Setari Cookie-uri

Concurs: Kudika premiaza cea mai frumoasa declaratie de dragoste!

Cine o sa decida care e cea mai frumoasa declaratie si dupa ce criterii? cei care au cont pe kudika si au multe mesaje trimise pot vota,Or?
ArtLover
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:48
De la: portitza_, la data 2009-01-28 15:28:58Te iubesc atat de mult ca imi vine sa mor
te-as mai iubi o data dar imi vine sa ma omor
esti nebun daca ma crezi
dar tu stii ca te iubesc...
ai inteles?da mha fraiere te iubesc.....
soricel de a-i fi in cusca te-as baga sa ti-o trag de cate ori imi va venii
iubirea ca a noastra nu exista in toata lumea.......uite asa canta maneau.....
dar taci...ca mie imi place linistea....
TE IUBESC SA MOARA CAPRA...........TU ESTI VIATA MEA.......PRESUL SAU PERNA.....
TE IUBESC!!!!!!!!!AM INCHEIAT PE O SA...............



te-as lasa si apoi iar te-as lua...........ca ma innebunesti.......dragostea mea.......
asa ca eu te iubesc.........nu-i asa?
soricelul meu adorat........manaca-ti-as coada de frumos........ce esti.....
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:49
moaaama ingerash,toata esti rima imperecheata cata esti....stas.....
matracucu
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:50
imi place rau de tot cum rontaie soricelul............
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:51
De la: dana_mv, la data 2009-01-28 15:48:29doamne ati inebunit cu concursul asta.peste tot numai declaratii de dragoste.dar pt cei singuri nu e nici un concurs de sf.Valentin?noi astia singuri ce facem ?vrem si noi ceva,o petrecere ceva...


dana ...fa si tu ca mine.... scrie cat inseamna pt tine....
nu neaparat daca mai esti cu el sau nu....
hai nu fi suparici uite iti dau un pupic dulce de tot sa te inveseleasca...

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:54
ITI AMINTESTI CAND NE-AM INTALNIT PRIMA OARA? TU AI FOST ATAT DE INSISTENT, EU ATAT DE NEINCREZATOARE...MAI STII CE TI-AM SPUS CAND AI VRUT SA MA SARUTI?TI-AM SPUS K SUNT MICA DE STATURA(AVAND IN VEDERE CA TU ESTI INALT) SI TU MI-AI LUAT FATA INTRE PALME SI M-AI SARUTAT APASAT CA SA IMI DOVEDESTI CA ASTA PENTRU TINE NU CONTEAZA. SI ACUM, DUPA 5 ANI.......................................MA SARUTI LA FEL SI ESTI LA FEL DE INSISTENT-CAND MA DORESTI - DOAR CA EU ACUM NU MA MAI POT IMAGINA FARA TINE!!!!!!!!.......... MI-AI REDAT INCREDEREA IN MINE, MA FACI SA MA SIMT CEA MAI ALINTATA, MAI DORITA SI MAI PUTERNICA FEMEIE. DAR TOT ACEST VIS VA FI COMPLET ANUL ASTA, PE 15 AUGUST, LA NUNTA NOAAAAASTRA. ITI AMINTESTI CA VORBEAM DESPRE CAT DE BINE AR FI SA NE CASATORIM?UITE CA ACUM TOTUL DEVINE REALITATE SI DESTINUL NE DEMONSTRAZA PENTRU A MIA OARA CA SUNTEM FACUTI UNUL PENTRU ALTUL.
TOT CE TI-AM SPUS PARE A FI IREAL, PARE POVESTE...CREDE-MA CA SI EU DEABIA DE CEVA TIMP REALIZEZ CA VIATA MEA DE CAND TE-AM CUNOSCUT PE TINE E CHIAR PE BUNE...E CHIAR CEVA REAL...CEVA CE NIMENI NICICAND NU IMI VA PUTEA LUA, PENTRU CA STIU CA TU MI-AI PROMIS ASTA.....SI PENTRU CA DUMNEZEU MEREU NE-A FOST APROAPE...
raluk4coco
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:06
De la: portitza_, la data 2009-01-28 15:28:58Te iubesc atat de mult ca imi vine sa mor
te-as mai iubi o data dar imi vine sa ma omor
esti nebun daca ma crezi
dar tu stii ca te iubesc...
ai inteles?da mha fraiere te iubesc.....
soricel de a-i fi in cusca te-as baga sa ti-o trag de cate ori imi va venii
iubirea ca a noastra nu exista in toata lumea.......uite asa canta maneau.....
dar taci...ca mie imi place linistea....
TE IUBESC SA MOARA CAPRA...........TU ESTI VIATA MEA.......PRESUL SAU PERNA.....
TE IUBESC!!!!!!!!!AM INCHEIAT PE O SA...............


