Setari Cookie-uri

de la un sot inselat

asemenea cazuri,asemenea oameni iertatori,sa ma ierte bunul dumnezeu ajung la televizor pentru o rabufnire de 5 minute.suntem alaturi de dumneata si tine minte ca in asemenea situatii cel mai bine este sa ne pastram calmul.cel mai important este sa fim cumpatati si calculati.trebuie facut tot posibilul sa ai mintea limpede.

Postat pe 9 August 2008 05:05
De la: geo32, la data 2008-07-20 18:03:45doua intrebari:
1. ce cautai in messengeru' sotiei?
2. de ce o intrebi pe ea de ce te-a inselat? intreaba-te pe tine!!
domnul geo sunt absolut sigur ca si dumneata esti trecut prin vreo drama destul de mare in viata daca afisezi asemenea atitudine in asemenea moment.cel mai bine se intelege un om pe lumea asta purtandui mocassini se spune.cauta sa te pui in postura lui un moment.inchide ochiisi oricat de dureros ar fi incearca.am citit undeva ca esti foarte norocos si ca ai o sotie superba si un copil.sa dea dumnezeu sa sa nu ai parte niciodata de asemenea necazuri in viata.va salut brepectos si va urez o zi si o viata cat mai placuta si ferita de suparari.

Postat pe 9 August 2008 05:10
De la: stefancelmic, la data 2008-08-06 11:51:01
De la: oanna81, la data 2008-08-03 21:05:33Nu mi se pare ca a ofensat, in cazul asta.. chiar cred ca andruska are dreptate. Intotdeauna adevarul e undeva la mijloc, o relatie se rupe din cauza amandorura nu doar a unuia dintre parteneri.. si e bine stiut ca o femeie, daca e fericita nu merge la altul..


si cind e o femeie fericita? hai te rog!!! spune-mi si mie!!!! sa stiu pe viitor.... cred... ca puteti fii fericite...cind vreti...si daca partenerul se comporta normal, atunci ,,gasiti ceva''.... no ofence...
domnu stefan are dreptate.sa nu uitam ca a mintit si manipulat 5 ani de zile.nu axista scuze sau argumente .cate mincuini au fost spuse in 5 ani,cata tradare a fost suportata,cata durere este adunata acum in sufletul omului?ce motive,ce argumente pot justifica asemenea comportament sau chin?doamna a fost iubita,respectata,si tratata cu incredere.restul se putea discuta.se puteau face multe pentru a evita toata durerea si minciunile.

Postat pe 9 August 2008 05:16
Pt cine se intreba de ce toti ii damn sfaturi sa renunte la ea, sa fuga de si sa o uite.. Probabil tu ai o putere mai mare si ai putea trece peste asta.
Personal iti spun ca eu nu as reusi. Intr-o relatie de iubire eu trebuie sa am seninatate, inocenta, dezmierdare. In timp se mai duc, normal, dar cred ca nu as putea sa-l mai privesc, sa il mai iau in brate. Ar fi stanjenitor pt amandoi. mai bine lipsa.

Postat pe 9 August 2008 15:13
Probabilitatea de a-ti regasi sotia in bratele amantului este foarte mare.Nu acum.Peste un an sau doi.Poate aparea chiar si altcineva.Relatia ta cu ea este condamnata crede-ma.Daca doresti am un caz similar pe care-l pot dezvolta pe mess.Este tragedie crede-ma.Refa-ti viata!Sa fii inselat atita vreme nu este lucru putin!Pindeste comportamentul ei si ai sa te convingi.Sincer imi pare rau de copil si este bine pentru tine sai dai o sansa sa creasca cu ambii parinti.Ai fi ramas neimplinit daca nu-i acordai aceasta sansa micutului si ai fi trait acest regret toata viata ta .Oricum SUCCES!Dar ramin sceptic ca nu o va mai faceAm trait o situatie identica!
vivi34
Postat pe 9 August 2008 15:52
Vivi, nu-l mai speriati cu predictii din astea. Nu poti sti toate detaliile acestei istorii, si nici ce e in sufletul fiecaruia. Daca ei au decis sa mai dea o sansa relatiei lor, n-ar fi corect sa fi descurajati. Copilul are nevoie de ambii parinti, si nu oricum, ci de niste parinti care sa se iubeasca, sa se accepte si sa se spirjine reciproc. Nicio scoala din lume nu te invata sa iubesti si sa ierti. Asta inveti (sau nu - dupa caz) in familie.

