Setari Cookie-uri

O PARERE CHIAR SI NEGATIVA DAR SINCER SIMT NEVOIA SA SPUN CUIVA

De la: Kathara, la data 2009-02-08 23:38:38Ce chestie totusi, sa ceri de nevasta pe una desi esti insurat,
İmi plac replicile tare.Esti foarte ironica.....
kassandry
Postat pe 11 Februarie 2009 01:05
De la: Kathara, la data 2009-02-08 23:20:45Bea laptele si lasa vaca in grajdul alteia.

O.....la replica asta am ras cu lacrimi. Da exista cumva proverbul asta in limba romana? Daca l-ai inventata tu poti sa te apuci sa-ti faci propriul dictionar de proverbe.
kassandry
Postat pe 11 Februarie 2009 01:07
De la: ASMA, la data 2009-02-10 15:27:22SINCER VA MULTUMESC PENTRU MESAJE!
EL E UN TIP SUPER SI SE POARTA SUPER IDEEA E CA IL VREAU IN VIATA MEA IAR EL DEJA DIVORTEAZA .
NU E NEAPARAT CA SUNT DISPERATA SA MA MARIT CI DOAR CA NU VREAU SA IL PIERD
NU E FANATIC ,NICI MACAR O SECUNDA NU A PUS PROBLEMA RELIGIEI INTRE NOI SAU FAPTUL CA O SA STAU CU FAMILIA LUI
APARTAMENTUL IN CARE STAM NOI L-A INCHIRIAT NUMAI PENTRU NOI
IL VAD CA ISI DA SILINTA CA TOTUL SA FIE BINE INTRE NOI
pai ori divorteaza ori nu?nu spuneai ca nu renunta la fam.lui?si eu sunt cu un musulman,dar niciodata nu sa pus problema de alta femeie,ca stie clar ca plec.mai ales ca el singur mi-a zis ca nu poate iubi pe altcineva...draga mea,oricat ar fi de greu acuma,nu te lasa dusa de vise...ca tu practic visezi la ceva frumos....iar asta nu se va intampla poate niciodata...nu-ti strica viata..chiar nu-ti doresti un barbat numai pt tine?gandeste te bine..nu are rost sa te ambitionezi cu el,ca nu e alta solutie,..ai grija ce faci,si mai spune ne ce ai facut.pa
amirah_gh
Postat pe 11 Februarie 2009 14:03
sunt confuza poate asta e si motivul pentru care m-am hotarat sa scriu pe acest forum.Chiar si fazele cu proasta-proasta si un barbat numai al meu le stiu.Poate doar mi s-a pus pata pe el si vreau sa vad pana unde poate merge dar cand il vad pe cuvant nu imi mai trebuie nimic altceva .poate sunt deplasata sau poate ca ma considerati nebuna sau proasta dar pur si simplu a umplut un mare gol in viata mea poate ca asta era momentul in care el sa apara sau poate ca am luat-o eu razna dar e atat de normal sa fiu cu el.
iar criticiile si mesajele rautacioase sunt ok pentru ca si eu le am in gand si mi le repet zi de zi
ASMA
Postat pe 11 Februarie 2009 14:16
asma iubita,orice ti-ar spune oamenii,nu trebuie sa pui la suflet..pana la urma tu esti cea care hotaraste.nu incerc sa te fac sa te simti prost,crede ma,doar ai primit mai multe sfaturi.acum tu vei alege cararea pe care vei merge.eu zic sa mai astepti,ca poate iti trece "pata pe el" ,si dupa aia vei gasi pe altcineva care sa fie cu tine cu adevarat..ca pana la urma asta nu e viata ,si nici fericire ca el pleaca noaptea la fam lui.succes
amirah_gh
Postat pe 11 Februarie 2009 14:40
acum depinde cum i.ei u problema.....
daca iti va placea sa fi cu el si sa aiba o alta sotie... de obicei la ei regulile sunt reguli ... adik ... un ex .. daca o zi sta cu prima sotie .. o zi va sta si cu tine si tot asa .. totul se va imparte la cate sotii sunteti ... acum depinde de tine .. daca iti place sa il imparti ... daca era singur era mai bine ... dar asa ... :|
aa.. si k sa mai zic .. unii musulmani (nu toti) fac totul ca sa poata avea acel ceva .. aici e cazul tau ... adik iti ofera totul pana cand te o sa e aiba in adevaratul sens al cuvantului : " nevasta" dupa aceea se va mai schimba ... plus k el traieste acolo si nu in romania ... daca era aici poate avea alta mentalitate ... dar fiind acolo e mai greu ....
ai grija de ceea ce vei face... iubirea e trecatoare ....
juwairiyah
Postat pe 13 Februarie 2009 01:24
De la: juwairiyah, la data 2009-02-13 01:24:04acum depinde cum i.ei u problema.....
daca iti va placea sa fi cu el si sa aiba o alta sotie... de obicei la ei regulile sunt reguli ... adik ... un ex .. daca o zi sta cu prima sotie .. o zi va sta si cu tine si tot asa .. totul se va imparte la cate sotii sunteti ... acum depinde de tine .. daca iti place sa il imparti ... daca era singur era mai bine ... dar asa ... :|
aa.. si k sa mai zic .. unii musulmani (nu toti) fac totul ca sa poata avea acel ceva .. aici e cazul tau ... adik iti ofera totul pana cand te o sa e aiba in adevaratul sens al cuvantului : " nevasta" dupa aceea se va mai schimba ... plus k el traieste acolo si nu in romania ... daca era aici poate avea alta mentalitate ... dar fiind acolo e mai greu ....
ai grija de ceea ce vei face... iubirea e trecatoare ....


