Setari Cookie-uri

cresterea sprancenelor

este adevarat k sprancenele cresc dak sunt date cu ulei de ricin?mama mea are problema asta....
mariana_veronik2009
Postat pe 18 August 2009 20:19
din cate am inteles ajuta .adica toata lumea asta recomanda .
cherry_pie
Postat pe 20 August 2009 23:24
cine,bre??
uleiul de ricin sau superslimu`?
mitura
Postat pe 20 August 2009 23:26
De la: mitura, la data 2009-08-20 23:26:06cine,bre??
uleiul de ricin sau superslimu`?


pana anu trecut toate coafezele recomandau uleiul de ricin pentru parul din cap....acu e recomandat pentru sprancene

io stiu ca alea cresc si se schimba forma daca le razi.....daca ai o parte din ele care o vrei mai plina,le razi in acel loc cu lama si daca vrei o parte sa dispara se face epilare definitiva.....

da acuma fiecare e liber sa faca ce vrea cu fata lui....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 20 August 2009 23:29
uleiul de ricin ajuta la intarirea si indesirea parului, poate fi folosit atat pt podoaba capilara,cat si pentru sparncene/gene aplicat doar in zona in care se doreste cresterea parului...ca sa nu iasa aiurea si pe unde nu trebuie...
backstreetvios
Postat pe 21 August 2009 13:49
De la: mitura, la data 2009-08-20 23:26:06cine,bre??
uleiul de ricin sau superslimu`?

'bre'.....in topic este vorba despre uleiul de ricin ...cea cu superslimul din cate vad era doar o reclama strecurata pe acolo ...
cherry_pie
Postat pe 21 August 2009 16:31
eu am o problema mai nasoala. imi creste pe unde nu trebuie si nu reusesc nicicum sa imi fac o forma normala... nu stiu ce sa mai fac...e enervant, dar nici nu vreau sa mi le tatuez pt k nu imi place deloc cum arata...
tweetybebe
Postat pe 22 August 2009 16:02
am avut si eu problema asta..dar am profitat de vacanta asta sa nu le mai pensez aproape deloc, decat putinh, sa nu se vada urat si au crescut si firele pecare le pensam de obicei. apoi le-am trasat cu creionul si le-am pensat. deci le-am dat practic o forma noua.
incearca, dar lasa-le sa creasca firele putin. bafta!
d33_me
Postat pe 22 August 2009 18:15
De la: cristinaval20, la data 2009-08-23 20:39:45nu stiam ca uleiul de ricin este bun si pentru sprancene, eu il folosesc pentru gene...chiar cresc si vi-l recomand si voua....


si cum il aplici pe gene? cu ce anume?
Bambi89
Postat pe 24 August 2009 17:01
il aplici cu o discheta demachianta in fiecare seara....nu stiu cat de mult cresc dar cert e ca nu mai cad asa de mult cand te demachiezi...
cristinaval20
Postat pe 25 August 2009 21:34
il aplici cu o discheta demachianta in fiecare seara....nu stiu cat de mult cresc dar cert e ca nu mai cad asa de mult cand te demachiezi...
cristinaval20
Postat pe 25 August 2009 21:34
De la: d33_me, la data 2009-08-22 18:15:34am avut si eu problema asta..dar am profitat de vacanta asta sa nu le mai pensez aproape deloc, decat putinh, sa nu se vada urat si au crescut si firele pecare le pensam de obicei. apoi le-am trasat cu creionul si le-am pensat. deci le-am dat practic o forma noua.
incearca, dar lasa-le sa creasca firele putin. bafta!



