Setari Cookie-uri

un fel de coarja pe pielea capului

fetelor,imi vine sa imi bag capul in ulei.De cateva zile,pe pielea capului am niste corjite care ma scot din minti.se vede ca si cum mi s-ar exfolia pielea..nici eu nu mai stiu cum le vad.Totusi matreata nu pare a fi.Nu am habar de la ce sunt si nici ce sa mai incerc,sa treaca.
initial am crezut ca nu ma clatesc bine dupa spalare,dar am ajuns la concluzia ca nu e asta motivul.

Sunt disperata.Sunt blonda natural(1000 de nuante,in suvite) si se vede ca naiba:(((
sissy85
Postat pe 3 Decembrie 2008 22:53
incerca NIZORAL sampon, e foarte bun. din cate stiu contine un antibiotic...
Marysymo
Postat pe 3 Decembrie 2008 22:59
De la: sissy85, la data 2008-12-03 22:53:19 fetelor,imi vine sa imi bag capul in ulei.De cateva zile,pe pielea capului am niste corjite care ma scot din minti.se vede ca si cum mi s-ar exfolia pielea..nici eu nu mai stiu cum le vad.Totusi matreata nu pare a fi.Nu am habar de la ce sunt si nici ce sa mai incerc,sa treaca.
initial am crezut ca nu ma clatesc bine dupa spalare,dar am ajuns la concluzia ca nu e asta motivul.

Sunt disperata.Sunt blonda natural(1000 de nuante,in suvite) si se vede ca naiba:(((

Mergi inainte de a face incercari de tot felul mai bine la dermatolog sa vada ce este si sa-ti dea tratamentul corespunzator.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Decembrie 2008 23:03
Am fost la farmacie si mi-a zis ca e de la stress sau pe fond nervos.cica o sa treaca de la sine..E posibil si asta, dar cand?????
sissy85
Postat pe 3 Decembrie 2008 23:05
Salut.Foloseste pentru ingrijirea scalpului si parului,produse ecologice Satinique.Rezultate garantate.Nu esti multumita,firma iti returneaza banii.Contact:allexia55@yahoo.com
allexia55
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:49
Am avut si eu asa ceva cu ani in urma si n-am reusit sa rezolv decat dupa un concediu la mare.(bai in apa marii). Dar acum se gasesc saruri din mare la plafar incearca si acasa. Nu stiu nici eu sa-ti spun din ce cauza se fac. Bai pe cap cu apa sarata....Succes
speranta1
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:38
Multumesc frumos!!Am scapat.Nu stiu cu ajutorul carui produs,dar s-a terminat
sissy85
Postat pe 9 Decembrie 2008 18:28
bv tie ca ai scapat
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 08:50
buna draga boala se numeste psoriazis o am de 7 ani doar ca am trecut de mult de varianta cap acum am peste tot corpul nu vreau sa te sperii e pe fond nervos imi pare rau ca vad atata lume care are boala asta nas nu mori dar niki bn nu iti este pt mai multe sfaturi ma gasesti pe alynav24
ioanaalinav
Postat pe 6 Martie 2009 12:08
Poate "un fel de" COAJA"!!!!
ancutzabebe
Postat pe 6 Martie 2009 13:28
si eu am avut problema asta si iti recomand 4 pastile Nizoral pisate in jumatate de sampon si ai sa vezi ca ai sa scapi
sirena22
Postat pe 6 Martie 2009 13:30
ei normal a vrut sa scrie coaja dar grabindu-se i-a iesit coarja
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:15
exista la plafar un sampon pe baza de antibiotic(acid acetilisalicilic si rezorcina)este f ieftin dar cu o putere miraculoasa de a trata acea matreata nedorita, insotita si de macarime.Lucrul care ma uimit f mult a fost ca am mai incercat inainte si alte produse asemanatoare dar cei drept mai scumpe, dar nici unul nu a avut vreun afect,iar acest sampon de la plafar care costa doar 5 lei a facut minuni.
me_diana
Postat pe 16 Martie 2009 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crescina sau Vichy contra caderii parului? 37 De la: kudika405254 28 Mai 2011 20:20
Caut extensii clip on 2 De la: elena_xxx 26 Aprilie 2011 13:53
Vopsea GARNIER 6 De la: Spanish_Dancer 26 Februarie 2011 23:25
FII FRUMOASA DE SARBATORI!- INCEARCA EXTENSIILE CU CLIP DIN PAR NATURAL! 4 De la: balrog 14 Martie 2011 14:27
EXTENSII PAR NATURAL CLIP ON - LICHIDARE STOC - 200 LEI 1 De la: ANGELIC_STUDIO 27 Martie 2011 12:08