Setari Cookie-uri

am facut un copil cu un barbat insurat

pt JOE Dragule deja exagerezi nu-i are nimeni treaba a facut un copil pentru ea.ce dracu ar vrea sa il boteze nevasta si sa il creasca.HAI PARDON nu fi ipocrit ca noi nu suntem proaste si nu o atacam .Aceasta creatura sa se gandeasc ca la facut la eprubeta din laba trista .Mai pardon si noi stim sa inselam daca vrem sau crezi ca noi SOTIILE nu ne putem insela sotii hai pardon .Nu suntem grase nici urate si chiar daca am fi ar exista si pentru noi un gram de iubire.si mai e ceva daca suntem inselate ce crezi se face gaura in cer.nu dragule un picior in fund e un pas inainte HA HA .scuze dar mai suparat cu prea marirea ta fata de parasuta. In final iubeste persoana de langa tine oricum va ajunge pentru ca toate cateva minute mirosim a rantaj dar FACEM DUS,NE DAM CU CREMA DE CORP CU MIROS DE MOSC,NE PUNEM CEVA SUMAR ,fi sigur ca nu mai suntem cu gogosari si cu pomoci sub brat.,si uite asa putem fi DOAMNE PE STRADA ,GOSPODINE IN BUCATARIE SI CURVE IN PAT......SA RETII VORBESC DE SOTII.iti doresc o seara buna plina de iubire si mangaieri.
donn
Postat pe 14 August 2008 22:34
Parerea mea e ca trebuie sa profiti de fiecare moment de dragoste, iubirea ne da putere si ne ajuta sa gandim lucid. Cu hormonii pe noi nu prea realtionam bine cu ceilalti! Eu am divortat pentru ca sotul meu avea o amanta, mult timp. Am plecat de-acasa si el a parasit-o, Si-a gasit alta imediat. Am divortat. Am incercat sa gasesc un barbat liber, sa-mi refac viata, sa accepte baietelul pe care il am, sa ne intelegm si sa fim normali! CONCLUZIA: NU MAI SUNT BARBATI DE CALITATE! Asa ca sunt si eu la randul meu amanta unui barbat insurat, ne iubim, stam mult timp impreuna, week-enduri, concedii! Nu am nici o problema ca merge acasa . Sotia lui este o femeie credincioasa dar nu-l iubeste si nu-i daruieste dragoste si implinire! Asadar, amandoi avem nevoie de dragoste, mangaieri si inteleger. Si asta gasim unul la celalalt! Chiar daca doarme acasa stiu ca face dragoste cu mine zilnic, chiar daca inca mai e cu sotia stiu ca eu sunt prima in inima lui, ma suna cum se trezeste si ma fura de la job sa mergem sa mancam! Mie bine asa cum sunt pentru ca nu vreau sa ma marit si nici sa stam impreuna, ca sa omoram pasiunea si scanteia dintre noi!
Si eu am incasat-o de la alte femei, acum nu ma intereseaza daca sotia lui o va incasa! trebuia sa aiba grija de el. BARBATII nu apartin femeilor. SUNTEM FIINTE LIBERE SA TRAIM SI SA IUBIM!

Postat pe 15 August 2008 12:46
De la: Ayana10, la data 2008-08-15 12:46:08Parerea mea e ca trebuie sa profiti de fiecare moment de dragoste, iubirea ne da putere si ne ajuta sa gandim lucid. Cu hormonii pe noi nu prea realtionam bine cu ceilalti! Eu am divortat pentru ca sotul meu avea o amanta, mult timp. Am plecat de-acasa si el a parasit-o, Si-a gasit alta imediat. Am divortat. Am incercat sa gasesc un barbat liber, sa-mi refac viata, sa accepte baietelul pe care il am, sa ne intelegm si sa fim normali! CONCLUZIA: NU MAI SUNT BARBATI DE CALITATE! Asa ca sunt si eu la randul meu amanta unui barbat insurat, ne iubim, stam mult timp impreuna, week-enduri, concedii! Nu am nici o problema ca merge acasa . Sotia lui este o femeie credincioasa dar nu-l iubeste si nu-i daruieste dragoste si implinire! Asadar, amandoi avem nevoie de dragoste, mangaieri si inteleger. Si asta gasim unul la celalalt! Chiar daca doarme acasa stiu ca face dragoste cu mine zilnic, chiar daca inca mai e cu sotia stiu ca eu sunt prima in inima lui, ma suna cum se trezeste si ma fura de la job sa mergem sa mancam! Mie bine asa cum sunt pentru ca nu vreau sa ma marit si nici sa stam impreuna, ca sa omoram pasiunea si scanteia dintre noi!
Si eu am incasat-o de la alte femei, acum nu ma intereseaza daca sotia lui o va incasa! trebuia sa aiba grija de el. BARBATII nu apartin femeilor. SUNTEM FIINTE LIBERE SA TRAIM SI SA IUBIM!




