Setari Cookie-uri

Griul..o culoare fabuloasa

Ce mai, sunt pasionata de moda de cand ma stiu. Atat pot sa va zic: nu prea cred k exista intardevar o anume culoare care se poarta 'vara asta'...'sezonul asta'..'anul asta', depinde de, vreme, depinde de starea de spirit, de conformatie, de eveniment.

E bine de stiut insa cateva culori care se pot asorta cu orice alta culoare. Una din aceastea este Griul, preferatul meu. Griul este ata de sic, si paote deveni sofisticat, devenind cea mai potrivita culoare pentru accesorii aurii, pentru un look 'bogat', funky, sexy, dar, se potriveste si cu accesorii argintii, ami ales iarna, cu celalate accesorii ale 'frigului', caiulitele indesate peste parul blond platinat, sau brunet...Ahh ce bine da;)). Pe de alta parte, griul da bine cu orice alta culoare. De exemplu, violetul fucsia despre care se vorbeste ca este la amre moda vara asta, atat si cu tonuri de verde, galben,albastru. Ar trebui din sifonierul unei doamne/domnisoare care e pasionata de combinatii sa nu lipseasca cate o piese de culoare gri din orice categorie: fusta, pantaloni, maieu, pulover,tricou. Nu are cum sa dea gres, daca le alege pentru o combinatie de orice fel.
alinuta2
Postat pe 6 August 2008 13:26
Fetelor , trageti o privire pe http://glamclothes-issabel.blogspot.com/ poate va incanta ochisorii ceva si va luati la un pret de "chilipir" . o zi frumoasaa!
blair
Postat pe 8 August 2008 12:09
da da
irsha87
Postat pe 10 August 2008 18:55
alinta2,

esti o norocoasa, caci, vara asta, griul este la moda / o tendinta foarte urmata (cel putin in Franta, pot s-o confirm)

in alta ordine de idei, ai si foarte mare dreptate: griul este intr-adevar o culoare eleganta, o piesa de rezistenta (cromatic vorbind) in garderoba. Sint insa nuante de gri mai putin fericite (le poti intilni mai lesne la pantofi / genti), dar asta e alta poveste
cartheo
Postat pe 12 August 2008 15:39
Ma bucur ca esti de aceasi parere. :* Si...deasemenea ma bucur sa aud ca griul este asa apreciat in Franta perioada asta ;)
alinuta2
Postat pe 13 August 2008 17:02
Gri este la moda oricand, cred eu.. dupa alb si negru probabil este cea mai ,,non-culoare,, a paletei, asa ca se poate purta oricand si oricum. accesorizata corect si cu bun gust.. plus mici accente de culoare.. o tinuta gri poate fi superba.

Postat pe 13 August 2008 17:31
mie imi place gri metalic...am un costum...pantaloni si jachet de un gri stralucitor....pe care il asortez cu pantofi,geanta si margele galbene....plus machiajul smoke eyes...tot in gri.....ma simt ca o printesa asa.....adevarat gri-ul e o culoare fabuloasa...

Postat pe 14 August 2008 22:56
Salut, oanna81, scuze, alinuta2 pt stilcirea numelui prima oara!
asa este, griul e oricind la moda, ca si albul sau negrul. eu am vrut doar sa spun ca in vara asta, in Franta (nu numai la Paris, am avut ocazia sa mai trec prin doua orase) chiar iti sarea in ochi. Interesanta combinatia cleopatrei86; griul din fericire se potriveste aproape cu orice si e mai rafinat, mai subtil ca negrul. Mie-mi place foarte mult griul asortat cu roz (gri moderat / sau spre deschis si roz vechi sau roz pal)
cartheo
Postat pe 15 August 2008 17:01
daaaa... gri+roz pal e super.. si cu galben da foaaarte bine.. iar mie imi place si cu alb.. rosu.. Daca ne gandim bine.. se potriveste cu absolut orice culoare!

Postat pe 15 August 2008 22:10
Urasc griul - e o cloare care imi provoaca repulsie fizica.
Kathara
Postat pe 19 August 2008 21:59
griul e o culoare care merge foarte bine la o tinuta de seara da nu vara ci iarna pentru ca e o culoare foarmata din 2 non-culori!
BabyPinkGlam
Postat pe 20 August 2008 21:46
si de ce nu merge vara?????? ba' merge si inca foarte bine..

