Setari Cookie-uri

am facut un copil cu un barbat insurat

asta e ai gresit acum plateste...trebuia sa gandesti inainte sa te arunci in pat cu un barbat insurat trebuia sa-ti dai seama de intentiile lui de la inceput care nu cred k pareau serioase... dar ai facut bine un avort nu este solutia copilul va fii un sprijin mai tarziu. fii tare un astfel de barbat este egal cu zero indiferent daca este langa tine sau nu, nu toti barbati sunt asa poate iti vei gasi jumatatea care sa te iubeasca si veti forma o familie fericita
tantik
Postat pe 29 August 2008 10:28
De la: funny, la data 2008-08-29 10:28:36asta e ai gresit acum plateste...trebuia sa gandesti inainte sa te arunci in pat cu un barbat insurat trebuia sa-ti dai seama de intentiile lui de la inceput care nu cred k pareau serioase... dar ai facut bine un avort nu este solutia copilul va fii un sprijin mai tarziu. fii tare un astfel de barbat este egal cu zero indiferent daca este langa tine sau nu, nu toti barbati sunt asa poate iti vei gasi jumatatea care sa te iubeasca si veti forma o familie fericita
tantik
Postat pe 29 August 2008 10:29
CUM POTI SPUNE ASA CEVA? CARE E PROBLEMA K ACEST COPIL VA CRESTE FARA TATA?? ARE TOATE PROBLEMELE DIN LUME...D-ZEU A LASAT COPILUL SA FIE CRESCUT SI DE MAMA SI DE TATA...SA NU IMI SPUNETI K VAI E O NOUA MODA..VA CRESTE FARA O PARTICICA IMPORTANTA IN EL.
YASMINE1280
Postat pe 3 Septembrie 2008 17:22
copilul va putea sa fie crescut si fara un tata...nu e asta problema...insa ce a facut ea chiar nu e de laudat.... a gresit ok.dar nu are o scz pt ca stia care e situatia.sa nu ii mai gasim atatea scz!ca nu e o moda asta!
caty2407
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:22
jalnic...am mai scris..ii facem pe barbati porci..si aici nu ati dat dovada decat de nmk..ce draq aveti atata rautate in voi mah?
For_life
Postat pe 5 Septembrie 2008 11:17
Ce ati spune voi daca vreodata ati pati ca fata asta?Nu neaparat sa fii amanta..Doar sa ramaneti insarcinate si sa va paraseasca.Cum ar fi atunci sa vina unii si sa va faca cu ou si cu otet.A gresit,ce sa faca acum,sa-si ia gatul?Inauntrul ei este un suflet nevinovat,un pui de om,care are nevoie de o mamica puternica,care sa-i fie alaturi,sa tina rol de mama si tata.De ce o judecam?Cred ca are destule pe cap,familia,prietenii.A intrat aici pentru ca are nevoie de sfaturi,nu doar reprosuri.Ce usor este sa vorbim fiind in necunostiinta de cauza.Dar daca ne punem pentru o secunda in locul ei?Copiii nu au de ce sa plateasca pentru greselile parintilor.Viata este frumoasa si daca nu este EL,partenerul langa tine.Important este sa fii sanatos.Sunt sigura ca aceasta femeie isi iubeste copilul si va face tot ce poate sa ii fie bine.Atat cat poate.Capul sus!Nu esti nici prima ,nici ultima care creste un copil fara tata.Sa-ti traiasca puisorul si sa nasti cu bine.Fii puternica,vor urma clipe si mai dure,cand nu va fi nimeni langa tine sa iti dea un sfat.Vei fi doar tu cu tine.Trebuie sa ai putere ,un suflet are nevoie de tine.Iar daca acest om nu are bunul simt sa il recunoasca,exista calea legala.Sfatul meu este sa lupti.Recunoasterea paternitatii in instanta este singura solutie.Un pic cam scump.Dar copilul tau merita.Tu trebuie sa demonstrezi ca el este tatal,,dar stai linistita,la final iti va da fiecare banut inapoi.Ca sa nu mai punem la socoteala pensia alimentara ce o va plati pana la 18 ani....Bafta!