mama mea cat adevar!!! dar acum sa speram sa fie ea tare si sa aleaga corect
catch_a_fire
Postat pe 13 Februarie 2009 19:47
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-13 19:47:52
De la: juwairiyah, la data 2009-02-13 01:24:04acum depinde cum i.ei u problema.....
daca iti va placea sa fi cu el si sa aiba o alta sotie... de obicei la ei regulile sunt reguli ... adik ... un ex .. daca o zi sta cu prima sotie .. o zi va sta si cu tine si tot asa .. totul se va imparte la cate sotii sunteti ... acum depinde de tine .. daca iti place sa il imparti ... daca era singur era mai bine ... dar asa ... :|
aa.. si k sa mai zic .. unii musulmani (nu toti) fac totul ca sa poata avea acel ceva .. aici e cazul tau ... adik iti ofera totul pana cand te o sa e aiba in adevaratul sens al cuvantului : " nevasta" dupa aceea se va mai schimba ... plus k el traieste acolo si nu in romania ... daca era aici poate avea alta mentalitate ... dar fiind acolo e mai greu ....
ai grija de ceea ce vei face... iubirea e trecatoare ....


mama mea cat adevar!!! dar acum sa speram sa fie ea tare si sa aleaga corect


inseamna ca gandesc destul de bine pentru varsta mea ... ms frumos
juwairiyah
Postat pe 15 Februarie 2009 00:59
De la: juwairiyah, la data 2009-02-15 00:59:11
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-13 19:47:52
De la: juwairiyah, la data 2009-02-13 01:24:04acum depinde cum i.ei u problema.....
daca iti va placea sa fi cu el si sa aiba o alta sotie... de obicei la ei regulile sunt reguli ... adik ... un ex .. daca o zi sta cu prima sotie .. o zi va sta si cu tine si tot asa .. totul se va imparte la cate sotii sunteti ... acum depinde de tine .. daca iti place sa il imparti ... daca era singur era mai bine ... dar asa ... :|
aa.. si k sa mai zic .. unii musulmani (nu toti) fac totul ca sa poata avea acel ceva .. aici e cazul tau ... adik iti ofera totul pana cand te o sa e aiba in adevaratul sens al cuvantului : " nevasta" dupa aceea se va mai schimba ... plus k el traieste acolo si nu in romania ... daca era aici poate avea alta mentalitate ... dar fiind acolo e mai greu ....
ai grija de ceea ce vei face... iubirea e trecatoare ....


