Setari Cookie-uri

va rog un sfat

Se pare ca ne-am batut gura degeaba... Treaba ta. Sa speram ca o sa-ti fie bine. Noroc!
darksukkubus69
Postat pe 30 August 2008 22:03
De la: buburuza1, la data 2008-07-31 23:25:13cu tipul cu care sunt in momentul de fata, cand l-am cunoscut am crezut ca va fi o simpla aventura, dar acum, simt ca il iubesc cu adevarat, as face orice pt el, e cea mai sincera persoana din cate exista, nu m-a mintit niciodata cu absolut nimic, e foarte sincer si asta doare, e insurat, dar nu din iubire, la intrebarea asta nu a vrut sa imi raspunda , de ce e cu tipa respectiva, a zis ca voi afla la momentul potivit, problema este alta, ne vedem o data p saptamana, sau si mai rar, cum avem timp, mereu ii spun ca il iubesc ,, de cate ori il intreb, daca ma iubeste, imi zice, iubita tin la tine, nu pot sa mint ca te iubesc, si asta ma doare:( , oare ce sa fac? daca ma inseala, imi spune, ce a facut cum a facut, eu il ascult si zambesc dar ma doare mult :( am incercat sa ii explic ca il iubesc, dar nu ma crede :(( ce e de facut? as vrea sa il pot uita... ce sa fac??? :((( vreau sa fiu langa el toata viata, dar asta nu se poate, mi-a spus ca vrea o familie un cpil, si i`am zis in gluma, ca nu am de gand sa ma marit , hai sa ne casatorim, si mi`a spus ca asta nu se va intampla niciodata ca nu ma merita, eu nu vreau sa fac copii, el isi doreste f mult un baiat... ce pot sa fac???? vreau sa stu cum sa il uit :((((


Pune capat relatiei.Nu duce nicaieri.Nu te iubeste si chiar daca te iubeste nu va divorta NICIODATA de sotia lui din n motive.Daca vrei un motiv este ca e foarte greu sa o iei de la capat alaturi de altcineva, mai ales daca are si copii cu ea.Iar tu nu faci decit sa dai fara sa primesti.
Nu faci decit sa pierzi timpul cu el atita tot.Vor trece anii si tu vei fi singura.Vei face SARBATORILE SINGURA iar daca vei intilni pe cineva nu vei avea ochi sa-l vezi pentru ca mental esti implicata intr-o relatie.Cauta un om liber fara obligatii.
Esti foarte tinara, o sa fie greu dar nu e imposibil sa treci peste relatia asta.
Nu te minti singura ca vei regreta amarnic.Esti foarte tinara si ai de unde alege.
E greu sa lupti cu sentimentele tale dar e spre binele tau.Daca vrei contacteaza-ma si vorbim pe messenger.
Succes
DomnulY
Postat pe 31 August 2008 08:58
De la: buburuza1, la data 2008-08-04 21:53:34da... multumesc pentru sdfaturi, ok , o tai cu el... intrebarea este : Cum??? Am mai incercat... si intodeauna , am avut acelasi raspuns din partea lui : "iubita, o sa ne despartim cand vreau eu , docamdata esti doar a mea, si nimic si nimeni, nu ma va face sa te pierd"... Ce pot face in situatia asta????



