Setari Cookie-uri

Sa ne dam cu parerea despre taranii care opresc la stop cu muzica la maxx:)

faza cu urechea e tare finuta, ca deobicei la semafor fac bilute..
dafffne
Postat pe 28 Septembrie 2008 20:19
heya :P kestia cu datul la max a muzici , la semafor , mi se pare inconstienta si :)) disperareeeee :))gravaaaaa:)) si macar de ar fi de aia normala sau de club sau kiar rock , bine ar fi , dar :(( is manele , lilililiii hai cu maneaua , buuuuuuuuuuuuu cu kitschurile voastre :(( retards , dar in fine rromanika asta va deveni o tara de maneleari , sper sa nu dar spre asta se indreapta , unde e ok sa faci nunta in strada , care unde naiba a auzit , ca nici in india nu se face asa ceva :)) cat despre cei cu muzica la volum max la semafor , ei tot ce stiu , tot aia fac ,ii las in PROSTIA LOR , me ascult muzica mea la casti ,si le spun in gandul meu du-te cu dumnezeu om fara creier :)) fuai sau mai aud , pocneli infernale , sau ce naiba reprezinta minimalul , de imi distruge timpanul , doaaaaamneeee parca is redusi pe 4 linii melodice si sunete ciudate , rau .intr-o seara un prieten de al meu , stiiind ca nus cu asa ceva adica minimal , hai sa ti dau o piesa , ia schimbat numele :)) sa zica domne ca nu ma prind dar cand am auzit :(( doamnee maica domnului o piesa , cu behaituri de capra/sau oaie pe ea , aia era piesa lunii in germania , am innebunit , pe langa faptul ca mi zgaria rau de tot , timpanul cu cu suntele fff ridicate mai behaia si animalul acolo , absolut incredibil , nu am nimik ku minimalisti ca de ii consider minimalizati cel putin la muzica sunt zero dar nici manele sa nu aud sub nicio forma :(( .Fara suparare
blue07scorpion
Postat pe 30 Septembrie 2008 10:58
De la: oanna_81, la data 2008-08-21 00:42:08
mie mi se par extrem de amuzanti.. sunt foarte amuzanti in prostia lor


exact
alexutzab
Postat pe 2 Octombrie 2008 16:34
:)) veniti in Flamanzi sa vedeti kti tarani sunt care dau muzik la max si se plimba de la un magazin la altu k sa vada lumea k are masina:)))))
lolololo
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:05
De la: Lucia1971, la data 2008-08-12 13:51:20Eu nu le-as spune parvenitzi ca e un cuvant prea frumos pentru barbatii gen "ma iubeste femeile...". They sucks! Dar mai jalnice sunt domnisoarele alea care se uita dupa ei admirativ!
................................
LUCIA, THEY SUCK!!! RIGHT?
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:45
Pentru toti si toate care va dati cu parerea despre TARANI !
Cei la care va referiti voi,DOAMNELOR SI DOMNILOR , nu sunt TARANI, sunt pur si simplu NESIMTITI , NEEDUCATI , LISITI DE BUNA CUVINTA , insa nu sunt ,in niciun caz TARANI !
Mai ganditi-va , ce sens are acest cuvant si nu mai batjocoriti pe cei care se mandresc ca sunt TARANI !!

UN TARAN ADEVARAT !!!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 5 Noiembrie 2008 19:55
astfel de "tarani" au creierasul foarte mic atat de mic incat nu cred ca intr-o zi isi vor da seama cat de penibili sunt,nu-i schimba nimeni....ignoranta pt ei e cea mai buna arma ,dar ce te faci ca sunt si o gramada cu creierul la fel de mic care se casca si se minuneaza de ei.
otto_otto2000
Postat pe 5 Noiembrie 2008 20:10
o vb zice ca..ptr a-ti da seama ca esti prost trebuie sa iti mearga cat de cat mintea....so lor nu le merge..ei se cred cei mai cei in prostie lor....si asa trebuie lasati..nu tre sa ne stresam sa inercam sa-i schimbam...vor exista mereu needucati..intr-o forma dau alta
butterly
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:43
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2008-11-05 19:55:32Pentru toti si toate care va dati cu parerea despre TARANI !
Cei la care va referiti voi,DOAMNELOR SI DOMNILOR , nu sunt TARANI, sunt pur si simplu NESIMTITI , NEEDUCATI , LISITI DE BUNA CUVINTA , insa nu sunt ,in niciun caz TARANI !
Mai ganditi-va , ce sens are acest cuvant si nu mai batjocoriti pe cei care se mandresc ca sunt TARANI !!