mama mea cat adevar!!! dar acum sa speram sa fie ea tare si sa aleaga corect


inseamna ca gandesc destul de bine pentru varsta mea ... ms frumos


chiar ff bine!!!!! tine o tot asa felicitari
catch_a_fire
Postat pe 15 Februarie 2009 16:23
ASMA...de ce ai ales sa iti complici viata? gandeste-te numai ca educatia noastra este mult diferita de a lor...sa zicem ca ai accepta si ti-ai calca pe inima sa fi "inca" o sotie a sa...dar ia in calcul faptul sa esti a 2-a si nu stiu daca tu ai cunostiinta despre asta insa urmatoarele sotii trebuie sa i se subordoneze primei...tie iti va fi greu din varii motive:
1. esti geloasa sa iti imparti barbatul iubit cu o alta femeie si pana la urma psihologic vorbind este normal
2. gandeste-te ca vei fi respinsa de acea femeie si din prisma faptului ca esti de alta nationalitate, de alta religie si chiar daca ele sunt crescute in spuiritul acesta de a accepta ca sotul sa aiba mai multe sotii nici ele nu se impaca prea bine cu gandul de a-l imparti...deci intervine o competitie...
3. ea este deja mama copiilor sai avand un alt statut in fata societatii fata de tine..gandeste-te cum vei fi privita si de comunitate
parerea mea sincera este sa iti aduni gandurile...sunt sigura ca esti o femeie inteligenta si vei alege ce este mai bine pentru tine!
Vanda2308
Postat pe 22 Februarie 2009 13:11
De la: ASMA, la data 2009-01-05 15:21:21M-AM INDRAGOSTIT DE EL INCET INCET M-A CERUT DE NEVASTA PT CA EL POATE AVEA 4 FIIND MUSULMAN.....AM INCEPUT SA FIU FOARTE GELOASA PE SOTIA LUI EL IMI SPUNE CA NU O SA SE DESPARTA DE EA PT CA VREA CA EA SA II CREASCA COPIII I NU I-AR DESPARTI NICIODATA DE MAMA LOR SI AM INTELES LUCRU ASTA DAR MA OMOARA SA IL STIU NOAPTEA CU EA ACASA SI LUCRURI DE GENUL ASTA OFFFFFFFFF


De la: ASMA, la data 2009-02-10 15:27:22
EL E UN TIP SUPER SI SE POARTA SUPER IDEEA E CA IL VREAU IN VIATA MEA IAR EL DEJA DIVORTEAZA .
NU E NEAPARAT CA SUNT DISPERATA SA MA MARIT CI DOAR CA NU VREAU SA IL PIERD


stai sa inteleg, odata spui ca nu o sa-si desparta copii de mama, ca NU o sa se desparta de ea, si dupa spui ca el deja divorteaza.....eu nu mai inteleg, poate e ora de vina, sau culoarea mea de par ....

oricum ar fi, sfatul meu.....fugi pana mai poti!!!


