Setari Cookie-uri

am facut un copil cu un barbat insurat

De la: silver_rose, la data 2008-06-28 17:01:49Draga mea,
am creat contul special ca sa iti raspund. De ce? Pentru ca stiu ce inseamna. Eram tanara, naiva si am crezut in vorbele lui de iubire. Ma asigura ca din clipa in clipa isi va parasi nevasta si vom trai fericiti pana la adanci batraneti. Era si mult mai mare decat mine, mult mai versat, fireste. Cand am ramas insarcinata si l-am anuntat, s-au spulberat toate iluziile in care traiam pana atunci.A disparut. De tot. Eu...chiar nu am putut sa fac intrerupere de sarcina...am luat decizia impotriva tuturor, constienta ca va urma calvarul. Si a urmat calvarul. Eram singura, nu aveam seviciu, si facultatea a trebuit sa o abandonez, din lipsa de bani.Lumea ma dezaproba, nici macar un loc de munca nu gaseam la vremea aceea. M-am angajat vanzatoare, cu un salariu din care abia putem cumparam lapte pentru copil...El, copilul, a fost cel ce mi-a dat forta sa merg mai departe, sa nu ma dau batuta. Sa lupt, si crede-ma, in primii ani, fiecare clipa era o lupta pentru mine. Incepand cu toate explicatiile ce trebuia sa le dau cunoscutilor si terminand cu grijile pentru ziua de maine..." O lupta-i viata, deci te lupta"...
Au trecut 8 ani de atunci. Am un copil extraodinar, care da, a pus intrebari, i-am raspuns simplu, atat cat sa inteleaga la varsta lui...m-au durut intrebarile lui, dar stiam ca vor veni. Intre timp am reluat si terminat facultatea. Am un loc de munca foarte bine platit, intr-o companie internationala , si...am un prieten pe care il iubesc si care ma iubeste, la randul lui. A inteles povestea mea, ma ajuta foarte mult cu cel mic. Este primul barbat pe care il iubesc de atunci. N-am crezut niciodata ca toti barbatii sunt porci, n-am incetat niciodata sa ma ridic si sa merg mai departe. Am platit. Am platit in durere, in singuratate, in izolare,umilinte, in lupta cu prejudecati, in neincredere... uneori ura, alteori disperare...Am platit pentru ca trebuia sa platesc vina de a aduce pe lume un copil. Nu l-am cautat niciodata pe tatal lui, nu i-am cerut absolut nimic, desi mi-as fi dorit ca si copilul meu sa spuna "tata". A venit el singur, cand copilul avea un an si juamtate, doar ca sa-l vada. A fost singura data. DA, am sperat undeva, in adancul sufletului, ca va reveni, ca-si va vedea copilul des, dar asta a fost doar la inceput, cand inca imi venea greu sa cred ca totul fusese o minciuna.
Deci, draga mea, vei avea mult de tras, iti doresc mult curaj, multa putere. Vei fi singura! Cel putin la inceput. Lupta, munceste, spera, plangi, plateste, iar lupta...
Si mai ales, ai curajul sa privesti adevarul in fata, oricat de urat ar fi el.


TE ADMIR!
SPP
Postat pe 3 Decembrie 2008 00:22
intreaba un cuplu care nu poate avea copii ce inseamna acesta...pt ca tu in mod sigur nu stii.nu vreau sa te judec,nu ma intereseaza ce ai facut,cu cine sau de ce.parerea mea e ca ar trebui sa te trezesti la realitate,un copil inseamna responsabilitate,inseamna sa renunti la egosimul tau,sa fii tu pe locul doi.
sper ca macar in privinta asta sa faci ceea ce trebuie
tea_rose
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:01
Recunosc ca nu am avut rabdarea sa citesc chiar toate comentariile voastre, dar mi-am cam facut o idee!!
Ca sfat pentru domnisoara: ai grija de copil, da-i o educatie buna, si poate intre timp iti vine si tie mintea la cap!

Pentru cele care sustin ce bine si civilizat(evoluat) este sa fii amanta, le doresc sa fie sanatoase si amante in continuare, nu ma deranjeaza pe mine in mod deosebit!! e viata lor!