UN TARAN ADEVARAT !!!


desi am mai explicat odata pe o pagina anterioara car este diferenta intre tarani si " tzarani" despre care se vorbeste pe topicul asta o sa iti dau cateva definitii ajutatoare:

ÞÃRÁN, þãrani, s.m. Persoanã care locuieºte în mediul rural, având ca ocupaþie principalã agricultura ºi creºterea animalelor; persoanã care face parte din þãrãnime; sãtean. – Þarã + suf. -an.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÁN s. sãtean, (pop.) român, (înv. ºi reg.) mojic, poporan, (reg., mai ales în Ban.) paur, (fam.) opincar, (peior.) mãmãligar.
Sursa: Sinonime | Trimisã de siveco, 4 Aug 2004 | Greºealã de tipar

ÞÃRÁN s. v. câmpean.
Sursa: Sinonime | Trimisã de siveco, 4 Aug 2004 | Greºealã de tipar

þãrán s. m., pl. þãráni
Sursa: Dicþionar ortografic | Trimisã de siveco, 10 Aug 2004 | Greºealã de tipar

ÞÃRÁN ~i m. 1) Persoanã care trãieºte în mediul rural ºi se îndeletniceºte cu agricultura. 2) Persoanã care face parte din þãrãnime. /þarã + suf. ~(e)an


asta conform dex-online este definitia persoanei la care te referi tu.....
buun acu stai sa vezi la ce ne referim noi...astialalti cand spunem tarani:

þãran
1. bãdãran, nesimþit, prost crescut


aceasta definitie este luata de pe urmatorul link:

http://www.123urban.ro/def/%C5%A3%C4%83ran


e superba limba romana cu atatea intelesuri date cuvintelor.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Decembrie 2008 20:55
FELICITARI !!
pE INTERNET POTI GASI O EXPLICATIE PENTRU ORICE NECUVINTA !!!

CHIAR CREZI CA FOLOSIND DIVERSE CITATE POTI SCUZA LIPSA DE BUNA CUVINTA ???
EU NU CRED !

ASA CUM NU CRED CA CE-I CARE DAU MUZICA FOARTE TARE ,CA SA DERANZEZE PE CEI DIN JURUL LOR , SUNT TARANI !

INCA CEVA , CAND VREI SA-TI DOVDESTI CULTURA ,FOLOSESTE "DEX-UL" PENTRU DEFINITI , NU UN LINK OARECARE DE PE INTERNET !

SI INCA CEVA : "MANELE" NU SUNT MUZICA . ORICE ALTCEVA DAR NU MUZICA!

SA AUZIM NUMAI DE BINE !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 8 Decembrie 2008 00:05
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-24 16:38:26
De la: dafffne, la data 2008-09-24 05:06:03Mi-e imi place sa ascult muzica tare in masina. Nu mi se pare nimic rau in asta, doar am geamurile inchise, cand mai deschid un geam o dau cat mai incet.
Oricum ce nu spuport eu cel mai mult si cel mai mult sunt : barbatii cu ghiul.



daca mai tin si degetelul mic ridicat cand isi sorb cafeluta ... e tacamul complet.....

nu, cel mai tare e atunci cand are unghia de la degetul mic mai mare si mai luuuuunnnggaaaa si nu prea curata
mkdisk
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:49
De la: StrangerInAStrangeLand, la data 2008-11-03 10:45:41
De la: Lucia1971, la data 2008-08-12 13:51:20Eu nu le-as spune parvenitzi ca e un cuvant prea frumos pentru barbatii gen "ma iubeste femeile...". They sucks! Dar mai jalnice sunt domnisoarele alea care se uita dupa ei admirativ!
................................
LUCIA, THEY SUCK!!! RIGHT?

