Setari Cookie-uri

m-am indragostit de un tip cu care vb pe mess de o luna

multumesc mult pentru sfat si intelegere
Rosen
Postat pe 12 Noiembrie 2008 06:50
Draga mea,cu siguranta nu pare ceea ce trebuie sa fie...Iubirea adevarata se manifesta altfel si sunt convinsa ca mai ai de cautat destul pana sa-ti gasesti jumatatea. Cauta si vei gasi, dar nu asa ci intr-un mod cat mai real si nu uita ca realitatea este cea care ne inconjoara!In cazul tau, cu ce te poti lauda?Stii ce presupune sa simti iubirea?
emica
Postat pe 12 Noiembrie 2008 20:47
nu va inteleg cum dracu va indragostiti pe mess de persoane pe care nu le-ati vazut niciodata...pozeele pot fi a oricui...pot fi oricine.....mare incredre mai aveti in messul asta...nu ati auzit de atea inselatorii in urma intalnirilor de pe mess.....iar in legatura cu filmuletul poate face trucaje ffoarte usor punand capul tau dintr-o poza intr-un filmulet....apoi mai poate fi ceva...probabil candva ai facut sex cu o alta persoana ,poate inainte de sotul tau iar acela te-a filmat....nu stu ce sa zic...
iti mai zic un caz ce s-aintamplat kla mine in oras in urma unei mari indragostiri de pe net: tipa a cunoscut pe unul din piatra neamt sau ceva de genul..ea e din ardeal...plina de bani...ala a burit-o , ea la chemat la ea acasa.....i-a trs-o gagicii apoi ia furat toate bijuteriile de aur si banii care ii avea in casa...dimineata cand s-a trezit gagica era singura el plecase... a chemat politia si nu i poate face nimik ca e bagat doar la abuz de increderte...ea la lasat in casa ei...asa ca nu va mai lasati fraierte de tampitii de pe net....parerea mea e sa vb cu sotul tau sau sa mergi la politie ca e deja vb de santaj...
micki23
Postat pe 2 Decembrie 2008 18:11
Doamne cat poti fii de naiva! Daca este sotul tau? Nu te mai juca cu lucruri din astea.
miangeti
Postat pe 3 Decembrie 2008 20:31
Sfatul meu: da-i ignore!!!!!! nu mai baga in seama toate prostiile.te-ai gandit ca ar putea fi pus chiar de sotul tau??? sau poate fi un pusti idiot care se joaca cu nervii tai.iar tu ce faci???ii dai satisfactie pentru ca vede ca pui la suflet...nu mai baga in seama toate astea rupe orice fel de legatura cu el si cu fruntea sus mergi mai departe.te consumi aiurea iar cum ai spus nu ai nicio legatura cu acel filmulet..deci de ce te agiti????eu una as rade non stop pe seama lui
elenya83
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:45
aaaa..si inca ceva.pentru mine relatia actuala a inceput pe internet.uite asa pe un site oarecare am dat de el...si ne-am indragostit din primul moment..a urmat prima intalnire primul sarut..iar acum urmeaza evenimentul fericit al nuntii.deci..chestia cu iepurele...e adevarata.asa ca ...nu se stie de unde apare marea iubire.totul este sa crezi ca exista si pt tine cineva ca intr-o zi devine totul roz si in viata ta.( asta apropo de un comentariu scris mai sus ,ca nu te poti indragosti pe net).
elenya83
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:04
Daca vei continua sa vb cu pers de sex opus pe net iti vei distruge casnicia....nu cred ca ai 16 ani si sa nu poti inceta sa vb cu cel care te ameninta....parca ai fi o copila.scuza-ma ca-ti zik...da-i ignore,inceteaza sa mai vb cu el,altfel prinzi obicei si-ti vei face singura rau...tie si fam tale...sper ca ti-a folosit la ceva sfatul meu...ca sa nu te plictisesti fai alte lucruri,de ex imbunatatesteti viata sexuala cu sotzul tau ,incearca retete noi,fai ceva util tie....tot pe net le gasesti daca tot esti dependenta de el...pupici..
oanafederova
Postat pe 7 Decembrie 2008 15:20
De la: dorais, la data 2008-11-07 14:21:06am cunoscut acest tip pe un chat.suntem din acelasi oras si am vb pe mess cam o luna,eu sunt casatorita el nu.mi-a spus ca ma vrea si k ma iubeste din prima zi.era ceva aiurea, absurd,dar totusi am continuat sa vb cu el si cu timpul sa tin la el chiar.nu ne-am intalnit niciodata,iar intr-o seara a intrat pe mess sa ma certe ca dc vb pe net?mai grav e ca ,ma ameninta ca are un filmulet cu mn facand dragoste cu un amic al lui....dar eu nu mi-am inselat sotul niciodata,deci nu ar avea cum sa fie asa ceva.el insista ca eu sunt aceea din filmulet,nu m-a vazut in realitate,nu imi cunoaste corpul si cu toate astea ma innebuneste ca sunt o nemernica ,care l-a inselat.ma rog....problema e ca eu chiar tin la acest idiot si sufar ca nu vrea sa ma creada ca nu sunt eu in acel filmulet.va pup.astept parerile voastre.