offffffff.... nu prea am somn si stau aici pe forum si ma minunez...
mikha3la
Postat pe 16 August 2008 01:20
SUNTEM FIINTE LIBERE SA TRAIM SI SA IUBIM ATATA TIMP CAT IUBIREA NOASTRA NU RANESTE PE NIMENI.
mikha3la
Postat pe 16 August 2008 01:21
da carela sunt de accor cu tine intr-o relatie nu exista nici un singur vinovat.sotia in primul rand ca nu a stiut sa isi tina barbatul langa ea si in al doilea rand sotul ca si-a facut de cap cu alta femeie.dar femeia nu e vinovata cu absolut nimik daca sarmana de ea nu stia ca iubitul ei este de fapt casatorit.acum ea cand a aflat s-a purtat ca o adevarata doamna nu a mers acasa la el sa ii spuna sotiei acestuia chiar daca se descurca foarte greu din cate am inteles.asa ca felicitari doamna si sa fiti sigura ca copilul d-voastra o sa fie foarte mandru de mama li cand va fi mare!!!!
aurrorandreea
Postat pe 16 August 2008 13:05
De la: amanta_03, la data 2008-06-24 15:04:33il iubeam... am ramas gravida... am facut copilul pt ca speram sa ma ia de nevasta dar si pentru ca il iubeam si voiam ceva al lui care sa fie al meu. dar el este in cont insurat si nu stiu ce ii voi explica fiului meu cand va fi mare. plus ca nu ma descurc financiar
...................aurorra recisteste inca o data inceputul........a facut copilul crezind ca ala isi lasa nevasta!sa comportat ca o doamna!

Postat pe 16 August 2008 13:30
De la: francia2008, la data 2008-08-16 13:30:42
De la: amanta_03, la data 2008-06-24 15:04:33il iubeam... am ramas gravida... am facut copilul pt ca speram sa ma ia de nevasta dar si pentru ca il iubeam si voiam ceva al lui care sa fie al meu. dar el este in cont insurat si nu stiu ce ii voi explica fiului meu cand va fi mare. plus ca nu ma descurc financiar
...................aurorra recisteste inca o data inceputul........a facut copilul crezind ca ala isi lasa nevasta!sa comportat ca o doamna!
sa zica mersi ca nu a fost lovita de masina.......

Postat pe 16 August 2008 16:24
Mai bine il lovea o masina pe EL! In felul asta poate nu ramanea femeia cu un plod pe cap!
darksukkubus69
Postat pe 16 August 2008 17:29
ok hai sa spunem ca a gresit ca s-a incurcat cu el dar trebuie sa recunoasteti ca nu a facut scandal nu i-a facut necazuri in familie ca atunci avea ala motiv sa o calce cu masina!!!el e un iresponsabil pt ca daca tot a facut copilul ala trebuia sa aibe grija de el!!!
aurrorandreea
Postat pe 16 August 2008 17:38
pai aurrora ala nu a vrut copilul ci doar sa se distreze.ea afirma ca la facut cu un anume scop!daca facea scandal nu realiza nimic poate o lua si in freza de la nevasta!sa faca test de paternitate si sa primeasca pensie............si sa stii ca daca femeile nu ar ridica codita nu s-ar ajunge aici!pacat de copil si sper sa nu ajunga o victima a neglijentei si a lipsurilor deoarece el mititelul nu are nici o vina!