Postat pe 26 Februarie 2009 04:32
e tare greu.te inteleg draga mea asma.eu sunt cu un musulman dar al meu e singur nu e casatorit si nici nu a fost.eu sper ca vei analiza cat mai bine toate sfaturile si sper sa iei decizia corecta caci esti romanca de-a noastra si nu vrea nici una din noi sa suferi.te pup si ai grija de tine.
roscatika23
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:11
buna fetelor!tin sa va multumesc pentru toate mesajele de care sincer aveam nevoie
e ciudat cum in tot deauma m-am gandit ca oricum nimanui nu ii pasa de fericirea celuilalt asa ca de ce am si ce ma face fericita ar trebui sa tin cu orice pret. a trecut un an si 3 luni si deja ma simt mai batrana cu 10 ani .imi pare sincer rau ca nu am oprit relatia asta cand inca mai puteam dar tot am sperat ca o sa fiu fericita cu el pentru ca asta e m-am indragostit nebuneste de el
evaluand situatia la rece stiu ca am gresit dar nu m-am putut stapani nu am putut pune punct cand s-a putut.
ce m-a speriat foarte tare si a fost ca un dus rece faptul ca mi-a spus ca va lua copii cu el pt ca nu accepta ca ea sa ii creasca fara el,eu nu ma vad crescandu-i ei au mama care ii iubeste le ofera tot ce au nevoie,pe cand eu ma vad in discoteci,la petreceri sau iesiri in oras
il iubesc as face orice pentru el si pentru copii lui care sunt minunati dar au mama
crede-ti ca am devenit un monstru daca el a ales calea asta?e oare numai vina mea?
ASMA
Postat pe 19 Aprilie 2009 13:55
Relatia asta este nociva pt tine si pt viitorul tau! Inca mai poti renunta, ai tot timpul sa intalnesti pe altcineva! Daca intelegi... bine, daca nu .... sa speram ca nu-ti va parea rau!
darksukkubus69
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:04
Daca poti sa rupi pisica fa-o.Vreau sa spun ca mai bine rupi relatia .El ti-a spus sincer care ii sunt intentiile ...iar tu sotie nu ai suporta sa -i fii. Noi suntem educate sa aveam unm barbat doar ptr noi ,ei nu.Crede-ma ca sotia lui nu va suferi ,insa tu ai sa te macini si ai sa te consumi pana la epuizare . Esti tanara si poti sa o iei de la capat .Nu intarzia sa o faci
ionia
Postat pe 20 Aprilie 2009 18:24
draga ASMA mai sunt barbati pe lumea asta nu e el singurul eu nu as putea sa accept sa il impart in niciun caz numa ideea ca ii in bratele altei femei fie ea si sotia lui m-ar innebuni eu iti zic sa-l parasesti eventual sa te indragostesti de altul acum depinde si de tine dak tu poti accepta situatia asta
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 5 Mai 2009 20:12
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 14:08
esti sincera.nu amg sentimentele inteles exact cati ani ai.vreau sa iti spun ca iti inteleg sentimentele.am citit cand eram domnisoara o carte despre o fata care a ales sa isi petreaca viata alaturi de un barbat din tarile arabe.poate imi amintesc cum se numea pentru ca nu o am in casa mea.probabil, am lasat-o la parinti. era inspirata dintr-o intamplare adevarata.m-a marcat profund.dar ca sa iti vin in ajutor, iti spun ca am avut cativa ani in urma o colega de o frumusete rapitoare, gen Kim wilde.aceasta fata a cunoscut in tara un arab si a plecat cu el.Din dragostea lor a rezultat un baietel la fel de frumos ca si ea.ce a trait acolo este desprins din filmele de groaza.Pana la casatorie totul a fost de clestar. Cand i-a devenit sotie a inceput sa o terorizeze incat nu putea legatura nici cu familia din tara. Asa s-au scurs poate 2,3 ani in care fata asta a trait o drama.a reusit in cele din urma sa scrie unei matuse povestindu-i intreaga tragedie. a reusit sa ii trimita bani pentru a evada din cusca.a fost foarte greu pentru ca nu avea acces la nici o informatie.nu dorea decat sa o indobitoceasca, sa o calce in picioare.dupa ce s-a intors in tara, si- reluat serviciu de asistent medical insa toata frumusetea ei, acel glamour, disparuse.trasaturile ei erau palite si departe de ceea ce o facea o diva.mi-a povestit de tot ce indurase(batai si privatiuni, interdictii si umilire.)
Acum ma intorc la tine.Povestea ta e frumoasa parca transpusa din povesti.te sfatuiesc sa te gandesti bine.distreaza-te cu el si gusta cu drag din frumusetea acestei idile cam clandestine pentru tine!sta in puterea ta sa il faci sa te iubeasca enorm si mult.nu strica fluturasii din stomac pe o experienta, o provocare!lasa lucrurile asa!am o intrebare. ai citit coranul?cred ca ar fi necesar sa il studiezi.si asa cum s-a mai spus,crezi ca vei fi fericita, fiind vioara a doua?nu cred.si mai sunt si unele implicatii sociale. sa fii sigura ca nu vei mai avea un job ceea ce este o conditie sine qua non pentru a fi independenta.ce, nu ti-e bine asa, iubita mea?esti tanara, banuiesc ca esti frumoasa!e pacat sa iti schimbi viata aspru.poate te gandesti ca nu va fi asa, ca el este un tip super, ca e rafinat, ca e destupat la minte, ca e amabil, elegant. dar nu, iubito, religia le indruma pasii in viata.nu cred ca este genul tau de viata atata timp cand tu faci eforturi sa ai un job intr-o asemenea tara, sa traiesi bine!asa ca nu iti doresc decat succes si vezi ca te asteapta atatia barbati care iubesc frumos!
poate imi raspunzi
Helada
Postat pe 31 Iulie 2009 20:02
De la: Cassey, la data 2009-05-13 14:08:38Buna!