Daca ar fi vorba de copilul meu, eu as proceda exact asa cum au decis ei: sa trec peste.
aciri
Postat pe 10 August 2008 22:45
Ar fi bine sa reuseasca sa treaca peste asta,nu doar ptr copil ci si ptr ei.Este greu,dar cred eu,nu imposibil.De uitat probabil nu vor uita,dar ar putea sa ierte.Si cel mai important lucru,sa incerce sa nu isi reproseze ce s-a intamplat(desi si asta e cam greu),sa incerce sa discute acum,sa afle ce si de ce s-a intamplat si sa mearga mai departe fara regrete si reprosuri.Bafta multa.
ELADA36
Postat pe 11 August 2008 09:13
De la: googoodoll, la data 2008-08-01 05:17:10vrei sa stii pt ce inselam? pentru ca nu ne mai simtim iubite, deloc, absolut deloc, pt ca o sticla de bere e mai importanta de 10 ori decat noi, pt ca nu va mai pasa, pt ca nu mai vedeti stralucirea din ochii nostri, pt ca....sunt 1000 de motive, si nu le vedeti, chiar daca am sta pe un bloc de 50 etaje si am striga cu megafonul, tot nu le auziti, ca deh, va apartinem, si suntem obligate :D sunt sigura ca nu ai expus problema obiectiv


pt ca o sticla de bere e mai importanta de 10 ori decat noi, pt ca nu va mai pasa,.....

da? o intrebare!!!!! si dupa bere este o problema ca vine acasa? cu alte cuvinte din aceste cauze inseli? adica motivele acestea fiind merita sa iti strici casnicia si viata? asta ar insemna ca si voi cind mergeti la coafor...etc si barbatii sa gindeasca la fel..... nu stiu... dar daca gindesti asa.... credeti ca sotii nu au acelesi ,,drepturi '' ca si voi? ,,daca vrem'' si noi putem sa avem 10000 de motive pe care voi nu ,,le vedeti'' am sa fiu rau!!!! dar de obicei, ,,voi'' faceti primul pas.... si sa stii ca nu trebuie sa va simtiti obligate de soti.... ci obligatia o creati singure, iar atunci cind va asumati aceasta, ,,le trensformati'' in motive de discutii...
se poate sa gresesc... astea sint motive ,,puerile'' din partea barbatului, si motive ,,serioase'' din partea femeilor.... pentru ca voi va doriti tot timpul mai mult!!!! si cam tot timpul sinteti ,,nemultumite'' modul de gindire e foarte diferit intre barbat si femeie.... si de aceea cam tot timpul va considerati ,,victime'' si sinteti ,,dispuse'' sa va stricati relatia din motive banale...
sa nu se inteleaga gresit!!!!! nu ma refer la toate femeile!!!

Postat pe 12 August 2008 11:07
Stefan, nu ma refeream in nici un caz la relache-urile de rigoare , astea sunt firesti, si de o parte si de alta, eu ziceam de sticla omniprezenta, care inlocuieste orice alta activitate sau in cel mai bun caz o completeaza. Deci vorbim 2 limbi diferite :)
Si btw, stiu ca exista si femei alcoolice, deci, eu ziceam asa, in general, ca daca intram in detalii scriem romane p-aici, si nu-i cazul
googoodoll
Postat pe 12 August 2008 21:22
De la: googoodoll, la data 2008-08-12 21:22:05 Stefan, nu ma refeream in nici un caz la relache-urile de rigoare , astea sunt firesti, si de o parte si de alta, eu ziceam de sticla omniprezenta, care inlocuieste orice alta activitate sau in cel mai bun caz o completeaza. Deci vorbim 2 limbi diferite :)
Si btw, stiu ca exista si femei alcoolice, deci, eu ziceam asa, in general, ca daca intram in detalii scriem romane p-aici, si nu-i cazul

ahaaaaaa....

