Setari Cookie-uri

spirulina

SPIRULINA ESTE O ALGA CU EFECTE MIRACULOASE ARE TOATE VITAMINELE ANAFARA DE VITAMINA"C" SI TOATE SARURILE MINERALE ESTE FOARTE EFICACE,DAR TREBUIE SA STII CUM SA O ADMINISTREZI.
Ralu22
Postat pe 7 Iunie 2009 10:18
De la: lara007, la data 2009-04-04 10:12:12Cum am mai spus eu sunt PRO spirulina, dar bineinteles ca daca aveti diverse probleme, trebuie sa cititi prospectul si sa vedeti daca interactioneaza cu alte medicamente pe care le folositi sau daca nu e indicata in diverse afectiuni, poate chiar sa intrebati un medic.



Spirulina'', este un supliment nutritiv, ajuta si rezolva cauza bolii,dar, se consuma cu 30 miute, inainte de masa.
Spirulina', nu regleaza metabolismul, intareste imunitatea.
Fields Of Greens , de la firma Aloe vera forever, regleaza metabolismul, glandele, suprarenala, etc. si spre mirarea dvs.....taratea de grau, pe linga faptul ca, regleaza metabolismul, curata si reface flora intestinala + contine toate vit. din grupa B, C.
Dar, toate suplimentele nutritive si mai ales in cure de slabit, tr. consumate cu 30 minute inainte de masa. De 2 x/zi= dimineata si la prinz, NU CONSUMATI SUPLIMENTE NUTRITIVE, SAU ORICE ALTFEL DE VITAMINE, SEARA, SUNT ENERGIZANTE SI SAR PUTEA SA AVETI INSOMNII.
NICI O PERSOANA SEDENTARA NU POATE SLABI FARA GIMNASTICA SAU MACAR MERSUL PE JOS. CONSUMATI MULTE FRUCTE,SALATE ,
Dar cel mai indicat este sa mergeti la medic, nutritionist sau endocrinolog . Metabolismul este de regula dereglat din cauze; endocrinice, tr, sa faci o analiza; ''determinari hormonale'', astfel vei stii ce hormon este dat peste cap. Aceste modificari se datoreaza ; stresului. ex. examene, nastere, deces in familie,etc.motive care, va dat viata peste cap
Daca am putut ajuta........O zi buna tuturor. dorina





dorina27
Postat pe 29 Iulie 2009 07:44
eu zic sa lasati firmele astea minune care vor cu orice chip sa-si vanda produsele cu orice risc si cu preturi foarte mari Exista si la noi firme recunoscute in afara si strainii dau bani grei pentru produsele lor.Eu nu fac reclama niciuniea pt ca n-am nici o treaba cu asta doar sint si eu inh aceeasi situatie cu voi dar am inceput sa am incredere in produsele noastre naturiste care daca ai rabdare chiar dau rezultate
healthy003660
Postat pe 29 Iulie 2009 18:42
De la: healthy003660, la data 2009-07-29 18:42:49eu zic sa lasati firmele astea minune care vor cu orice chip sa-si vanda produsele cu orice risc si cu preturi foarte mari Exista si la noi firme recunoscute in afara si strainii dau bani grei pentru produsele lor.Eu nu fac reclama niciuniea pt ca n-am nici o treaba cu asta doar sint si eu inh aceeasi situatie cu voi dar am inceput sa am incredere in produsele noastre naturiste care daca ai rabdare chiar dau rezultate
Da,mai ales dupa ce te alegi cu alergii si alte deficiente.Naturiste in romania?Hm ,sa ma gandesc ,este foarte posibil dar la scara larga nu prea cred?Deci,este foarte posibil sa se foloseasca produse cu proprietati "moarte",gen ceai,tincturi,si alte bazaconii.
enemgabriel
Postat pe 29 Iulie 2009 22:08
De la: alcorada, la data 2009-02-06 10:13:19Eu am luat spirulina in perioada studentiei cam timp de cativa ani...dar m-am ingrasat cam cu 10 kg. Imi dadea o pofta de mancare teribila. E adevarat ca m-a ajutat foarte mult contra racelilor si mi-a dat rezistenta la efortul intelectual dar deja fiind un pic plinuta..m-a facut plinuta bine.... Sincer..n-as mai lua niciodata pentru ca foarte greu am scapat de acele kilograme in plus...mai bine recomand lecitina pentru memorie si echinacea pentru cresterea rezistentei organismului.