BBFluturas
Postat pe 31 Iulie 2009 20:04
De la: , la data 2009-02-26 04:32:42
De la: ASMA, la data 2009-01-05 15:21:21M-AM INDRAGOSTIT DE EL INCET INCET M-A CERUT DE NEVASTA PT CA EL POATE AVEA 4 FIIND MUSULMAN.....AM INCEPUT SA FIU FOARTE GELOASA PE SOTIA LUI EL IMI SPUNE CA NU O SA SE DESPARTA DE EA PT CA VREA CA EA SA II CREASCA COPIII I NU I-AR DESPARTI NICIODATA DE MAMA LOR SI AM INTELES LUCRU ASTA DAR MA OMOARA SA IL STIU NOAPTEA CU EA ACASA SI LUCRURI DE GENUL ASTA OFFFFFFFFF


De la: ASMA, la data 2009-02-10 15:27:22
EL E UN TIP SUPER SI SE POARTA SUPER IDEEA E CA IL VREAU IN VIATA MEA IAR EL DEJA DIVORTEAZA .
NU E NEAPARAT CA SUNT DISPERATA SA MA MARIT CI DOAR CA NU VREAU SA IL PIERD

Mai fato, ai nimerit-o cum nu se poate mai prost. Si la varsta ta, stiu esti inca tanara, sunt cei mai frumosi ani pe care-i ai, si in care ar trebui sa-i scoti in evidenta pentru maritisul de-o viata. Acuma, din ce stiu eu, un musulman nu renunta niciodata la Mahomed, si femeia tre' sa treaca la musulmanism. Daca nu te deranjeaza renuntarea la Iisus Hristor, iarasi e problema ta, dar este vorba aici de sufletele noastre de dupa moarte, de salvarea lor in vesnicie.
El n-o sa renunte niciodata nu numai la copii, ci nici la mama copiilor, de-asta sa fi constienta. Tu traiesti acum o viata ca vai de capul tau, nu stii nici ce vrei, nu stii nici ce sa faci. N-ai nici pe nimeni, care sa-ti deschida capul, la care sa te plangi si sa-ti dea niste sfaturi din inima. Chiar si-asa, esti atat de bulbersata ca greu ar putea spune cineva ca ai asculta si-ai urma niste sfaturi fie si ale mamei tale sau vreo ruda apropiata.

Fato fraga, daca tii la viata ta, daca vrei sa-ti construiesti un viitor unde sa fi cat de cat fericita, ia-ti valea de-acolo. Cu cat mai curand, cu atat mai bine. Ceva din tine o sa se rupa, fiindca spui ca esti indragostita lulea, dar mai bine sa se rupa ceva si sa scape restul din tine, decat sa-ti bati joc de tine cu manuta ta. Numai asa, greu, dar ai sa te vindeci. Alternativa? Sa ramai cu el in situatia asta indefinit, sa traiesti cu el, si probabil sa te mariti cu el, dar sa devii o noua nevasta (a doua, a treia, sau a patra); nici nu mai conteaza a catea. Stiu ca am fost in Siria, si-acolo, la Damasc, tot asa era cu 4 neveste legale...

Fugi fato, salveaza-te, n-au intrat barbatii in saci. Fara asta esti pieduta.
Ndrusu
Postat pe 31 Iulie 2009 23:11
Se spune ca dragostea te orbeste, asa e si in cazul tau, dar oare chiar nu ai reusit sa deschizi ochii in ce lume intri facand pasul asta. Se poarta cu tine frumos pentru a te lega de el, pentru ca daca s-ar purta urat cu tine, nu e norma,l ai pleca. Gandeste-te cum sunt tratate romancele casatorite cu arabi aici in tara si mai au si rude, dar acolo unde nu ai pe nimeni? Numai cum sunt imbracate si spune totul!!
Bucura-te ca nu te-ai nascut intr-o religie ca aceasta !!
quantex
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:10
De la: AURELIA_NICOLETA, la data 2009-01-24 23:06:36Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, rade necontrolat, si nu regreta nimic care te-a facut sa zambesti......
Nu conteaza varsta...conteaza cum se comporta in continuare, incearca s amentii totul ca la inceput, dar daca nu mai poti renunta cand deja nu e prea tarziu...