Important e ca s-a inteles ce am vrut sa zic...
Lucia1971
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:52
De la: mkdisk, la data 2008-12-09 12:49:02
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-24 16:38:26
De la: dafffne, la data 2008-09-24 05:06:03Mi-e imi place sa ascult muzica tare in masina. Nu mi se pare nimic rau in asta, doar am geamurile inchise, cand mai deschid un geam o dau cat mai incet.
Oricum ce nu spuport eu cel mai mult si cel mai mult sunt : barbatii cu ghiul.



daca mai tin si degetelul mic ridicat cand isi sorb cafeluta ... e tacamul complet.....

nu, cel mai tare e atunci cand are unghia de la degetul mic mai mare si mai luuuuunnnggaaaa si nu prea curata
butterly
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:35
ÞÃRÁN, þãrani, s.m. Persoanã care locuieºte în mediul rural, având ca ocupaþie principalã agricultura ºi creºterea animalelor; persoanã care face parte din þãrãnime; sãtean. – Þarã + suf. -an.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÁNCÃ, þãrance (þãrãnci), s.f. 1. Femeie care locuieºte în mediul rural; sãteancã. 2. (Iht.; reg.) Ocheanã, babuºcã. – Þãran + suf. -cã.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÃNCÚÞÃ, þãrãncuþe, s.f. Diminutiv al lui þãrancã; tãrancã tânãrã, fatã de þãran. – Þãrancã + suf. -uþã.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÃNÉSC, -EÁSCÃ, þãrãneºti, adj. Care aparþine þãranilor, care provine de la þãrani, de þãran. ♦ (Substantivat, f. art.) Dans popular rãspândit în nordul Moldovei, cu miºcãri vioaie; melodie dupã care se executã acest dans. – Þãran + suf. -esc.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÃNɪTE adv. In felul þãranilor, ca þãranii. – Þãran + suf. -eºte.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÃNÍE, (2) þãrãnii, s.f. 1. Condiþia, starea, viaþa de þãran. 2. Vorbã, expresie þãrãneascã. ♦ (Peior.) Bãdãrãnie, mojicie, grosolãnie. – Þãran + suf. -ie.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÃNÍME s.f. Populaþia mediului sãtesc ocupatã nemijlocit cu cultivarea pãmântului ºi creºterea animalelor; totalitatea þãranilor, mulþime de þãrani. – Þãran + suf. -ime.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÃNÍSM, s.n. 1. Tendinþa unor scriitori de a-ºi alege motive de inspiraþie din viaþa þãrãneascã. 2. Vorbã, faptã, comportare grosolanã, jignitoare. – Þãran + suf. -ism.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÃNÍST, -Ã, þãrãniºti, -ste, adj., s.m. 1. Adj. (Rar) Care se face pentru þãrani, în interesul þãranilor. 2. S.m. Membru al Partidului Naþional Þãrãnesc sau al actualului Partid Naþional Þãrãnesc Creºtin Democrat. – Þãran + suf. -ist.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÃNÓI, þãrãnoi, s.m. 1. (Depr.) Augmentativ al lui þãran. 2. (Peior.) Om bãdãran, mitocan, mojic. – Þãran + suf. -oi.
Sursa: DEX '98 | Trimisã de cata, 31 Jul 2003 | Greºealã de tipar

ÞÃRÃNÓS, -OÁSÃ, þãrãnoºi, -oase, adj. (Depr.) Cu apucãturi de þãran. – Þãran + suf. -os.