Depinde cum ai luat spirulina,in prospect scrie ca la o juma de ora dupa meseleprincipale ale zilei sa iei pt a stimula pofta de mincare.Daca iei 2 pastile dim inainte cu juma de ora ai sa vezi efectele.La fel si la prinz si seara cite 3 inainte de mese cu juma de ora.Eu de la 120 kg am slabit la 76.Bafta!
asistenta_medicala
Postat pe 24 Septembrie 2009 16:08
De la: healthy003660, la data 2009-07-29 18:42:49eu zic sa lasati firmele astea minune care vor cu orice chip sa-si vanda produsele cu orice risc si cu preturi foarte mari Exista si la noi firme recunoscute in afara si strainii dau bani grei pentru produsele lor.Eu nu fac reclama niciuniea pt ca n-am nici o treaba cu asta doar sint si eu inh aceeasi situatie cu voi dar am inceput sa am incredere in produsele noastre naturiste care daca ai rabdare chiar dau rezultate


Salut! Nustiu cati ani ai dar este ok . Esti indrazneata sper din tot sufletul sa nu fii doar''gigi contra'' ,
Am 53 de ani, am avut parte de tot felul de tratamente alopante si naturiste.Imagineaza-ti ca,eu nu fac publicitate nici unei firme din tara sau strainatate in vederea 'castigului banesc'.Nu cumpara nimeni de pe acest forum de la mine. Nu sunt producator, agent de vanzari.Sunt consumator. La varsta mea i-mi permit sa dau cu parerea despre un produs sau altul, tocmai ca am consumat si tratat multe probleme de sanatate(sunt pensionar/boala, de la varsta de 41 de ani.). Si vorbesc din propia-mi experienta.
Despre spirulina daca vreti sa stiti pentru ce afectiuni trateaza, intrati pe www.hovigal.ro; acolo va documentati, apoi comentati in cunostinta de cauza si nu de-a gigi in contra lui, iar despre aloe vera, intrati pe google, la FLP scheme si tratamente aloe vera forever. la fel va documentati si comentati in cunostinta de cauza. Consider ca pe acest forum intra persoane care , chiar au ceva probleme de sanatate, sau, pur si simplu vor sa se informeze. Ori daca ne contrazicem doar pentru ca, ne face placere, nimeni nu va intelege nimic.
In ceia ce priveste suprapoderea dvs..spontana sau nu, este vorba de un metabolism dat peste cap, nimanui nu-i convine asta pentru aspect, cat si pentru sanatate.
In final defapt tu nu ai spus nimic. Produse naturiste sunt din belsug in tara noastra, dar, trebuie sa si stii sa le diferentiezi; concentratie%,efecte,indicatii, sau contraindicatii. Si produsele naturiste sunt sau nu sunt indicate pentru un anumit diagnostic. In general in curele de slabit, suplimentele nutritive se consuma cu 30 minute inainte de masa/durata tratamentului se va consuma din belsug; legume, fructe sub forma de salate sau sucuri, deasemeni se va consuma macar 2 litri de apa ,ceai sau sucuri naturale din fructe si legume. Cel mai important, persoanele supraponderale nu trebuie sa consume apa minerala, sucuri acidulate, bere.
Sper ca acum nu ai sa mai comentezi, cred, ca te vei documenta. Abea dupa ce vei consuma un produs sau altul, vei comenta efectul. Nu-ti da cu parerea pina nu consumi mai intii tu, dupa care da sfaturi si altora , asa.... sa le fie si lor bine. Nu fii si egoista....
Dorina.
dorina27
Postat pe 25 Septembrie 2009 21:38