_fantoma_
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:06
ded pt sotior
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:08
SI?...UN CADOU DE NUNTA, CEVA?....
raluk4coco
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:15
De la: raluk4coco, la data 2009-01-28 17:15:00SI?...UN CADOU DE NUNTA, CEVA?....


un soricel?
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:16
Imi aduc aminte atat de bine clipa cand te-am vazut prima data, putin cate putin am inceput sa te cunosc,incet...incet am inceput sa te plac, apoi pe zi ce trecea viata mea a inceput sa infloreasca precum un trandafir si asta numai datorita tie. De atunci am inceput sa simt un val imens de iubire care m-a coplesit si m-a facut sa inteleg adevaratul sens al cuvantului DRAGOSTE.
Inima mea iti va fi etern recunoscatoare. Acum astept cu nerabdare sa ne casatorim si sa fim pentru tot restul vietii impreuna si alaturi de copiii ce-i vom avea.TE IUBESC nespus de mult.

ki55
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:25
Stii ca-mi place la mare. Iti spuneam odata ca as sta pe o faleza inalta si as privi cum se sparg valurile de tarm pentru ca ne vedeam pe noi in locul vantului, valurilor,stancilor. Cu fiecare val care vine ,putin din stanca tarmului se erodeaza, se modifica.
Ai vazut cum pe mal ramane urma valului chiar si dupa ce a trecut ? nu dureaza mult intradevar. dar marea are mereu grija sa revina. La fel ai si tu grija ca de fiecare data cand ma pierd sa-mi umezesti buzele, sa-mi limitezi instinctele.
Stii, mirosul,vantul de mare: puternic, intepator cu un iz misterios care te face sa te intrebi peste ce porturi si corabii a trecut, cate apusuri si rasarituri a apucat si cu ce delfinii a dansat. Toate le vad ca si o intruchipare a caracterului tau nestatornic. si sarutarile tale , saruturile tale care sunt asemenea pasilor care traverseaza plaja si se pierd in mare...

[ Sarutari si imbratisari tuturor ]
anubsia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:38
UN SORICEL DE PLATINA?
raluk4coco
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:40
OBSERV K DUPA DECLARATIA MEA INCEP SI ALTII SA MENTIONEZE DE O EVENTUALA NUNTA. PACAT K NU SE POATE DOVEDI CINE VA MERGE , CU ADEVARAT, PANA LA KPAT...
raluk4coco
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:43
De la: raluk4coco, la data 2009-01-28 17:40:26UN SORICEL DE PLATINA?


nuuuuuuuuuu
din ala de rontaie...........si te gadila
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:45
De la: portitza_, la data 2009-01-28 17:45:01
De la: raluk4coco, la data 2009-01-28 17:40:26UN SORICEL DE PLATINA?


nuuuuuuuuuu
din ala de rontaie...........si te gadila

din ala am...si ii zic shoby-evident, nu?
raluk4coco
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:47
nuuuuuuuuuuuuuu
ii zici soricica
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:48
Un parfum de zambile ma atrage inspre coltul uitat al amintirilor apuse, parfum de tine, parfum de mine, parfum de noi. Zambesc precum un copil strans cu dragoste in bratele mamei, zambesc catre tine si numai pentru tine, caci mi-am amintit ceea ce am uitat si am uitat ceea ce voi stii...
Vantul imi spulbera suferinta
Acumulata in toti acesti ani,
Inlocuind-o in schimb cu credinta
Ca vei usca lacrimile ochilor sarmani;

Valuri inspumate biciuiau tarmul,
Marea se framanta sub picaturile necrutatoare
De mii de ori mai indepartat parea cerul,
Temandu-se ca se va putea lovi cumva de mare.

