Setari Cookie-uri

tratamente naturiste pentru constipatie

De la: antonia_p, la data 2009-04-14 15:49:08
De la: TF_, la data 2009-04-14 15:25:25foarte corect spus...intotdeauna vor exista oameni care isi vor permite "mercedes" in detrimentul autohtonei dacii logan....


Draga TF, sa stii ca vorbesc din experienta. Am suferit de colon iritabil si aveam perioade in care eram constipata zile in sir. Problema nu mi-a rezolvat-o niciun medicament sau supliment alimentar scump (si crede-ma ca am incercat multe), ci un regim alimentar recomandat de un medic foarte bun. Iar acest regim alimentar este simplu si la indemana oricui. Cheia este o alimentatie bogata in fibre, lichide si un pic de miscare. Acum nu mai am nici un fel de probleme. De ce as da o groaza de bani pe un produs despre care nu am garantia ca functioneaza, cand leacul este chiar un bucataria mea? Comparatia ta nici nu isi are rostul.
pai vezi cum judeci tu?te pui pe tine exemplu...dar recomanda-i un adjuvant foarte bun unui bolnav de cancer care face chimioterapie si din aceasta cauza are o stare generala proasta si un sistem imunitar deficitar....crezi ca merge tot cu alimentatia bogata in fibre si cu un pic de miscare??? sau unui om care face tratament pt E Coli...si poate este la al 3-lea fara rezultate...ai putea sa-i recomanzi o cura care sa i se potriveasca??? uite ca produsele despre care eu dau informatii li s-au potrivit multor oameni in foarte multe afectiuni...si stii de ce??pentru ca imbunatatesc enorm de mult activitatea sistemului imunitar,care este sistemul creea de natura pentru ca organismele vii sa se poata apara impotriva invadatorilor externi sau interni....ce sa mai vorbim de o raceala(cu temperatura si cu tot ce implica) de care poti scapa in 36 ore cu 12-15 capsule ce au in compozitie ingrediente naturale....mai stii vre-un produs asemanator pe piata???
4Life
Postat pe 15 Aprilie 2009 19:37
CONSTIPATIA ESTE PROVOCATA DE BACTERIA COLI ,IAR DACA ACEASTA PROBLEMA NU ESTE REZOLVATA POATE DUCE LA O PUTRFACTIE A INTESTINULUI ... DE AICI NU E DEPARTE ACEL ANUS CONTRA NATURII...NU E DE NEGLIJAT ACEASTA PROBLEMA.E NEVOIE DE O ALIMENTATIE SANATOASA MULTE FRUCTE ,LEGUME SI FIBRE.
CONTINUTUL INTESTINULUI ESTE NEVOIE SA FIE CURATAT ZILNIC PRIN ACELE SCAUNE ZILNICE .UN TRATAMENT NATURIST ESTE SI EL BINE VENIT.IN ACEST SENS VA POT RECOMANDA ANUMITE PRODUSE CARE SA AJUTE IN REZOLVAREA ACESTOR PROBLEME.DACA SUNTETI INTERESATE DE MAI MULTE INFORMATII MA PUTETI CONTACTA PE ADRESA DE E-MAIL RODILANTOS@YAHOO.COM.MULTA SANATATE SI NUMAI BINE!!
rodilantos
Postat pe 20 Aprilie 2009 19:19
De la: TF_, la data 2009-04-15 19:37:03
De la: antonia_p, la data 2009-04-14 15:49:08
De la: TF_, la data 2009-04-14 15:25:25foarte corect spus...intotdeauna vor exista oameni care isi vor permite "mercedes" in detrimentul autohtonei dacii logan....