In schimb am o problema cu cele care isi imagineaza ca barbatii isi inseala sotiile ca nu le ofera suficient, ca "nu stiu cum sa-i tina langa ele"!
Nu sunt frustata, chiar deloc, nu ma simt cu absolut nimic mai prejos decat oricare alta femeie!
Sa analizam deci:
-nevestele nu sunt in stare sa le ofere ce au ei nevoie! asta credeti voi dragelor, nu toate stau la cratita, nu toate ii refuza la sex, nu toate sunt inculte sau ignorante, poate unele, dar nu majoritatea,
-barbatii inseala oricum, asa e, de prea mult bine, nu ca le lipseste ceva anume,
-amantele se simt oarecum superioare ca ei isi inseala sotiile pt ele, sunt flatate ca ei le ofera cateva minute de sex si se descarca de frustari la ele!
Concluziile:
-majoritatea sotiilor se straduiesc sa faca in asa fel incat sa fie bine, sa le impace pe toate, si de multe ori le si iese...
-barbatii e" porci" de obicei, si din lipsa de ocupatie, ca asa e mentalitatea la noi la romanica, femeia trebuie sa duca greul, el isi cauta "diverse" ocupatii....deci, sunt vinovati, fara discutie!
-amantele, in principiu nu reusesc sa isi faca un iubit sau un sot numai al lor, asa ca apeleaza la imprumut si mai se si lauda de isprava! pai daca sunteti asa de frumoase si de destepte, de ce nu sunt barbatii langa voi? de ce nu divorteaza? pt copii?? asta e o poveste....ei urmaresc numai sa le fie lor bine, nu-i intereseaza de restul....si in concluzie,le e mai bine cu sotia, din moment ce nu renunta la ea!!
In principiu, sa fii amanta inseamna sa te multumesti cu resturi, daca mai mult nu poti!Deci accepti in cunostinta de cauza un barbat care sti sigur ca inseala, ca minte, ca e nesimtit!!
Ce nu inteleg e dee ce trebuie sa dai vina pe sotie?! de ce e ea de vina ca el e porc, poate nici nu stie ca o inseala, de cele mai multe ori, de ce e ea de vina ca mai crede in valori morale si in Dumnezeu??
De ce nu ii luati voi de barbati sa-i intrtetineti voi si sa stiti sa-i tineti langa voi?
E mai simplu cand vine gata aranjat, spalat si cu bani la voi, fara sa va ceara nimic, nu?? Deci va place sa fiti intretinute, pt ca singure nu va descurcati!

Iar ca si idee, eu nu dau vina pe voi! Daca m-a inselat, el e vinovatul pt mine, cu el discut, de el ma despart daca asa consider ca e bine!! Nu discut cu amanta, pt ca nu concep sa ma injosesc in asa hal!!
Si nu vreau sa aud fraze de genu: cand iubesti nu mai tii cont de nimic, uiti de tot...bla bla....ce ti-e si cu dragostea asta!!!
cred ca unii iubesc mai mult si altii deloc, ca eu nu inteleg cum vine, ca daca iubesti poti sa-i calci pe ceilalti in picioare doar ca sa fii tu fericita cateva ore!!
sunt eu mai grea de cap, nu inteleg!!!