Postat pe 16 August 2008 17:47
Buna fetelor.Trucul cu sarcina pentru a determina un barbat sa te ia de nevasta e vechi de cand lumea.Dar ma intreb, cand vrei sa testezi un barbat , de ce nu ii SPUI ca esti insarcinata sa vezi cum reactioneaza si apoi treci la fapte? De ce sa risti un avort sau sa cresti un copil singura cand nu esti pregatita pentru asta ?
Daca vrea avort , ii SPUI ca faci avort, il parasesti sau nu (traba ta)dar il faci sa se simta vinovat.Daca sare in sus de bucurie si te cere de nevasta incepi sa incerci sa ramai sau daca nu , ii spui ca ai avut un avort spontan.
Mai ales daca barbatul e casatorit si are copii, de ce si-ar lasa casa pentru o situatie similara? Amanta parfumata la care gasea liniste si desfrau se transforma intr-o mama coplesita de griji, stresata si mirosind a mancare.Tentant , nu ? Hai sa o iau de nevasta !
Eu nu judec pe nimeni , imi pare rau pentru situatia in care este doamna si multe alte femei pe care le-am vazut facand avorturi in situatii similare.
Dar de ce noi femeile ne antrenam in lupte fara sens pentru barbati care nu ne merita ? Ok, pentru dragoste, bani , securitate....Bun , treaba voastra (a noastra).Dar de ce sa ne distrugem trupul, mintea, sufletul , viata prin experiente de acest gen - hai sa raman gravida! Nu e mai simplu doar sa SPUI ?
Sharm
Postat pe 17 August 2008 11:00
A, din punct de vedere legal se poate face proces de paternitate (testul e scump din cate stiu), ai dreptul la pensie alimentara iar la moartea tatalui, copilul tau are drepturi egale la mostenire ca si copii din cealalta casatorie .
Sharm
Postat pe 17 August 2008 11:06
De la: curcubeu12, la data 2008-08-07 15:56:09Aoleu relelor! Vrajitoarelor! Cataveicilor! Zgripturoaicelor!!

Atata rautate doar intre femei se poate gasi. E asa usor sa arunci cu pietre si sa judeci pe altele, cand nu-ti poti inchipui cum e sa fii in pielea lor. De empatie ati auzit?? Sunt convinsa ca nu , pt asta ii trebuie muulta inteligenta.

Da, fata a gresit si va suporta cu siguranta consecintele. Dar i se putea intampla oricui. Voi mai stiti cum este sa te indragostesti? Amantiti-va cat de puternic este fenomenul asta (involuntar)si cat de greu este sa i te impotrivesti, chiar si cand obiectul este un barbat insurat care promite cate in luna si in stele. Da in mintea voastra probabil ca barbatul nu are nicio vina sau oricum nu o vina atat de mare, ca doar a fost ispitit de o "intrusa".

Ii tot dai inainte cu egoismul, ca vezi doamne ce egoista a fost ea. Mai femeie, egoisti suntem cu totii daca nu ti-ai dat seama pana acum. Face parte din natura umana. Egoista e si nevasta ca nu -i da voie sotului sa-si mai satisfaca placerile din cand in cand - cu alta, pt ca cu ea nu mai simte nicio placere. Egoist e si sotul care indrazneste sa-si satisfaca placerile cu alta. Observi ca egoismul asta de care o condamni tu cu atata patima pe biata femeie (amanta) poate fi privit din mai multe unghiuri? Si daca stau mai bine sa ma gandesc ea (amanta) e cel mai putin egoista din triunghiul asta. Nu are nicio obligatie fata de sotie sau fata de copil. Nu sunt nici rude, nici prietene, nici colege de serv nici nimik. Nici macar nu se cunosc. Asa ca mai las-o balta cu egoismul, mai bine studiaza un pic egoismul barbatului. Ca doar el avea datoria (ca doar s-a insurat) sa fie fidel sexual sotiei. Teoretic, ca asa zic normele sociale.