In acest peisaj haotic, inspaimantator,
In care ploaia torentiala stergea pana si trecutul
Zambeam ca un copil, caci ne imbratisam usor,
Gandindu-ma la cat de sarat e sarutul.
violet_m00n
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:03
iubitzel,desi ne iubim doar de2ani u esti cel care l fiecare intrebare ai un raspuns,cel ce l fiecare lacrima imi da in schimb zambet si fericire cel l al carui piept m simt ocrotita si iubita cel ce ma iubeste asa km sunt.De aceea si eu te iubesc pentru ccea ce esti si nu pentru ceea ce faci,te iubesc pentru simplu motiv ca te iubesc si te mai iubesc pentru ca te iubescdeci te iubesc dintr un miliard d motive dar tot ce conteaza e ca TE IUBESC
TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
valy_cyka
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:16
Avand in vedere ca anul acesta, de ziua indragostitilor pentru noi, Irina si Adrian, mai are loc un eveniment special....Implinim 4 ani de cand suntem impreuna si avand in vedere ca mosul mi-a adus deja un inel de logodna....Declaratia mea va fi una simpla, pentru EL, care care imi va deveni sot peste un an si jumatate....
Este scrisa atunci cand am inceput sa simt fluturi in stomac pentru el...Nimic nu s-a schimbat, desi au trecut aproape 4 ani.


Furtuna(de Irina Maria Mitrofan)

Arunc in tine cu vise, cu lacrimi
Uneori cu lanturi, cu pietre sau cu foc
Pare ca te urasc, uneori.
Pare ca nu te cunosc si nici nu-mi doresc sa incerc.

Asa pare.
Ori de cate ori e furtuna pe cerul iubirii noastre
Si tuna si fulgera.
Un adevarat potop.

Insa, tu nu ma crede.
Tu...nu te teme de furtuna.
E trecatoare.E zgomotoasa.
Dar nu-ti pierde firea.

Tu, inchide ochii si gandeste-te la zilele cu soare.
Sau incrunta-te la nori si ploaie,
Arunca vorbe si pietre si ameninta,
Dar nu te teme.
Si nu ma lasa prada ploii
Nu singura.

Hainele mi se vor uda, stiu.
Pielea ni se va zbarci de la umezeala,
sunt convinsa.
Insa, vom astepta curcubeul IMPREUNA.
Strans imbratisati
vom primi binecuvantarea solara.

Deci, nu te teme
cand vine furtuna.
Eu, asa mica si ciufulita,
am sa te caut dupa fiecare furtuna,
La fiecare curcubeu,
la fiecare rasarit de soare.
In fiecare clipa, lumina mea.
irina_mitrofan
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:19
Cea mai frumoasa declaratie de dragoste este atunci cand nu te chinui sa compui versuri eminesciene,nu cand te uiti la nori si vrei sa-i daruiesti luna iubitului sau iubitei....o dragoste adevarata traieste, se simte prin fiecare por al pielii,se simte cu fiecare respiratie....o declaratie de dragoste este un moment in care uiti de lume si de tine,si traiesti numai pentru a-ti face fericita persoana iubita.Asa ca nu am de gand sa-i fac o declaratie de dragoste iubitului meu,pentru ca deja stie cat de mult inseamna pentru mine,cat de multa liniste si pace daruieste sufletului meu,pentru ca nu exista zi data de la d-zeu in care el sa nu simta caldura pe care o daruiesc inimii lui.Te iubesc Iulian.
sorinadumitru
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:34
De la: sorinadumitru, la data 2009-01-28 18:34:27Cea mai frumoasa declaratie de dragoste este atunci cand nu te chinui sa compui versuri eminesciene,nu cand te uiti la nori si vrei sa-i daruiesti luna iubitului sau iubitei....o dragoste adevarata traieste, se simte prin fiecare por al pielii,se simte cu fiecare respiratie....o declaratie de dragoste este un moment in care uiti de lume si de tine,si traiesti numai pentru a-ti face fericita persoana iubita.Asa ca nu am de gand sa-i fac o declaratie de dragoste iubitului meu,pentru ca deja stie cat de mult inseamna pentru mine,cat de multa liniste si pace daruieste sufletului meu,pentru ca nu exista zi data de la d-zeu in care el sa nu simta caldura pe care o daruiesc inimii lui.Te iubesc Iulian.