E simplu cum pui capat.
1. Iti schimbi numarul de telefon si nu-l cauti orice s-ar intimpla.
2.Incearca sa cauti pe altcineva, stii zicala aia cui pe cui se scoate.
In timp sentimentele se estompeaza si dispar.
El este un nenorocit care se joaca cu femeile.In nici un caz nu este sincer, daca ar fi sincer nu ar face asa ceva.Inteleg sa-si insele nevasta ca nu o iubeste si ca sta cu ea din nu stiu ce motive dar sa se duca cu inca citeva...asta clar nu o sa-i treaca prea curind.
Pina la urma tu vrei sa te mariti cu un asemenea om?asta e intrebarea.Vrei sa te mariti ca sa plingi toata viata sau sa divortezi peste citiva ani si sa mai ramii si cu 2-3 copii dupa tine?ca la cit il vad de iresponsabil ma indoiesc ca-i va pasa.
Nu-ti strica viata si nu mai crde cind iti zice ca te iubeste, probabil dupa ce inchide ride si zice proasta m-a crezut si de data asta.Nu esti pentru el decit o relatie comoda atita tot.Iar el este pentru tine o piatra de moara agatata de picioare care te va trage inapoi sau pe va tine pe loc citiva ani in cel mai bun caz.
DomnulY
Postat pe 31 August 2008 09:08
auzi domnisoara,esti asa de indragostita de el incat nu mai actionezi cu mintea,u zic sa ti faci ambitie si sa l lasi ca el nu face altceva decat sa se goleasca,te foloseste ca stie ca il iubesti ia fruntea sus dai verde si fii tare iti tin pumnii
txce
Postat pe 31 August 2008 12:31
De la: buburuza1, la data 2008-08-30 19:49:23MULTUMESC TUTUROR PENTRU SFATURII
Va multumesc din suflet, dar lucruriile intre timp s-au schimbat, il iubesc cu adevarat, si consider ca si el tine la mine, asa ca nu pot decat sa stau langa el, inebunesc daca nu stiu de el o zi :(


Orice s-ar intampla, chiar daca vom fi imreuna chiar de nu pe viitor, nu vreau sa risipesc nici o secunda, o sa fie cea mai frumoasa amintitre, cand sunt langa el, totul e mai frumos, as sta o viata in bratele lui.

Pwp
annk48
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:15
Dak asa crezi tu ca e cel mai bine atunci mult noroc pt k o sa ai nevoie.Chiar mi-ar placea sa aflu cum se va termina povestea asta.
annk48
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:16
Buburuzoooo! Trezireaaaa!!!!
darksukkubus69
Postat pe 2 Septembrie 2008 20:47
Nu am citit tot topicul. Am citit inceputul ceva pe la mijloc si intr-un final iubire ....maxima.Mai fata,chiar nu stiu ce e in capul tau. Sa fii atata de credula:ba e insurat,ba e cu doua tipe in masina se distreaza si tot timpul "iubita stii ca te iubesc".Si mai stiu si ca dragostea e oarba!Dar chiar intr-atat? Si vii aici cum ca ai avea nevoie de sfaturi?Dar la urma urmei daca n-ar fi fost persoane ca tine ,oare cei care-ti dam atentie ce-am fi facut? Probabil am fi murit de plictiseala!!!!
ana_lili36
Postat pe 2 Septembrie 2008 20:58
Pai chiar asa, ce-o fi in capul acestei fete?! Probabil o buburuza mare de tot care i-a inghitit creierul si uite ca acu' nu mai gandeste! Cum se poate sa-si piarda timpul cu un asemenea om, oare?!
darksukkubus69
Postat pe 3 Septembrie 2008 19:22
buna buburuza:).fii atenta,parerea mea este ca ar trebui sa incetezi sa-l mai cauti si sa-i spui lucrul asta si lui,iti spun eu ca va intelege,faza cu "nimeni niciodata nu ne va desparti" am mai auzit-o de n ori si nu tine!mai bine renunta la el acum decat sa trebuiasca sa renunti cand vei auzi ca asteapta un copil cu alta,mai bine te doare acum si iti trece decat sa aflii de un copil,va fi mai dureros atunci.
poate st un pik cam dura si imi cer scuze dar pur si simplu ne te iubeste pt k dak te iubea nu se ducea cu alte femei,esti de acord?si dak nu este insurat din iubire si te iubeste pe tine de ce nu renunta la sotie?raspuns-nu iubeste pe nimeni,nici pe tine,nici pe sotie,nici pe altele,vrea doar sa se distreze si pe saraca sotie o tine sa zica si el ca e insurat...scuza-ma dar asta nu e iubire,renunta la el pt binele tau,sa nu regreti mai tarziu.mai bn ineaca-ti in plans iubirea asta,descarca-te si mergi mai departe!fara el!nu meriti un asemenea barbat!scuze dak te-am suparat cu ceva,mult succes!pupik
angel_05
Postat pe 1 Octombrie 2008 13:19
tipic .."nimeni nu o sa ne desparta"..."nu pot trai fara sa stiu de el"..etc