ProShow Producer 4.0 este produs de cei de la Photodex.com(pretul acesti soft pe site-ul lui este de 249$) ,un program cu care puteti creea slide-uri (prezentari).Pentru a explica mai pe intelesul tuturor , puteti adauga poze , o muzica care sa ruleze pe fundal si texte si pentru toate acestea fiind disponibile o multime de setari . Adaugarea elementelor in ProShow Producer 4.0 se face foarte simplu , prin drag & drop , adica trageti elementul cu mouse-ul direct in program .Deasemenea puteti adauga efecte de tranzitie pozelor , pentru un strop de stil si un aspect mai placut , iar rezultatul v-a fi unul peste asteptari . Dupa ce ati terminat de aranjat si setat , puteti exporta slide-ul in mai multe formate : DVD , Blu-Ray , il puteti uploada direct pe Youtube sau pe site-ul producatorului , Photodex , il puteti salva ca si executabil , sau intr-un format video. ProShow Producer 4.0 este compatibil cu sistemele de operare Windows Xp si Windows Vista.

pretul meu este numai 100lei nu 249$!!! id : trademobile@ymail.com
FILISOARA
Postat pe 13 Octombrie 2009 20:45
buna fetelor! eu n-am incercat spirulina pt slabit ,dar ft ft ft buna este crema cu spirulina de la hofigal. aveam semne urate pe fata ,puncte negre si la frig mi se usca ft mult ..eram disperata,nici in oglinda nu-mi mai venea sa ma privesc ! o folosesc de aproximativ 3 sapt si nu mai am decat un semn dar si ala e aproape vindecat ! e ft buna si sa nu mai vb k e ft hidratanta ! o recomand cu multa caldura ! va pup!
sylvie_noir
Postat pe 7 Noiembrie 2009 15:29
Draga Dorina 77 nu stiu daca la mine te-ai referit cind ai scris mesajul? Eu acum l-am vazut. Eu nu sint gica contra,si nici nu ma bag in treaba nimanui.Fiecare e liber sa aleaga ce face cu sanatatea lui.Eu ,prin natura meseriei am de-aface cu foarte lume.Astfel, am auzit pareri si pareri referitoare la produsele de slabit,de la persoane care le-au folosit.Din 10 oameni care au folosit de exemplu pastila de slabit,toti 10 au avut diverse probleme unele chiar grave, daca nu de la inceput,pe parcurs.Eu de exemplu am folosit produse pe baza de aloe si spirulina (productie hofigal),si chiar ma simt foarte bine si am slabit aproape 30 de kg fara sa pun nimic la loc fara tot felul de diete restrictive.Nu am facut altceva decit sa-mi spun parerea dind exemplul meu.Nu inseamna ca cineva trebuie sa faca la fel ca mine,sau ca va da aceleasi rezultate.Mie doar mi se pare ca am devenit cam snobi si avem impresia ca doar ce este adus de-afara sau foarte scump este si foarte bun.Eu asta am vrut sa spun.
healthy003660
Postat pe 8 Noiembrie 2009 20:42
De la: healthy003660, la data 2009-11-08 20:42:22Draga Dorina 77 nu stiu daca la mine te-ai referit cind ai scris mesajul? Eu acum l-am vazut. Eu nu sint gica contra,si nici nu ma bag in treaba nimanui.Fiecare e liber sa aleaga ce face cu sanatatea lui.Eu ,prin natura meseriei am de-aface cu foarte lume.Astfel, am auzit pareri si pareri referitoare la produsele de slabit,de la persoane care le-au folosit.Din 10 oameni care au folosit de exemplu pastila de slabit,toti 10 au avut diverse probleme unele chiar grave, daca nu de la inceput,pe parcurs.Eu de exemplu am folosit produse pe baza de aloe si spirulina (productie hofigal),si chiar ma simt foarte bine si am slabit aproape 30 de kg fara sa pun nimic la loc fara tot felul de diete restrictive.Nu am facut altceva decit sa-mi spun parerea dind exemplul meu.Nu inseamna ca cineva trebuie sa faca la fel ca mine,sau ca va da aceleasi rezultate.Mie doar mi se pare ca am devenit cam snobi si avem impresia ca doar ce este adus de-afara sau foarte scump este si foarte bun.Eu asta am vrut sa spun.