Sunt perfect de acord cu tine,intr-o astfel de situatie toti cei implicati au partea lor de vina.Amanta03 a gresit mai mult sau mai putin voluntar,dar a gresi e omeneste.Oricum o sa plateasca scump pentru greseala ei pentru ca o sa-si creasca singura copilul.Dar el...el cum o sa plateasca....dak ea a fost naiva el cum a fost?
Nu cred ca avem dreptul sa judecam pe altii pentru ca nu suntem niciunul fara de pacat!
annk48
Postat pe 17 August 2008 13:03
scria cineva p aici...ca barbatii isi gasesc cate o amanta...pt ca vin acasa si sotia este ba nearanjata...ba miroase a mancare...nu-i adevarat..uneori acele cateva minute,nu se mai gasesc din pacate,pt ca asa sunt femeile(marea majoritate)devotate fata de familie,grijulii...si chiar se lasa p ele in favoarea celorlalti....ba chiar si in favoarea sotului,de ce sa se aranjeze cand in timpul ala mai bine calca o camasa pt el?eu nu pledez ca trebuie sa nu ne aranjam sau lucruri de astea,dar asta nu inseamna ca asta e un motiv sa gasim o scuza barbatilor care inseala.daca ne-ar mai ajuta si ei din cand in cand poate ar reusi sa aiba langa ei si o sotie aranjata si parfumata.asa ca pt neglijenta femeilor au si ei jumatate din vina!
cat despre cea care a ramas cu un copil..de la un barbat insurat,ar fi cazul sa nu isi mai planga de mila.asta e respuctul pe care singura si l-a oferit,eu nu o compatimesc chiar deloc,sunt chiar revoltata pe cele care au curajul sa faca un asemenea lucru.sper enorm ca acel copil sa nu fie cel care va plati pt greselile ei!
caty2407
Postat pe 17 August 2008 16:53
De la: Sharm, la data 2008-08-17 11:06:36A, din punct de vedere legal se poate face proces de paternitate (testul e scump din cate stiu), ai dreptul la pensie alimentara iar la moartea tatalui, copilul tau are drepturi egale la mostenire ca si copii din cealalta casatorie .
mai usor ar fi sa o loveasca masina si sa creasca el copilul

Postat pe 18 August 2008 18:42
De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-18 18:42:44
De la: Sharm, la data 2008-08-17 11:06:36A, din punct de vedere legal se poate face proces de paternitate (testul e scump din cate stiu), ai dreptul la pensie alimentara iar la moartea tatalui, copilul tau are drepturi egale la mostenire ca si copii din cealalta casatorie .
mai usor ar fi sa o loveasca masina si sa creasca el copilul




deja ne gandim la moartea tatalui, la moartea mamei copilului


Nu stiu daca trebuie sa-mi fie mila de amanta sau nu, mai ales ca are si un topic la "barbatii sunt porci". Nu toti sunt porci... poate cel care a lasat-o gravida si i-a intors spatele, dar asta putem spune si de anumite femei nu?
mikha3la
Postat pe 18 August 2008 21:59
dar totusi nu trebuie sa moara nimeni nu? Copilul are nevoie si de mama si de tata.... macar sa stie ca traieste, chiar daca nu e langa el.


Pentru amanta03.... nu mai dai nici un semn de viata? Mai spune-ne si noua ce ai mai facut, ca noi tot comentam aici singuri....
mikha3la
Postat pe 18 August 2008 22:02
De la: mikha3la, la data 2008-08-18 22:02:34dar totusi nu trebuie sa moara nimeni nu? Copilul are nevoie si de mama si de tata.... macar sa stie ca traieste, chiar daca nu e langa el.


Pentru amanta03.... nu mai dai nici un semn de viata? Mai spune-ne si noua ce ai mai facut, ca noi tot comentam aici singuri....
tipa avrut sa foloseasca sarcina ca pe capcana!!!si io as fi lasat-o fara sa ma gandesc.sau as fi incercat in toate felurile sa o conving sa renunte la sarcina.cu capcane de acest gen nnu mai pune lumea botu. nu el a distrus viata lor .el a vrut sa f..a.tipa a iubit,a halit vrajeala,a facut copil cu un scop.nu a mers. de ce mai plange?