o sa vina ziua aia idioata cand o sa realizezi k tu esti singura care ofera ceva in "relatia" asta .....si nu primesti nimic
-o sa ajungi sa realizezi ca nu m-ai vrei sa fi pe locul 2...(ca sa nu zik 10,20)..ca te-ai saturat sa-ti vorbesca de altlele( sinceritatea lui e de apreciat ..era mai rau daca iti spunea ca te iubeste si bla bla bla)te implicai mult m-ai mult si doare mai tare

acum depinde de cum privesti lucrurile....dak reusesti sa accepti ca nu-i numai petru tine....o sa poti suporta mai usor situatia...dar...in final tu o sa fi singura care s-a implicat,care a daruit cu adevarat si ..singura care o sa planga ....

e urat sa iti dai seama k ai gresit , ca nu a meritat nimik din ce ai facut pentru el, dar acum nimeni nu te poate convinge ca e altfel decat cum zici si simti u.....doar sa ai grija..doare tare..mult prea tare

eu am mers pe ideea k "mai bine sa iubesti si sa pierzi decat sa nu yubesti deloc".. si nu-mi pare rau..e o experienta din care inveti..pana nu te lovesti nu realizezi ca asa e..k nu trebuie..ca trebuie sa ne respectam mai mult pe noi decta pe ei...

fa ceea ce simti dar gandeste-te bine daca merita..
Intreaba-te dak asta iti doresti ...pentru tine!

"Daca pozele-ar vorbi
Amintirile ar fi vii
Am stii iar ce gandeam cand eram copii
Probabil poza ta din rama ti-ar sopti :
'Stii, nu esti ce-mi doream sa fii." [ombladon]

domino88
Postat pe 4 Decembrie 2008 21:48
Pe langa faptul ca ala este un curvar care isi insela sotia, si asta nu din viana ta (daca nu era cu tine putea fi cu alta) si tu draga mea te poti considera o aventuriera pt ca ai chef de aventuri. Sex asa numai pt fun??? Hmmmmmmm urat... nu cunosc asa ceva. In fine, fiecare isi traieste viata cum vrea. Fa-ti ordine in viata si gandeste-te ce te face fericita in viata. Pe langa asta trebuie sa realizei ca asa cum i-a facut ei, ar putea sa-ti faca si tie, nu???