Draga TF, sa stii ca vorbesc din experienta. Am suferit de colon iritabil si aveam perioade in care eram constipata zile in sir. Problema nu mi-a rezolvat-o niciun medicament sau supliment alimentar scump (si crede-ma ca am incercat multe), ci un regim alimentar recomandat de un medic foarte bun. Iar acest regim alimentar este simplu si la indemana oricui. Cheia este o alimentatie bogata in fibre, lichide si un pic de miscare. Acum nu mai am nici un fel de probleme. De ce as da o groaza de bani pe un produs despre care nu am garantia ca functioneaza, cand leacul este chiar un bucataria mea? Comparatia ta nici nu isi are rostul.
pai vezi cum judeci tu?te pui pe tine exemplu...dar recomanda-i un adjuvant foarte bun unui bolnav de cancer care face chimioterapie si din aceasta cauza are o stare generala proasta si un sistem imunitar deficitar....crezi ca merge tot cu alimentatia bogata in fibre si cu un pic de miscare??? sau unui om care face tratament pt E Coli...si poate este la al 3-lea fara rezultate...ai putea sa-i recomanzi o cura care sa i se potriveasca??? uite ca produsele despre care eu dau informatii li s-au potrivit multor oameni in foarte multe afectiuni...si stii de ce??pentru ca imbunatatesc enorm de mult activitatea sistemului imunitar,care este sistemul creea de natura pentru ca organismele vii sa se poata apara impotriva invadatorilor externi sau interni....ce sa mai vorbim de o raceala(cu temperatura si cu tot ce implica) de care poti scapa in 36 ore cu 12-15 capsule ce au in compozitie ingrediente naturale....mai stii vre-un produs asemanator pe piata???

Credeam ca aici se vorbeste de constipatie nu de cancer...
Oooofff Doamne, ce sila mi se face cand vad cata lume face reclama la produse straine, de multe ori otravuri, in loc sa apeleze la produsele indigene,cu adevarat naturale.
Daca sunt atat de bune precum le laudati, mai vanzatorilor ambulanti, la ce va trebuie atata reclama. Daca tot spuneti ca atata lume le cumpara si ca sunt foarte bune bla, bla, bla... la ce naiba va mai trebuie reclama??!!!!

Eu am scapat de constipatie cu ceaiuri. Da, ati citit bine: cu ceaiuri - Ceiul Silueta perfecta de la Fares a fost cel mai bun. De la un ritm greoi de scaun la 3-4 zile, am ajuns sa ies de 2 ori pe zi. Si asta dupa primele 2 zile de cand am inceput sa beau ceaiul. Doar 2 cani pe zi (una dimineata si una seara cu un plic de ceai la o cana de apa fierbinte)) si fara nici-o modificare a regimului alimentar. Mananc orice si oricand fara probleme.
Doua zile, am gresit "doza" si am baut 3 cani pe zi (dimineata, pranz si seara) si am observat imediat efectul - trecutsem in extrema cealalata ; scaun moale, asa ca am revenit la 2 cani pe zi, si totul e ok.
Valentina33
Postat pe 9 Mai 2009 22:50
De la: Valentina30, la data 2009-05-09 22:50:13
De la: TF_, la data 2009-04-15 19:37:03
De la: antonia_p, la data 2009-04-14 15:49:08
De la: TF_, la data 2009-04-14 15:25:25foarte corect spus...intotdeauna vor exista oameni care isi vor permite "mercedes" in detrimentul autohtonei dacii logan....