am incercat si nu odata, dar cresc tot in locul in care nu-mi doresc...si unde ar trebui NU...
tweetybebe
Postat pe 27 August 2009 10:37
neatza la toata lumea
anamaria_brunetik
Postat pe 27 August 2009 10:39
si uleiul de masline este foare bun pentru gene sa stiti si pentru sprincene:) eu chiar folosec si este foarte bun
anamaria_brunetik
Postat pe 27 August 2009 10:41
uleiul de ricin cica e foarte bun ..o prietena a incercat si i s-au indesit sprancenele--eu una nu am incercat
kudika016830
Postat pe 28 August 2009 16:54
eu mi-am tatuat sprancenele , adevarat nu in tara , dar se vad f naturale ! daca forma ta de spranceana iti permite , poti tatua doar portiunile care sunt fara fire de par in usoare umbre in nuante cat mai aproapiate de culoarea ta naturala .f important este sa gasesti pe cineva care sa-ti remodeleze forma lor,,,,dupa care sa le intretii .cunosc o fata iranianca care este speciialista.epileaza si cu ata.iti las nr ei de tel0762 257 790.succes
kudika063773
Postat pe 29 August 2009 15:48
si eu folosesc uleiul de ricin in fiecare seara de 2 ani
il aplic cu un betisor de ureche
foarte greu mi au crescut, adica abia anul asta au inceput sa ajunga si ele la forma ideala
aveti rabdare
dar nu ma mai pensez singura tot de atunci, ca sa nu mai fac greseli
mmaaddii
Postat pe 3 Septembrie 2009 13:56
eu folosesc uleiul de ricin pentru intarirea genelor si chiar este foarte bun numai imi cad ...dar este foarte bun si pentru cresterea sprancenelor pentru fetele care doresc sa isi dea o noua forma...
oops_flory
Postat pe 3 Septembrie 2009 21:02
Uleiul de ricin se aplica pe gene sau pe sprancene cu o periuta de rimel veche,foarte bine curatata in prealabil.Daca uleiul de ricin este amestecat cu vit A uleioasa,cateva capsule de vit E,ulei de masline,este si mai eficient.
Eu am facut anul trecut regretabila prostie sa imi tai genele,crezand ca vor creste mai lungi.Cand am vazut ce capodopera facusem,am luat masuri si m-am tinut de treaba cu ulei de ricin.Dupa vre-o luna jumate am observat ca apareau noi fire de gene.Nu au crescut mai lungi dcat erau inainte de taiere,dar in timpul tratamentului s-au indesit.
kudika019386
Postat pe 10 Septembrie 2009 14:22
De la: kudika019386, la data 2009-09-10 14:22:04Uleiul de ricin se aplica pe gene sau pe sprancene cu o periuta de rimel veche,foarte bine curatata in prealabil.Daca uleiul de ricin este amestecat cu vit A uleioasa,cateva capsule de vit E,ulei de masline,este si mai eficient.
Eu am facut anul trecut regretabila prostie sa imi tai genele,crezand ca vor creste mai lungi.Cand am vazut ce capodopera facusem,am luat masuri si m-am tinut de treaba cu ulei de ricin.Dupa vre-o luna jumate am observat ca apareau noi fire de gene.Nu au crescut mai lungi dcat erau inainte de taiere,dar in timpul tratamentului s-au indesit.


Ai mare dreptate. Chiar azi am fost la cosmetica si am intrebat-o pe cosmeticiana mea despre uleiul de ricin. Intr-adevar, ajuta la cresterea firului de par, dar in niciun caz nu il creste mai lung decat e el "de la mama natura". Si inca ceva....unele persoane, din anumite motive, in unele locuri nu au gene pe pleoape. Uleiul de ricin va readuce la viata firele din locul respectiv, doar in cazul in care "foliculele" (aici m-a cam bagat in ceata, dar eu va zic ce mi-a spus ea )nu sunt afectate.
Bambi89
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:34
de unde as putea cumpara ulei de ricin????????????????
kudika059934
Postat pe 17 Septembrie 2009 19:41
Chiar e bun uleiul de ricin.IL recomand celor care au probleme cu genele sau sprancenele.
FLORY_DULCIK
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:48
De la: kudika059934, la data 2009-09-17 19:41:47de unde as putea cumpara ulei de ricin????????????????