Buna diminata !Tocmai ca nu te-am contrazis cu nimic.Oricine se trateaza cu ce doreste. Dar, daca tot ai spus ca esti in cunostinta de cauza, trebuie sa stii ca, conteaza f. mult concentratia cere este in pilula respectiva.Consider ca exista o diferenta intre o pastila cu pulbere de planta moarta(uscata), si o pastila de concentrat de planta vie. Diferenta de pret evident se datoreaza procesului tehnologic.Ca ex.o pastila de garling(pentru reglat hipertensiunea), contine 1 kg. usturoi,din care se proceseaza si extrage concentrat/1 pastila.sio alta pastila care estefacuta din pulbere de planta.Adica echivalentul a o lingura de planta pentru un ceai.Evidnt este mai usor sa ei o pastila decat sa-ti faci un ceai.
In concluzie sunt pro , consumului de produse naturiste, indiferent de ce firma sunt facute. Doar atentie la concentratia produsului.
Ce ai luat tu(indiferent de la ce firma), a fost OK. aloe ti-a facut dezintoxicarea organismului, intestinele,ficat etc.antinflamator, vit.toate din grupa B. Si sigur aceste produse le-ai luat inainte de masa si mai ales ai baut lichide si ai consumat mere. Degeaba ei un supliment daca nu tii cont de recomandari.Eu mi-am spus parerea......, nu cu ce stiu, cu ce am consumat. Supraponderea sau sub ponderal, factor vinovat este o cauza. Daca nu tratezi cauza,nu vei avea efecte indiferent ce tratament ei. Si inca ceva, eu nu vorbesc din auzite, din fapte/corpul meu.La 53 de ani/1,65 inaltime/60 kg.Efectul s-a datorat pentru ca am tratat cauza.
Cu stima Dorina
dorina27
Postat pe 10 Noiembrie 2009 08:11
Tu cu siguranta ai dreptate Dorina.Si eu ca si tine sint trecuta de prima si a doua si a treia tinerete.Am 47 de ani.Si la noi probabil ca organismul functioneaza altfel decit la cei tineri.Adica sigur.La noi intervin dereglarile hormonale, menopauza si altele.Eu sincer nu am avut timp sa caut cauza depunerii de kg,pt ca muncesc foarte mult si nu am timp sa ma ocup de analize, etc.Dar pt ca o luasem razna cu surplusul de kg, am incercat acest tratament care a dat rezultate.Nu cunosc in detaliu concentratia pastilelor pe care le-am luat recunosc.Dar m-au ajutat.Eu doar ziceam ca sintem asa de prapaditi si de saraci si amarati incit trebuie sa cautam sa ne limitam la ceva mai la indemana.Atat cit sa ne permita buzunarul.Pentru ca sint si la indemana noastra produse care ne pot ajuta.Eu stiu ca ideal ar fi sa avem putere financiara sa folosim tot ce este mai bun si mai nou pe piata,dar multe dintr-e acele produse sint facaturi.Cred ca esti de acord cu mine.
healthy003660
Postat pe 10 Noiembrie 2009 19:14
Am citit ca a-ti folosit o crema cu spirulina pentru a scapa de vergeturi,m-ar interesa in ce stare se aflau,erau roz sau le aveati de mult timp.Am si eu vergeturi,pe fund,mi-au aparut pentru ca am slabit 10 kg intr-un timp f scurt,aveti un sfat pentru mine?Vreau sa scap de ele doar,nu ma intereseaza sportul ,pentru ca vreau sa ma ingras (sunt f slaba).
cami_goanga10
Postat pe 8 Februarie 2010 23:24
Daca ai incercat sa slabesti si nu ai reusit ,inseamna ca nu ai incercat Ecofit!
SLABESTI PANA LA 15KG!
www.ecofit.ro
ECOFIT
Postat pe 25 Februarie 2010 23:34
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:10
