Setari Cookie-uri

De la brunet la blond?..

Multumeesc muult pt sfat, Gladioola01:*:*!
Matzza
Postat pe 17 Februarie 2011 13:20
cu multa placere... bafta in ce hotarare vei lua
gladiola01
Postat pe 19 Februarie 2011 01:28
De la: Matzza, la data 2011-02-06 13:56:38Culoarea naturala a parului meu este saten inchis.Acum cateva luni,m-am vopsit bruneta. Acum,as vrea sa fiu blonda. Ar trebui sa astept sa imi creasca culoarea parului meu pentru a-l vopsi din nou?Sau sa incep cu niste suvite??..Radaciniile au inceput deja sa creasca. Stie careva cum se intretine blondul??Am auzit ca este cea mai pretentioasa culoare. Hellp me, pls!!


cu suvite e f sexy
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 01:32
De la: Matzza, la data 2011-02-06 13:56:38Culoarea naturala a parului meu este saten inchis.Acum cateva luni,m-am vopsit bruneta. Acum,as vrea sa fiu blonda. Ar trebui sa astept sa imi creasca culoarea parului meu pentru a-l vopsi din nou?Sau sa incep cu niste suvite??..Radaciniile au inceput deja sa creasca. Stie careva cum se intretine blondul??Am auzit ca este cea mai pretentioasa culoare. Hellp me, pls!!


Eu zic sa stai in banca ta,chiar daca reusesti sa te faci blonda o sa ramai cheala.Cum se intretine?Pai in primul rand daca esti saten inchis o sa se vada imediat la radacina deci trebuie sa te decolorezi cam la 1-2 luni,nu o sa-ti prinda tie direct vopseaua asa sa decolorantul o sa fie baza ceea ce inseamna ca o sa-l termini de cum creste,in scurt timp o sa ai parul matura da blond.Asta vrei?
Barbie30_
Postat pe 19 Februarie 2011 09:41
De la: Barbie30_, la data 2011-02-19 09:41:39
De la: Matzza, la data 2011-02-06 13:56:38Culoarea naturala a parului meu este saten inchis.Acum cateva luni,m-am vopsit bruneta. Acum,as vrea sa fiu blonda. Ar trebui sa astept sa imi creasca culoarea parului meu pentru a-l vopsi din nou?Sau sa incep cu niste suvite??..Radaciniile au inceput deja sa creasca. Stie careva cum se intretine blondul??Am auzit ca este cea mai pretentioasa culoare. Hellp me, pls!!


Eu zic sa stai in banca ta,chiar daca reusesti sa te faci blonda o sa ramai cheala.Cum se intretine?Pai in primul rand daca esti saten inchis o sa se vada imediat la radacina deci trebuie sa te decolorezi cam la 1-2 luni,nu o sa-ti prinda tie direct vopseaua asa sa decolorantul o sa fie baza ceea ce inseamna ca o sa-l termini de cum creste,in scurt timp o sa ai parul matura da blond.Asta vrei?
vai draga vaii,,dar cate cunostinte ai acumulat de a lungul vietiii,,,vaiiiii
thadoogback
Postat pe 19 Februarie 2011 09:47
De la: thadoogback, la data 2011-02-19 09:47:23
De la: Barbie30_, la data 2011-02-19 09:41:39
De la: Matzza, la data 2011-02-06 13:56:38Culoarea naturala a parului meu este saten inchis.Acum cateva luni,m-am vopsit bruneta. Acum,as vrea sa fiu blonda. Ar trebui sa astept sa imi creasca culoarea parului meu pentru a-l vopsi din nou?Sau sa incep cu niste suvite??..Radaciniile au inceput deja sa creasca. Stie careva cum se intretine blondul??Am auzit ca este cea mai pretentioasa culoare. Hellp me, pls!!


Eu zic sa stai in banca ta,chiar daca reusesti sa te faci blonda o sa ramai cheala.Cum se intretine?Pai in primul rand daca esti saten inchis o sa se vada imediat la radacina deci trebuie sa te decolorezi cam la 1-2 luni,nu o sa-ti prinda tie direct vopseaua asa sa decolorantul o sa fie baza ceea ce inseamna ca o sa-l termini de cum creste,in scurt timp o sa ai parul matura da blond.Asta vrei?
vai draga vaii,,dar cate cunostinte ai acumulat de a lungul vietiii,,,vaiiiii


