Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

De la: alidascalu, la data 2008-11-26 14:42:06 Cel mai inspirat cadou primit de Craciun a fost Inelul de logodna,iar cel mai neinspirat fost o carja de plastic cu globulete ,cum ca am fost rea si nu merit decat o nuia, dar el mi-a luat ceva mai frumos de atat.


:)) foarte tare
Mayisa
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:14
Cel mai neinspirat cadou l-am primit de la fostul meu prieten care s-a gandit k ar fi sexy sa imi ofere o lenjerie intima a carui chilot era modelul cu o deschizatura stiti voi unde si fara sa ma avertizeze sa nu il deschid intre parintii mei si restul rudelor care erau la noi in vizita.probabil nu a fost pe faza :))modelul era cat de cat frumos dar momentul cam jenant cand toti ne priveau cu ochii bulbucati :D
Mayisa
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:26
acum vreo 2 anisori,de craciun,am primit de la unchiu' un tablou pe care era pictat un vaporas...si o scrumiera ..:d...si nici nu fumez :)) nici pana in prezent nu mi-a folosit la nimic neinspiratul cadou...
Roxana_C20
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:27
mda bineanteles ca ni s-a intamplat tuturor sa primim cadouri nepotrivite in diferite ocazii si am fost obligate de situatie si de bun simt sa zambim frumos si sa multumim oricum pt ca nu-i asa ''gestul conteaza'' dar cand ti se intampla ca acest cadou atat de nepotrivit sa vina chiar de Craciun mai ales cand asteptarile sunt mari si cand asta vine tocmai de la iubit care se presupune ca te cunoaste cel mai bine ... e groaznic , anul trecut prietenul meu s-a gandit sa-mi dea de Craciun o botnita pt caini pt ca mi-a spus ca sunt mult mai frumoasa cand tac normal ca am ramas stupefiata bineanteles ca nu am gustat gluma si mi s-a parut groaznic ziceti si voi..........barbatii
felicia23bad
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:33
Eu am primit un cadou de prost gust de la un fost coleg de scoala! Era invidios din calea afara pe mine...si mereu imi facea fel de fel de neplaceri.Intr-o zi am venit la scoala cu o fusta lunga si larga.Cum m-a vazut intrand pe usa clasei a izbucnit : Uitati o ciobanita! Asa m-a strigat vreo doua luni de zile pana la craciun cand urama sa ne impartim cadouri fiecare facea cadou la un alt coleg ales cu ceva timp inainte fara ca el sa stie.Eram foarte nerabdatoare sa primesc cadoul meu.Nu va spun ce dezamagire : era de la el . Un ciobanas sprijinit pe un baston . Era facut din lemn lacuit . Foarte frumos , dar atat de neplacut deoarece aducea aluzia la Ciobanita 1 Mi-au dat lacrimile ... M-am simtit umilita in fata tuturor colegilor ce aplaudau distrati...Iar el radea batjocoritor...A fost cel mai urat cadou...Nu voi uita niciodata cat de aiurea m-am simtit!
sincera
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:37
Buna!
Eu am primit de la un amic care ma placea o mostra de parfum pe care scria "Mostra Gratuita!". Ma gandesc ca trebuia sa scrie pe mostra si " Nu o oferi ca si cadou!" pentru ca el sa nu faca gestul acela nobil.
bambucia
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:41
Cel mai neinspirat si Dureros cadou de Craciun pe care l-am primit a fost o injuratura si multe altele dar nu vreau sa va intristati citind (nu de alta dar si asa viata e neagra pentru multi dintre noi,chear daca nu vrem sa recunoastem),asa ca am ramas cu un CRACIUN TRIST si cu \"cadoul pe care il urasc cel mai mult\"(nu mi-a placut si nu imi place sa vb urat sau sa aud vb urat), de atunci Craciunul e c-am trist (pt mine),dar asta e viata si mergem mai departe ,iar eu va doresc ca SF Sarbatori,CRACIUNUL sa va aduca Sanatate ,Dragoste ,Intelepciune si tot ce va doriti ,in special Pace . Si, cine stie ? poate vine MOS CRACIUN