Draga TF, sa stii ca vorbesc din experienta. Am suferit de colon iritabil si aveam perioade in care eram constipata zile in sir. Problema nu mi-a rezolvat-o niciun medicament sau supliment alimentar scump (si crede-ma ca am incercat multe), ci un regim alimentar recomandat de un medic foarte bun. Iar acest regim alimentar este simplu si la indemana oricui. Cheia este o alimentatie bogata in fibre, lichide si un pic de miscare. Acum nu mai am nici un fel de probleme. De ce as da o groaza de bani pe un produs despre care nu am garantia ca functioneaza, cand leacul este chiar un bucataria mea? Comparatia ta nici nu isi are rostul.
pai vezi cum judeci tu?te pui pe tine exemplu...dar recomanda-i un adjuvant foarte bun unui bolnav de cancer care face chimioterapie si din aceasta cauza are o stare generala proasta si un sistem imunitar deficitar....crezi ca merge tot cu alimentatia bogata in fibre si cu un pic de miscare??? sau unui om care face tratament pt E Coli...si poate este la al 3-lea fara rezultate...ai putea sa-i recomanzi o cura care sa i se potriveasca??? uite ca produsele despre care eu dau informatii li s-au potrivit multor oameni in foarte multe afectiuni...si stii de ce??pentru ca imbunatatesc enorm de mult activitatea sistemului imunitar,care este sistemul creea de natura pentru ca organismele vii sa se poata apara impotriva invadatorilor externi sau interni....ce sa mai vorbim de o raceala(cu temperatura si cu tot ce implica) de care poti scapa in 36 ore cu 12-15 capsule ce au in compozitie ingrediente naturale....mai stii vre-un produs asemanator pe piata???

Credeam ca aici se vorbeste de constipatie nu de cancer...
Oooofff Doamne, ce sila mi se face cand vad cata lume face reclama la produse straine, de multe ori otravuri, in loc sa apeleze la produsele indigene,cu adevarat naturale.
Daca sunt atat de bune precum le laudati, mai vanzatorilor ambulanti, la ce va trebuie atata reclama. Daca tot spuneti ca atata lume le cumpara si ca sunt foarte bune bla, bla, bla... la ce naiba va mai trebuie reclama??!!!!

Eu am scapat de constipatie cu ceaiuri. Da, ati citit bine: cu ceaiuri - Ceiul Silueta perfecta de la Fares a fost cel mai bun. De la un ritm greoi de scaun la 3-4 zile, am ajuns sa ies de 2 ori pe zi. Si asta dupa primele 2 zile de cand am inceput sa beau ceaiul. Doar 2 cani pe zi (una dimineata si una seara cu un plic de ceai la o cana de apa fierbinte)) si fara nici-o modificare a regimului alimentar. Mananc orice si oricand fara probleme.
Doua zile, am gresit "doza" si am baut 3 cani pe zi (dimineata, pranz si seara) si am observat imediat efectul - trecutsem in extrema cealalata ; scaun moale, asa ca am revenit la 2 cani pe zi, si totul e ok.
comentarii de prost gust...cu ce te deranjeaza pe tine oamenii care fac ceva pentru viata lor?? ne bucuram ca la tine a mers treaba cu ceai de la fares...insa nu este valabil pentru toata lumea...ar trebui sa inveti sa vezi dincolo de propria persoana
4Life
Postat pe 10 Mai 2009 21:44
nu mai laudati atata produsele din import,avem si noi mai bune ca ale lor.acum gasim o gramada de informatie pe net contra constipatiei iar cei interesati cu siguranta o vor gasi.
sumelectronic_yahoo_es
Postat pe 11 Mai 2009 19:20
ceaiul laxativ de la Fares eo minune!!! folositi-l cu toata increderea!!!
tury65
Postat pe 12 Mai 2009 08:42
da ceaiul de la fares orastie este foarte bun dar aveti grija da dependenta daca beti mai mult de 6 zile.
sumelectronic_yahoo_es
Postat pe 13 Mai 2009 09:21

da , e o problema constipatia ,dar sint o gramada de produse naturiste si romanesti si straine , care ar putea-o rezolva .Daca cautati pe net , aveti de unde alege .

eu am gasit pe www.bestlife-naturiste.ro la sectiunea CONSTIPATIE,COLON, INTESTINE , un produs canadian foarte bun si nu e foarte scump , care se numeste VIVILAX , este un laxativ usor ,care si detoxifica intestinele in acelasi timp, elimina infectiile gastrointestinale si e folositor intregului aparat digestiv .

