Setari Cookie-uri

Am si eu o intrebare...

As vre sa stiu cam dupa cate luni de incercari fara succes de a ramane insarcinata pot incepe sa ma ingrijorez?
Mentionez ca inainte de a lua decizia de a avea un bb am fost la doctor si mi-a zis ca e totul ok (totusi a fost doar un control, nu mi-a facut nici o analiza). Acum avem cam cateva luni bune de incercat si... nimic! Daca ati mai trecut prim experiente similare va rog sa ma ajutati si pe mine. Va multumesc.
lluc
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:33
eu cred ca trebuie sa mai consulti un alt medic si incercati sa luati tinctura de branca ursului(de la farmacii sau mag naturiste) la prietenii mei a functionat si a fost prescrisa de medic tinctura
multa bafta
ariana25
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:04
De la: lluc, la data 2008-11-18 09:33:10As vre sa stiu cam dupa cate luni de incercari fara succes de a ramane insarcinata pot incepe sa ma ingrijorez?
Mentionez ca inainte de a lua decizia de a avea un bb am fost la doctor si mi-a zis ca e totul ok (totusi a fost doar un control, nu mi-a facut nici o analiza). Acum avem cam cateva luni bune de incercat si... nimic! Daca ati mai trecut prim experiente similare va rog sa ma ajutati si pe mine. Va multumesc.



Hey . Nu te ingrijora , o sa apara bebe tau in curind si nu iti bate capul chiar asa cu asta , uneori dureaza luni alteori poate chiar ani. Iubitiva si continuativa treaba voastra si nu te crampona de ideea asta ca nu ramii . ca sfat medical e bine ca "domnul tau " sa nu fumeze daca o face , sa aiba o alimentatie bogata in vitamine si minerale , papa bun , si pt tine e valabil la fel , iar ca naturist imi zic parerea mea :brinca ursului e doar vasodilatator pentru organele genitale , dar se poate combina foarte bine cu o planta numita napraznic . cauta despre ea si o sa vezi ca nu are sa- ti para rau sa auzim de mai bine !

Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:12
dupa un an de zile trebuie sa-ti faci probleme....asa spun majoritatea doctorilor.asa ca stai linistita
artemi
Postat pe 4 Decembrie 2008 23:28
nu trebuie sa te ingrijorez,eu am ramas insarcinata dupa 2 ani .Si acum am 2 fete sanatoase.prima data ramai mai greu,iar apoi daca nu esti atenta ramai imediat.Cati ani ai daca nu te superi?
ramy26
Postat pe 5 Decembrie 2008 21:37
Am 27 de ani, nici prea devreme nici prea tarziu, cred eu, astfel incat sa ma gandesc ca din cauza varstei nu se intampla nimic. O sa astept sa treaca sarbatorile si o sa merg din nou la doctor.
lluc
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:13
Se pare ca Mos Craciun mi-a adus cel mai pretios cadou, o sa avem si noi bb nostru!! Acum sunt insarcinata in 2 luni (dupa spusele medicului) si astept cu sufletul la gura sa trec peste primul trimestru al sarcinii...
Va multumesc pentru incurajari, se pare ca secretul este sa nu te gandesti prea mult ci sa lasi sa se intample de la sine.
lluc
Postat pe 28 Ianuarie 2009 08:42
Buna,m-am casatorit in 1990 si ne doream un copil,dar surpriza,nu ramaneam insarcinata,am fost la medic si era totul ok,dupa 8 luni .............am ramas insarcinata si acum am o fetita superba,deci nu dispera,fii optimista totul este posibil daca iti doresti cu adevarat..........succes!
Carlasv
Postat pe 8 Mai 2009 16:32
pfff!!! eu am trecut printr-o experienta groaznica..mi-as fi dorit ca nimic din toate astea sa nu se fi intamplat!!! un an de zile am incercat sa am un bebe si nu aramenam insarcinata. eram sigura ca nu pot face copii, dar nu am fost la medic. (am 24 de ani) si nu aveam nici o graba. Apoi am renuntat la mijloacele de protecti, si timp de inca un an am avut relatii (cu acelasi iubit) ferm convinsa ca nu pot ramane insarcinata. Acum 2 saptamani, deci dupa 2 ani si ceva, am ramas insarcinata...a trebuit sa fac avort..iubitul ma parasise 2 zile inainte..nici macar nu stie ca s-a intamplat...asa ca stai linistita...parerea mea e ca trebuie sa te relaxezi mult, si sa incerci mai multe posturi; majoritatea medicilor o recomanda.

Sper sa va mearga bine!
Un salut pt.toate fetele!
andreeaeirimia
Postat pe 3 August 2009 14:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HELPPP! ce stiti despre cursurile pt gravide? a facut careva? 12 De la: _oktober_ 21 August 2009 08:39
sunt ingrijorata ! ! 32 De la: kudika083195 14 Octombrie 2010 15:30
am nevoie de ajutor.... 7 De la: anastas 27 Februarie 2010 13:34
Activitatea sexuala in timpul sarcinii 11 De la: alexandra_n 27 Mai 2009 16:23
Exista par dupa sarcina?? 4 De la: scorpio67 7 Iunie 2010 19:04