Postat pe 13 August 2008 08:19
le multumesc celor care au scris,si as dori sa mai scrieti,ma ajuta mult parerile voastre,
nu am liniste in suflet

Postat pe 15 August 2008 02:04
un copil sufera din pacate nu numai cand se despart parinti ci si atunci cand sunt impreuna iar in familie sunt problema.din pacate copilul simte.stiu asta pt ca am fost un astfel de copil.
danapopei
Postat pe 15 August 2008 06:18
apropo,cu ceva ai gresit sigur si tu,probabil cu indiferenta
danapopei
Postat pe 15 August 2008 06:21
Cati ani ai?Te-ai gandit ca toate s-au intamplat,poate din vina ta?De cate ori ati iesit in oras ,i-ai spus ca este frumoasa,ca-i sta bine imbracata,ca are niste ochi superbi?
Imi pare rau sa-ti spun,dar eu cred ca totul este din vina ta.
Cand inseli ,nu te gandesti la consecinte,ti-e bine pentru moment si atat conteaza.Te simti frumoasa ,iubita ,dorita....
Rau este pentru amandoi,nu numai pentru tine......
anila77
Postat pe 15 August 2008 08:37
Nu stiu cum poti sa crezi ca te iubeste odata ce te-a inselat este logic ca ea nu mai are niciun sentiment pentru tine in dragoste nu exista greseala Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat dar eu daca eram in locul tau o trimiteam sa stea cu ala nu as mai fi putut sta cu ea in casa sau in pat cu toate ca sunt femeie si se spune ca femeile sunt mai iertatoare pentru mine partea cu inselatul nu are nicio scuza.
Sincer cred ca iti mananci sufletul aiurea cu ea cand poti sa iti refaci viata poate ca o iubesti pentru ca ai ajuns sa-ti impui asta dupa un astfel de lucru nu cred ca mai incape loc de dragoste si daca e dragoste si nu e incredere degeaba nu vrei putea traii toata viata cu sufletul indoit ca daca te mai insala ar trebuii sa te gandesti bine iar copilul poate intelege nu se merita sa te sacrifici pentru copil, daca e istet p[oate sa inteleaga o situatie delicata.
andalussya
Postat pe 15 August 2008 08:57
stii,poti trece peste dar tine de autocontrol. sa nu imi zici ca niciodata nu ti.ai inselat vreo partenera. daca nu,atunci esti prea dependent de o femeie si poate o sufoci. eu sunt pe principiul ca atat timp cat vreunul din parteneri insala,dar nu se implica sentimental si casa e casa,e perfect. te.a ales tot pe tine? atunci nu vad rostul la intrebarea "de ce?"
misulic
Postat pe 15 August 2008 08:59
Ce iti voi spune poate te va surprinde. Eu am fost cea care mi-am inselat sotul si mai grav decat in situatia ta am facut si un copil cu acel barbat. Ne-a prins si pe noi fostul meu sot care la fel ca si tine ma iubea enorm. Amandoi au asteptat 6 luni pentru a ma hotara pe care dintre cei doi aleg. Am ales sa raman cu amantul din pacate. Fostul sot s-a recasatorit eu m-am despartit de amant dupa 7 ani. As da orice ca fostul sot sa ma ierte si sa se intoarca inapoi dar e mult prea tarziu acum. regretele sunt tardive. Stiu ca ti-e enorm de greu. Daca ar fi sa dau timpul inapoi n-as mai face aceeasi greseala. Poate ca asa crede si sotia ta. Incearca sa faci eforturi pentu a trece peste greseala ei si poate s-o ierti.Si eu am suferit poate la fel de mult pentru ce-am facut si stiu ca sunt de condamnat dar la mine nu mai e nimic de facut. Incearca si sper sa reusesti sa treci peste. Mult succes!
annemarie_mony
Postat pe 15 August 2008 09:11
Eu cred ca ea nu are nicio remuscare cum a putut sa fie atat de prefacuta cu tine timp de 5 ani nu iti pui un semn de intrebare??? Crezi ca mai exista ceva d ela ea pentru tine??? Sincer eu nu cred nu am dreptul sa ma bag si sper ca nu te supara ceea ce iti spun, poate aiavut si tu o parte de vina insa nu esti singurul vinovat cea mai mare parte din vina o poarta ea daca era nemultumita de tine trebuia sa te convoace la o discutie si sa fie sincera cu tine sa iti spune ce ii place si ce nu si tu la fel ei.
Eu am invatat asta dintr-o relatie care s-a terminat prin a fi inselata si cu prietenul actual pe care il iubesc enorm si de care sunt sigura ca ma iubeste am adoptat de comun acord aceasta tactica odata pe luna ne spunem ce ne multumeste si ce nu ne multumeste si rezolvam probleme impreuna mi-am promis mie ca nu am sa-mi mai las relatia sa decurga in voia sortii ca o poate lua pe drumuri nedorite ai putea si tu sa incerci asta o sa vezi ca da roade.
Luati-va ceva timp liber lasati copilul cu cineva bunica matusa etc si plecati undeva doar voi doi sau stati acasa si vedeti daca mai sunteti cum erati la inceputul relatiei daca ceva nu merge bine atunci discutati si ajungeti la un consens.
Domnisoara de mai sus are dreptate copilul oricum simte chiar daca nu ii aratati ca aveti probleme si cel mai bine ar fi sa aveti o discutie deschisa si cu el dupa ce va lamuriti voi doi situatia explicati-i ca nu este vina lui ca il iubiti foarte mult si ca el va avea mereu parte de sprijinul vostru chiar adac nu veti mai fi sot si sotie si nu veti mai locuii in aceeasi casa.
Este important sa ii explicati pe intelesul lui ca mami si tati au probleme si sa-i promiteti ca le veti rezolva si evitati sa va certati in fata lui sau sa ridicati tonul cand este si copilul in casa.
andalussya
Postat pe 15 August 2008 09:14
sincer te consider un om egoist la fel ca toti barbatii ce considera ca totul li se cuvine lor.Sincer nu o condamn pe sotia ta tu ai fost primul care aii neglijat-o si sa stii ca odata ce un barbat inseala o femeie e ca asa sunt barbatii zic unii dar aici e lipsa de caracter si doi cand o femeie inseala un barbat e grav pt ca aici a gresit barbatu foarte rar inseala o femeie si o face cu un motiv ea se gandea la ea si la copilul ei ca avea nevoie de atentie si iubire si de un tata pt copilul ei si de un sot pentru ea.Mai gandeste-te si vezi ca tu ai gresit mai mult si nu ea...
Aly_bombonik
Postat pe 15 August 2008 09:17
De la: , la data 2008-07-27 20:39:33intodeauna va fi greu sa intelegi o femeie,in casnicia noastra totul mergea bine,era iubita,alintata...
nu inteleg de ce a trebuit sa faca acest lucru,parca mie mila de ea ca a gastit tocmai la acest barbat de o calitate indoielnica ca om ceva .
tocmai ca era insurat,a imbrobodit-o ca ii merge rau in casnicie,ca avut un accident etc.
imi este mila de ea pentru ca eu arat mai bine decat cel cu care ma inselat,sexul intre noi era minunat nu aveam probleme de acest fel,sa zici ca ii lipsea sexul.
este greu sa intelegi o femeie care face acest lucru,care nu isi respecta familia,care nu se respecta pe ea...
probabil sunt motive de ordin pshihologic,in cazul ei,a crescut de mica fara tata,cu o mama autoritara care de-a lungul timpului a adus diversi barbati in casa.
nu ii caut scuze,dar ma doare pentru ca ma ranit.
incerc sa ma comport normal,ea asta vrea ca eu sa trec peste acest lucru,poate ei i se pare usor,dar eu nu pot sa imi gasesc linistea,tot timpul ma intreb,,de ce,, ,, cum a putut sa imi faca una ca asta,,daca spune ca ma iubit si ca ma iubeste.