Si ar trtebui sa va mai si compatimesc cand va bagati singure in asta?
Nicidecum!
O zi buna!
ina84
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:52
SUNTETI INUMANI ALL OF YOU!!!!!!!!CAND IUBESTI CU ADEVARAT...ESTI INTR-ADEVAR ORBIT,ITI PIERZI RATIUNEA SI FACI O GRAMADA DE PROSTII!!!NU O MAI JUDECATI ATATA!PUTEATI FI VOI IN LOCUL EI!!! "CURAJ!!!VIATA MERGE INAINTE!!!!!"
cosette_32
Postat pe 15 Decembrie 2008 23:45
Draga silver_rose,frumoasa povestea ta.Spre norocul tau,tu ai fost un caz fericit.Nu toate femeile au norocul tau.Poate si pentru faptul ca ai stiut ce vrei,ca nu te-ai dat batuta ai reusit.Parerea mea este ca un copilnu poate fi numit o greseala indiferent de conditiile in care a venit pe lume.
ELADA36
Postat pe 17 Decembrie 2008 08:48
Si eu mi am facut acest cont doar ca sa raspund unor intrebari, si la randul meu...sa va cer un sfat! Legat depovestea "iubesc un barbat insurat"..nici o femeie nu trebue judecata...numai noi stim prin ce trecem avand alaturi un barbat insurat...eu am doar 20 de ani...am foarte multa iubire de oferit, sunt frumoasa si am tot ce mi trebuie,,,dar niciodata nu am avut norok in dragoste...mereu am dat de barbati insurati:( ...el are 33 d ani..un baietel de 4 ani...si mi a zs ca este insurat abia dupa c em am indragostit de el....:( banala poveste: nu ma inteleg cu ea...nu ma face ferict...nu m am mai culcat cu ea de luni d zile...stau doar pt copil...:( e groaznik kand vin sarbatorile si st k el tre sa fie alaturi de famlie iar tu....gandindu te la el....e foarte bogat, mi ar putea oferi tot c vreau, dar a zis k m iubeste si asteapta intai sa se desparta d ea (asta ar duce la mpartirea averii)apoi sa facem un copil.....ce sa fac?:(

Postat pe 19 Decembrie 2008 19:24
LA 20 DE ANI.....ai multe de oferit adevarat si la 25 o sa regreti daca acum te legi la cap.....lasa banii lasa tot ce are el si vezi-ti de treaba ta si crede-ma ca nu-ti spun cu rautate .....el se bucura de tineretea ta si de tot ce ai si pt el poate fi un foc de paie dar femeile in general nu prea fac nimic fara suflet...Daca ramai cu el si intamplator cunosti pe cineva care sa fie liber si bogat si frumos si destept...si tu esti cuplata?nu regreti?o problema smulsa din radacini e ca si rezolvata...dar tu decizi...pt ca indiferent de decizie tu esti cea implicata.....dar ideea e ca nici un barbat nu merita tineretea ta acum.....mai asteapta....

Postat pe 22 Decembrie 2008 07:27
De la: valentinabrenda, la data 2008-12-22 07:27:52Daca ramai cu el si intamplator cunosti pe cineva care sa fie liber si bogat si frumos si destept...si tu esti cuplata?nu regreti?....

Asta da exemplu de dragoste maxima! Stai pe stand-by!

Maica, da' numa vise horror ai, auzi: "sa fie liber si bogat si frumos si destept". Cand gasesti asa o chestie fa o poza si incearca sa o postezi aici. Poti incasa bani pe vizionare.

Postat pe 23 Decembrie 2008 17:57
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 01:49
Nu vreau sa judec pe nimeni dar cred ca un copil nu trebuie facut doar in speranta ca tatal te va lua de nevasta indiferent daca este casatorit sau nu.Intradevar o persoana cand iubeste poate face multe greseli ,lucru pe care il pot intelege, dar sa aduci pe lume un copil doar pentru ca tu esti indragostita si vrei sa il legi pe barbatul respectiv de tine mi se pare egoism .Nu te condamn dar nici nu simt o mare compasiune pentru tine.Sper sa te descurci si sa ajungi sa cresti frumos acest copil care nu are nici o vina.Mult noroc
iulia75
Postat pe 2 Ianuarie 2009 17:15
Draga mea, cand ai facut copilul l-ai facut pentru ca vroiai un copil, sau ca vroiai sa legi pe barbatul respectiv de tine in felul asta? Evident, nu prea ti-au iesit planurile, pentru ca altfel nu ai fi postat aici. Fiului tau sa ii spui adevarul , daca te tine, ca l-ai facut in sperantza ca tatal lui biologic va renunta la familia lui pentru a fi cu tine. Asa iti trebuie daca nu iti asumi responsabilitatea propriilor alegeri. Nu poate sa imi fie mila de situatia ta, nu doar ca ti-ai facut-o cu propria ta mana si in cunostiinta de cauza (erai constienta ca e insurat, nu ai aflat dupa ce ai nascut), dar ai mai fost si egoista( nu te-ai gandit ce va manca copilasul tau, ce ii vei oferi, nu te-ai gandit la familia barbatului asta, te-ai gandit doar la faptul ca tu il vrei pe tata langa tine). Imi pare rau de copilas, insa.
Aladiah
Postat pe 3 Ianuarie 2009 00:37
Prostia se plateste. Da insa dovada de istetime de acum incolo, si fii o mama responsabila. Cautati un job, du copilul la cresa, si incet incet te vei descurca. Nu e nimeni obligat sa te intretina.
Aladiah
Postat pe 3 Ianuarie 2009 00:42
ValentinaBrenda