AINOTNA
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:47
Poate ca veti rade, unii nu vor crede iar altii vor ramane indiferenti/-e. Insa, pentru mine cel mai urat, neplacut, detestabil cadou de Craciun a fost acela ca nu a existat ani si ani de-a randul. Da. Il asteptam pe mos Craciun si pe Mos Nicolae asa cum un copil o poate face, visand la un mic si neinsemnat cadou. Orice ar fi fost, as fi crezut ca e perfect, dar asta nu s-a intamplat. Ani si ani de-a randul am visat la magia cadourilor de sarbatori, dar ... nimic. Am incercat prin orice mijloace sa inlesnesc venirea Mosului: ii spuneam mamei sa lase usa descuiata ca Mosul sa poata intra si sa-mi lase si mie un cadou, alta data ma rugam ca acesta sa poata intra pe gaura cheii, pentru ca usa era incuiata. Alteori il verificam pe tata prin toate buzunarele, doar-doar va aduce el din partea Mosului un cadou, cat de mic.
Acum am eu un pui mic, un bebe care face 6 luni de Craciun, dar va asigur ca la el va veni Mosul, chiar daca acum e prea mic sa poata intelege ceva. Acum ma voi simti implinita.
Libertad
Postat pe 27 Noiembrie 2008 18:57
Cel mai urat cadou ce l-am primit de Craciun a fost un ceas de perete probabil luat din bazar plin de flori aurite, nu mai zic ca acasa aveam deja unul de valoare si foarte frumos.........
michelle_pmd
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:20
cristina_mara ...mai sunt mii si mii de copii ca tine ...ce trist! dar acum macar ai inteles din experinta ta si copilul tau va fi un copil fericit ! Sarbatori fericite! cred ca acum are cine iti aduce un cadou...copilasul tau iti face mii de cadouri printr-un zambet , printr-un gest...!
mie micutul meu imi face zi de zi cate un cadou macar...
sincera
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:23
eu nu am ce spune de cadouri deoarece nu am primit nimic de la nimeni de craciun si nici de mos niculaie
singuraticu
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:27
Cel mai urat si inutil cadoul pe care l-am primit de Craciun a fost de la ex-iubitul meu.Mi-a luat de la Jolydon lenjerie intima super sexy nimic gresit pana aici , numai k eu am sanii foarte mici si stia k sunt complexata de treaba asta si k vroiam sa imi fac operatie de marire...Ghiciti cat era cupa de mare? Avea numarul maxim kre poate exista la sutiene ...Bineinteles k m-am facut verde albastra cand l-am vazut...si i-am zis "TU iti bati joc de mn?" ,iar el a zis k nu a dat prea multa importanta acestui aspect,nu ia trecut prin kp...Va dati seama ce mult era atent la detaliile astea desii eram de 6 luni impreuna si nu avea cum sa nu isi dea seama k era mult prea mare pt mn.. Bineinteles k la scurt timp i-am dat "papuceii" iar lenjeria o tin in sifonier poate se gaseste o doritoare kre sa mi-l cumpere k eu oricum nu am ce sa fac cu el, si nu o sal port vreodata...nici dupa ce imi fac operatia
maditza_sweet
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:33
De la: felicia23bad, la data 2008-11-27 18:33:38 ... anul trecut prietenul meu s-a gandit sa-mi dea de Craciun o botnita pt caini pt ca mi-a spus ca sunt mult mai frumoasa cand tac normal ca am ramas stupefiata bineanteles ca nu am gustat gluma si mi s-a parut groaznic ziceti si voi..........barbatii