Postat pe 18 August 2008 23:48
De la: mikela_4u, la data 2008-07-17 16:27:45imi pare rau de copil. sper sa aiba tot ce e mai bun pt ca e un suflet nevinovat. sa-ti traiasca si sa fie sanatos si fericit. dar tu....vipera ce esti, sa platesti cu varf si indesat. de ce ai ridicat coada daca stiai ca e insurat?asa meriti.eu am suferit mult din cauza amantelor.nu m-am lasat si i-am demonstrat sotului meu ca niciuna dintre amantele lui nu se compara cu mine.am luptat pt baiatul meu de 2 ani si 6 luni.ce dracu, credeai ca te iubeste? vroia doar sex.o aventura.cat despre bani, da-l in judecata. daca nu a recunoscut copilul, incepi un proces de stabilire a paternitatii. du-te la otv ca sa faci si rost de un avocat si sa fi si platita. exista si centre pt protectia mamei si a copilului. cere ajutorul care se da de la primarie. vreau sa te intreb daca familia iti este alaturi?spune-mi mai multe ca sa-ti dau idei.nu o fac pt tine, ci pt copil. cum il cheama?


Proasta esti, fetito!
Kathara
Postat pe 19 August 2008 00:11
De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-18 23:48:08
De la: mikha3la, la data 2008-08-18 22:02:34dar totusi nu trebuie sa moara nimeni nu? Copilul are nevoie si de mama si de tata.... macar sa stie ca traieste, chiar daca nu e langa el.


Pentru amanta03.... nu mai dai nici un semn de viata? Mai spune-ne si noua ce ai mai facut, ca noi tot comentam aici singuri....
tipa avrut sa foloseasca sarcina ca pe capcana!!!si io as fi lasat-o fara sa ma gandesc.sau as fi incercat in toate felurile sa o conving sa renunte la sarcina.cu capcane de acest gen nnu mai pune lumea botu. nu el a distrus viata lor .el a vrut sa f..a.tipa a iubit,a halit vrajeala,a facut copil cu un scop.nu a mers. de ce mai plange?



Ai dreptate, a cazut singura in capcana ei si acum plateste pentru greseala care a facut-o, dar daca gandim logic acel copil nu are nici o vina ca maica-sa e asa cum e. Nu o compatimesc, cu toate ca la un moment dat in viata toti facem alegeri gresite, trebuie sa suportam consecintele nu?
Si tu ai fi lasat-o fara sa te gandesti sunt de acord si cu asta, dar poti sa dormi linistit cand sti ca exista un copil care are sangele tau si poate ca nu are ce sa manance? Asta vreau sa subliniez, ea nu merita, pentru ca nu prin capcane de genul asta atragi un barbat, din contra il indepartezi.
mikha3la
Postat pe 19 August 2008 09:50
Ptr. SEIYRA: oare doar ea este egoista. NU CRED!!!!!! El a fost foaaarte activ cand a lasat-o insarcinata! Putea sa o intrebe ce si cum, sa discute cu ea. Dar nu, el doar si-a facut treaba dupa care si-a fumat tigara, si-a pus palaria si a plecat. Pai RUSINE sa ii fie lui ca nu si-a asumat responsabilitatea! Ptr asta nu trebuia sa isi paraseasca familia, dar fiind om matur trebuia sa actioneze inspre binele copilului. Fetelor care sunt mame singure, indiferent de situatia in care au ajuns mame singure, cinste ca nu si-au abandonat copii si bafta. Va sustin si va doresc numai bine. Asa e. Ai sa lupti mult, dar curaj! Uita-te la fetisoara copilului tau dupa o zi istovitoare. Eu zic ca o sa gasesti forta tocmai la fetisoara aia mica, la vocea care o sa iti spuna :mama...
rosuveronika
Postat pe 19 August 2008 21:02
Nu fiti aspre, fetelor. Nu se stie ce a impins-o sa faca asta, dar cred ca era indragostita. Eu una nu am facut si nici nu as face asa ceva far sa ma gandesc la consecintele faptelor mele, dar... NU spune niciodata, niciodata.
rosuveronika
Postat pe 19 August 2008 21:05
De la: rosuveronika, la data 2008-08-19 21:02:10Ptr. SEIYRA: oare doar ea este egoista. NU CRED!!!!!! El a fost foaaarte activ cand a lasat-o insarcinata! Putea sa o intrebe ce si cum, sa discute cu ea. Dar nu, el doar si-a facut treaba dupa care si-a fumat tigara, si-a pus palaria si a plecat. Pai RUSINE sa ii fie lui ca nu si-a asumat responsabilitatea! Ptr asta nu trebuia sa isi paraseasca familia, dar fiind om matur trebuia sa actioneze inspre binele copilului. Fetelor care sunt mame singure, indiferent de situatia in care au ajuns mame singure, cinste ca nu si-au abandonat copii si bafta. Va sustin si va doresc numai bine. Asa e. Ai sa lupti mult, dar curaj! Uita-te la fetisoara copilului tau dupa o zi istovitoare. Eu zic ca o sa gasesti forta tocmai la fetisoara aia mica, la vocea care o sa iti spuna :mama...