Ce sfat imatur... cum poti sa ii zici asa ceva?? Tu nu i-ai citit postul?? E intr-o tara araba , in care el are deja o sotie, mai are voie inca 4 ... si ea crede ca o sa fie doar ea ... mai bine fugeee . Lucrez cu un barbat arab in romania, se poarta foarte frumos cu ''sotia lui'' ca nu-s luati si civil , doar pe religia lui, dar mi-a povestit o chestie ca atunci cand isi prind sotia ca i-au inselat ( lucru ce poate fi si inscenat) au dreptul sa o omoare, deci uite asa isi reinnoiesc ei haremul de 4 femei vesnic. Asta e raiul pe pamant pentru barbati ... Poate exagerez insa pararea mea este, ca oricat de mult l-ai iubi esti foarte orbita de asta. La inceput iti zicea ca nu o lasa niciodata si mai tarziu am vazut ca divorteaza... nu prea imi vine sa cred asta... Stai in banca ta pentru ca o sa ai numai de suferit. Daca te iubeste atat de mult spune-i sa vina in tara ta si sa se casatoareasca cu tine . Nu e usor ceea ce zic eu sa faci , dar sincer mentalitatea e foarte diferita, tu ca femeie nu ai voie sa iti spui pararea, tu trebuie sa asculti de barbatul tau arab... nu mai intru si in alte detalii, eu iti zic ce imi povesteste pers cu care lucrez, ce parare are el .
alisika
Postat pe 6 Octombrie 2009 12:33
si totusi ce s-a intamplaT? s-a casatorit sau s-a despartit?
adina_black
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:21
Se pare ca nu are inca noutati pt noi...
darksukkubus69
Postat pe 11 Octombrie 2009 21:06
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-10 20:21:19
De la: ASMA, la data 2009-02-10 15:27:22SINCER VA MULTUMESC PENTRU MESAJE!
EL E UN TIP SUPER SI SE POARTA SUPER IDEEA E CA IL VREAU IN VIATA MEA IAR EL DEJA DIVORTEAZA .
NU E NEAPARAT CA SUNT DISPERATA SA MA MARIT CI DOAR CA NU VREAU SA IL PIERD
NU E FANATIC ,NICI MACAR O SECUNDA NU A PUS PROBLEMA RELIGIEI INTRE NOI SAU FAPTUL CA O SA STAU CU FAMILIA LUI
APARTAMENTUL IN CARE STAM NOI L-A INCHIRIAT NUMAI PENTRU NOI
IL VAD CA ISI DA SILINTA CA TOTUL SA FIE BINE INTRE NOI


da Asma ai dreptate, la inceput nu se pune problema de nimic, dar fetita mea iti dau in scris si cu martori ca peste maxim 3 ani vei fi obligata sa te treci in religia lui. asta nu ar fi o problema poate ,problema este tu poti sa accepti??sa renunti la religia ta??si mai mult incet incet te va schimba ca nici tu nu te vei mai cunoaste macar si nu vb din povesti ci din ce am vazut cu ochii mei .si sincer iti spun nu cunosc doar un caz!niciodata nu mi a placut sa vb mult dar gandestete asa ;esti cu el in seara ta ptr ca asa va fii una la tine si una cu sotia lui acctuala si suna telefonul exact pe la 10, 11 noaptea si ii cere sa se duca de urgenta la ea ca vezi doamne nu stiu ce fir de par din cap il doare pe fisu spre exemplu,iar el ca un tata bun ce e te lasa balta si fuge in partea cealalta si tu ramai singura cu televizorul si o multime de lacrimi in ochii.acum fug la treaba dar mai trec pe aici si daca vrei am sa ti mai povestesc si am sa ti mai dau gramada de exemple ca sava domnului am de unde .





Au trecut 3 ani ....unde e ASMA sa ne povesteasca ce s-a ales de iubirea din serai?
cristina_boeru_30
Postat pe 20 Octombrie 2013 22:17
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-20 22:17:24
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-10 20:21:19
De la: ASMA, la data 2009-02-10 15:27:22SINCER VA MULTUMESC PENTRU MESAJE!
EL E UN TIP SUPER SI SE POARTA SUPER IDEEA E CA IL VREAU IN VIATA MEA IAR EL DEJA DIVORTEAZA .
NU E NEAPARAT CA SUNT DISPERATA SA MA MARIT CI DOAR CA NU VREAU SA IL PIERD
NU E FANATIC ,NICI MACAR O SECUNDA NU A PUS PROBLEMA RELIGIEI INTRE NOI SAU FAPTUL CA O SA STAU CU FAMILIA LUI
APARTAMENTUL IN CARE STAM NOI L-A INCHIRIAT NUMAI PENTRU NOI
IL VAD CA ISI DA SILINTA CA TOTUL SA FIE BINE INTRE NOI