e o combinatie de mai multe plante , se ia doar o pastila seara inainte de culcare si sint 100 de buc , tine foarte mult

incercati ,nu va costa nimic sa cititi despre el , poate va foloseste
jeanetta
Postat pe 19 Mai 2009 20:20
Da, Valentina, ai mare dreptate. Am remarcat si eu ca imediat ce se deschide un topic, apar oamenii care au solutii magice la orice.
Ei bine, legat de constipatie, oameni buni, nu mai luati pastile, supozitoare sau mai stiu eu ce.
Taratele sunt de baza. Mancati in fiecare dimineata 2-3 linguri de taratze cu lapte, iaurt, amestecate cu cereale sau oricum doriti si o sa vedeti ca dupa 1 saptamana se va regla scaunul. O sa aveti scaun zilnic si fara stimulente.
Eu am avut problema asta si am mancat tarate vreo 2 saptamani, apoi pauza 1 saptamana.. iar am mancat.. si acum, de vreo 3 saptamani nu am mai mancat deloc si nu mai am nevoie.
Retineti: TARATE!!!

PS: Se gasesc la plafar, costa 2,5 lei punga . si va ajunge mult si bine....
PS: 2: Daca vreti o metoda de preparare a lor, astfel incat sa fie foarte bune la gust: le fierbeti 2-3 minute intr-o cescuta de lapte cu putina miere sau le amestecati cu cereale..

to_gabriela
Postat pe 22 Mai 2009 15:07
De la: healthy001138, la data 2009-04-20 19:19:05CONSTIPATIA ESTE PROVOCATA DE BACTERIA COLI ,IAR DACA ACEASTA PROBLEMA NU ESTE REZOLVATA POATE DUCE LA O PUTRFACTIE A INTESTINULUI ... DE AICI NU E DEPARTE ACEL ANUS CONTRA NATURII...NU E DE NEGLIJAT ACEASTA PROBLEMA.E NEVOIE DE O ALIMENTATIE SANATOASA MULTE FRUCTE ,LEGUME SI FIBRE.
CONTINUTUL INTESTINULUI ESTE NEVOIE SA FIE CURATAT ZILNIC PRIN ACELE SCAUNE ZILNICE .UN TRATAMENT NATURIST ESTE SI EL BINE VENIT.IN ACEST SENS VA POT RECOMANDA ANUMITE PRODUSE CARE SA AJUTE IN REZOLVAREA ACESTOR PROBLEME.DACA SUNTETI INTERESATE DE MAI MULTE INFORMATII MA PUTETI CONTACTA PE ADRESA DE E-MAIL RODILANTOS@YAHOO.COM.MULTA SANATATE SI NUMAI BINE!!


exagerezi un pic... cauzele constipatiei sunt nenumarate si efectele la fel... nu putem trata cu acelasi produs pe toata lumea, uneori e de ajuns sa ne schimbam stilul de viata ca sa scapam de constipatie...
camiflorea
Postat pe 22 Mai 2009 15:12
De la: mario, la data 2008-09-10 09:39:42cunosc citeva produse naturale care te- ar ajuta intra pe siteul www.calivita .com vezi produsul NOPALIN pentru mai multe informatii suna la nr 0754541219
0336101586


nu poate fi administrat sub 16 ani.
camiflorea
Postat pe 22 Mai 2009 15:29
De la: camiflorea, la data 2009-05-22 15:29:13
De la: mario, la data 2008-09-10 09:39:42cunosc citeva produse naturale care te- ar ajuta intra pe siteul www.calivita .com vezi produsul NOPALIN pentru mai multe informatii suna la nr 0754541219
0336101586


nu poate fi administrat sub 16 ani.