De la orice plafar ori farmacie.La fel si vitaminele uleioase le gasesti la farmacie. Costa in jur de3 lei uleiul de ricin,3 lei vit A uleioasa,7 lei cutiuta cu fiole de vit E.Aceasta din urma se gaseste sub forma unor capsule pe care le intepi cu acul ca sa le poti folosi in prepararea diferitelor masti.
kudika019386
Postat pe 18 Septembrie 2009 18:10
sprancenele cresc doar daca le lasi, fara sa te mai atingi de ele cel putin o luna. E bun si uleiul de ricin, dar nu face minuni.ASA CA RABDARE!
kudika178703
Postat pe 6 Mai 2010 15:10
uleiul de ricin se gaseste la orice farmacie sh costa pana in 5 lei:D:D
kudika348999
Postat pe 5 Ianuarie 2011 23:54
am facut si eu o mare prostie m-am dat pe sprancene cu crema epilatoare crezand ca o sa le "pensez' mai repede si fara dureri..cand m-am spalat am ramas cu doua fire de par plus ca sunt si strambe..puteti sa imi recomandati ceva? am auzit ca uleiul de masline e si el bun..si daca puteti sa-mi spuneti cam in cat timp incep sa creasca sprancenele? tin sa mentionez ca in mod obisnuit imi cresc f repede
kudika360369
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:00
De la: kudika360369, la data 2011-01-30 16:00:20am facut si eu o mare prostie m-am dat pe sprancene cu crema epilatoare crezand ca o sa le "pensez' mai repede si fara dureri..cand m-am spalat am ramas cu doua fire de par plus ca sunt si strambe..puteti sa imi recomandati ceva? am auzit ca uleiul de masline e si el bun..si daca puteti sa-mi spuneti cam in cat timp incep sa creasca sprancenele? tin sa mentionez ca in mod obisnuit imi cresc f repede

asta-i cea mai tare faza pe care am citit-o pana acum....mami te trec la categoria "the best"...vezi cand iti cresc, sa nu incerci sa le si vopsesti cu vopsea de par, ca iar ramai fara ele
acum serios, daca ai comis-o asta este...rabdare si creion dermatograf
miss_darine
Postat pe 30 Ianuarie 2011 16:07
Cineva ma poate ajuta va rogg am nevoie de ceva pentru cresterea rapida a sprancenelor .... dar am auzit de uleiul de ricin dar problema este ca eu sant in Romani sant in Italia si aici 1 nu stiu cum se numeste si 2 nu stiu daca se gaseste aveti alta solutie cu ce ma pot da pe sprancene in afara de uleiul de ricin ???? PUUP MERSI
kudika328862
Postat pe 17 Aprilie 2012 22:37
la orice farmacie gasesti :)
anylicy
Postat pe 30 Octombrie 2012 13:19
AM SA ANCERC CHIAR ACUM .. AM CITIT PARERI DAR STITI CUM E PANA NU ANCERCI NU DA CU PAREREA ACUM CE SI CUM DUPA CEVA TIMP CA FARA RABDARE NU FACI NIMIC . CERT E CA NU MAI STIU CE SA FAC CA AMI CADE PARUL FOARTE MULT DECAT AR FI NORMAL
kudika_26447
Postat pe 9 Februarie 2013 19:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 14:01
Extensii de par ieftine 1 De la: Nico_ube_Emo 20 Iunie 2012 20:10
vand lentile colorate si vedere de firma pret mic 3 De la: thadoog 6 Ianuarie 2010 12:41
Produse cosmetice si accesorii pentru machiaj (Sigma Makeup) 2 De la: mdmdmd 6 Iunie 2011 17:22
Nora Vs Soacra 38 De la: MissRainbow 1 Octombrie 2012 18:01