Nu te supara, dar cati ani ai? Vorbesti ca una de 50-60 ani. Normal ca in cuplu/casnicie ai nevoie de intimitate si trebuie sa respecti la randul tau intimitatea celui de langa tine.
Eu sunt casatorita, ne iubim, ne confesam unul celuilalt, suntem cei mai buni prieteni, dar asta nu inseamna ca ii citesc corespondenta, ii umblu in telefon s.cl. E valabila si viceversa.Mi se pare absurd ceea ce zici.
dana_lavinia
Postat pe 15 August 2008 10:27
Raspunsul meu era pt acest mesaj de la vajana "adicatelea in cuplu exista intimitate privata???? oups! dar tare proasta is! eu una stiam ca in casnicie nu exista ascunzisuri si "intimitati private!" mai ramane ca sotul/sotia sa-si vare pe cineva in pat si...sa nu se intre in intimitatea privata! mai oameni buni!ori eu sunt nebuna ori au aparut alte standarde in ale casniciei! offffffffffff ce retrograda pot sa fiu! cum adica??? deci sa nu se umble in mailuri[deh..intimitatea!]?????? pai daca toate femeile/barbatii ar gandi la fel...s-ar alege praful de tot si toate!"
Scuze ca am citat gresit in primul mes.
dana_lavinia
Postat pe 15 August 2008 10:29
divortul cred ca e solutia. daca a trait 5 ani cu altul o sa o mai faca. e ceva ce nu ii oferi si poate nu o sa ii poti oferi vreodata.
daca te insela din curiozitate 1 data...sa zicem era altceva, dar sa traiasca 5 ani.....
bafta!
florin
Postat pe 15 August 2008 11:16
incerc sa inteleg prin ce treci...si ma gandesc doar la relatia mea...si eu am pe cineva tin enorm la el dar nu pot sa nu il insel..nu e vb de sex (pt ca ne intelegem perfect in pat) pur si simplu e dorinta...eu zic ca dc s-a intamplat odata cu sg o sa se repete...dar o sa fie mult mai precauta...sunt sg ca te iubeste ..ca isi iubeste familia dar in momentul in care esti atras de alta pers iti asumi anumite riscuri.vb cu ea...ai mai multa incredere in tine si vezi cine greseste mai mult de s-a ajuns aici.pupici
scumpickalina
Postat pe 15 August 2008 11:26
dk timp de 5 ani a fost in stare sa se culce cu altu (iarta-mi cinismul)cu siguranta are mai mult pt omul ala decat sex si buna comunicare!s-ar putea sa se fi indragostit...nah...shit happens...daca ai semnat la un moment dat niste hartii nu inseamna ca nu mai poti iubi si pe altcineva.Mai naspa ca te-a mintit atata timp....
alexutza213
Postat pe 15 August 2008 11:33
Daca nu ai observat nimic 5 ani probabil v-ati(te-ai )plafonat.Ceva nu e in regula...Ai fost multumit de ce ai gasit acasa..menaj,gatit,etc.Trebuie mai mult de atat..sa fii atent si la cerintele ei nu numai la ale tale!Sex,intelegere... ceva nu a multumit-o Nimeni nu inseala doar ca sa insele....mare atentie pe langa tine....Casnicia se bazeza mai mult decat menaj,gatit si copil...Cand v-ati casatorit nu de-asta ati facut-o ..Daca te-ai analizat si nu ai gasit nimic..mai analizeaza-te o data si intreab-o sa-ti detalieze ce inseamna intelegere pt ea..sau motivul pentru care a facut-o!
Nu esti singurul caruia i se intampla asta....totul tine de cat de deschisi sunteti unul cu celalalt si cat de mult doriti asta...iar divortul nu e neaparat o solutie.....Nu poti trece peste ?Probabil nu i-au convenit niste lucruri la tine si a treuct peste de dragul copilului sau cine stie ce si a gasit ce-ti lipseste tie la altcineva.....Analizati situatia.
olla28t
Postat pe 15 August 2008 11:33