asta isi bate joc de tine...da-i ignore si de alta data povestea asta sa iti fie invatatura de minte....nu e bine sa ai asa multa incredere....si pozele si filmuletele pot fi trucate, poate suprapune fata ta pe un alt corp si sa para ca intr-adevar esti tu acolo...sau vrea sa se joace cu tine, sa te sperie...vezi-ti de treaba si lasa-l naibii.
mkdisk
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:21
Vorbitul asta pe mess, cu masculii netului :)) este cea mai contraindicata chestie pe care o poate face cineva

Postat pe 15 Decembrie 2008 15:27
De la: micki23, la data 2008-12-02 18:11:26nu va inteleg cum dracu va indragostiti pe mess de persoane pe care nu le-ati vazut niciodata...pozeele pot fi a oricui...pot fi oricine.....mare incredre mai aveti in messul asta...nu ati auzit de atea inselatorii in urma intalnirilor de pe mess.....iar in legatura cu filmuletul poate face trucaje ffoarte usor punand capul tau dintr-o poza intr-un filmulet....apoi mai poate fi ceva...probabil candva ai facut sex cu o alta persoana ,poate inainte de sotul tau iar acela te-a filmat....nu stu ce sa zic...
iti mai zic un caz ce s-aintamplat kla mine in oras in urma unei mari indragostiri de pe net: tipa a cunoscut pe unul din piatra neamt sau ceva de genul..ea e din ardeal...plina de bani...ala a burit-o , ea la chemat la ea acasa.....i-a trs-o gagicii apoi ia furat toate bijuteriile de aur si banii care ii avea in casa...dimineata cand s-a trezit gagica era singura el plecase... a chemat politia si nu i poate face nimik ca e bagat doar la abuz de increderte...ea la lasat in casa ei...asa ca nu va mai lasati fraierte de tampitii de pe net....parerea mea e sa vb cu sotul tau sau sa mergi la politie ca e deja vb de santaj...
NU ARE CUM...NU AM FACUT NIMIC CU NIMENI...NICI INAINTE DE CASATORIE ..DUPA NICI ATAT
Rosen
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:17
De la: e_mary15, la data 2008-12-04 16:04:18aaaa..si inca ceva.pentru mine relatia actuala a inceput pe internet.uite asa pe un site oarecare am dat de el...si ne-am indragostit din primul moment..a urmat prima intalnire primul sarut..iar acum urmeaza evenimentul fericit al nuntii.deci..chestia cu iepurele...e adevarata.asa ca ...nu se stie de unde apare marea iubire.totul este sa crezi ca exista si pt tine cineva ca intr-o zi devine totul roz si in viata ta.( asta apropo de un comentariu scris mai sus ,ca nu te poti indragosti pe net).
Rosen
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:18
MULTUMESC PENTRU SFATURI,PROBLEMA S-A REZOLVAT....CU UN SIMPLU IGNORE...SI ....NO MESS
Rosen
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:20
dorais, la varsta ta trebuia sa ai mai multa minte!
metal
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:22
De la: metal, la data 2008-12-16 16:22:21dorais, la varsta ta trebuia sa ai mai multa minte!