Postat pe 16 Decembrie 2008 04:56
draga buburuza ai grija pt ca pana la urma tot tu vei fi cea care sufera iar cu cat trece mai mult timp va fi cu atat mai rau pt tine.imi pare tare rau de situatia ta dar sincer parerea mea e ca trebuie sa treci peste si cred ca ar trebui sa ii asc pe baietii care iti dau sfaturi pt ca ei stiu cum gandeste un barbat mai bine ca noi fetele
aurrorandreea
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:14
draguto,acest individ care tu spui ca il iubesti nu cauta decat distractie,umbla cat il tin picioarele,cu toate fufele.sa nu crezi ca te iubeste,sa nu crezi in vorbele lui.daca era cu capul pe umeri ,cu nevasta acasa ce cauta dupa alte aventuri.da-l DRACULUI ca esti tanara,iti place sa fi a 10 roata de la caruta.ce ti-se inmoaie sufletul cand iti spune IUBITICA,TE IUBESC.LASA-L,auzi tu sa mai si comande ca sta cu tine cat vrea el.tu nu ai demnitate,termina cu el mai repede.O sa suferi o luna doua ,iesi cu prietenele in oras ,la disco,si nu te gandi la un CASANOVA ca asta.AFEMEIATI,BOLNAVI MINTAL-topiti dupa sex.mult noroc.
simonavlad2008
Postat pe 20 Decembrie 2008 04:17
AM vazut ca ai doar 21 de ani. Stiu ca nu o s ama crezi dar ce simti tu nu e iubire. E cel mult pasiune. Nu stiu cum la varsta ta ai ajuns sa ai o legatura cu un om insurat. E pacat sa iti irosesti timpul asa. Esti tanara si acum e timpul pentur distractie, pentru invatatura. NU-l mai "iubi" atat pe el ci incepe sa te iubesti pe tine mai mult. Simplu. Inca o data iti spun, ce simti tu nu e iubire si iti doresc din tot sufletul sa simti cat de curand.
Katze
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:58
ce traiesti tu ci "iubitul tau" am trait eu d.p.d.v. al "sotiei" inselate care pe langa o amanta amai descoperit inca doua si relatiile extraconjugale cu fete tinere si naive va mai avea ptr ca e genulde barbat care iti suceste capul,spune vorbe frumoase,te plimba iti face cadouri si ...niciodata nu renunta la tine...te lasa pe tine sa faci pasul asta ptr ca oricum el mai are si alte rezerve si nu va suferi niciodata dupa tine(doar din orgoliu ca nu te mai are la numar)
Vezi de drumul tau si cauta-ti un barbat care sa te merite.
iulia_0207
Postat pe 7 Ianuarie 2009 21:21
Salut ,la multi ani pe 2009 la toata lumea,vad ca topicul inceput in iulie 2008, nici pina acum nu a lamurit-o pe Buburutza1,,care e tinara ,chiar f. tinara pentru asa ceva, la virsta ei sunt destui tineri, cu care ar putea avea o relatie super.,numai sa se uite in jurul ei cu ochii mintii,ca cei de zi cu zi sunt orbiti de nu vad realitatea asa cum e de fapt.
scrichy
Postat pe 8 Ianuarie 2009 18:25
Gaby211081
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:52
BUBURUZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DECI DAI DE INTELES CA NIMENI NU STIE SI NU INTELEGE ODATA CE SPUI CA TU CU EL O SA FII.AI ATITEA MESAJE IN CARE LUMEA TE SFATUIESTE SAL LASI SI SA FUGI CIT HAUL SI TU TOT O SA FII CU EL.
DECI SE VEDE CA TU NU MAI GINDESTI LIMPEDE.,SI TOT PE A TA O TII.
NU TIAI PUS INTREBAREA "POATE LUMEA ASTA ARE DREPTATE".NOI FIIND INAFARA SITUATIEI DIN CITE E SPUI GINDIM MAI LIMPEDE SI TIO SPUNEM IN FATA CA SE JOACA CU TINE,CU VIATA TA SI CU CREIERII TAI.
AI SPUS UNDEVA CA EL ITI INCHIDE GURA IMEDIAT CU IUBIRE LUI BLA BLA.ITI INCHIDE GURA CA STIE CUM SO FACA ,ITI STIE PUCTUL SLAB SI STIE CIT ESTI DE SLABA LA IUBIREA LUI NEMURITOARE"CAI VERZI PE PERETI".
STII CE MULT MIAS FI DORIT LA VIRSTA DE 21 ANI SA AM POSIBILITEATEA DE A CERE SFATURI SI DE A INVATA DIN GRESELILE ALTORA???????
NU AM AVUT PARTE DE ASA CEVA SI AM GRESIT MULT IN VIATA.
