Setari Cookie-uri

Rmedii pentru un par deteriorat(care se rupe)

De la: kudika004836, la data 2010-01-13 12:09:57lentile de contact albastre si verzi superbe topaz pacific emerald turcoaz,jad,amazon ,blue ciel de firma si de vedere preturi bune comanda numai pe email marriusalin@yahoo.com plata dupa ce primesti lentilele prin posta maxima seriozitate lentilele sunt superbe ,f multe nuante de albastru si de verde ,lentile de maxima calitate care se gasesc si n optici
pe datorie nu dai
thadoog
Postat pe 13 Ianuarie 2010 12:13
cu parere de rau sunt de acord cu majoritatea fetelor care au aceeasi problema cu ruperea parului am incercat multe tratamente pentru par si am cheltuit multi bani pe sampoane si altele nici un rezultat
kudika319412
Postat pe 3 Septembrie 2010 22:29
Trebuia sa iei calciu si magneziu, nu sampoane...si sa nu-ti mai agresezi paul cu vopsele prea des...
kudika226898
Postat pe 3 Septembrie 2010 23:04
in primul rand...tunde putin parul ca sa scapi de varfurile despicate. Eu aveam aceeasi problema, acum imi tai varfurile o data la 2 luni. Pentru mine, gama elseve de la loreal face miracole (eu il folosesc pe cel pentru par lung, lipsit de stralucire, imi lasa parul foarte frumos). Poti incerca de asemenea un balsam leave-in sub forma de spray, cele de la Schwartzkopf sau Garnier sunt bune si miros foarte bine. O masca saptamanala cu galbenus de ou si ulei de masline/ricin e si ea binevenita, iti face parul mai puternic si mai stralucitor. Si cel mai important, e bine sa lasi parul sa respire, sa nu il chinui prea tare (vopsit, permanent, produse de styling, uscat cu foehnul, intins cu placa, ondulator etc).
black_orchid
Postat pe 12 Septembrie 2010 23:49
ce sampon folosesti?:) este samponul Was&Go pentru par deteriorat (cu musetel) este bun. eu am avut aceeasi problema si de cand ma spal cu Was&Go nu`mi mai cade parul deloc. sper sa mearga
:-*
Jeo21
Postat pe 5 Februarie 2011 16:39
Incercat sa va spalati pe par cu sampoane din gama Satinique adecvate ipului vostru de par-va va transforma parul in matase.,va hidrata scalpul si va impiedica despicarea firului de par.Cele care au nevoie exista si balsam .
Macar odata pe an faceti o cura cu produsul Concentrat vegetal pentru par piele si unghii concomitent cu Masca reparatoare inensiva si Serul pentru scalp.
Veti sesiza imediat diferenta
carmen_natural
Postat pe 7 Februarie 2011 21:01
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:35
Sa;lut! eu am avut parul ft distrus. Mi-am decolorat parul din negru, pana la alb si mi se rupea tot si de 2 ani ma chinui cu el... am folosit un tratament care mi-a fost ft bun, dla o farmacie naturista, "Set7", care contine: ulei de ricin, ulei de seminte de in, extract de galbenele, de musetel si de urzica. nu e scump si e ft bun, iar ca si sampon folosesc Gliss pt par deteriorat, e o sticla alba cu portocaliu. Acum imi e ft frumos parul si nu mai am probleme.
candygirl_cora3
Postat pe 14 Martie 2011 13:30
cat costa
kudika513366
Postat pe 5 Martie 2012 10:32
De la: black_orchid, la data 2010-09-12 23:49:30in primul rand...tunde putin parul ca sa scapi de varfurile despicate. Eu aveam aceeasi problema, acum imi tai varfurile o data la 2 luni. Pentru mine, gama elseve de la loreal face miracole (eu il folosesc pe cel pentru par lung, lipsit de stralucire, imi lasa parul foarte frumos). Poti incerca de asemenea un balsam leave-in sub forma de spray, cele de la Schwartzkopf sau Garnier sunt bune si miros foarte bine. O masca saptamanala cu galbenus de ou si ulei de masline/ricin e si ea binevenita, iti face parul mai puternic si mai stralucitor. Si cel mai important, e bine sa lasi parul sa respire, sa nu il chinui prea tare (vopsit, permanent, produse de styling, uscat cu foehnul, intins cu placa, ondulator etc).
kudika483298
Postat pe 16 Martie 2012 12:14
De la: black_orchid, la data 2010-09-12 23:49:30in primul rand...tunde putin parul ca sa scapi de varfurile despicate. Eu aveam aceeasi problema, acum imi tai varfurile o data la 2 luni. Pentru mine, gama elseve de la loreal face miracole (eu il folosesc pe cel pentru par lung, lipsit de stralucire, imi lasa parul foarte frumos). Poti incerca de asemenea un balsam leave-in sub forma de spray, cele de la Schwartzkopf sau Garnier sunt bune si miros foarte bine. O masca saptamanala cu galbenus de ou si ulei de masline/ricin e si ea binevenita, iti face parul mai puternic si mai stralucitor. Si cel mai important, e bine sa lasi parul sa respire, sa nu il chinui prea tare (vopsit, permanent, produse de styling, uscat cu foehnul, intins cu placa, ondulator etc).