Ca atare nu este NATURAL.
enemgabriel
Postat pe 22 Mai 2009 15:50
dimineata pe stomacul gol o lingurita de miere de albina sau este f bun si uleiul de ricin(citeste prospectul)se gaseste la plafar
alexutzadan
Postat pe 22 Mai 2009 18:00
De la: camiflorea, la data 2009-05-22 15:12:59
De la: healthy001138, la data 2009-04-20 19:19:05CONSTIPATIA ESTE PROVOCATA DE BACTERIA COLI ,IAR DACA ACEASTA PROBLEMA NU ESTE REZOLVATA POATE DUCE LA O PUTRFACTIE A INTESTINULUI ... DE AICI NU E DEPARTE ACEL ANUS CONTRA NATURII...NU E DE NEGLIJAT ACEASTA PROBLEMA.E NEVOIE DE O ALIMENTATIE SANATOASA MULTE FRUCTE ,LEGUME SI FIBRE.
CONTINUTUL INTESTINULUI ESTE NEVOIE SA FIE CURATAT ZILNIC PRIN ACELE SCAUNE ZILNICE .UN TRATAMENT NATURIST ESTE SI EL BINE VENIT.IN ACEST SENS VA POT RECOMANDA ANUMITE PRODUSE CARE SA AJUTE IN REZOLVAREA ACESTOR PROBLEME.DACA SUNTETI INTERESATE DE MAI MULTE INFORMATII MA PUTETI CONTACTA PE ADRESA DE E-MAIL RODILANTOS@YAHOO.COM.MULTA SANATATE SI NUMAI BINE!!


exagerezi un pic... cauzele constipatiei sunt nenumarate si efectele la fel... nu putem trata cu acelasi produs pe toata lumea, uneori e de ajuns sa ne schimbam stilul de viata ca sa scapam de constipatie...

Nu stiu de ce exagerez, am amintit in primul rand de o alimentatie adecvata,e adevarat ca pot fi cauzele multiple, dar oricare ar fi cauzele constipatiei tot bacteria coli este cauzatoare , si nu vorbeam de nici un produs ,ci de tratament natural in completare . Eu ne cred ca e rau in a recomanda ceva ce stii ca foloseste.Stiu despre ce vorbesc pentru ca am suferit de constipatia ani de zile, stiu ce inseamna si am vazut persoane care au tratat-o cu indiferenta si unde au ajuns.
O zi buna tuturor!!Problemele de sanatate poti sa le neglijezi sau poti sa faci ceva in acest sens ,nu ai decat doua variante.
rodilantos
Postat pe 22 Mai 2009 19:18
Pot sa va ofer tratament naturist 100% garantat ,produsele nu sunt noi pe piata ,sunt de o calitate exceptionala , sunt aprobate de Ministerul Sanatatii din Romania .Pentru persoanele interesate trimiteti email la aloeverapitesti@gmail.com
andreidavid1
Postat pe 23 Mai 2009 22:41
De la: healthy001138, la data 2009-05-22 19:18:16
De la: camiflorea, la data 2009-05-22 15:12:59
De la: healthy001138, la data 2009-04-20 19:19:05CONSTIPATIA ESTE PROVOCATA DE BACTERIA COLI ,IAR DACA ACEASTA PROBLEMA NU ESTE REZOLVATA POATE DUCE LA O PUTRFACTIE A INTESTINULUI ... DE AICI NU E DEPARTE ACEL ANUS CONTRA NATURII...NU E DE NEGLIJAT ACEASTA PROBLEMA.E NEVOIE DE O ALIMENTATIE SANATOASA MULTE FRUCTE ,LEGUME SI FIBRE.
CONTINUTUL INTESTINULUI ESTE NEVOIE SA FIE CURATAT ZILNIC PRIN ACELE SCAUNE ZILNICE .UN TRATAMENT NATURIST ESTE SI EL BINE VENIT.IN ACEST SENS VA POT RECOMANDA ANUMITE PRODUSE CARE SA AJUTE IN REZOLVAREA ACESTOR PROBLEME.DACA SUNTETI INTERESATE DE MAI MULTE INFORMATII MA PUTETI CONTACTA PE ADRESA DE E-MAIL RODILANTOS@YAHOO.COM.MULTA SANATATE SI NUMAI BINE!!


exagerezi un pic... cauzele constipatiei sunt nenumarate si efectele la fel... nu putem trata cu acelasi produs pe toata lumea, uneori e de ajuns sa ne schimbam stilul de viata ca sa scapam de constipatie...