numai ca genul asta de declaratie nu e premiata
Asynia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:36
Te iubesc asa cum florile iubesc sorele,te doresc asa cum pamatul plin de caldura doreste ploaia cea dulce…tu ai stiut sa imi arati ce inseama fericirea,si sa imi arati iubirea si ce inseaman iertarea,iar pentru acest lucru iti raman vejnic datoare si te voi iubi toata viata si iti voi darui toata fericirea de pe pamant asa cum tu mi-ai daruit fericirea cereasca si pamanteasca…asa cum eu sunt viata ta tu esti inima mea si in fiecare secunda a vietii tale tu bati in mine iar eu realizez k te iubesc si mai mult…….te iubesc pisicule sin u vreau sa uiti oricate lucruri ne-ar despartii si oricati oameni ne-ar face rau,san u uiti ca te iubesc si ca doar pt. u traiesc……te iubesc puiutul meu mik:X
b1gbr0wneyes
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:37
Poate ca nu ar trebui sa vedeti scopul concursului neaparat ca pe "cineva castiga si restul pierd". daca il/o iubesti, e bine sa ii spui/demonstrezi, prin oricat de multe mijloace s-ar putea.eu cand am vazut concursul am gandit ca ar fi o idee buna de dar pentru puiul meu simpla postare a poeziei aici.atata tot...inca nu i-am spus nimik, dar o sa il surpind curand.....
irina_mitrofan
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:48
Sunt mii si mii de cuvinte frumoase pe care cu siguranta ca le meriti,eu din pacate nu le stiu pe toate k sa ti le pun...din pacate nu pot atinge soarele sa ti-l daruiesc..nu pot atinge stelele pentru a ti le darui...nu-ti pot da nimic mai mult decat sufletul meu,gandurile mele,trupul meu...intreaga mea fiinta!Si daca iti spun ca te iubesc fara ca macar sa-ti fi intalnit privirea...inseamna ca t iubesc pentru
ceea ce esti,pentru ceea ce ma faci sa simt...sa fiu...pentru sufletul tau de aur...pentru tot ceea ce reprezinti pentru viata mea...
Si cum sa nu te iubesc cand pentru tine simt ceea ce nu am simti pentru nimeni niciodata?Cand u ma faci sa ma simt cea mai importanta persoana din intreaga lume?Cum sa nu visez la tine...cum sa nu t vreau langa mine in fiecare clipa...cum sa nu t iubesc...cum sa nu vreau sa t stiu langa mine tot restul vietii?Nu am cuvinte de ajuns k sa-ti spun tot ceea ce simt pentru tine...sper doar cu timpul sa-ti pot demostra toata dragostea pe care ti-o port...T ador,eu cel fara suflet
sarutama
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:50
Azi noapte am visat ca te iubesc
si-n somnul meu profund si nelumesc
Erai chiar langa pat foarte aproape
Ca spada unui fulger printre pleoape.
Si-n nepasarea linistii ceresti
Nici nu stiam prea bine cine esti;
Iti mai vazuse-m chipul undeva
Si ochii tai prelungi ce lacrimau.
Si mirosul de floare l-am simtit
Infipt in trupul meu ca un cutit.
Azi noapte am visat ca te iubesc
Si-am plans in somnul meu nepamantesc.
aelimarual
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:56
your the apple of my eyes !
alina_luminita
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:04
as vrea sa sti ca tu esti lumina din intunericul vieti mele.mi-as dori ca in ficare zi sa fiu cu tine sa ma tii in brate.oare cer prea mult de la viata?imi placi si de accea te rog sa ramii asa cum esti.te iubesc!
miriam_mira2002
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:25
Viata mea incepe cu tine...din clipa in care ne-am dat seama ca putem atinge impreuna stelele cu mana...iar sufletele vor ramane pereche pentru totdeauna, pana-n panzele albe!!!
emica
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:45
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-28 16:54:58
De la: dana_mv, la data 2009-01-28 15:48:29doamne ati inebunit cu concursul asta.peste tot numai declaratii de dragoste.dar pt cei singuri nu e nici un concurs de sf.Valentin?noi astia singuri ce facem ?vrem si noi ceva,o petrecere ceva...


dana ...fa si tu ca mine.... scrie cat inseamna pt tine....
nu neaparat daca mai esti cu el sau nu....
hai nu fi suparici uite iti dau un pupic dulce de tot sa te inveseleasca...

mersi de pupici,uite ca ma simt mai bine.
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga unul dintre cele 10 compilatii de CD-uri "Anotimpurile Iubirii" de la Roton! 79 De la: kudika384587 7 Mai 2011 08:49
Tnuva si Kudika te invita la concurs. 192 De la: concursKudika 5 Mai 2011 12:12
Concurs Kudika si Palmolive 104 De la: concursKudika 6 Iulie 2009 19:22
Castiga un abonament Your Personal Best, in valoare de 500 lei, oferit de LadyFIT! 29 De la: concursKudika 21 Noiembrie 2014 17:37
Cea mai urata despartire! 367 De la: _cristyna_ 30 Ianuarie 2009 11:04