buna!am si eu acceasi problema...l-am decolorat ,pentru ca eram bruneta si l-am vrut blond...mi-a iesit o nuanta frumoasa insa de atunci mi se rup varfurile in continuu,nu l-am vopsit de vreo 2 luni...il tund o data pe luna...si nu vad rezultate,folosesc produse profesionale....cateodata imi vine sa il tund scurt sa scap o data pentru totdeauna de probleme...dar nu stiu daca e o solutie buna...am facut deasemena si mastile naturale cu ou ,ulei de masline...dar nu dau rezultate....ce ma sfatuiti....ajutorrr!!!
kudika483298
Postat pe 16 Martie 2012 12:18
Hair Stylist caut modele pt. (spalat, aranjat, tratament, tuns, vopsit) intr-un salon din Cluj.
Pret: GRATUIT (in afara de vopsit care e 10 Ron indiferent de necesar).
Doar produse profesionale.
Pretul este gratuit fiindca urmez un curs de hairstyling.
Pentru programari, add: nicu_soso@yahoo.com
nicu_soso
Postat pe 25 Martie 2012 14:20
Fetelor, sper ca remediul meu sa va ajute.Am avut parul ffff deteriorat trecand ,in stil propriu .adica nimic nu conteaza, maine ma vreau blonda eu fiind ciocoloatie , va puteti imagina ce a insemnat...........parul meu era super super ars ud fiind se rupea pur si simplu. Remediul care la mine a functionat ffffffffffff eficient - pe parul uscat aplicati ulei de masline din belsug ( al meu a absorbit fff mult) si pt 10-15 minute stati cu el la abur , aburul deschide cuticula iar substantele se absorb ff bine si usor.Eu am stat deasupra unei oale aburinde acoperita cu un prosop -la fel ca si pentru ten. Dupa ,va spalti normal fara a mai fi nevoie de balsam.Pontul il stiu de la stilistul meu . INCERCATI CHIAR FUNCTIONEAZA .Parul si-a revenit dupa 2 sedinte, adica intr-o saptamana(eu ma spal de 2ori/sapt) si-a recapatat forta, elasticitatea,luciul inainte fiind ca o matura.
vulpita_milena
Postat pe 25 Martie 2012 21:29
Buna fetelor! Imi puteti spune va rog de unde va cumparati produsele Joico(K-PAK)? Multumesc.
Jeniiiii
Postat pe 6 August 2012 19:50
Am un sampon bio , de moare lumea , parul e viguros si sanatos - n-am cuvinte sa-mi exprim satisfactia , poate doar onomatopee

pentru un capac de sampon trimiteti-mi poze cu voi goale

Postat pe 6 August 2012 20:34
Intradevar, produsele de la HErbalife (sampon si balsam) sunt divine....aceeasi problema o am si eu...parul a devenit casant, se incurca rau si am mai avut si pe alocuri mici chelii ......cu Herba de la prima spalare se vede diferenta, il vezi si il simti pan sanatos! Eu una nu mai schimb samponul niciodata!...si am folosit si sampon profi si extra scumpe, si masti si toate rahaturile pamantului....nu am avut rezultat asa cum am avut cu produsele astea!
Andreea_Burlacu_1
Postat pe 28 Septembrie 2013 00:19
buna. am si eu o problema si sper sa gasesc putin ajutor. am un par destul de slab si il vopsesc blond (nu il agresez foarte tare si blondul nu este unul extrem de deschis). de cativa ani il usuc doar cu peria rotativa cu jet de aer. varfurile se rod extrem de tare si arata ingrozitor. initial am crezut ca este din cauza vopselii, dar incep sa ma gandesc la efectele periei asupra sa. puteti sa imi recomandati un anumit tip de perie care sa nu distruga firul de par? multumesc tare mult
kudika_975766
Postat pe 31 Octombrie 2014 23:37
Buna, va recomand sa folositi samponul Proteinas 5,5 ph impreuna cu vitaminele Minoelemenst eu le-am luat din farmacia din cartier farmacia 3f din calea victoriei nr 203-305. Sunt multumita de produsele pe care li le-au recomandat doamnele de acolo.
andreea_ihair
Postat pe 7 Ianuarie 2015 16:21
La mine problema e ca imi cade destul de rau in ultima perioada. Am pus asta pe seama stresului, dar vad ca nu se amelioreaza deloc situatia chiar daca eu nu mai sunt stresat. Ceva idei daca aveti, cum pot sa mai opresc din caderea parului mi-ar prinde bine.

