuta de rimel veche,foarte bine curatata in prealabil.Daca uleiul de ricin este amestecat cu vit A uleioasa,cateva capsule de vit E,ulei de masline,este si mai eficient.
Eu am facut anul trecut regretabila prostie sa imi tai genele,crezand ca vor creste mai lungi.Cand am vazut ce capodopera facusem,am luat masuri si m-am tinut de treaba cu ulei de ricin.Dupa vre-o luna jumate am observat ca apareau noi fire de gene.Nu au crescut mai lungi dcat erau inainte de taiere,dar in timpul tratamentului s-au indesit.
Bambi89 Avatarul lui Bambi89

31 mesaje

De la: kudika019386, la data 2009-09-10 14:22:04Uleiul de ricin se aplica pe gene sau pe sprancene cu o periuta de rimel veche,foarte bine curatata in prealabil.Daca uleiul de ricin este amestecat cu vit A uleioasa,cateva capsule de vit E,ulei de masline,este si mai eficient.
Eu am facut anul trecut regretabila prostie sa imi tai genele,crezand ca vor creste mai lungi.Cand am vazut ce capodopera facusem,am luat masuri si m-am tinut de treaba cu ulei de ricin.Dupa vre-o luna jumate am observat ca apareau noi fire de gene.Nu au crescut mai lungi dcat erau inainte de taiere,dar in timpul tratamentului s-au indesit.

Ai mare dreptate. Chiar azi am fost la cosmetica si am intrebat-o pe cosmeticiana mea despre uleiul de ricin. Intr-adevar, ajuta la cresterea firului de par, dar in niciun caz nu il creste mai lung decat e el "de la mama natura". Si inca ceva....unele persoane, din anumite motive, in unele locuri nu au gene pe pleoape. Uleiul de ricin va readuce la viata firele din locul respectiv, doar in cazul in care "foliculele" (aici m-a cam bagat in ceata, dar eu va zic ce mi-a spus ea )nu sunt afectate.
Fosta membra Kudika.ro
de unde as putea cumpara ulei de ricin????????????????
Fosta membra Kudika.ro
Chiar e bun uleiul de ricin.IL recomand celor care au probleme cu genele sau sprancenele.
kudika019386 Avatarul lui kudika019386

69 mesaje

De la: kudika059934, la data 2009-09-17 19:41:47de unde as putea cumpara ulei de ricin????????????????

De la orice plafar ori farmacie.La fel si vitaminele uleioase le gasesti la farmacie. Costa in jur de3 lei uleiul de ricin,3 lei vit A uleioasa,7 lei cutiuta cu fiole de vit E.Aceasta din urma se gaseste sub forma unor capsule pe care le intepi cu acul ca sa le poti folosi in prepararea diferitelor masti.
kudika178703 Avatarul lui kudika178703

2 mesaje

sprancenele cresc doar daca le lasi, fara sa te mai atingi de ele cel putin o luna. E bun si uleiul de ricin, dar nu face minuni.ASA CA RABDARE!
kudika348999 Avatarul lui kudika348999

1 mesaj

uleiul de ricin se gaseste la orice farmacie sh costa pana in 5 lei:D:D
kudika360369 Avatarul lui kudika360369

1 mesaj

am facut si eu o mare prostie m-am dat pe sprancene cu crema epilatoare crezand ca o sa le "pensez' mai repede si fara dureri..cand m-am spalat am ramas cu doua fire de par plus ca sunt si strambe..puteti sa imi recomandati ceva? am auzit ca uleiul de masline e si el bun..si daca puteti sa-mi spuneti cam in cat timp incep sa creasca sprancenele? tin sa mentionez ca in mod obisnuit imi cresc f repede
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika360369, la data 2011-01-30 16:00:20am facut si eu o mare prostie m-am dat pe sprancene cu crema epilatoare crezand ca o sa le "pensez' mai repede si fara dureri..cand m-am spalat am ramas cu doua fire de par plus ca sunt si strambe..puteti sa imi recomandati ceva? am auzit ca uleiul de masline e si el bun..si daca puteti sa-mi spuneti cam in cat timp incep sa creasca sprancenele? tin sa mentionez ca in mod obisnuit imi cresc f repede

asta-i cea mai tare faza pe care am citit-o pana acum....mami te trec la categoria "the best"...vezi cand iti cresc, sa nu incerci sa le si vopsesti cu vopsea de par, ca iar ramai fara ele
acum serios, daca ai comis-o asta este...rabdare si creion dermatograf
kudika328862 Avatarul lui kudika328862

1 mesaj
Oras: constanta

Cineva ma poate ajuta va rogg am nevoie de ceva pentru cresterea rapida a sprancenelor .... dar am auzit de uleiul de ricin dar problema este ca eu sant in Romani sant in Italia si aici 1 nu stiu cum se numeste si 2 nu stiu daca se gaseste aveti alta solutie cu ce ma pot da pe sprancene in afara de uleiul de ricin ???? PUUP MERSI
anylicy Avatarul lui anylicy

2 mesaje
Oras: timisoara

la orice farmacie gasesti :)
kudika_26447 Avatarul lui kudika_26447

2 mesaje

AM SA ANCERC CHIAR ACUM .. AM CITIT PARERI DAR STITI CUM E PANA NU ANCERCI NU DA CU PAREREA ACUM CE SI CUM DUPA CEVA TIMP CA FARA RABDARE NU FACI NIMIC . CERT E CA NU MAI STIU CE SA FAC CA AMI CADE PARUL FOARTE MULT DECAT AR FI NORMAL
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: