Setari Cookie-uri

hmm..scorpion si rac

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 4 Aprilie 2009 01:46
hi
Cassey
Postat pe 19 Mai 2009 10:59
buna carla.am citit mesajul tau postat aici si nu credeam k mai exista si altcineva in situatia mea.imi poti spune cati ani are iubitul tau sau ..ma rog.. ce diferenta e intre voi?la mine e la ordinea zilei..carta si multe kestii destul de urate si totul di cauza geloziei lui.desi niciodata nu i am dat motive s a fie gelos si l iubesc la fel de mult in fiecare zi..astept raspunsul tau.poate reusim sa facem cev aimpreuna..tu pt tine si relatioa ta iar eu pt mine.te am pupat.andreea
kudika042702
Postat pe 23 Iunie 2009 12:10
De la: gabi8ma, la data 2009-01-02 12:38:29eu sunt rac cu ascendent in varsator , el scorpion cu ascendent in leu suntem casatoriti de 10 ani .... ati auzit despre masacrul de la Hiroshima ? ei bine relatia noastra se aseamana in proportie de 85% , ne certam f mult , el este f gelos , posesiv si materialist , povestea noastra e lunga si f trista , il iubesc numai Cel de Sus stie cat dar reusim de minune sa ne facem vietile un iad , singurul loc in care ne intelegem este in pat , ei acolo nota 20 cu mii de stelute ; sa stiti ca se potriveste cat de cat horoscopul , am observat ca scorpionii in general sunt fff posesivi


as vrea sa mi arati un scorpion care nu e posesiv sau gelos.din cauza personalitatii duale poti crede gresit ca nu ar fi,dar are el grija sa si dea arama pe fata mai tarziu.
GreenScorpio
Postat pe 23 Iunie 2009 20:03
hi
im MARIUCA AND IM FROM CANADA

Postat pe 29 Iunie 2009 17:27
hmm...imi pare rau dar trebuie sa fiu cea kre sparge putin ghetza si da se poate o relatie rac-scorpion si eu cel putin am avut una :X incitanta :D

eu sunt rac cu ascendent in scorpion :"> el e scorpion si ne-am inteles super bine....pe orice plan....fizic, mintal, emotional, sexual, cat am fost impreuna m-am simtit si protejata dar nu ca intr-un glob de cristal, l-am invatzat sa mi respecte libertatea.Gelozia, el era gelos, el se calma knd vedea k a exagerat...nu prea il bagam in seama la chestiile astea :-"

l-am adorat pentru k era mereu altul asa cum si eu sunt in fiekre zi alta doar k ne si completam...desi eram schimbatori mereu ne completam...certuri? :-? doar de la prostioare de zi cu zi si nu rezistam sa fim mai mult de 20 de min maximm suparati dar impacarea era de park nu am fi vorbit 2 luni :-"

daca o dadea el in bara facea tot posibilul sa mi treaca....era adorbail...si momentele cu el au fost de vis....stia mereu ce vreau si cum vreau, stia cand sa ma lase in pace si cand sa se bage in sufletul meu si tot asa....

Concluzia ar fi ca cum il inveti asa il ai ;)) si asta nu se aplica doar la scorpioni ci la toti barbatii....
sweetviper
Postat pe 25 Iulie 2009 21:22
Dezastru ...astrele spun ca da suntem compatibili fiind zodie de apa ...bla bla bla ...nu merge ...am crezut ca este dragostea vietii mele ...am daruit m-ai mult decat credeam ca pot...nu am reusit sa misc nimic in scorpion in momente de colaps ...sexul e singurul segment pe care eram compatibili ...scorpionii sunt foarte introvertiti iar racii foarte extrovertiti ...
june77
Postat pe 12 Septembrie 2009 12:45