Multumesc!

kudika_979863
Postat pe 20 Ianuarie 2015 15:18
De la: pysypisi, la data 2008-08-06 12:43:04Buna fetelor,am si eu o problema si anume am parul foarte rar si pe langa asta se mai si rupe,dati-mi va rog un remediu.Am folosit un timp placa si cred ca din cauza aceasta,ca de vopsit il vopsesc destul de rar si este negru.Va rog sa-mi spuneti un tratament ceva sau o masca,nu stiu ce ar fi de facut.Astept raspunsurie voastre,va multumesc.

Mie mi-a priit tratamentul, fiole, de la Vichy, plus un sampon din gama Ducray. Sunt mai scumpisoare, insa efectele s-au vazut dupa 2 sapatamani, in sensul ca parul si-a recapatat stralucirea, nu a mai cazut, nici nu s-a mai rupt. In plus al meu se si ingrasa f repede, asa ca dupa terminarea samponului Ducray pt par deteriorat, am luat unul pt par gras si mi-a reglat problema. Tratamentul cu fiole Vichy l-am repetat dupa o luna de pauza si-l mai aplic o data pe an de atunci pt intretinere pt ca-l vopsesc lunar.
Bafta!
puiut_77
Postat pe 20 Ianuarie 2015 15:30
De la: kudika226898, la data 2010-09-03 23:04:31Trebuia sa iei calciu si magneziu, nu sampoane...si sa nu-ti mai agresezi paul cu vopsele prea des...

Ce treaba asre una cu alta? Poti lua vitamine/minerale cu pumnul, depinde cum le asimilezi sau nu, cat despre tot ce inseamna tratament pt par administrat pe cale orala el conduce la cresterea si vigoarea parului de peste tot si nu cred ca ti-ai dori sa ai un f frumos, matasos, sanatos, stralucitor si cum o mai fi par pe picioare ori pe brate!
puiut_77
Postat pe 20 Ianuarie 2015 15:35
Buna seara. Sunt baiat, am 22 de ani si am o problema mare cu parul. De vreo cateva luni l-am lasat sa creasca mai mult (bretonul imi ajunge la varful nasului), ba chiar am luat la 2 3 tunsori din varfuri. Problema este ca bretonul este despicat si degratat. firele stau ca la matura si uneori foarte aspre. Chestia este ca lucrul asta se intampla doar in partea din fata adica la breton. In rest am parul fin si matasos. Am incercat toate tratamentele naturiste cu ou si miere si ulei de ricin. Mai nou folosesc un sampon luat de la farmacia veterinara, pentru cai, facut doar din plante naturale. Am avut o schimbare dupa acest sampon insa nu foarte mare. Nu inteleg de ce este degradat doar bretonul. Vreau niste solutii sau pareri daca puteti. Sunt convins ca in domeniul asta, femeile au cele mai bune raspunsuri. Multumesc !
Denis_Cristian_Oprea_1
Postat pe 5 Mai 2015 00:46
Buna seara,
Caderea excesiva a parului poate fi datorata unei afectiuni denumita alopecia care poate fi tratata cu ulei esential de lavanda.
Va recomand Sampon Solid Hand Made cu ulei esential de lavanda impotriva caderii parului si pentru regenerare, firma Dosimaver
Ingrediente: ulei de masline, apa, ulei de nuca de cocos, ulei de ricin, ulei din germeni de grau, ulei de rapita, glicerina, ulei esential de lavanda, extract din samburi de grefii

Contact : dosimaver@yahoo.com
kudika_994526
Postat pe 6 Octombrie 2015 22:30
De la: kudika_994526, la data 2015-10-06 22:30:17Buna seara,
Caderea excesiva a parului poate fi datorata unei afectiuni denumita alopecia care poate fi tratata cu ulei esential de lavanda.
Va recomand Sampon Solid Hand Made cu ulei esential de lavanda impotriva caderii parului si pentru regenerare, firma Dosimaver
Ingrediente: ulei de masline, apa, ulei de nuca de cocos, ulei de ricin, ulei din germeni de grau, ulei de rapita, glicerina, ulei esential de lavanda, extract din samburi de grefii

Contact : dosimaver@yahoo.com



Grefii...ce-s alea?
kudika226898
Postat pe 10 Octombrie 2015 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Extensii din par natural 8 De la: styleextensii1 3 Mai 2012 13:43
Coafatul parului cu feon + perie 1 De la: kudika_15223 29 August 2012 17:26
LA MULTI ANI VOUA TUTUROR DOAMNBELOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111 5 De la: Barbie39 1 Martie 2010 10:32
Par lung, ondulat si fara volum la baza parului, ajutor!! 20 De la: balrog 14 Martie 2011 15:01
Cum pieptanam fetitele pentru scoala ? codite si pampoane, sau...? 66 De la: kudika417660 18 August 2014 22:29