Am luat spirulina in timpul mesei in speranta ca voi ingrasa,am termminat tubul,dar in loc sa ma ingras ,am dat jos 3 kg.
cami_goanga10
Postat pe 9 Martie 2010 19:56
BUNA DIMINEATA!
MA NUMESC MARIANA,SUNT DIN CONSTANTA SI AM CITIT CA ATI SLABIT CU AJUTORUL SPIRULINEI ,AS VREA DACA SE POATE SA-NI PRECIZATI SI MIE DE LA CE FIRMA ATI LUAT SPIRULINA? MULRUMESC SI SCUZE PENTRU DERANJ
kudika146683
Postat pe 11 Aprilie 2010 09:30
spirulina cu ulei de catina de la hofigal am luat si e buna
kudika162441
Postat pe 11 Aprilie 2010 09:52
Spirulina platensis este o microalga care, alaturi de alte 3 microalge... chlorella vulgaris, lithothamnium calcareum si haematococcus pluvialis......rezulta un produs denumit IMUNE .... este unic,contine cel mai puternic antioxidant natural care se gaseste........Plinã de toate vitaminele, mineralele, enzimele, sãrurile minerale importante ºi aminoacizi esenþiali, spirulina si lithothamnium pregãteºte organismul pentru solicitãrile zilnice, în timp de chlorella ajutã organismul sã elimine substanþele toxice ºi otrãvurile......astaxantinul din haematococcus ne protejeaza celulele de radicalii liberi.....fff multe informatii la mihaikuspl_68@yahoo.com sau www.algae-facts.com .
mihai_microalge
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:12
are si vitamina C......informeaza-te la www.algae-facts.com
mihai_microalge
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:13
kudika367382
Postat pe 5 Martie 2011 12:11
nustiu cesa mai an cerc casa zlabesc am, an cercat tot felul de pastile si pe baza de otet de mer dar n imic tot ami este.foame cesa fac??
kudika367382
Postat pe 5 Martie 2011 12:14
Pentru 367382, raspuns:
Dimineata pe stomacul gol, bea 1,2 pahare de apa calduta. Deasemeni inainte de fiecare masa cu 30 minute, ea 1,2 linguri de tarate de grau. taratea de grau regleaza metabolismul, dar, in acelasi timp, vitaminizeaza organismul, are toata gama de vit.B , C.(vezi pe google), deasemeni evita pe cat se poate; sucuri din comert mai ales acele acidulate, apa minerale, berea. Consuma multe fructe si lgume, fa gimnastica sau mers pe jos.
Fiul meu care o luase razna cu gabaritul, a acceptat aceasta *minune*, la inceput fara incredere, dar aveam eu grija c a inainte de asi bea cafeluta de dimineata , sa pape si 1,2 linguri de tarate(cu apa), la 1 luna, avea cu 2 kg. mai putin, a continuat inca 2 luni,pana a ajuns la perfectiune (fiul meu lua tarate ,numai dimineata cand eram eu santinela, de felul lui este lenes si neglijent, dar si ia masa numai cand vine de la serviciu , adica ora 16, uneori 18.h). Taratea de grau, rezolva si multe alte cauze in special metabolice, tranzit intestinal, curata,vindeca si reface flora microbiana. deasemeni probleme gastrice sau ulcer la stomac sau intestine. Incearca si vei vede. este foarte ieftin si daca vrei ..., poti.
dorina27
Postat pe 5 Martie 2011 17:59
Depinde cum ai luat spirulina,in prospect scrie ca la o juma de ora dupa meseleprincipale ale zilei sa iei pt a stimula pofta de mincare.Daca iei 2 pastile dim inainte cu juma de ora ai sa vezi efectele.La fel si la prinz si seara cite 3 inainte de mese cu juma de ora.Eu de la 120 kg am slabit la 76.Bafta![/quote]