E BINE SA MAI ASCULTI UN SFA BUN DE LA CINEVA CARESTI DORESTE BINELE.
MULT SUCCES.
ballerrina
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:22
vai....i-ai zis ca gata si cum a venit ca uncatel sa se gudure pe langa tine l-ai si iertat.....tu esti sigura ca il iubesti?daca da caut-o pe nevastasa si vezi daca exista cu adevarat....daca exista discuta cu ea :)) la mureste-te care ii adevarul....si fa-l sa iti demonstreze akm nu peste un secol k te iubeste...da -i fapte concrete de facut...sa va mutati impreuna.sa te prezinte parintilor lui....prietenilor....colegilor de lucru...la toata lumea pe care o cunoaste...daca te iubeste le face...daca nu....pai poate k te-ar iubi dak nu ar i-ar placea mai mult banii pe care probabil ii are tipa aia kre e nevastasa dar nu si in acte?k nu am inteles prea bine....si aaa....eu cred k tu ramai in relatia asta pentru ca vrei sa iti dmonstrezi tie (inconstient) ca el nu o sa se schimbe niciodata.si cand o sa iti dai seama de chestia asta o sa il parasesti fara nici un regret si usor...pana atunci...daca decizi sa te desparti te sfatuiesc sa rupi orice legatura cu el macar un an de zile....fara telefon.fara internet si cu atat mai putin sa va vedeti....si da :)) ceea ce era cel mai important....cauta pe aklo prin sacu...calitatilor sau defectelor ia-o cum vrei:)) dar trebuie sa gasesti pe undeva ceva ce se cheama DEMNITATE si pune-o in frunte sa o vezi de cate ori te uiti in oglinda.aaaa...si trebuie sa gasesti si ceva orgoliu makr intr o doza mica....da sa fie si dinala si tine le la lumina nu le mai refula atat k deja ma streseaza.....pe bune akm.....ce esti o dinaia kre face traseu?k si alea dak fac asta unele poate chiar nu au bani si is proaste sau yo stiu ce le mai impiedica sa lucreze...da makr obtin bani si nah pentru ele e destul...dar pe tine te vad cu anumite pretentii de la un tip...asa....vad k esti la faculta si lucrezi...chiar nu poti sa te pui pe tine pe primul loc???ia incearca daca vrei neaparat sa ramai cu el sa il obligi sa faca el ce vrei tu makr o luna si spune i k dak nu face inseamna k nu te iubeste asa k nu are rost sa pierzi vremea cu el...poate tine la tine....k nah esti dulce si yo stiu mai cum dar am impresia ca se simte foarte bine facand pe sefu cu tine si tu....ca un catel in calduri(sorry da nu am gasit alt "sinonim")faci tot ce zice el....ooooff:(( cum se poate asa ceva???nu vezi k esti prea buna pentru el???si dupa fetele curvulite ca alea 2 de la el din masina precis umbla ca un catel un baiat bun :(( ce lume trista.....NU MAI ASTEPTA SI PUNE-TE PE LOCUL 1!!!!!dar ACUM nu peste....cand vrea el (scuze pt greseli probabil au aparut....viteza e de vina)
lalyeleny
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:41
nu ii mai raspunde la nici un telef si o sa-l uiti,n-o sa te mai caute,tu nu-l mai suna si totul se termina cu bine.iar tu,indragosteste-te mai repede de o alta persoana si vei uita ca l-ai iubit,dar numai daca vrei cu adevarat.deci,nu-i mai raspunde;prefate ca nu mai ai telefon sau considera ca l-ai pierdut si nu mai are undete suna,o seara minunata si deschide ochii mari cat cepele sa vezi Bine.
elly_postolache
Postat pe 27 Ianuarie 2009 23:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Melodii lente 26 De la: Valy90 9 Martie 2011 22:44
incertitudine ... 11 De la: dana_mv 20 Martie 2009 22:41
relatie discreta 98 De la: 8 Iunie 2018 15:06
singura de sarbatori 125 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 15:36
''soacra, soacra...poama acra'' =))=)) 25 De la: geo_resuscitat 26 Noiembrie 2010 14:45