deci avand in vedere cele mentionate mai sus corect ar fi,, sa ne dam cu parerea despre taranoii care opresc la stop cu muzica la maxim,, nu ma mir unde va ajunge societatea asta
dorina73
Postat pe 4 Ianuarie 2009 18:20
yyyyeeeeeee...........ghertoi d ghertoi........nu ai c s l ceri......au limitator l creier....
nirvana_cukramel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:53
Pur si simplu niste tarani domne ... sau ca sa fiu in trend ... niste simpli cocalari
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 22:09
hmmm...stiu despre problema asta sociala.ii intalnesc ce-i drept nu foarte des dar si atunci am un sentiment de mila pentru ei...CAT DE PENIBIL.
toya
Postat pe 29 Martie 2009 13:20
Ma intreb daca erai singura ...daca mai aveai acelasi curaj. Atata timp cat omul asculta in masina lui ...care e problema ...sau esti una ( unul ) din cei care nu recunosc ca asculta manele.
Nu e nevoie sa te iei la bataie ptr ca unul asculta un gen de muzica care tie nu-ti place.Daca si "inlantuitul " acela ar fi avut "niste tipi de 2 m" in masina ...Oare ce ar fi iesit?
ionia
Postat pe 4 Aprilie 2009 10:03
Ma bucur cand cineva apreciaza taranii !!!!
nesmtiti da ,dar nu tarani
ionia
Postat pe 4 Aprilie 2009 10:05
ei da culmea cocalarului o masina luxoasa si maneaua sa duduie in boxe... mi se par jalnici
_dulcik_
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:27
De la: _dulcik_, la data 2009-04-05 11:27:00ei da culmea cocalarului o masina luxoasa si maneaua sa duduie in boxe... mi se par jalnici


patetic mi se pare sa-i bagi in seama!

Postat pe 5 Aprilie 2009 11:29
Mi se pare F corecta remarca ta...
ionia
Postat pe 5 Aprilie 2009 21:05
Acuma sa fim seriosi nu ca as fi cocalar sau taran dar atunci cand iti asculti melodia ta preferata nu iti vine sa dai mai tare volumul???Eu cred ca e instinctiv...Dar acuma si eu suparat pe astia cu manelele ca nu le suport dar hai sa fim seriosi voua nu va place sa ascultati tare muzica in masina?
Rareshutzu
Postat pe 1 Mai 2009 09:17
cuvantul "taran" este adesea folosit in contexte care nu prea ne fac cinste.......a fi tzaran nu inseamna neaparat a fi prost crescut ori needucat,asa ca atentzie la felul in care folosim anumitzi termeni.........

eu personal cunosc "oraseni"de-a dreptul hidosi si "tarani" cu f mult bun simtz .......
ma rog...e doar parerea mea......
matracucu
Postat pe 1 Mai 2009 10:26
matracucu
Postat pe 1 Mai 2009 10:28
cautati atlas de moitocanie urbana

o sa gasiti mai multe specimene: cocalarul de trafic, toparlanul de transport, pitipoanca de companie etc
deelisha
Postat pe 1 Mai 2009 11:13
De la: geo_sh, la data 2009-04-05 11:29:40
De la: _dulcik_, la data 2009-04-05 11:27:00ei da culmea cocalarului o masina luxoasa si maneaua sa duduie in boxe... mi se par jalnici


patetic mi se pare sa-i bagi in seama!


da cine ii ia in seama... dar totusi nu mi se pare de bun gust
_dulcik_
Postat pe 1 Mai 2009 23:59
Tarani sunt peste tot...dar sa vedeti in Spania..au venit aici si au descoperit ce inseamna masina de spalat automata,masina de spalat vase,ce sa va spun??ca sunt ridicoli,ca au dat de bani si au uitat de unde au plecat??ca ne fac de ras in stanga si in dreapta??asta stiti deja...........se stie.Ceea ce ei nu stiu este ca isi pot pune parul pe moate in fiecare zi..........TOT SAR IN OCHI....TOT SE CUNOSC DINTR O MIE!!!!!!
butterfly_sound_of_love
Postat pe 1 Iunie 2009 20:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Melodie la radio, cine canta? Text ceva genul libia-libia 7 De la: ironia 18 Martie 2011 14:37
HELP!!! 8 De la: steffy91 21 Ianuarie 2012 05:33
CUM SA PARI MEREU TANARA SI FRESH 11 De la: Dor_a 22 Iulie 2009 12:31
Fani Chicane sau Dirty Vegas? 10 De la: Lore_lorena 31 August 2009 17:48
Topul vostru personal "la zi"!Melodia zilei!' 597 De la: Simply_The_Best 15 Octombrie 2015 13:20