Super tare! 44 kg ... Vreau si eu ... macar jumatate din cat ai slabit tu! In cat timp ai slabit atata? Ai asociat cu vreo dieta? Ti-ai mentinut greutatea din 2009 si pana in prezent?
Mai am o nelamurire: am citit k spirulina, luata cu 30 min inainte de masa ajuta la slabire, iar luata cu 30 min dupa masa favorizeaza pofta de mancare, deci, ingrasa. Cum va explicati acest lucru? Mie mi se pare cam ciudat.
kudika485122
Postat pe 12 Ianuarie 2012 17:16
Eu iau de 25 de zile fytformsyrup,cu care a slabit Roxana Ionescu si ma simt excelent,am slabit 5kg si nu am tinut dieta.O sa continui sa iau pana ajung la greutatea dorita.
Mirelapufulete
Postat pe 24 Ianuarie 2012 18:43
De la: Mirelapufulete, la data 2012-01-24 18:43:53Eu iau de 25 de zile fytformsyrup,cu care a slabit Roxana Ionescu si ma simt excelent,am slabit 5kg si nu am tinut dieta.O sa continui sa iau pana ajung la greutatea dorita.

Bagati-le in c**,poate o sa slabesti mai mult asa.
Broscaru
Postat pe 24 Ianuarie 2012 18:56
De la: Broscaru, la data 2012-01-24 18:56:46
De la: Mirelapufulete, la data 2012-01-24 18:43:53Eu iau de 25 de zile fytformsyrup,cu care a slabit Roxana Ionescu si ma simt excelent,am slabit 5kg si nu am tinut dieta.O sa continui sa iau pana ajung la greutatea dorita.

Bagati-le in c**,poate o sa slabesti mai mult asa.


kudika226898
Postat pe 24 Ianuarie 2012 19:14
De la: kudika226898, la data 2012-01-24 19:14:34
De la: Broscaru, la data 2012-01-24 18:56:46
De la: Mirelapufulete, la data 2012-01-24 18:43:53Eu iau de 25 de zile fytformsyrup,cu care a slabit Roxana Ionescu si ma simt excelent,am slabit 5kg si nu am tinut dieta.O sa continui sa iau pana ajung la greutatea dorita.

Bagati-le in c**,poate o sa slabesti mai mult asa.





Da' voi ati citit macar ce a scris mirelapufulete? Ea vorbeste despre un sirop ... Cum iti imaginezi tu, Broscare, k ar reusi ea sa fak ce ai zis tu? Doamne, mare Ti-e gradina!!! Eu cred k tu ai vrut sa scrii la alt topic .... vezi k este unul care trateaza subiectul "clisma cu cafea" sau ceva de genu'. Oameni buni, la topicul asta e vorba despre spirulina. De ce va bagati in seama dak nu aveti nimic de spus sau de intrebat in legatura cu acest subiect?
kudika485122
Postat pe 2 Februarie 2012 17:28
De la: kudika485122, la data 2012-01-12 17:16:44Depinde cum ai luat spirulina,in prospect scrie ca la o juma de ora dupa meseleprincipale ale zilei sa iei pt a stimula pofta de mincare.Daca iei 2 pastile dim inainte cu juma de ora ai sa vezi efectele.La fel si la prinz si seara cite 3 inainte de mese cu juma de ora.Eu de la 120 kg am slabit la 76.Bafta!


Super tare! 44 kg ... Vreau si eu ... macar jumatate din cat ai slabit tu! In cat timp ai slabit atata? Ai asociat cu vreo dieta? Ti-ai mentinut greutatea din 2009 si pana in prezent?
Mai am o nelamurire: am citit k spirulina, luata cu 30 min inainte de masa ajuta la slabire, iar luata cu 30 min dupa masa favorizeaza pofta de mancare, deci, ingrasa. Cum va explicati acest lucru? Mie mi se pare cam ciudat.
[/quote]


Nu mai crede tot ce scriu obezii care viseazaa slabeasca si, decat sa faca miscare, scriu aiureli pe net...
kudika226898
Postat pe 3 Februarie 2012 17:07
e super spirulina ,eu ma simt excelent de cand iau aproximativ 2luni,am slabit vreo 4kg,in plus se vede si la piele,e mai fina,mai neteda,nici celulita nu mai am
oaua
Postat pe 8 Mai 2012 15:02
De la: oaua, la data 2012-05-08 15:02:21e super spirulina ,eu ma simt excelent de cand iau aproximativ 2luni,am slabit vreo 4kg,in plus se vede si la piele,e mai fina,mai neteda,nici celulita nu mai am

Felicitari! E perfect ... nici nu e bine sa slabesti prea mult dintr-odata. Ce fel de spirulina ai luat .... de la Hofigal? Si cum/cat ai luat?
kudika485122
Postat pe 9 Mai 2012 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Simplu si usor 2 De la: office_salinasusesi_ro 1 Martie 2010 22:38
Aparat manichiura-pedicura 2 De la: Luciana_T 17 Decembrie 2009 23:35
Reteta de slabit: 41 De la: kudika226898 13 Iulie 2010 21:18
Cum am slabit eu 2 De la: kudika226898 26 Noiembrie 2010 19:59
Otet de mere 46 De la: dragon_fly88 31 Iulie 2010 20:45