Doamne cat de aeriana si proasta esti!Mai esti si femeie de afaceri,deci se presupune a fi cu capul pe umeri!
Iti meriti soarta tocmai pt ca tu ti-o faci!Nimeni nu te impinge in directia aia!
G I JOE,cel dinainte de pe forum a incercat sa iti spuna adevarul,si,tot tu,ai sarit repede cu argumente,de parca,ca si cum tu esti complet nevinovata!!Saraca de tine,de fericita ce esti cu relatia asta,sa nu cumva sa spunem nimic care nu iti convine tie,astia de pe forum..ca sa nu te trezeasca din visul frumos pe care il traiesti...
DE CE VREI SA FII MINTITA FRUMOS?DE CE???
De ce te aperi atat de mult cand,cu buna stiinta,ti-o tragi cu unul insurat??Si cu copil!!!Doamne cat de proaste mai sunt unele femei...Deh,ele au dreptul la fericire domnule...si asta nu conteaza cat de multe compromisuri fac...
lynx
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:54
daca eram asa proasta ca tine bai desteptule parasit si care nu te mai baga in seama nimeni fii sigur ca nu mi-o mai tragea citandu-ti exprimarea........nu te-ai intrebat niciodata de ce te-au lasat toate si numai la profit au fost?pune mana si cauta-ti ocupatii de barbat ca ti-a scazut testosteronul maica,nu te baga intre femei...ca nu e loc,mai ales ca esti geaman si blond pe deasupra si roaga-te la Dumnezeu sa nu treci prin ce trec altii si sa nu ai copii care sa se confrunte cu asemenea situatii...si daca i-ti cauti femeie caut-o in viata reala nu pa net.......alea destepte asa ca tine nu stau pe net...ha ha ha ....eu una te compatimesc sincer.mai ales ca se apropie perioada aia nasoala in viata unui barbat si tie al dracului ti-e urat ca esti singur si tare ti-e frica de singuratate....si ca imbatranesti solo percutia.............imi pare rau pt tine.apuca-te de k1 ca esti cam slab sau mai citeste o carte ca ultima probabil a fost aia de telefon...hai sa auzim de bine si nu te oftica ca transpiri in palme da la nervi ..........aaaa si sa stii ca eu sunt fericita in compromisurile mele stii de ce........mi-o trage grozav bine...nu asa cum ti-e frica cand esti tu cu cate una si uiti de ce te-ai urcat pa ea....nu-mi mai da replica ca nu ai vorbe pt mine cu tot cu 40 de ani ai tai.......data viitoare sa sufli in iaurtel

Postat pe 4 Ianuarie 2009 14:02
......draga...valentino..asa se vb la suceava??????sau ai ceva special cu baiatu'?..
....tu ai impresia ca unora de aici le lipseste ceva ..asa ca tie???
.explica-te...nu generaliza..ca deranjezi si fetele de la masa...
nico1234
Postat pe 4 Ianuarie 2009 14:15
ValentinaBrenda