Postat pe 20 August 2008 21:54
buna ziua tuturor !!
mie imi place gri si il asortez de obicei cu alb.
cum sa nu mearga vara??? este o culoare neutra si o culoare surpriza as zice.
matracucu
Postat pe 21 August 2008 15:51
Total de acord cu parerile dinainte. De ce sa nu mearga vara? Si apoi, sint o sumedenie de nuante! Sigur, alb, negru sint non-culori - din pdv al fizicii... Dar, in viata de zi cu zi - moda etc - le zicem totusi culori... N-am auzit nicaieri: S-a folosit pt aceasta tinuta non-culoarea alb...
cartheo
Postat pe 21 August 2008 16:16
Mai sus era cineva care zicea ca are repulsie pt culoarea gri....Domnisoarelor..si Doamnelor..sa nu vedeti culoarea asta din punctul de vedere al..literaturii..poeziei..Bacovia poate:))..de e asa amre repulsia:)...NU este ceva apasator si, care da senzatii de inchis..greutate, asfalt.....un un material care terebuie privit alaturi de culori care il pun in valoare :*
alinuta2
Postat pe 22 August 2008 16:10
mie personal griul mi se pare mai mult o culoare pt stilul office destul de "serioasa",in schimb machiajul smokey eyes este demential mie imi sta mai bine in culori calde,deschise,negrul si griul ma fac sa par muuult mai matura decat sunt si d-aia folosesc aceste culori in vestimentatie doar cand vreau sa par suficient de credibilia si sa fiu suficient de convingatoare...si reusesc de fiecare data

Postat pe 22 August 2008 21:10
De la: alinuta2, la data 2008-08-22 16:10:21Mai sus era cineva care zicea ca are repulsie pt culoarea gri....Domnisoarelor..si Doamnelor..sa nu vedeti culoarea asta din punctul de vedere al..literaturii..poeziei..Bacovia poate:))..de e asa amre repulsia:)...NU este ceva apasator si, care da senzatii de inchis..greutate, asfalt.....un un material care terebuie privit alaturi de culori care il pun in valoare :*


Exista mai multe nuante de gri.Cenusiul, de pilda, imi place f. mult. Griul Daciilor pline de praf imi face rau - o reminiscenta a copilariei.
Kathara
Postat pe 22 August 2008 21:29
si mie imi place mai gri....vine bine in combinatie cu ceva roz ...putin roz bon-bon langa ceva mai mult gri e o combinatie care-mi place mult!

Postat pe 22 August 2008 21:42
I LOVE GRIiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:X:X::X:X::X
DANIELA_BARBU
Postat pe 29 August 2008 11:05
Si mie imi place mai ales anumite nuante. E si foarte practica pentru ca e usor de asortat.

Postat pe 29 Septembrie 2008 22:28
griul intr-adevar e o culoare tare faina..o poti purta asortata cu o alta orice culoare..e subtila si intr-adevar fabuloasa.
Ada_Ice_Girl_
Postat pe 2 Octombrie 2008 13:42
poate pentru tine. pe mine nu ma reprezinta deloc!nu imi place culoarea.

Postat pe 2 Octombrie 2008 13:48
griul luminos ,argintiu este f.frumos dar si sa-l asortezi este dificil.Dupa mine se potriveste ptr. satene si blonde.
a3n3a
Postat pe 3 Octombrie 2008 20:51
s-au umplut magazinele de haine gri de ceva timp. e peste tot, ca o uniforma. e trendy si la vaslui si la bucuresti. ma enerveaza. nu-mi plac tiparele sau uniformele.
kiya
Postat pe 8 Octombrie 2008 08:28
imi place gri metalic.e superb.combinatia gri/negru este foarte eleganta.si nu pari neaparat o persoana in varsta daca porti combinatia asta, depinde si cum sunt croite hainele.de fapt, cum zicea cineva, merge cu orice culoare.mie imi place cel mai mult gri combinat cu rosu sau gri combinat cu negru.
mkdisk
Postat pe 8 Decembrie 2008 16:04
Eu nu suport griul, ba chiar il urasc.Insa, recunosc, la unele modele se potriveste de minune.
Iryshka
Postat pe 9 Decembrie 2008 01:15
a

Postat pe 11 Decembrie 2008 17:04
b

Postat pe 11 Decembrie 2008 17:05
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 12:55
http://shoes-addicted.blogspot.com/
shoes_addicted
Postat pe 27 Decembrie 2008 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
wellness 6 De la: _dulcik_ 14 Iulie 2009 11:36
tendinte vintage si retro! 15 De la: iacobescu 30 August 2010 19:34
Heeelp Please`! 9 De la: yumy 16 August 2010 16:43
Extensiile de par....fitza sau necesitate? 1 De la: extensii4u 8 Septembrie 2009 22:07
ugg-urile sunt la moda acum 6 De la: simona1023 30 Octombrie 2009 14:43