da Asma ai dreptate, la inceput nu se pune problema de nimic, dar fetita mea iti dau in scris si cu martori ca peste maxim 3 ani vei fi obligata sa te treci in religia lui. asta nu ar fi o problema poate ,problema este tu poti sa accepti??sa renunti la religia ta??si mai mult incet incet te va schimba ca nici tu nu te vei mai cunoaste macar si nu vb din povesti ci din ce am vazut cu ochii mei .si sincer iti spun nu cunosc doar un caz!niciodata nu mi a placut sa vb mult dar gandestete asa ;esti cu el in seara ta ptr ca asa va fii una la tine si una cu sotia lui acctuala si suna telefonul exact pe la 10, 11 noaptea si ii cere sa se duca de urgenta la ea ca vezi doamne nu stiu ce fir de par din cap il doare pe fisu spre exemplu,iar el ca un tata bun ce e te lasa balta si fuge in partea cealalta si tu ramai singura cu televizorul si o multime de lacrimi in ochii.acum fug la treaba dar mai trec pe aici si daca vrei am sa ti mai povestesc si am sa ti mai dau gramada de exemple ca sava domnului am de unde .





Au trecut 3 ani ....unde e ASMA sa ne povesteasca ce s-a ales de iubirea din serai?

fuse,fuse si se duse cu iubirea ei cu tot
YASEMYNNE
Postat pe 20 Octombrie 2013 22:21
De la: YASEMYNNE, la data 2013-10-20 22:21:31
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-20 22:17:24
De la: catch_a_fire, la data 2009-02-10 20:21:19
De la: ASMA, la data 2009-02-10 15:27:22SINCER VA MULTUMESC PENTRU MESAJE!
EL E UN TIP SUPER SI SE POARTA SUPER IDEEA E CA IL VREAU IN VIATA MEA IAR EL DEJA DIVORTEAZA .
NU E NEAPARAT CA SUNT DISPERATA SA MA MARIT CI DOAR CA NU VREAU SA IL PIERD
NU E FANATIC ,NICI MACAR O SECUNDA NU A PUS PROBLEMA RELIGIEI INTRE NOI SAU FAPTUL CA O SA STAU CU FAMILIA LUI
APARTAMENTUL IN CARE STAM NOI L-A INCHIRIAT NUMAI PENTRU NOI
IL VAD CA ISI DA SILINTA CA TOTUL SA FIE BINE INTRE NOI


da Asma ai dreptate, la inceput nu se pune problema de nimic, dar fetita mea iti dau in scris si cu martori ca peste maxim 3 ani vei fi obligata sa te treci in religia lui. asta nu ar fi o problema poate ,problema este tu poti sa accepti??sa renunti la religia ta??si mai mult incet incet te va schimba ca nici tu nu te vei mai cunoaste macar si nu vb din povesti ci din ce am vazut cu ochii mei .si sincer iti spun nu cunosc doar un caz!niciodata nu mi a placut sa vb mult dar gandestete asa ;esti cu el in seara ta ptr ca asa va fii una la tine si una cu sotia lui acctuala si suna telefonul exact pe la 10, 11 noaptea si ii cere sa se duca de urgenta la ea ca vezi doamne nu stiu ce fir de par din cap il doare pe fisu spre exemplu,iar el ca un tata bun ce e te lasa balta si fuge in partea cealalta si tu ramai singura cu televizorul si o multime de lacrimi in ochii.acum fug la treaba dar mai trec pe aici si daca vrei am sa ti mai povestesc si am sa ti mai dau gramada de exemple ca sava domnului am de unde .





Au trecut 3 ani ....unde e ASMA sa ne povesteasca ce s-a ales de iubirea din serai?

fuse,fuse si se duse cu iubirea ei cu tot



cristina_boeru_30
Postat pe 20 Octombrie 2013 22:28
cristina_boeru_30
Postat pe 21 Octombrie 2013 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sora prietenului meu isi baga nasul in tot 50 De la: guru_ion 6 Noiembrie 2011 22:19
gelozia... surorii mai mici 22 De la: paula27 16 Martie 2009 08:11
o mint pentru ca e prea geloasa,e normal? 47 De la: gabriela2008 20 Octombrie 2013 18:17
BUNA 11 De la: kudika019285 21 Iulie 2009 02:12
pareri pls!!mai ales ale baietilor 47 De la: Summer_ 4 Decembrie 2009 22:19