pentru rosuveronika
Si eu la fel am spus... copilul nu are nici o vina, iar aceasta femeie daca a gresit acum suporta consecintele deciziilor ei, nu trebuie sa o jignim si sa o chinuim cu vorbele astea urate care au fost spuse. Nu sunt de acord cu ce a facut dar nici nu o judec. Copilul o sa-i dea puterea de a merge mai departe, de a infrunta totul chiar si de una singura.

Iar pentru cele care jignesc si spun numai mizerii: NU ASA VORBESTE O DOAMNA. Am mai spus, statutul de Doamna se castiga prin ceea ce esti si ceea ce faci, nu prin simplul fapt ca suntem femei maritate. Am citit mesaje pe care probabil le-au auzii la satra de tigani, nu in gurita unei doamne. Asa ca nu mai fiti rele, puteti critica si fara jigniri.

new_hope
Postat pe 19 August 2008 22:03
Mare prostie ! Din cauza voastra se destrama atatea familii fericite , nu ar trebui sa va incurcati cu barbatii altor femei !
Oare nu va ajung barbatii neinsurati ? de ce vreti Insuratei ? Acum sufera ! pacat de sufletul nevinovat al copiluli ! mai bine nu ar sti cine e masa ! oooofffffffff cand o sa va invatati minte !

Postat pe 26 August 2008 13:01
cica aia insurati sunt mai buni. si ca oameni si ca amanti.

Postat pe 26 August 2008 13:14
nu aruncam cu piretre, ci cu stanci!

Postat pe 27 August 2008 17:56
geo iti pot imprumuta "stanca dracului" e un loc numit asa prin masivul "piatra"mare....deci daca nu te multumescti cu stanca dracului iti dau piatra mare ....ce zici???
glumesc ...
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 August 2008 18:02
niste stabilopozi erau perfecti pentru aruncat, da; pana la urma ma multumesc si cu niste pietre de moara.
alea-s faine...rotunde si plate!!

Postat pe 27 August 2008 18:04
noh apai pt alea am de munca mai geo...dar pt tine ca sa iti faci placerea aruncatului vaduvesc io si o moara de pietrele ei....
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 August 2008 18:10
priveste parete plina a paharului , sigur nu este usor......dupa 10 ani de casnicie am divortat am doi copii care imi da forta sa merg mai departe......nu este usor dar merita orice sacrificiu din partea ta si inca ceva aici platim tot nu plecam din lumea asta pana nu platim tot...fi puternica si ridicate indiferent cat de greu iti este
danielafina1
Postat pe 29 August 2008 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesc,dar cei din jur sunt impotriva relatie noatre 36 De la: 2 Mai 2012 16:52
ce decizie sa iau? 12 De la: v3ronik 19 Mai 2010 08:27
Ce sa aleg...ajutati-ma va rog!!! 5 De la: popeas_k 14 Martie 2009 17:06
k 4 De la: Ame_ly 23 August 2011 10:53
M-a parasit 5 De la: Gingery 15 Septembrie 2016 17:56