Nu stiu de ce exagerez, am amintit in primul rand de o alimentatie adecvata,e adevarat ca pot fi cauzele multiple, dar oricare ar fi cauzele constipatiei tot bacteria coli este cauzatoare , si nu vorbeam de nici un produs ,ci de tratament natural in completare . Eu ne cred ca e rau in a recomanda ceva ce stii ca foloseste.Stiu despre ce vorbesc pentru ca am suferit de constipatia ani de zile, stiu ce inseamna si am vazut persoane care au tratat-o cu indiferenta si unde au ajuns.
O zi buna tuturor!!Problemele de sanatate poti sa le neglijezi sau poti sa faci ceva in acest sens ,nu ai decat doua variante.
daca ai suferit de constipatie ani de zile,acum ai anus contra naturii ??? citez: " CONSTIPATIA ESTE PROVOCATA DE BACTERIA COLI ,IAR DACA ACEASTA PROBLEMA NU ESTE REZOLVATA POATE DUCE LA O PUTRFACTIE A INTESTINULUI ... DE AICI NU E DEPARTE ACEL ANUS CONTRA NATURII..."
4Life
Postat pe 24 Mai 2009 15:55
VIVILAX sau multe alte produse naturiste canadiene ptr constipatie si nu numai , pe

www.bestlife-naturiste.ro

jeanetta
Postat pe 24 Mai 2009 17:17
Buna Amalia
Pot sa te ajut cu un tratament naturist , trimite email la adresa dorin1ddima@gmail.com
andreidavid1
Postat pe 25 Mai 2009 15:39
vizitatþi site-eul:http://steriana.ning.com/profile/sterianaraita. acolo veþi gãsi inf. care vã pot ajuta
stery
Postat pe 10 Septembrie 2009 07:57
Incercati sa mincati dimineata fructe pe stomacul gol.
BLAJ
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:02
Unul dintre principiile de baza in homeopatie este acela de a consuma plantele specifice zonei in care te gasesti. Cine stie cunoaste...
healthy001493
Postat pe 23 Septembrie 2009 11:58
intrati pe www.drnatura.ro, si cel putin 1 ora nu va mai dezlipiti ochii de monitor si o sa vedeti cati oameni s-au facut bine cu acest produs natural pe care l-am folosit inclusiv eu, DEOSEBIT DE BUN
nicoaraalexandru
Postat pe 9 Octombrie 2009 21:12


E o doctorita f buna, pediatra si totodata homeopat. Poti apela cu incredere, DR MUSETESCU 0722283288. Spui ca suni din partea Cristinei. Multa sanatate.
crromo_clicknet_ro
Postat pe 28 Noiembrie 2009 09:44
Utilizarea preparatelor naturale CaliVita
pentru problemele de constipatie



Cauzele acestei suferinte sunt destul de numeroase: bolile de ficat, de intestine, greselile de alimentatie, sedentarismul, etc. Tranzitul intestinal mai poate fi intarziat si din cauza unor obstacole situate in afara sau inauntrul intestinului. Cand constipatia persista si este insotita de dureri abdominale si varsaturi, adresati-va imediat doctorului, deoarece, mai mult ca sigur, este vorba de o ocluzie intestinala (incurcatura de mate).

Masuri igienice:

- tratamentul corect al suferintelor amintite care provoaca constipatia si combaterea sedentarismului;
- mers la toaleta la ore fixe, de preferat dimineata intre orele 5-7;
- evitarea sederii prelungite la toaleta, iar in cazul copiilor, pe olita;
- evitarea laxativelor si purgativelor drastice.