Chiar nu ma dezamagesti!Se vede ca esti "bad girl".Nu ma dau in vant dupa femei imorale ca tine!K esti tare-n gurita nu e o noutate pentru mine,intelegi tu?Natura Mama te-a inzestrat cu pasarica din chilotei,ca sa te folosesti de ea ca sa capeti tu experienta cu barbatii,ca altfel,de gretoasa ce esti,nu te-ar fi bagat nimeni in seama,intelegi tu?
Poate ca am 37,insa ma mandresc ca sunt moral si cu coloana vertebrala si imi place asa cum sunt(si mai sunt si barbat pe deasupra)si voi fi apreciat de femei cu caracter frumos si femei adevarate,cu moralitate si suflet,si nu scorpii fara suflet ca tine ce esti!:))
Traieste in lumea ta rece si distanta si cu oameni de aceeasi natura ca si caracterul infect pe care il posedezi!
Faptul ca tu nu vezi decat ce vrei la mine,demonstreaza cat de ingusta si subtirica ai ramas la partea din creieras pe care trebuia sa ti-o dezvolti in viata asta!Doar ca te-a scapat pasarica ce-o pastrezi in chilotei si o dai s-o f... doar la cine iti dicteaza tie instinctu',ca de altfel doar partea animalica o ai in tine...si pe-asta ti-ai dezvoltat-o ca altfel nu ajungeai tu sa fii "tare-n gurita" de la o varsta frageda :))
Bravo tie ca ti-o tragi cu toti...ce pana ta,e-a ta,o dai la cine vrei tu...si nu la cine trebuie sau merita...de aia s-a inventat EMANCIPAREA...

Poate ca ar trebui sa iti faci un copil sa te linistesti...poate asa vei fi mai putin iresponsabila...:))
lynx
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:12
ValentinaBrenda.

Aoleu...ma uitai si la pozele tale...te-oi crede si vreo frumusete...
Noroc ca te-ai nascut cu pasarica din chilotei...ca altfel ramaneai pe afara...asa ca mine...:))Tot n-ai inteles ca ti-a suras norocu' cand te-ai nascut?:))

Ce privire "salbatica" ai...Noroc ca o ai pe pasarica din chilotei,ea te salveaza...ca alfel multi barbati ar fi fugit de "privirea ta oachesa" :))

lynx
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:22
Sincer ValentinaBrenda nu reusesc sa inteleg de ce esti asa agresiva
de fiecare data cand cineva iti raspunde.Eu una nu sunt de acord cu faptul ca ai o relatie cu un barbat insurat,indiferent cat ar fi ea de frumoasa, dar asta nu inseamna ca am ceva cu tine.Fiecare face ce vrea cu viata lui dar nu poti sa opresti oamenii sa aiba si o alta parere decat a ta.
iulia75
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:41
........vocabularul tau cunoaste si alte cuvinte sau numai repeti ce visezi mai mult........pasarica din chiloti?puiuleeeee daca iti place asa de tare de tine pupa-te singur si strange-te in brate si nu-mi purta de grija ca nu te-am pus eu sa te bagi in seama cu mine.....intelegi?ai picat pt ca esti slab si numai faptul ca ai trimis 2 mesaje dem.ce slab esti.Barbatii adevarati aia cu coloana,din categoria carora ti-ai dori sa faci si tu parte se ocupa cu probleme impostante la 37 de ani nu stau pe forum....te-ai aruncat in bratele la vreo una plangand si suspinand ca uite ce mi-a facut moldoveanca?ai vb singur macar vreo 15 min?ca la mine stiu ca te-ai gandit....TE-AM ADUS UNDE AM VRUT.....astept replica ta de om sincer,cerebral,nevinovat,pudic,gretos de dulce,si toate cele.........AOLEO CE STIL DE JIGODIE AM,NU????....ha ha ha ha ha ha SI UITAM CEVA:privirea mea oachesa cum spui tu.......nu se preteaza la al de tine.......NUMAI BINE ITI DORESC SI AI GRIJA SA NU TRANSPIRI DA NERVI IAR......

Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:34
DRAGA IULIA,de ce te chinui tu sa ma intelegi,in agresivitatea mea???cine ti-a spus ca ma intereseaza parerea cuiva?sau ca as tine cont?forumul asta are cu totul alt subiect...nu valentinabrenda,iar daca un personaj ca lynx...ma face proasta si aeriana fara sa-l fi intrebat cineva cat e ora...tu ce ai vrea sa permit ca toti abandonatii de femei sa se traga de elasticul de la chiloti cu mine??fiecare sa-si vada de oala lui de mancare sau de noapte si gata.

Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:49
ValentinaBrenda

Ce scarboasa esti!Ce vocabular de WC folosesti!De fapt esti ceea ce arati ca esti!Tu esti abandonata de barbati de mult...doar ca te mai scapa "pasarica" din chilotei!:))
Esti tare-n clanta rau de tot!Se vede k ai luat-o peste bot si ai facut cam multe "genoflexiuni pe burta" la barbati...Si frumusete chiar nu esti...:))
lynx
Postat pe 6 Ianuarie 2009 18:05
ValentinaBrenda

Ce ziceai ca fac barbatii aia la care le dai tu clanta?Stau prin cluburi si cheltuind bani cu femei?Pai eu nu vreau sa cheltuiesc bani cu femei,in special pe cele de speta ta!Esti perfect imorala pentru o femeie...Sunt sigur ca iti plac barbatii "generosi",pentru ca,logic,doar prin cluburi ii gasesti...locul tau de "joaca" de-a "mama si de-a tata" :))
Ce spuneai tu pe forum?Ca ti-o tragi cu unu' insurat?Are si copii probabil...Da' tie nu iti pasa...atat cat tu te simti "indragostita de combinatii din astea interzise":))
Asa de bine te simti in p...ca nici macar nu mai constientizezi ca nu e normal si moral sa ai combinatii cu barbati insurati...
Si,ce spuneai tu :))Abandonata de barbati de calitate esti exact tu!Tu esti o curvulita ieftina care a aterizat pe forumul asta sa afle parerea altora de pe forum cum ca tu ti-o tragi cu barbati insurati,cu familie,si,lumea de aici ai vrea sa iti spuna ce vrei tu sa auzi,asa cum esti obisnuita,ca altfel deh,te superi,toti de pe forum au observat chestia asta...
Iti spun eu adevarul,ala pe care vrei sa nu il pricepi si sa il accepti:Esti o curvulita si o frustrata care s-a saturat de relatii normale si vrea sa strice alte relatii.As vrea sa stiu si eu cate femei de pe forumul asta te aproba pe tine ca tie iti place sa ti-o tragi cu barbati insurati...:))
lynx
Postat pe 6 Ianuarie 2009 18:24
De la: valentinabrenda, la data 2009-01-06 16:49:06DRAGA IULIA,de ce te chinui tu sa ma intelegi,in agresivitatea mea???cine ti-a spus ca ma intereseaza parerea cuiva?sau ca as tine cont?forumul asta are cu totul alt subiect...nu valentinabrenda,iar daca un personaj ca lynx...ma face proasta si aeriana fara sa-l fi intrebat cineva cat e ora...tu ce ai vrea sa permit ca toti abandonatii de femei sa se traga de elasticul de la chiloti cu mine??fiecare sa-si vada de oala lui de mancare sau de noapte si gata.


Buna seara!
Acum nu te supara ca m-as baga si eu in seama cu tine ca nu e asa. Sa presupunem ca nu stiai ca e insurat. Tu te culci asa cu toti care iti ies in cale? Si mai ales sa faci si un copil? Naspa!!!!!!!!!Pai te-ai gandit unde o sa ajungi asa? Daca vrei un barbat cum spuneai tu ca-ti doresti cred ca ar trebui sa-l cunosti mai bine. Parerea mea!! Nu o sa faci nimic daca te culci cu toti. Macar fa-o cu cap. PROTEJEAZA-TE!!! pE UN BARBAT NU-L ATRAGI CA AI FGACUT TU UN COPIL.
E parerea mea dar gandeste-te si la tine dar mai ales la copilul care-l faci. Ca nu e o bucata de platilina pe care dupa ce nu ti-au ioesit tie pasentele il arunci la gunoi.
docasimona
Postat pe 6 Ianuarie 2009 18:31
De la: docasimona, la data 2009-01-06 18:31:31
De la: valentinabrenda, la data 2009-01-06 16:49:06DRAGA IULIA,de ce te chinui tu sa ma intelegi,in agresivitatea mea???cine ti-a spus ca ma intereseaza parerea cuiva?sau ca as tine cont?forumul asta are cu totul alt subiect...nu valentinabrenda,iar daca un personaj ca lynx...ma face proasta si aeriana fara sa-l fi intrebat cineva cat e ora...tu ce ai vrea sa permit ca toti abandonatii de femei sa se traga de elasticul de la chiloti cu mine??fiecare sa-si vada de oala lui de mancare sau de noapte si gata.