Of, Doamne! M-am cutremurat cand am citit povestea aceasta! M-am regasit si eu putin in ea si asta m-a facut sa ma cutremur! Diferenta e ca eu, in cei 10 ani de casnicie nu am inselat niciodata fizic, nici macar cu o imbratisare, o strangere de mana sau un sarut...ca sa nu mai vb. ca nu am facut niciodata dragoste sau sex cu un alt barbat...Dar am fost cu gandul destul de aproape de toate astea! Haideti sa va spun cum, pt. ca simt ca ma usureaza sa discut toate astea, aici pe forum, chiar daca poate nici acest lucru nu e un lucru corect! Dar vreau sa stiti cam care este psihologia femeii care e pe punctul sa insele!
Eu am o casnicie de 10 ani si un copil de 9 ani.Ne-am casatorit din dragoste, nu am avut si nu avem o casa a noastra, am stat in mai multe locuri cu chirie, iar in final am plecat din Bucuresti intr-un oras in care niciunul din noi nu are rude sau prieteni, iar eu momentan, aici nu am nici loc de munca! Plecarea din Bucuresti mi-a rupt inima in 1000 de bucati, dar am sperat ca aici ne va fi mai bine, ne vom putea lua o casa, vom putea pune pe picioare o afacere care nu ne-a adus decat ruina financiara si datorii in 4-5 banci care ne depasesc si la ora actuala...In plus, am sperat ca viata linistita dintr-un oras mic o sa ne apropie si o sa ne faca sa petrecem mai mult timp in familie! Inutil sa mentionez ca nici una din aceste asteptari ale mele nu s-a realizat...Am avut atat de multe probleme si dificultati in cei 10 ani( boli in familie, o boala a mea destul de grava, decese in familie)cat au altii intr-o viata intreaga...Cei mai frumosi ani ai tineretii au fost plini de lipsuri, de necazuri, de lacrimi....Totusi undeva speram in iubire si ma agatam de ea ca de o ultima scapare...Numai ca sotul meu se departa pe zi ce trece tot mai mult, era nervos, irascibil , gata de cearta( uneori chiar si de bataie) cu toti cei din jur, trantea, izbea, injura, scuipa, jignea pe toti din jur...Uneori imi era mie jena de cei carora le aplica astfel de tratamente...Toti erau niste viermi pt. el care se zbateau in tarana...Cu mine nu mai era atent, nu ma mai saruta, nu ma mai alinta,cand faceam dragoste era absent, nu ma suna deloc, daca il sunam eu fie nu raspundea, iar daca il prindeam la tel. , convorbirea nu dura mai mult de 1 min., motivand ca are treaba...Cand il intrebam daca ma iubeste spunea ca da, dar nu era deloc convingator...I-am spus de nenumarate ori ca ma simt neglijata, neapreciata, neiubita, ca nu mi se acorda atentie si ca ma simt nefericita...Dar el nu era dispus sa ma asculte...zicea ca sunt copilarii , ca mi se pare, ca astea sunt discutii care nu isi au rostul...Nu ma lua niciodata in serios...Nu imi aducea flori sau cadouri nici macar la aniversari(nici ale casatoriei si nici la zile de nastere sau onomastice), iar uneori nici " La multi ani!" nu imi sunea decat seara cand ajungea acsa, dupa ce toti cunoscutii mei ma sunasera sa imi ureze...M-am umilit si i-am spus, i-am cerut, i-am cersit o sarutare, o mangaiere, o floare...L-am imporat sa ma minta macar ca eu contez pt.el , ca ma iubeste, sa ma faca sa ma simt femeie...pt. ca simteam ca nu mai valorez nimic pt. el si simteam ca nu mai valorez nimic nici pt. mine, nici pt. nimeni...Mergeam pe strada cu capul plecat si ma simteam cuprinsa de neputinta acestei vieti mizere...IMi spune sec ca ma iubeste, ori de cate ori il intrebam daca o ami face...dar nu facea nimic sa imi demonstreze...Pleac de acasa in delegatii si nu suna intr-o sapt. nici macar o data sa vada ce e acasa, sa intrebe ceva de mine sau de copil...Cand il sunam eu seara( ca in cursul zilei nu putea fi contactat) , era invariabil la o terasa in orasul respectiv, galagie, abia ne puteam auzi la tel.Ma simteam ultima femeie de pe fata pamantului...
Marylou
Postat pe 15 August 2008 11:52
Buna,