Interesanta discutie!
Din toate discutiile pe care le vad aici trag o concluzie mare si tare :in primul rand ca cel mai des relatiile dintre raci si scorpioni sunt un esec in final(in ciuda horoscopului, care dupa parerea mea nu are rost sa te increzi in el pentru ca fiecare om e diferit in felul lui in functie de personalitate si nu zodie. ce ar fi daca toate s-ar intampla ca in horoscop...pt toti la fel!?? imposibil); in al doilea rand obserb ca racii au un comportament asemanator in multe cazuri, dar sunt si exceptii.
eu am avut o relatie cu un rac (eu scorpion) timp de doi ani si pot sa spun ca o aseman cu multe din spusele voastre: extrem de gelos, certuri fara numar, lenes dar in acelasi timp voia sa aiba totul de-a gata... bineinteles ca s-a terminat, si acum stau si ma intreb cum am suportat toate tampeniile astea 2 ani.....poate ca iubirea era prea mare. asta pot sa zic ca este un caz des intalnit dupa cum am vazut si la voi, da exista si exceptii cum am zis(vb despre raci). tatal meu este rac si...no coment. dupa parerea mea este cel mai bland si mai bun si mai calculat om din lume. acum sunt cu un scorpion de 3 ani si ne intelegem excelent, nici nu visam ca se poate asa...in ciuda horoscopului care zice ca scorpionii intre ei se bat cap in cap si iasa cu scantei. ca o concluzie finala,care se poate trage din experientele mele: este cea mai mare prostie sa te iei dupa zodii ca sa iti faci o relatie. dupa cum am zis....difera de la persoana la persoana si in functie de trairile, experientele, conceptiile si mediile in care a trai fiecare.....mai tine si de educatia si familia in care a trait, de exemplul si modelul pe care l-a urmat.(parerea mea)
kudika068012
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:33
in general toti scorpionii sunt gelosi si posesivi mai mult sau mai putin.chestia cea mai nasoala la scorpion este ca iti dai seama cu greu ce simte si asta numai daca te lasa el dar gandestete ca scorpionul cand vrea sa faca ceva isi pune tot sufletul pt ai reusi. poate ca nu lai invatat tu bine incearca sa vorbesti cu el si sai explici.eu sunt nascut in ultima zi de scorpion si am ascendentul in taur si nu prea ma incadrez in tiparele clasice ale unui scorpion am si eu momentele mele de "cretinism" dar sunt foarte rare si imi dau seama imediat ce fac si incerc sa recunosc daca am gresit.
iti dorec mult noroc cu relatia ta si sper sa iti iasa
P.S. racii si scorpionii se inteleg de minune la capitolul sex !
ordinaru
Postat pe 12 Septembrie 2009 14:40
eu sunt balanta el gemeni?
oare suntem compatibili?
croitoru_gabriella_yahoo_com
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:08
rac-scorpion?simt ca inebunesc........am avut si o relatie de 6 ani cu un scorpion.dar ne certam fffffffff des.el credea ca are mereu dreptate.totul mergea bn in in momentul in care aveam opinii diferite si binenteles daca faceam tot ce spunea el.daca nu era violent iar o fata nu poate accepta asta la infinit
giulia_o
Postat pe 17 Septembrie 2009 19:06
De la: giulia_o, la data 2009-09-17 19:06:51rac-scorpion?simt ca inebunesc........am avut si eu o relatie de 6 ani cu un scorpion.dar ne certam fffffffff des.el credea ca are mereu dreptate.totul mergea bn pana in momentul in care aveam opinii diferite si binenteles daca faceam tot ce spunea el.daca nu ,era violent iar o fata nu poate accepta asta la infinit
giulia_o
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:03
De la: carlaa858, la data 2008-09-02 18:59:18vreau sa citesc parerile voastre..se spune ca scorpionul merge excelent cu racul, dar eu nu suntr asa de sigura..cel putin nu in cazul meu.ne intelegem bine pe multe planuri dar ne certam din orice aaa, si sa nu uit,pe un site de compatibilitate personalizata ne dadea un procentaj de 82 la suta
voi ce ziceti.mentionez ca sunt scorpion cu ascendent in leu iar el e rac cu ascendent in rac


si eu sunt scorpion cu asc.in leu, iar el era rac ......(era....ca a fost demult...)
ce sa zic.....dragoste nebuna-nebuna -nebuna cu scintei si artificii. Care a durat 3 ani, iar dupa aceea incet-incet s-a dus........De ce? Pt ca acest rac era un Don Juan nr.1, niciodata nu era multumit doar cu o relatie, o femeie.....
ce pot spune , ca ambele zodii sunt geloase,posesive, se implica emotional, iubesc 'fierbinte"...Racului nu ii place sa fie controlat, are nevoie de libertate, ceea ce si ofera (cind are si un scop) mai mult nu stiu. Eu am ramas ranita din relatie, si cu pareri de rau ...
Sper sa ai mai mult noroc!
_iluzie_
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:17
Rac-Scorpion

Nu toti racii sunt la fel..la fel cum nici toti scorpionii sunt la fel.
Dar..din ce am observat:Scorpionii sunt la fel de sensibili ca si racii, doar ca la raci se observa mai usor pt ca sunt mai morocanosi cand sunt deranjati sau raniti, scorpionii se ascund sub o masca de oameni duri.In interior insa sunt foarte vulnerabili.
Relatia rac-scorpion poate merge foarte bine, dar deoarece sunt atat de asemanatori, uneori ii poate departa lucrul acesta. Racii sunt introvertiti, daca sunt raniti se retrag in carapacea lor, asteapta ca celalalt sa faca ceva, scorpionii la fel, introvertiti si pe deasupra foarte orgoliosi, uneori sadic de orgoliosi, decat sa recunoasca greseala prefera sa taca chiar daca asta inseamna sa piarda persoana iubita.Nu le place sa se roage de nimeni, sau sa ceara iertare.
Uneori e foarte greu sa comunice unul cu celalalt, dar daca exista incredere si intelegere din ambele parti, relatia merge ca si unsa...
Si racul si scorpionul au nevoie de siguranta intr-o relatie si daca simt ca o primesc de la partener, pot fi ei insisi, si amandoi sunt foarte profunzi si afectuosi, vor fi un cuplu de invidiat uneori, prinsi mereu ca isi soptesc cuvinte de iubire sau isi fura saruturi...:)
DeeaCatalina
Postat pe 9 Ianuarie 2011 04:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia Fecioara si barbatul Capricorn 7 De la: kudika177596 4 Mai 2010 12:34
sa ce? ai dreptate 3 De la: anastasia_m 7 Ianuarie 2011 17:28
georgiana 3 De la: no_more 19 Iunie 2009 21:10
merita?!!! 14 De la: valy90 20 Ianuarie 2011 17:43
eu rac 23 iunie iar el scopion 25 octombrie please o analiza din punct de vedere al compatibilitatii din toate punctele de vedere 1 De la: klappaucius 22 Octombrie 2011 17:05