Postat pe 5 Septembrie 2008 19:08
"In final sa stiti ca nu generalizez...sau ma refer la cineva anume..
Mondializez..ca suntem toti la fel !"Sabrina_Nede,ai dreptate,dar imi pare rau ca toti suntem catalogati la fel...si asta pe buna dreptate..!
For_life
Postat pe 6 Septembrie 2008 10:30
cel mai tare sufera un copil in cazuri din astea in care mama lui nu a avut putina minte si a crezut ca aducadu-l la viata il va lega pe respectivul de ea !!
yanny
Postat pe 9 Septembrie 2008 17:55
bravo, sabrina! oameni sunt prea preocupati sa critice si sa jigneasca p ceilalti...si nu vad si greselile lor...caci nimeni nu este perfect,toti gresim intr-un fel sau altul...
Aleys
Postat pe 11 Septembrie 2008 11:24
Aveti dreptate fetelor, dar am dat de o alta discutie a fetei care a ramas gravida ( cititi topicul BARBATII SUNT PORCI) si acolo il acuza ca i-a facut un copil si a parasit-o...Am sustinut-o si o sustin ptr ca, sa cresti un copil singura e greu, dar nu imposibil, dar... chestia e ca ea stia ca el e insurat. Acuma ca el a parasit-o ce face? In loc sa sa concentreze pe copil, il barfeste pe tatal lui pe forumuri. In loc sa faca asta mai bine se ingrijea de copil si sa faca ceva in viata ptr el. Nu sunt rea, doar realista... poate si voi veti fi la o varsta mai... ca a mea...Asta nu inseamna ca arunc cu noroi in ea, doar ca nu mi se pare corect sa il faca pe el troaca de porci sa se scoata ea basma curata. Ce a ramas insarcinata din greseala?
rosuveronika
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:40
De la: amanta_03, la data 2008-06-24 15:04:33il iubeam... am ramas gravida... am facut copilul pt ca speram sa ma ia de nevasta dar si pentru ca il iubeam si voiam ceva al lui care sa fie al meu. dar el este in cont insurat si nu stiu ce ii voi explica fiului meu cand va fi mare. plus ca nu ma descurc financiar

Puteai sa ii ceri o poza, sau orice obiect personal sa il tii amintire. acum sunt un pic ironica, dar nu te-ai gandit deloc in perspectiva ce va fi mai departe. Oricum BAFTA! Sa ne mai scrii ce mai e cu tine. Acum, serios, nu vreau sa rad de tine, doar sa te ajut sa te maturizezi, daca nu ptr tine, ptr copilul tau. Da, viata e dura si oamenii rai, dar ai sa te obisnuiesti cu asta. Ai si prieteni pe forum nu numai dusmani...
rosuveronika
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:44
Chiar si eu am fost contra ei....am citit ce a zis si am dat un raspuns ironic..
Dupa care m`am gandit mai bine si m`am pus in locul ei..si atunci mi`am ddat seama cat de mult gresim cu totii :(
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:47
nu va mai grabiti sa judecati, poate veti fi puse in aceeasi situatie! atunci cand iubesti ( chiar si un barbat insurat) iti pierzi ratiunea, nu vezi , nu auzi, de fapt nu vrei sa faci lucrurile astea-te gandesti ca poate o sa fie bine...chiar daca e doar o amagire.o inteleg foarte bine si nu o judec pt ca si eu sunt intr-o situatie asemanatoare-nu s-a ajuns pana la un copil, din fericire, dar tot ce pot sa spun e ca atunci cand sunt cu el ma simt iubita, ma ajuta in multe lucruri, insa niciodata nu i-am cerut sa isi paraseasca sotia pt mine, si nici nu o s-o fac.stiu ca nu e bine ce fac, e gresit, dar...e peste mine. va rog din suflet nu o mai criticati, nu sunteti in masura sa o faceti!!!
andrada_20
Postat pe 13 Septembrie 2008 12:07
De la: andreea_tgv, la data 2008-07-20 11:34:25cat de rele pot fi unele femei...nu inteleg de ce e ea singura condamnata.de ce nevasta aluia este cea compatimita? oare nevestele nu au nicio vina cand sunt inselate? barbatii aia intra singuri in casniciile lor de 2 bani sau alaturi de cineva?nevestele inselate sunt cele care nu sunt in stare sa isi tina barbatii langa ele,care cred ca un act si un inel pe deget le asigura iubirea. cata naivitate! va spun asta fiindca si eu am avut 2 realtii cu barbati insurati,pe care nu i-am luat in serios,fiindca barbati sunt destui si mai ales liberi...dar pe unul il tin minte cu precadere...unul care incepuse sa aiba dilema de a alege intre mine si nevasta-sa..i-am zis clar ca eu nu sunt o alternativa..o inseala pe fatuca aia cretina,asta mi-ar fi facut si mie..problema lui era alta..o educatie precara,locuitul cu parintii chiar si dupa casatorie,o nevasta la fel de needucata,fara o slujba,fara un cuvant de spus in casnicia respectiva..mi-a luat destul de mult timp sa inteleg ce ii placea lui atat de mult la mine( el imi spunea ca ii placea faptul ca ma purtam frumos cu el si ambitia mea).nu avea nici cea mai mica notiune despre comunicare,stiu ca l-am intrebat odata care a fost cea mai reusita relatie a lui,cu sotia,a fost raspunsul lui prompt si asteptat..la intrebarea de ce nu a stiut sa imi mai raspunda,nici macar nu stia care a fost ultima scoala absolvita de nevasta-sa,nu stia nimic despre ea..si nici ea despre el,din moment ce o mintea cu zambetul pe buze,iar ea nu banuia nimic...
asa ca atat timp cat "doamnele" neveste nu invata sa isi tina barbatii aproape,sa nu se mire ca sunt inselate. deschideti ochii,din astfel de experiente,chiar daca dureroase,aveti multe de invatat! invatati sa va iubiti mai intai pe voi inseva,apoi pe ceilalti!
va pup!

Zau? De ce? Daca pentru tine nu conteaza ca un barbat e insurat, asta nu inseamna ca nevestele nu-s in stare sa-ti tina barbatii langa ele draga mea. Intr-o casnicie sunt multe chestii, nu numai chat pe net, iesiri in cluburi sau restaurante de fite, coafor, shopping, parfumuri si bijuterii scumpe. Si pentru asta ajungeti sa fiti amante. Pentru ca nu prea aveti ce darui. Din punctul meu de vedere nu sunteti decat niste himere si nimic mai mult. O nevasta are niste obligatii si responsabilitati, nu-si mai permite sa stea toata ziua facandu-si unghiutele si rasfoind reviste de moda. Aia saraca, trebuie sa spele, sa gateasca, sa faca curatenie, sa creasca copii, seara cand se baga in pat, nu se gandeste..."hmm oare cu ce sa ma imbrac maine?", ea se gandeste cum sa faca sa ajunga in timp util inapoi la serviciu, ca sa nu-i sara iar seful in cap, se gandeste cu ce sa-i faca sandwich-ul copilului pentru a doua zi, se mai gandeste si daca "vaca" de sot de langa ea are camasa calcata la dunga pentru ziua urmatoare....si multe multe altele. Nu intelegeti de aici ca nu mai are timp si pentru ea, are...merge si ea o data pe luna poate la coafor, ca restul banilor il are foarte bine si precis planificat, iese la o cafea cu prietenele etc. Cum ar trebui o nevasta sa-si tina sotul langa ea? Ignorand toate astea si pozand in femeia fatala? Care miroase vesnic a parfum si e vesnic smacuita ca si cum atunci ar fi scoasa din cutie? Nu draga mea iti spun eu. Aici de vina sunt barbatii, din varii motive : e superficial si imatur, s-a saturat de bine, eterna plictiseala pe care multi o folosesc ca motiv ilogic, nevoia de diversitate. Sunt defecti, asta e parerea mea. Nu toti e adevarat. Dar cand l-ai gasit pe ala matur si capul pe umeri, fii tu sigura draga mea, ca nu te va lasa niciodata pe tine nevasta, pentru o pitzipoanca cu silicoane si botic injectat. Dupa cum stiti si voi, "ambalajul e sufletul comertului" asa e si cu femeile mai nou. Inca nu s-au dezmeticit saracele sa vada ca au ajuns decor si nimic mai mult. Ma rog, mai sunt si d-alea amarate care nu au avut bugetul necesar pentru tunnig exterior....Dar ce te faci cu interiorul? Aici e problema! E ca si cum ai primi un mare si frumos cadou, extrem de bine si sexy ambalat...si cand ai desfacut cutia...surpriza!! Inauntru nu e mai nimic...
koph
Postat pe 13 Septembrie 2008 21:41
De la: mikha3la, la data 2008-08-13 16:49:51in acest triunghi (sot/sotie/amanta) fiecare are o parte de vina, dar principalul vinovat este cel care a cautat placere in alta parte.