Imi cer scuze ca nu am reusit sa citesc toate posturile. Dragul meu, nu iti scriu ca sa te judec,pe tine, pe ea, nu iti scriu ca sa imi dau cu parerea ce trebuie sa faci ca sa afli "de ce?". Eu in asemenea situatii (legate de inselat) m-am lamurit cu privire la intrebarea asta. Nu o sa aflam niciodata adevaratul motiv. Vreau doar sa iti recomand un film documentar. Se numeste "The Secret" aparut in 2006. I-ati "o pauza" din tot necazul asta si o ora jumatate concetreaza-te sa intelegi si sa te identifici cu diferitele remarici care se fac acolo, incearca sa personalizezi tot ce se spune acolo, in functie de ce a insemnat viata ta pana aici!!! Iti promit ca ai sa gasesti multe raspunsuri, nu neaparat legate de sotia ta, cat mai degraba in a te ajuta pe tine sa inveti sa "vezi" din nou partea frumoasa a vietii. Sper sa iti fi fost mai de folos decat parerile oamenilor. Nimeni, niciodata nu se poate pune in pielea ta,nimeni nu a trait in viata ta, toti...vom da sfaturi prin prisma vietii noastre!
Bebulaki
Postat pe 15 August 2008 12:00
Asa se face ca am inceput sa prind gustul discutiilor pe internet...Intai mi-am facut un cont pe un site de dating, apoi un alt cont de yahoo(altul decat cel oficial, a carui parola o stia si el), apoi au urmat discutii si discutii pana dupa miezul noptii cu diversi indivizi intalniti acolo...La inceput disutii timide, apoi din ce in ce mai indraznete, cu tenta erotica...pe care culmea...de cele mai multe ori eu simteam nevoia sa le initiez si sa le controlez...Am primit si propuneri de a ma intalni cu cei de acolo si cu un tip chiar m-a tentat sa ma inalnesc...Am fixat o data de intalnire...dar nu m-am dus...Nu puteam sa o fac, nu puteam sa merg pana la capat, nu eram pregatita pt. infidelitate in forma ei fizica...Deznodamantul e ca sotul meu a venit intr-o zi pe neasteptate de la serviciu si m-a surprins in toiul acelor discutii pe net...Au urmat discutii, explicatii, lacrimi si de o parte si de alta, momente cumplite pt. noi...dar acum ne-am regasit, ne-am dat seama ca ne iubim, ca nu am putea trai separati...Am reinventat iubirea, pasiunea, iar dormitorul este acum locul nostru preferat...nu doar locul unde dormim...Ne impartasim secrete,fantezii, ne facem declaratii, ne imbratisam, ne sarutam chiar si in plina strada si simtim cum ni se inunda sufletele...Pacat ca atatia ani nu ne-am bucurat de aceste lucruri si am stat in intunericul indiferentei...Neplacut e ca pe el il mai roade inca indoiala ca as putea sa reiau legatura cu acei barbati de pe mess., ii e teama sa nu fie inselat, se simte nesigur, are momente de chin si indoiala... Mie imi e teama sa nu ne reintoarcem vreodata inapoi la indiferenta si nepasare, in starea veche in care ma sufoca neputinta...Sper insa ca a fosto lectie puternica pt. amandoi si sa nu mai repetam greselile trecutului...Eu nu sunt o infidela, dar nu pot trai ani de zile in indiferenta, nepasare, racela, lipsa de iubire si respect...Fara sex pot trai (desi acum realizez ca e destul de important), dar fara iubire nu...pt. ca simt ca ma usuc pe dinauntru, ca imbatranesc prematur si totul se goleste de sens...Pt. cei care se iubesc, dar nu o arata, sper ca povestea mea sa le serveasca drept pilda si sa scuture indiferenta si rutina pana nu e prea tarziu...
Marylou
Postat pe 15 August 2008 12:10
din pacate nu am timp azi sa raspund,am sa raspund zilele viitoare,pentru ca au fost niste comentarii care au fost cam dure,nu am 50-60 ani,nu sunt un tip inchis,din contra,nu am sufocat-o,si mai sunt niste lucruri care sau spus,si am sa raspund zilele urmatoare.