Postat pe 16 Decembrie 2008 16:23
Daca ai avea experienta pe net,ai sti ce inseamna virtual si ai sti sa nu pui la suflet.Esti naiva draga mea,daca s.a intamplat sa.ti atinga partea sensibila,consider.o o intamplare.Multe lichele apeleaza la sentimentalism ptr ca in ziua de azi se gaseste mai rar si multi se folosesc de aceasta(ca ex,faptul ca ti.a spus din prima zi ca te vrea).Tipul e un psihopat,e cazul sa.l uiti.da.i ignore si fii mai atenta pe viitor.daca vrei un amant incearca sa.l gasesti in real,iar in virtual incearca sa fii smechera sa afli doar ce te intereseaza,informatii,nu mai pune la suflet.Ori alt sfat,incearca sa faci si tu mijto de el,sa.i spui,de ex:"da.am facut.o cu prietenul tau,si care e problema ta?"sicaneaza.l sa vezi care e reactia lui,apoi da.i ignore.Nu se merita,ce naiba,nu mai facem diferenta intre virtual si real ??!!
BusuMary
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:01
De la: dorais, la data 2008-11-10 16:22:56nu,nu mai tin la sotul meu...de fapt chiar vom divorta..pt k e un om violent...
si de la un om violent treci la un un barbat care nu stii nimik de el?se joaca cu mintea si cu sufletul tau?ar trebui sa te respecti mai mult si sa te valorifici.poate ti-ai piedut increderea in tine avand in vedere relatia pe care o ai cu sotul tau dar nu e cazul sa te legi de un anonim
nor_pufos
Postat pe 17 Decembrie 2008 14:47

Postat pe 17 Decembrie 2008 21:21
De la: dorais, la data 2008-12-16 16:20:16MULTUMESC PENTRU SFATURI,PROBLEMA S-A REZOLVAT....CU UN SIMPLU IGNORE...SI ....NO MESS

nu zice nimeni ca nu mai poti vb pe mess....cine stie?poate chiar cunosti pe cineva deosebit.nu trebuie sa te descurajezi asa.numai ca trebuie sa fii mai atenta.incearca sa vb cu mai multe persoane, cu unul nu se sfarseste lumea....bafta!
mkdisk
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:49
nu stiu cum te poti indragosti de cineva fara sa il cunosti si in realitate....poate sa iti placa discutia, dar sa te indragostesti pe net, fara sa cunosti persoana si in realitate?hmmmmmm.
mkdisk
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:51
De la: mkdisk, la data 2008-12-19 11:51:47nu stiu cum te poti indragosti de cineva fara sa il cunosti si in realitate....poate sa iti placa discutia, dar sa te indragostesti pe net, fara sa cunosti persoana si in realitate?hmmmmmm.
...se mai intampla...nu e ceva nemaiintalnit...mai cauta si ai sa vezi ca nu sunt unicat

Rosen
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:54
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:03
De la: dorais, la data 2008-11-07 14:21:06am cunoscut acest tip pe un chat.suntem din acelasi oras si am vb pe mess cam o luna,eu sunt casatorita el nu.mi-a spus ca ma vrea si k ma iubeste din prima zi.era ceva aiurea, absurd,dar totusi am continuat sa vb cu el si cu timpul sa tin la el chiar.nu ne-am intalnit niciodata,iar intr-o seara a intrat pe mess sa ma certe ca dc vb pe net?mai grav e ca ,ma ameninta ca are un filmulet cu mn facand dragoste cu un amic al lui....dar eu nu mi-am inselat sotul niciodata,deci nu ar avea cum sa fie asa ceva.el insista ca eu sunt aceea din filmulet,nu m-a vazut in realitate,nu imi cunoaste corpul si cu toate astea ma innebuneste ca sunt o nemernica ,care l-a inselat.ma rog....problema e ca eu chiar tin la acest idiot si sufar ca nu vrea sa ma creada ca nu sunt eu in acel filmulet.va pup.astept parerile voastre.




e vreo gluma proasta a unui amic/amica de a ta.. asa k daca tu sti k nu ti,ai inselat sotul atunci nu ai de ce sa iti fie frik .. si cum spui u k te.ai indragostit de el.. e doar o chestie ... cum sa zic... iti este dor sa traiesti aceleasi clipe ca atunci cand iubeai cu adevarat... asa ca nu cred k il iubesti pe acest baiat ... si este doar o chestie de timp..
juwairiyah
Postat pe 5 Ianuarie 2009 05:58
ai dat de un idiot care ori e psihopat vorba cuiva de aici,ori nu are nici o ocupatie ori e un copil care vrea sa rada si el un pic pe seama ta.baga-l frumos in lista de ignore si gata,ce atata tam tam.good luck
razz
Postat pe 11 Ianuarie 2009 18:46
De la: razz, la data 2009-01-11 18:46:10ai dat de un idiot care ori e psihopat vorba cuiva de aici,ori nu are nici o ocupatie ori e un copil care vrea sa rada si el un pic pe seama ta.baga-l frumos in lista de ignore si gata,ce atata tam tam.good luck
thanks....deja e acolo...
Rosen
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:52
De la: dorais, la data 2009-01-12 18:52:51
De la: razz, la data 2009-01-11 18:46:10ai dat de un idiot care ori e psihopat vorba cuiva de aici,ori nu are nici o ocupatie ori e un copil care vrea sa rada si el un pic pe seama ta.baga-l frumos in lista de ignore si gata,ce atata tam tam.good luck
thanks....deja e acolo...