Bravo!dar vina apartine totodata si amantei,care intentionat a vrut copilul(vorbim de cazul relatat de "amanta"),crezand ca asa il va tine langa ea...si chiar a dat dovada de egoism,nu s-a gandit ca el ar putea sa o paraseasca fara sa-i acorde sprijin,iar copilul va creste fara tata si cine stie cum va reusi sa treaca si peste problema financiara...nu toate femeile au o personalitate puternica,incat sa se poata ridica dupa o astfel de "cazatura".

vina sotiei...parerea mea este ca barbatul care inseala ori nu-si mai iubeste sotia ori nu se mai simte atras de ea din diferite motive,fie ca ea nu vrea sa-i indeplineasca anumite fantezii sexuale,fie ca nu se mai ingrijeste si ca altceva in afara de servici,curatenie si mancare nu mai face...sau poate certurile care se isca din motive banale il fac sa fuga in bratele altei femei.

Sa-i dea Dumnezeu putere si credinta sa-si poata creste copilul!


melycrys
Postat pe 19 Septembrie 2008 14:32
Buna.
nu ai cum sa constrangi un om sa faca ce vrei tu, motiv pt care in momentul in care ai ramas insarcinata el nu si-a lasat familia pt tine. dc vroia cu adevarat asta, raminea cu tine de la inceput, fara sa vie nevoie de o presiune din partea ta.
inteleg ca tu il iubesti, motiv pt care nu ai de ce sa regreti relatia cu el, fiind sentimente la mijloc, iar copilul tau este "particica lui cea mai buna". copilul iti va bucura viata si te va face din ce in ce mai puternica.
pt copilul tau in timp vei gasii un raspuns la toate intrebarile lui, si poate la un moment dat vei gasii un barbat care sa te iubeasca atat pt tine cat si pe copilul tau.nu dispera...viata este plina de surpize!.
mentoss07
Postat pe 25 Septembrie 2008 08:58
De la: amanta_03, la data 2008-06-24 15:04:33il iubeam... am ramas gravida... am facut copilul pt ca speram sa ma ia de nevasta dar si pentru ca il iubeam si voiam ceva al lui care sa fie al meu. dar el este in cont insurat si nu stiu ce ii voi explica fiului meu cand va fi mare. plus ca nu ma descurc financiar


asta este dilema demoazelei care a deschis topicul.... daca recititi cu atentie ce anume a scris...poate intelegeti de ce anume toata lumea i-a sarit in cap. sa faci un copil doar pt a obtine bani sau a lega de tine un barbat care nu te mai vrea....hmmmm


ceea ce urmeaza este primul raspuns pe care i l-am dat aceste d-ne...


De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-06-24 18:16:03scuza-ma ca imi exprim nedumerirea....dar chiar esti inconstienta???? a lega de tine un barbat cu un copil e una din cele mai mari prostii pe care le poate face o femeie.fata draga astia fug ca dracu de tamaie de responsabilitati si cand sunt insurati dara-mi-te cand au amante. sincera sa fiu ma cam indoiesc ca ai facut asta din iubire....pt el sau din speranta ca te va lua de nevasta.poate din disperarea de a nu fii parasita???? de a-ti asigura tie un viitor????pt ca tocmai asta exprima ultima fraza...nici cu banii nu stai bine....trezeste-te la realitate si accepta faptul ca vei fii o mama singura ...in plus gandeste-te la copil si nu te mai pune pe tine pe primul plan,tu de acum nu prea mai contezi ci doar sufletelul ala mic ...



buuun si revin si imi mentin parerea .ceea ce a facut nu a facut bine ,nici din dragoste nici din alte motive ci doar pt starea materiala a d-lui cu pricina.