Sanatate si virtute,sa ai ce bea si ce .... manca
Barbie30_
Postat pe 19 Februarie 2011 10:21
Scumpa mea eu te sfatuiesc sa iti faci dc vrei neaparat doar cateva suvite...eu ma vopsesc blond de la 19 ani,culoarea mea naturala este saten inchis...cd am inceput sa ma vopsesc a tb initial sa ma decolorez...in perioada aia,cam prin 93 se folosea f mult perhidrolul pt a te decolora si nu erau atatea masti si tratamente ca acum pt par,deci crede-ma ca prima decolorare a fost ingrozitoare si am facut-o la un coafor f bun din Bucuresti ...acum depinde si cat de lung ai parul,eu aveam parul f lung si am suportat acel decolorant in cap in 2 reprize...inainte sa faci acest lucru consulta un hair stilist profesionist pt a nu face greseala sa ramai fara par...acel decolorant arde f tare parul dc nu este pus cum si cat tb...eu am fost vopsita toate nuantele de blond de la blond cenusiu pana la culoarea pe care o am acum in poza.Blondul este f greu de intretinut si necesita o ingrijire aparte cu multe masti,tratamente.Nu uita un aspect f esential...ai spus ca esti vopsita brunet si ca parul tau natural este saten inchis...acum depinde cat de rpd iti creste parul...eu ma vopsesc odata pe luna si numai la radacina,ma decolerez doar de doua ori pe an.Bafta si ai mare grija unde te vopsesti,in nici un caz nu face acest lucru acasa,mergi si vopseste-te la un coafor bun chiar dc asta te v-a costa mai mult.
Yellowrose
Postat pe 19 Februarie 2011 12:53
si eu sunt saten inchis si m-a fac tot blond dar sata nu iese din prima dupa 5 vopsiri dar nu iesi blondul dorit
elena08
Postat pe 19 Februarie 2011 17:51
De la: Matzza, la data 2011-02-06 13:56:38Culoarea naturala a parului meu este saten inchis.Acum cateva luni,m-am vopsit bruneta. Acum,as vrea sa fiu blonda. Ar trebui sa astept sa imi creasca culoarea parului meu pentru a-l vopsi din nou?Sau sa incep cu niste suvite??..Radaciniile au inceput deja sa creasca. Stie careva cum se intretine blondul??Am auzit ca este cea mai pretentioasa culoare. Hellp me, pls!!



Matzza ...daca ai nelamuriri despre culoare scrie-mi un mail pe turc_bazat@yahoo.com
sunt hairstylist,tehnician colorimetrist si muuulte altele,asta inainte sa faci vreo gafa, si te ajut eu in legatura cu culoarea parului. ;)
turcbazat
Postat pe 19 Februarie 2011 23:37
suvite incearca dar de decolorat complet sa nu o faci!parul se va degrada f.tare si este pacat sa - l nenorocesti.
dordedragosteamea
Postat pe 20 Februarie 2011 14:33
buna , sfatul meu este sa te faci suvite mai intai dar nu acasa singura pentru ca parul se decoloreaza dar din negru se face un portocaliu daca nu sti cum sa te decolorezi , trebuie sa te duci la un salon , daca este pentru prima data cand te vopesti bruneta scapi mai repede de aceasta culoare dar tb sa ai rabdare multa bafta pupik
angelsss
Postat pe 20 Februarie 2011 14:59
mama, ce de-a probleme ! Nu crezi c-ar fi mai simplu si sigur sa incerci la coafor decat pe forum?
puiut_77
Postat pe 21 Februarie 2011 13:53
exista altceva decat pdra pt decolorat care ti l va arde inevitabil ,este o solutie pt decapat parca de la garnier oricum cred ca numai la coafor vei putea sa te faci aceasta solutie nu ti l decoloreaza iti scoate negrul si ti lasa parul aproximativ cum il aveai inainte si dupa aceea poti sa te faci blonda fare probleme ,gasesti pe net mai multe informati,cauta solutie pt decapat.succes.
danyla777
Postat pe 21 Februarie 2011 16:36
Multumesc mult!:*
Matzza
Postat pe 22 Februarie 2011 20:55
Vreauu sa va anunt ca am inceput schimbarea ;)). Mi-am facut suvite blonde :x. Sii peste o luna ma vopsesc toata blonda,cu o crema coloranta permanenta de la Palette.:) MUltumesc tuturor celor care mi`au dat sfaturi:*!
Matzza
Postat pe 9 Martie 2011 15:40
buna eu acum o luna am fost bruneta s m-am hotarat sa ma fac blonda fiind de 5 ani numai bruneta am lasat sa creasca putin la radacina dupa care am bagat 2 tuburi de palette cea care deschde 4 nuante categoric ca nu mi-a iesit decat la radacina.Dupa care m-am decolrat la cateva zile dupaia la 14-15 zile mi-am luat palette E 20 acum sunt blonda doar in coada am un alt blond poti sa ma vezi pe pg de facebook Gabryelly Tha. Te pup sper ca te-am ajutat aaa si stai nu mi s-a ars parul oricum nu mai e cum era dar e bn:)
ingerash_cu_cornyte
Postat pe 26 Martie 2013 23:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
podoaba capilara 4 De la: laurathegirl 19 Februarie 2009 14:50
cum iese vopseaua de par de pe corp ???? 14 De la: Lady_Boo 7 Aprilie 2014 14:41
New Look: extensiile de par natural 1 De la: kudika_4151 29 Martie 2012 12:57
perie rotativa sau bigudiuri remington? 6 De la: Barbie30_ 8 Mai 2011 21:52
o metoda pentru a scapa de parul negru 12 De la: danilamarina84 5 Octombrie 2013 21:52