***

In continuare va oferim o schema detaliata de tratament natural pentru Constipatie, realizata si explicata punct cu punct de medicul nostru consultant pe probleme de terapii si tratamente natusite - Dr. Doina Teodora - medic rezident in MEDICINA FIZICA, RECUPERARE si BALNEOLOGIE din cadrul Spitalului Clinic JUDETEAN de Urgenta Craiova si totodata medic consultant in terapiile BIOREZONANTE, specializat in remedii pe baza de produse naturiste.

Constipatia este simptom manifestat prin incetinirea tranzitului intestinal, fiind prezent in mai multe afectiuni: la copii (predominant Megacolon, Dolicocolon, Parazitoze intestinale), precum si la adulti (predominant Diskinezia biliara - bila lenesa, insuficienta secretorie a pancreasului exocrin, Cancerul de colon, etc.). Pentru tratarea acesteia recomand personal urmatoarea schema dedicata de tratament pe baza de produse naturiste Calivita:

1. La copii dupa 4-5 ani:

- ProBioBalance (0-1-1 in timpul mesei, are rol de echilibrare a florei bacteriene si a ph-ului intestinal).

- Pure Yucca (1-0-1 inainte de masa, are rol detoxifiant prin curatarea si eliminarea toxinelor de la nivelul colonului).

- Para Protex (1-0-1 dupa masa, poseda functii multiple: antiparazitar, antifungic, antibacterian-deci un excelent antiseptic intestinal combatand astfel constipatia si starea generala neplacuta).

2. La adulti:

- Nopalin (1-2-1 inainte de masa, constituie un excelent aport de fibre cu rol de curatare si detoxifiere la nivel intestinal).

- Acidophilus (1-0-1 in timpul mesei, echilibreaza flora intestinala).

- Digestive Enzymes (0-1-1 in timpul mesei, faciliteaza digestia si eliminarea toxinelor prin reglarea sintezei enzimatice in glandele digestive).

- Pure Yucca (2-0-1 inainte de masa, antioxidant adjuvant in cancerul de colon).
0754541219 Leon Marian consilier Calivita International o336101586
WWW.CALIVITA.COM

MARIO_LYON
Postat pe 22 Mai 2010 11:26

Incercati pe www.bestlife-naturiste.ro produsul LAXI-DOUX
jeanetta
Postat pe 22 Mai 2010 15:58
Stie cineva un ceai anume pentru a scapa de constipatie?
healthy016701
Postat pe 29 Mai 2010 09:46
da, laxativ de la Fares
tury65
Postat pe 30 Mai 2010 20:02
Aceste produse naturiste de import sunt otravuri si droguri usoare si daca te uiti ce preturi au iti dai imediat seama ca e ceva putred la mijloc si ca lacomia unora este atat de mare incat sunt in stare de orice spre a se imbogati peste noapte si asta pe sanatatea si suferinta unor oameni nevinovati...
healthy016888
Postat pe 3 Iunie 2010 16:48
Principala cauza a constipatiei este lipsa de fibre din alimentatie.
Este nevoie de introducerea de fibre multe,care se afla in tarate, legume si fructe fibroase.Schimbarea obiceiurilor alimentare (introducerea de paine neagra,apa de tarate, legume si fructe proaspete) poate fi insotita de un tratament de reflexoterapie.

Nu lasati constipatia sa treneze, este si un pericol de autointoxicare a organismului.
Multa sanatate.
chipden
Postat pe 22 Iunie 2010 07:35
Buna,

consumul de apa este foarte important pentru a regla digestia.

Am gasit un articol care detaliaza problema:

http://www.doctorating.ro/stiri_detail.php?id=350&t=0


Monicamm85
Postat pe 22 Iunie 2010 12:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Apa de argint coloidal 1 De la: Alexandra04 6 Octombrie 2012 23:03
iritatie 7 De la: healthy013008 21 Februarie 2010 10:25
Bioterapie Metoda Zdenko Domancic 6 De la: andutza_con 3 Iulie 2011 11:37
retete de smooties 1 De la: cosmy 23 Martie 2010 10:45
Pentru Cura de Slabire... 7 De la: carmen_natural 1 Decembrie 2010 18:45