botnita cadou de Craciun ? asta ar trebui inclusa in top 100 cum sa jignesti pe oricine

cine mai stie din-astea ?

Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:38
sunt suparata intotdeuna de Craciun ca nu pot oferi cel mai bun si cel mai potrivit cadou pentru fata mea...vreau sa-i pot face candva un cadou sa fie in culmea fericirii..insa nu dispun de bani foarte multi pentru ceva neasteptat, dar ea stie ca o iubesc f.mult si ma straduiesc sa-i fac cate o mica surpriza.Parintii mei au fost oameni simpli care nu obisnuiau sa-si faca si sa ne faca cadouri deosebite dar se straduiau sa ne bucure de sarbatori(bradut, bomboane,ciocolata, multe portocale, mere,etc).Eram fericita. Acum vreu mai mult sa ofer decat sa primesc.
just28
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:45
De la: concursKudika, la data 2008-11-25 17:34:49Din seria “credeai ca nu ai avut nimic de castigat din asta” Kudika revine in forta! Cel mai urat si mai inutil cadou de Craciun primit vreodata iti poate aduce un premiu pe placul tau!

Kudika si www.Magielle.ro te provoaca la un nou concurs: Povesteste-ne care a fost cel mai urat cadou de Craciun primit vreodata iar noi te premiem! De aceasta data darul va fi mai mult ca sigur pe gustul tau fiindca www.Magielle.ro iti ofera ocazia sa ti-l alegi singura.

Ce trebuie sa faci?

Sa ne povestesti postand un raspuns in acest topic care a fost cel mai urat, inutil si neinspirat cadou primit vreodata de Craciun! Peste doua saptamani noi vom citi toate postarile si vom premia povestea despre cadoul cu ghinion!

Concursul se desfasoara in perioada 26 nov - 10 dec 2008.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.Magielle.ro si consta intr-un produs Magielle in valoare de 100 lei pe care ti-l poti allege singura! Daca produsul dorit depaseste valoarea premiului, poti achita diferenta.
alexandra114
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:00
Buna ! vreau sa va povestesc despre cel mai neispirat cadou ....de craciun pe fratiorul meu l-a durut burdica (avea dearee).trebuia sa fac ceva frumos bunici ca si cadou mama bazanduse ca voi face totul cat timp am asteptat la baie pt mihai sa isi faca nevoia , insa baia era ocupata deoarece era tata iar mihai a luat cutia de cadu si si-a facut nevoia nesstiind am inceput sa impachetez cadoul darr tata a venit si a zis ca defapt e o surpriza pt mine. A schimbat cadoul si impruna cu famili ceva incepea sa miroase nu stiam de ce.Iar cadoul minune pe care trebuia sa il primasca bunca l-am primit eu >(ooCUTIE CU NEVOIILE FRATELUI MEU )MIROSEA INGROZITOR DAR MAI INGROZITOR M-AM SIMTIT EU DE FATA CU TOATA FAMILIA
alexandra114
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:11
imi aduc aminte ca in urma cu 2 ani am primit un cadou care nu mi-a adus nici un fel de bucurie,dimpotriva mai mult mi-a stricat ziua.d craciun am primit de la iubitul meu un bibelou oribil.el stia ca eu nu suport asa ceva,sa am bibelouri dar totusi a venit cu el.din fericire chiar in aceea seara s-a si spart"din greseala".mi s-a parut cel mai oribil cadou.

Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:18
buna.cel mai neinspirat cadou de craciun primit vreodata e de la o matusa de a mea la care stateam eu in fiecare vacanta.am primit o carte de filozofie si un breloc cu sigla facultatii la care preada ea.a fost cel mai urat cadou primit vreodata.
andryk
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:27
am avut si eu parte de cateva,dar cel mai urat a fost anul trecut pt prietena mea.........ea este evreica si,cu toate astea,tipul cu care se vedea i-a facut un cadou de craciun... plus ca minunatul cadou era un fel de colt de elefant sculptat-evident din plastic........nici pana acuma,nu am reusit sa ne dam seama la ce o folosi chestia aia....
bergher_andra
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:34
Cel mai neinspirat cadou de Craciun l-am primit de la prietenul meu pe-atunci, actualul meu sot si a constat intr-un bibelou( oare mai exista cineva caruia sa-i placa bibelourile?).Era un catelus foarte dragalas dar foarte kitchos. In fine... m-am prefacut ca-mi place dar problema era ca locuiam impreuna si trebuia sa-l expun la vedere asa ca am ticluit un plan sa pot scapa de catel... L-am pus sus pe sifonier, cat mai aproape de margine stiind ca atunci cand vine de la servici primul lucru ...isi pune haina in sifonier. Noroc ca sifonierul era cam vechi si putin instabill... cand atrantit usa catelusul nostru s-a facut zob pe jos. M-am prefacut foarte suparata. Am asteptat mult timp pana sa-i spun adevarul si sa-l rog sa nu-mi mai cumpere niciodata bibelouri... iar el mi-a promis ca nu-mi cumpara daca si eu n-am sa-i mai cumpar tot felul de mapetzoi de plus...
ancavereha
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:46
Cel mai neinspirat cadou l-am primit cand eram mica si mi-am dorit sa primesc de la mos Craciun o papusa cu parul lung si am fost foarte dezamagita atunci cand am primit o papusa cu parul scurt.Am suferit foarte mult dar mi-a trecut.
claudia_1968
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:52
Interesant concurs... Am primit chiar acum 2 ani un cadou kre m-a lasat cu gura cascata.Din pacate,nu am putut sa las se se vad pe fata mea uimirea,dar uite k azi a venit randul sa imi exprim nemultumirea,desi o fac zambind:D Trebuia sa ne facem cadouri simbolice ce-i drept,referindu-ma la valoarea lor,insa a fost muult prea simbolic:o lumanarica mica,o seringa si o bombonica intr-o cutie de carton,care nu era nici macar ambalata Ma confundase probabil cu o alta prietena de la Medicina(trebuie sa mentionez k eu sunt studenta la Fac. de Farmacie).Mi-a dat si explicatia pt cadoul oferit:seringa pt a ajuta oamenii suferinzi,lumanarea pt a fi pregatita in caz de Doamne fereste se intampla ceva,iar bomboana sa imi aline sufletelul dupa o eventuala pierdere. Macar a avut imaginatie...dar a gresit persoana.Gata,cam atat deocamdata Multumesc..Bye,bye!
AncaM86
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:01
Am primit de la o amica o bluzitza..foarte simpatica..nu am ce sa-i reprosez..doar k ERA A EI...O vazusem cu mai multe ocazii purtand-o...si va dati seama ce fata am facut cand am vazut "surpriza".. In fine..ideea e k nu a fost doar un cadou neispirat..chiar m-a si deranjat,puneti-va in locul meu.
crispetrina
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:42
cel mai urat cadou pe care l-am primit,a fost o bluzita rosie,de la o cunostinta de a mamei mele (urasc culoarea rosie) care ramasese mica de ea(a tinut mortis sa precizeze acest lucru)pe care am fost obligata sa o port in ziua de craciun("pentru ca trebuie sa te imbraci in rosu de craciun,spuse ea")..m-am simtit oribil si toti invitatii m-au inteles :(
anne89
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:50
cel mai neispirat cadou a fost 1 mil vechi primit de la iubitul meu in mijlocul a vreo 20 de oameni care desfaceau frenetic zeci de cadouri
ank1102
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:50
Hmmmmmmm,cred ca cel mai ninspirat cadou de cracin:o cartela telefonica cosmote....:))))
stuff
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:56
cel mai urat cadou primit de craciun a fost cev la care nu mas fii gandit never, am primit introcutie impachetata frumos nun morcov in forma de penis..am fost atat de dezamagita.....si totodata am ras mult dupa aceea ....a urmat despartirea normal

Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:11
Cadoul cel mai neinspirat si cel mai urat pt mine a fost o rata la banca pe 4 ani:)).
Acum rad, dar atunci...
Aveam o relatie de vreo trei ani, eram studenta in anul II, iar spre sfarsitul anului 2oo4 l-am intrebat in gluma pe iubitul meu de atunci: "Mie ce imi aduce Mosul anul acesta? Sper ca anul acesta sa imi aduca si mie Mosul ceva"... Si mi-a adus, dar cu totul si cu totul altceva decat ceea ce as fi putut gandi eu...
Cu o seara inainte de seara de Ajun, ma intorc de la munca (lucram pt a ma intretine si pt a ma tine in facultate) si ghici ce surpriza gasesc acasa? Un aragaz (ceea ce aveam in plan sa imi cumpar), un frigider si un TV. Bun imi spun, multumesc mult, un aragaz chiar imi doream, insa frigider si TV doar ce imi luasem cu un an inainte... Ii multumesc prietenului meu si il intreb de unde a avut bani pt un asemenea cadou... El imi spune ca nu a avut bani, dar a reusit sa faca un contract in rate... Bun, dar noi aveam nevoie doar de un aragaz nou, nu ne permitem si restul si cu atat mai mult in rate... M-am cam suparat, mi-a spus sa nu imi fac griji ca va plati el ratele. Dupa cateva luni ne-am despartit... Pe langa toate celelalte multe cheltuieli, am ramas si cu ratele... "cadou de Craciun de la Marius"!
without_name
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:30
sal. pot sa spun k cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit de craciun a fost un plic in care era un bilet de autobuz , o adresa , si un bilet in care scria k acolo o sa am o surpriza foarte frumoasa si sa ma grabesc sa ajung exact la o anumita ora.
supriza neplacuta a fost acceea k la aceea adresa l-am gasit pe viitorul meu sot impreuna cu prietena mea cea mai buna facand dragoste (am intrat exact in timpul ,,actiuni,,). nici nu pot sa va spun cum m-am simtit , si prin ce am trecut dupa.
chestia asta se intampla exact in ajunul craciunului . in mod clara va dati seama k a urmat o despartire chiar daca mai erau doar cateva luni pana la nunta .
acum pe de-o parte imi aduc aminte de momentele alea cu durere in suflet dar pe de alta parte ma amuz imaginandu-mi figura pe care trebuie sa o fi avut in momentul respectiv .
chiar nu ma asteptam sa se intample chestia asta , mai ales k fata respectiva era prietena mea de la gradinita . oricum a fost cel mai neplacut ,,cadou ,, de craciun primit din viata mea.
damyl
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:43
De la: bcorinasimona, la data 2008-11-27 14:47:57Cel mai nenspirat cadou l-am primit tocmai de la iubtul meu,de Craciun.Dupa o perioada de 1 an si ceva in care am stat impreuna si dupa ce ne-am facut planuri de viitor,i-a venit si lui inspiratia sa ma ceara de sotie,dar nu oricum,ci intr-o dimineata de sambata,aproape cu noaptea in cap.Fiind obosita ,adormita, suparata ca m-a trezit am incrcat cat am putut eu de mult sa ma prefac surprinsa...si incantata... dar tot asteptam inelul...si cererea propriu-zisa,ca sa zic asa...nu puteam sa-mi imaginez ca de fapt asta fusese cererea...sau da? si au trecut 2,3,4 luni,eu tot asteptam,de asta nici nu mai aduceam vba ci vbeam de planurile noastre de viitor,de copilasii pe care-i vom avea,etc.Dar nimic nu se mai intampla.Si cum se apropia Craciunul...am inceput sa fac aluzii la asta,ba-i ziceam de un film in care cutare a cerut-o pe cutareasca de sotie intr-un cadru minunat,original, cu un inel super frumos,cu pietre de diamant,ba ca vazusem nu stiu ce inel minunat...etc...ideea e ca ma gandeam ca s-a prins.Si asteptam acum Craciunul cu sufletul la gura..vine si Craciunul.Eu nerabdatoare,ma uit sub brad inainte,fara ca el sa ma vada.Ghici ce se afla sub brad,pt mine,ambalat intr-o punga?2 perechi de sosete,mai mult barbatesti,de-mi venea sa i le dau lui sa le poarte(s-a luat dupa standardele lui cand le-a cumparat,deh,nu s-a gandit ca totusi eu sunt fata!),o pereche de manusi din alea super ieftine,impletite si cel mai rau: o sticla de suc natural Teddy(stia ca-mi place mult,dar putea sa mi-l cumpere si fara sa mi-l faca cadou).Nu mai spun ca era sa cad din picioare.Si eu ma pregatisem cu cel mai frumos si scump cadou ca sa-l recompensez,daca pot sa spun asa,pentru minunatul inel ce mi l-ar fi daruit...mda...gust amar amar...

si pe mine m-a cerut prietenul de vreo ...........4-5 ori................dar ineeeeeluuuul?!i-am facut tot felul de aluzii...........adevarul e ca si eu astept inelul kr intarzie sa apara
dia_na
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Kudika si Editura Humanitas te invita la concurs! 779 De la: vanettymanea 20 Aprilie 2010 20:25
Concurs Pantene 492 De la: concursKudika 27 Septembrie 2010 10:59
Concurs: Puma Urban Motion 579 De la: concursKudika 10 Iunie 2009 18:08
Concurs: Castiga 5 consultatii astrologice personalizate 471 De la: concursKudika 8 Decembrie 2010 17:45
Concurs: Castiga "Magul" de Fernando Morais! 160 De la: concursKudika 6 Mai 2011 12:59