Buna seara!
Acum nu te supara ca m-as baga si eu in seama cu tine ca nu e asa. Sa presupunem ca nu stiai ca e insurat. Tu te culci asa cu toti care iti ies in cale? Si mai ales sa faci si un copil? Naspa!!!!!!!!!Pai te-ai gandit unde o sa ajungi asa? Daca vrei un barbat cum spuneai tu ca-ti doresti cred ca ar trebui sa-l cunosti mai bine. Parerea mea!! Nu o sa faci nimic daca te culci cu toti. Macar fa-o cu cap. PROTEJEAZA-TE!!! pE UN BARBAT NU-L ATRAGI CA AI FGACUT TU UN COPIL.
E parerea mea dar gandeste-te si la tine dar mai ales la copilul care-l faci. Ca nu e o bucata de platilina pe care dupa ce nu ti-au ioesit tie pasentele il arunci la gunoi.


Draga docasimona

Daca citeai topicul stiai ca valentinabrenda nu ascris nicaieri ca are un copil nici ca s-a culcat asa cu toti care ii ies in cale...


De la: valentinabrenda, la data 2008-11-19 16:43:57..........nici nu stiu ce sa spun.....practic...acum am creat contul asta de 15 min intamplator,citind cum cineva iubea grozav un barbat care o respingea iubind-o candva....in fine....apoi am citit de mamica asta singura....care e MAMA....si nu e putin lucru asta...si in final pe ultima pag am citit un pct de vdr matur,cum ca suntem imperfecti gresim dar si criticam....asa e.....dar ca sa schimb subiectul si sa nu se simta femeia aia ca naiba,intreb si eu ca oaia....ce dracu ar zice lumea de pe aici daca eu as spune urmatoarea chestie...Am aproape 28 de ani un serviciu f.bun,2 parinti putin stricti dar ideali pe undeva,si tot ce si-ar putea dori o femeie inafara de o fam a ei.Cunosc un barbat de 2 ani si suntem impreuna de 6 luni acu pe 1 dec....cu un mic defect...e doar putin insurat....si cu copii,cu afacere,dar cu pofta de viata si cu un mic ghimpe....adica eu.Sincer tinem unul la altul mult si ne intelegem super si maine as face un copil cu el...dar nu m-ar incalzi cu nimic...doar ar mai creste suferintele cu unu mic si nevinovat dar frumos al naibii ar fi...nu va ganditi ca sunt muma padurii,sau ca le-a murit samanta barbatilor in zona.....toate bune si la locul lor...relatii..treburi..baieti..toate alea dintr-ale tineretii...dar problema e ca se pune pata aia si te arunci ca broasca in beton....si al naibii ca e frumos..dar pana cand?Eu una nu ma tem de nimic...decat de clipa cand vom decide pt ca asta ne-a fost pactul de la inceput...sa decidem deci despartirea....AIA E PARTEA PROASTA....momentul zero....si ar mai fi un amanunt..suntem amandoi firi fff vesele,timp asa mult nu avem impreuna pt ca suntem oameni de afaceri intr-un fel,dar ma tem sa nu-l plictisesc .....Astept impresii....dar va spun ca e o relatie frumoasa care are la baza o prietenie si o stabilitate in multe aspecte,asa ca daca se arunca lumea sa ma jigneasca ii sfatuiesc sa se abtina pt ca.......niciodata sa nu spui niciodata...sau vaaaaaaaaaiiiiii...mie nu mi se va intampla asta never...pt ca sunt corecta si "fidea" cu ou....TOTI SUNTEM OAMENI CU INIMA.....sper ca ati avut o lectura placuta....sau nu?!


Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Ianuarie 2009 18:58
vai ..suceveanco...da "urata" esti!!...zau!!.astfel de femei ne strica imaginea!!
nu te judec ca faci ce faci cu viata ta...ca doar e a ta....dar ce limbaj, ce mahala!!!...ce taranca!!.
zvb81
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:12
Nu stiu cine esti si nici nu ma intereseaza. si sa-ti mai vezi de treaba ta. scriu ce vreau ,cui vreau. asta era parerea mea dupa ceea ce-am citit. si pluis de asta chiar nu suport curvele. si pana la urma ce, barbatii se duc dupa fiecare catea cate ridica coada. Care-i problema? Cine-i proasta o incaseaza.
docasimona
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:24
Docasimona

Felicitari pentru modul cum gandesti!Esti o femeie adevarata!Bravo pentru principiile pe care le ai!
Asa trebuie sa fie o femeie adevarata!Insa din pacate nu mai sunt de gasit!Toate sunt compromise in ziua de astazi!
Niste curvulite ordinare care doar la bani si la p... se gandesc!
Bravo tie!
lynx
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:29
auzi bai lesinatule deja faci spume in colturile gurii....vezi-ti de oala ta de noapte si de prostata ta care ti se instaleaza deja si uite cum sta treaba ca vad deja ca am ajuns centrul forumului si cititi si voi domnisoricile astea care daca nu stau pe mess stau pe forum....am 27 de ani,nu am copii,relatia asta in care sunt implicata inca nu si-a atins punctul culminant,nu am luat barbatul nimanui,si nu sunt pasionata de discutiile astea pt ca nu am timp.Am o afacere in transporturi cu o cifra de afaceri MARE...si nu am mostenit-o de nicaieri nici nu m-am vandut ca sa spun asa,am 2 facultati,nu sunt taranca cum a zis o desteapta pe aici,am 2 facultati una in biochimie si cealalta in economie,nu frecventez cluburile pt ca nu am timp si nici nu ma intereseaza,nu sunt o intretinuta,si chiar penele la masina le fac singura,am o multime de prieteni si o viata sociala f activa,asa ca nu permit nimanui sa se intinda la vrajeala cu mine cu scopul de a ma jigni asa cum ai facut tu.Eu nu am nimic cu tine doar ca tu te oftici si sustii niste idiotenii iar eu dintre saracie si prostie aleg somnul....intelegi?si inca un aspect....intru pe forum cand verific celelalte mail-uri cu adevarat importante nu ca ma doare pe mine capu ca aveti voi grija mea,DAR MA BUCUR CA AU IESIT VEVERITELE DIN ANONIMAT.....URATELOR.....care cersiti mila si va dati destepte...faceti dracului ceva util...ca uite asa o luati in gura cand va maritati si nu stiti sa taiati un cartof pt o mancare....si tu mai asta cum te cheama....daci dracu din gura ca te dai dupa fusta femeilor.CAPITOL INCHEIAT.Va doresc mult bine tuturor.....sincer

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:50
zvb81.....esti tu foc de frumoasa fato....esti si pt mine....de parca ai de ma luat de nora.....cum mai stai cu punctele negre???

Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:21
simona mama......curvele sunt pe centura.....si nu trebuie sa le suporti decat daca ti-ai schimbat orientarea sexuala.....hm?si daca te plictisesti am ceva de munca pt tine.....

Postat pe 7 Ianuarie 2009 18:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare ce pot face? 5 De la: Barbie30 21 August 2010 09:47
confuza.... 10 De la: yumalai 17 Februarie 2010 08:02
Mare nevoie de un sfat... 45 De la: Denver 11 Noiembrie 2009 17:58
incompatibilitate... 18 De la: oanissima22 31 Martie 2009 12:51
Nu pot sa-lm fac sa ma placa 12 De la: Eva32 2 Octombrie 2011 00:02