Bravo!
Ai facut alegerea corecta!
emilia84
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:55
De la: metal, la data 2008-12-16 16:22:21dorais, la varsta ta trebuia sa ai mai multa minte!
..stiu
Rosen
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:55
De la: vise_implinite, la data 2009-01-05 05:58:07
De la: dorais, la data 2008-11-07 14:21:06am cunoscut acest tip pe un chat.suntem din acelasi oras si am vb pe mess cam o luna,eu sunt casatorita el nu.mi-a spus ca ma vrea si k ma iubeste din prima zi.era ceva aiurea, absurd,dar totusi am continuat sa vb cu el si cu timpul sa tin la el chiar.nu ne-am intalnit niciodata,iar intr-o seara a intrat pe mess sa ma certe ca dc vb pe net?mai grav e ca ,ma ameninta ca are un filmulet cu mn facand dragoste cu un amic al lui....dar eu nu mi-am inselat sotul niciodata,deci nu ar avea cum sa fie asa ceva.el insista ca eu sunt aceea din filmulet,nu m-a vazut in realitate,nu imi cunoaste corpul si cu toate astea ma innebuneste ca sunt o nemernica ,care l-a inselat.ma rog....problema e ca eu chiar tin la acest idiot si sufar ca nu vrea sa ma creada ca nu sunt eu in acel filmulet.va pup.astept parerile voastre.




e vreo gluma proasta a unui amic/amica de a ta.. asa k daca tu sti k nu ti,ai inselat sotul atunci nu ai de ce sa iti fie frik .. si cum spui u k te.ai indragostit de el.. e doar o chestie ... cum sa zic... iti este dor sa traiesti aceleasi clipe ca atunci cand iubeai cu adevarat... asa ca nu cred k il iubesti pe acest baiat ... si este doar o chestie de timp..
........am inteles si eu asta ...dar mi/a luat ceva saptamani
Rosen
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:58
sa fii sotiea mea teas fugari din casa din prima zi,ce pot sati spun,sotul deja ti lai inselat cu toate ca nu ai facut nimic cu el,asa ca daca nu te mustra constiinta,eati valiza si hulubii si sterjio in munti cit mai repede,ca voi aveti maniea asta sotul nui acasa si noi hai la internet sa facem cunostinte,el te lasa acasa ca are incredere in tine dar tu umbli cu pisicuta,risurilor ce sunteti
nikhifor78
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:57
Ei, ar trebui sa te vezi in realitate, ai crezut in cv kre defapt nu prea are leg cu realitatea..parerea mea e ca ai devenit bataia de joc al unui ins kre nu e in toate mintile:sfatul meu e sa termini legatura cu acest ciudatel pana nu te innebuneste de-a binelea, si daca casatoria ta e pe duca si intr-adevar nu mai tii la sotul tauatunci nu te lega de cv efemer si spune-i ca tu nu mai vrei casatoriaSunt agentii kre se ocupa cu asa cv, dar lasa mess-u , pser ca ai invatat acuma..dar mai gandeste-te chiar asa rea e sa fii casatorit?
si c pb ai in casatorie si poate exista o soluti la ea..
eu nu cred ca esti pregatita ptr o noua rel, dar tu decizi: tre sa iti clarifici prioritatile si sa ramai realista.
dezsi_dianna
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:17
De la: dorais, la data 2008-12-19 11:54:23
De la: mkdisk, la data 2008-12-19 11:51:47nu stiu cum te poti indragosti de cineva fara sa il cunosti si in realitate....poate sa iti placa discutia, dar sa te indragostesti pe net, fara sa cunosti persoana si in realitate?hmmmmmm.
...se mai intampla...nu e ceva nemaiintalnit...mai cauta si ai sa vezi ca nu sunt unicat


eu nu cred ca TE-AI INDRAGOSTIT, ci ca ti-a placut foarte mult persoana respectiva.cuvantul dragoste e folosit prea des uneori si cu prea multa usurinta.
mkdisk
Postat pe 19 Ianuarie 2009 09:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire saw nuh?? 6 De la: TIGRA 27 Octombrie 2010 14:38
Frica de a cunoaste parintii iubitului?EXISTA ANTIDOT?! 12 De la: wolfy 28 Mai 2010 23:35
diferente de varsta 8 De la: afendusa 12 Mai 2009 19:28
intrebare intrebatoare 58 De la: claudya_elena21 30 Octombrie 2011 18:13
Iubire imposibila 23 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:46