aaa si apropo... mai sunt deschise vreo 3 topicuri cu exact acelasi subiect ,de exact aceeasi persoana, si pe acolo exact acelesi critici le-a primit.... buuuun putem sa lasam si topicul asta la naftalina??? sunt multe altele referitoare la amante muuult mai interesante.
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 09:08
De ce sariti pe fata asta care din naivitate si dragoste a facut un copil?Voi cele pe care v-au inselat barbatii,nu va ganditi de ce au facut-o?De ce pleaca barbatii la alte femei?Eu am o vorba:"daca barbatului ii este foame si nevasta n-a facut mancare,se duce la restaurant.Daca barbatul are chef de sex si nevasta nu-i da,se duce la amante".
Barbatii care-si inseala nevestele sunt abili,mint,fac amanta sa se indragostesca de ei.
Exact:am trecut prin asta.Culmea e ca nici cunoscutii nu mi-au spus ca e insurat.Normal nici el,pana intr-o zi(eram deja topita dupa el),a venit cu o fata trista si deznadajduita si mi-a spus ca are un secret.Dupa un numar de teatru demn de cel mai bun actor mi-a "marturisit" ca e insurat,dar ca o sa divorteze,ca intre el si nevasta nu mai e nimic de multi ani,ca sta cu ea pt copil,ca n-o mai iubeste,ca eu sunt viata lui etc.
L-am dat afara din casa si din viata mea.
Am invatat insa din experienta asta.Nu ma laud,dar sotul meu nu are nici un motiv sa plece la alta femeie.Chiar si gravida am facut dragoste,chiar si in zilele"nepotrivite",ne iubim neconventional.Nu am spus niciodata "maine" si am facut in asa fel sa-mi vina cheful din mers.Si cateodata cand initial nu am chef iese cate o partida asa de buna ca ma intreb singura"de ce oare nu avusesem chef inainte?"
Cea care a facut copil cu un barbat insurat sa-si asume fapta.Un copil e o minune si-ti daruieste atata fericire...Poti invata sa-ti ajunga fericirea asta,daca nu vrei un alt tata pt copilul tau.
Voi fetele "ranitele" ca va inseala barbatii,va dau un sfat(de fapt mai multe):slabiti 10 kg(daca e cazul),tundeti-va frumos si modern,cumparati-va haine colorate,care va stau bine,aranjati-va in fiecare zi,cumparati-va un neglijee rosu sau negru,faceti dragoste ori de cate ori sotul are chef.Un lucru mai am de spus:barbatii sunt altfel construiti:ei au nevoie de sex mai des si mai mult decat femeile.Acceptati asta si o sa faceti din el barbatul unei singure femei!Al SOTIEI!
Maricela35
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:41
De multe ori se intampla asa...of barbatii astia...cunosc un astfel de caz printre cunostintele mele, dar sti ce a facut ea l-a dat pe respectivul in judecata pt pensie alimentara la copil...si uite asa a aflat si sotia lui si familia si toata lumea si l-a facut de toata crema maro...si intr-un final a trb sa-si asume responsabilitate...si acum ii platesti fetitei lui(7 ani) pensie alimentara.alta solutie nu cred k ai...
sweet_like_chocolate
Postat pe 20 Octombrie 2008 21:21
Draga mea te rog sa nu te descurajezi!
Acest copilas este un dar ceresc.
Sa presupunem ca ai fi fost casatorita cu acest domn si dupa nasterea copilului te-ar fi parasit.
Era aceeasi Marie dar cu alta palarie.
Fii tare si i-ati viata in maini!
Gandeste ca puteai sa fii casatorita si sa-ti fie foarte bine dar nu faceai copii.
Era mai usor?
Nu fiti rele doamnele mele, viata si asa este destul de grea iar acest ingeras de copil nu are nici macar o vina.
Fii demna si lasa-l in plata Domnului ca sigur isi va primi rasplata.
T u ai iubit sincer si la fel iubeste-l si pe cel mic.
Nu te descuraja si incet incet o sa devii o forta.
Daca doresti te pot ajuta sa stabilesti paternitatea copilului in instanta. Sunt avocat si ma numesc Dan Florenta Beatrice 0723258629
Cu drag si aveti grija de voi.
pasienta
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:52
Nu ...nu fa fi nimeni care gandeste asa o sotie si o mama super!!!!