Postat pe 15 August 2008 14:39
De la: , la data 2008-07-24 18:38:25cineva spunea intr-un mesaj ca sunt subiectiv,poate are dreptate,dar as dori sa vad si alte pareri,as vrea sa vad o femeie care isi inseala sotul care este motivele ei pentru care face acest lucru.sa iti inseli partenerul este cel mai dureros lucru din lume,din cauza asta multe casnicii sau destramat,pentru niste momente de fericire al unuia din parteneri multi copii cresc fara unul di parinti.pentru ca unul din ei a fost egoist.
unul din motivele pentru care am fost inselat a fost in opinia ei greutatile pe care le-a avut la un moment dat,am stat cativa ani la mama ei datorita faptului ca nu am avut locuinta,intre timp am reusit sa ne luam o locuinta,dar oare aceleasi greutati nu le-am avut si eu?cati tineri in tara asta nu au o locuinta?
nu este fraza aceea ,,la bine si la greu,, valabila pentru toti oamenii.
era acest lucru un motiv pentru a ma trada si minti?

Postat pe 15 August 2008 17:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna... 10 De la: cristi_nne 30 Aprilie 2009 08:45
Barbati scorpioni sunt niste nemernici....voi ce parere aveti?..am fost dezamagita de prea multe ori de ei..... 47 De la: driver 17 August 2011 12:59
ce sa fac? 14 De la: denis_roxana 18 Februarie 2011 20:02
vdjjdkfff 70 De la: yza79 29 Noiembrie 2009 01:03
nush ce sa fac....un sfat sau macar o parere 25 De la: kudika067383 10 Septembrie 2009 01:04