Toate persoanele care gandesc asa vor deveni niste frustrate care se vor uita tot timpul in agenda sotului de frica sa nu fie inselate...pt ca vor avea intotdeauna aceasta frica. Doamna/domnisoara care a ajuns sa fie respectata pentru opiniile ei, de catre barbati....nu este realizata doar din punct de vedere profesional...sau nu a mentionat asta. Ea este intr adevar respectata...sotia de la cratita nu e (ea e ascultata pentru ca poate gati si creste copii...nu puneti semn de egalitate cu iubirea si respectul) este o maaaare confuzie.
iulicka
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:30
Of Doamne!
Atatea metode de contraceptie, atata material educativ, si tot ca-n Evul Mediu ganditi;
Copilul ala o sa fie un "amputat" toata viata; O sa-i lipseasca un membru ( al familiei);
Cititi mai bine ce zice fatuca despre posibilitatile ei mateirale si despre cat o "duce " capul ( asta doar sa intuiti) si o sa vedeti ca puiul ei va fi un nefericit toata viata ( chiar cu judecata aia de "paternitate" - care- apropos- nu-i chiar asa de simplu cum crede doamna care a scris-o: trebuies stabilita paternitatea, "fara tagada" si asta daca domnul confinteste sa i se ia problele biologice; Cine credeti ca va accepta asa ceva; In lege nu scrie ca e obligat- atata timp cat nu a savarsit o fapta penala ( si chiar si atunci- are posibilitatea contestarii lor- + "sustragere" dpdv medical...dar asta-i alt topic);
In rest, povestile cu Alba ca Zapada si cu Mos Craciun...pentru cine crede cu adevarat- exact ca in America- se vor implini...some day- somehow...
G_I_JOE
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:12
..........nici nu stiu ce sa spun.....practic...acum am creat contul asta de 15 min intamplator,citind cum cineva iubea grozav un barbat care o respingea iubind-o candva....in fine....apoi am citit de mamica asta singura....care e MAMA....si nu e putin lucru asta...si in final pe ultima pag am citit un pct de vdr matur,cum ca suntem imperfecti gresim dar si criticam....asa e.....dar ca sa schimb subiectul si sa nu se simta femeia aia ca naiba,intreb si eu ca oaia....ce dracu ar zice lumea de pe aici daca eu as spune urmatoarea chestie...Am aproape 28 de ani un serviciu f.bun,2 parinti putin stricti dar ideali pe undeva,si tot ce si-ar putea dori o femeie inafara de o fam a ei.Cunosc un barbat de 2 ani si suntem impreuna de 6 luni acu pe 1 dec....cu un mic defect...e doar putin insurat....si cu copii,cu afacere,dar cu pofta de viata si cu un mic ghimpe....adica eu.Sincer tinem unul la altul mult si ne intelegem super si maine as face un copil cu el...dar nu m-ar incalzi cu nimic...doar ar mai creste suferintele cu unu mic si nevinovat dar frumos al naibii ar fi...nu va ganditi ca sunt muma padurii,sau ca le-a murit samanta barbatilor in zona.....toate bune si la locul lor...relatii..treburi..baieti..toate alea dintr-ale tineretii...dar problema e ca se pune pata aia si te arunci ca broasca in beton....si al naibii ca e frumos..dar pana cand?Eu una nu ma tem de nimic...decat de clipa cand vom decide pt ca asta ne-a fost pactul de la inceput...sa decidem deci despartirea....AIA E PARTEA PROASTA....momentul zero....si ar mai fi un amanunt..suntem amandoi firi fff vesele,timp asa mult nu avem impreuna pt ca suntem oameni de afaceri intr-un fel,dar ma tem sa nu-l plictisesc .....Astept impresii....dar va spun ca e o relatie frumoasa care are la baza o prietenie si o stabilitate in multe aspecte,asa ca daca se arunca lumea sa ma jigneasca ii sfatuiesc sa se abtina pt ca.......niciodata sa nu spui niciodata...sau vaaaaaaaaaiiiiii...mie nu mi se va intampla asta never...pt ca sunt corecta si "fidea" cu ou....TOTI SUNTEM OAMENI CU INIMA.....sper ca ati avut o lectura placuta....sau nu?!

Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:43
Valentina, tu ce vrei? Sfaturi? pai stii foarte bine ce-ai de facut, sau ce vei face, pentru ca te "vad" o femeie cu cap ( a citi- "rationala")
Evident ca te temi, dar asta poate fi ca moartea: toti ( mai putin nebunii) ne temem de moarte; Noroc ca nu stim cand vine si asa ne putem trai viata- cu bune si rele;
Cred ca asta-i un sfat ( stiu ca poti sa-l citesti printre randuri)
O viata frumoasa!
G_I_JOE
Postat pe 20 Noiembrie 2008 16:55
CU CE AM GRESIT..........DE M-AI LUAT....TU CE VREI???Nu vroiam nimic practic.....poate doar sa vb putin cu cineva care nu ma cunoaste nu stie ce gandesc si cum dar ma poate minti frumos.....ca ma intelege.....Chiar asa rea sunt sa ma certi??si...da pot citi printre randuri,dar am obosit sa fac asta.....si multumesc pt urare...chiar imi doresc o viata frumoasa si liniste!MULTUMESC DE ATENTIE SI CA TI-AI OBOSIT OCHII CITIND MESAJUL MEU...Uneori face mult o vb...MULT NOROC TIE SI TUTUROR

Postat pe 20 Noiembrie 2008 20:07
Valetina- nu M-am luat de tine;
Am vrut doar sa fiu scurt si la obienct;
Evident putem fabula pe tema asta cat....ma tine timpul liber ( deci- nu mult :-) ) dar esenta era asta:
Traieste-ti viata frumos, fereste-te de greseli capitale ( pe care sa le regreti apoi- sau, mai rau- sa ti le reprosezi.
Vrei sa fii mintita? Ok, cu ce incepem?
G_I_JOE
Postat pe 21 Noiembrie 2008 09:24
Respectiva s-a comportat ca o hoata proasta si iresponsabila pe deasupra (facem copii, ca ei cresc singuri, nu?)...(grele cuvinte, dar asa e).
Un copil nu se face singur. Trebuia intrebat si barbatul dinainte.
Daca te apuci sa ramai gravida, fara sa-i spui aluia, cu speranta ca el n-are de ales, il santajezi cum vrei tu, si vine el la tine cu ce doresti tu (bani, etc), poti suporta ce ti s-a intamplat...
Acum trebuie sa-ti cresti copilul cum se cuvine.
Daca ai noroc si nu-i faci porcarii aluia, poate te ajuta si barbatul sa cresti copilul. Daca ii faci porcarii si mai castigi un proces, poate primesti pensie alimentara.
Uite asa se inmultesc prostii.

Postat pe 23 Noiembrie 2008 11:11
Hai ca ai facut-o pe treaba!
ella70i
Postat pe 24 Noiembrie 2008 14:22
treaba fetei ce face...fiecare cu viata ei, face ce vrea, ce poate, ce stie....dar imi place ca a scris pe forum despre "problema" ei! la ce bun?! nu cred ca o sa sara nimeni sa te ajute in vre-un fel, ca n-are nimeni cum...felicitari!
xgabitza
Postat pe 25 Noiembrie 2008 00:36
De la: amanta_03, la data 2008-06-24 15:04:33il iubeam... am ramas gravida... am facut copilul pt ca speram sa ma ia de nevasta dar si pentru ca il iubeam si voiam ceva al lui care sa fie al meu. dar el este in cont insurat si nu stiu ce ii voi explica fiului meu cand va fi mare. plus ca nu ma descurc financiar

...e trist..ce ti s-a intamplat ...e trist ca trebuie sa infrunti toul singura dar nu e naivitate..e doar egoism ce ai facut tu..te gandesti ca si tu poate iti doreai sa furi tatal altui copil..sa-i furi sotul altei femei..?daca te-ar fii luat pe tine crezi ca nu putea sa-ti faca si tie ce i-a facut sotiei ???? sunt riscuri care trebuie sa ti le asumi pana la capat..acum ai nevoie de putere pt copilashul care nu are nicio vina si singurul lui sprijin esti doar TU...Multa putere..! bafta noroc...incredere ca o sa fie ff bine pt voi..!
Aesma_Daeva
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa ies din situatia asta? 54 De la: kudika313344 11 August 2010 03:33
nu-l pot uita... 21 De la: kudika066423 16 Septembrie 2009 23:36
Iubesc un barbat casatorit 1067 De la: ironia 22 Ianuarie 2013 07:28
amanta sau nu? 134 De la: vio_tzuk 6 Martie 2009 13:15
Amanta unor barbati insurati??!! 116 De la: angelo_micnegrusiurat 2 Iunie 2010 09:56