Setari Cookie-uri

Ingrasarea intr-o relatie...e de rau sau de bine?

Am un prieten care este intr-o relatie de un an si ceva si s-a ingrasat enrom. Am vazut niste poze recente cu el si m-am speriat, arata de parca a imbatranit cu 15 ani. Era un baiat inalt si foarte finut inainte, mergea la sala si avea grija de el. Nu stiu daca e de bine sau de rau, pentru ca nimeni nu mai poate vorbi cu el. A parasit multa lume pentru tipa si pur si simplu nu mai raspunde la mesaje sau telefoane nimanui.

Voi ce credeti...daca un baiat se ingrasa cand este intr-o relatie e semn de fericire sau e ceva in neregula cu el? Sunt putin cam ingrijorata...dar sper ca este bine. Daca l-asi vedea nici nu stiu cum sa-i spun ca s-a ingrasat, intr-un mod dragut fara sa-l jignesc. Imi pare rau de el :(
sweetheart_05
Postat pe 10 Februarie 2009 22:30
Majoritatea iti vor spune ca nu conteaza ...eu iti spun ca nu-i de bine!
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 22:33
nici un om nu imbatraneste brusc din prea multa fericire.omul cand e fericit intinereste,e usor si pluteste.nu cred ca se simte bine si probabil ii este rusine sa recunoasca.uneori oamenii se complac in suferinta,doar din teama de a nu se face de rusine.
dana_mv
Postat pe 10 Februarie 2009 22:34
De la: sweetheart_05, la data 2009-02-10 22:30:45Am un prieten care este intr-o relatie de un an si ceva si s-a ingrasat enrom. Am vazut niste poze recente cu el si m-am speriat, arata de parca a imbatranit cu 15 ani. Era un baiat inalt si foarte finut inainte, mergea la sala si avea grija de el. Nu stiu daca e de bine sau de rau, pentru ca nimeni nu mai poate vorbi cu el. A parasit multa lume pentru tipa si pur si simplu nu mai raspunde la mesaje sau telefoane nimanui.

Voi ce credeti...daca un baiat se ingrasa cand este intr-o relatie e semn de fericire sau e ceva in neregula cu el? Sunt putin cam ingrijorata...dar sper ca este bine. Daca l-asi vedea nici nu stiu cum sa-i spun ca s-a ingrasat, intr-un mod dragut fara sa-l jignesc. Imi pare rau de el :(


Vaaaaiiiiiiiiiiii !!!!
E de rau!!!! E chiar cumplit !!!
Eu cred ca e tare nefericit: ea il leaga de scaun si il indoapa cu mancare si nu se lasa impresionata de lacrimile lui si de protestele lui de a ramane slab... iar el se chinuie saracul, dar deh.. ea, zgripturoaica, gateste bine si nici nu-i place sa ramana mancarea in farfurie.
Din nefericire, sunt multi in situatia lui, dar nu au norocul sa aibe o prietena atat de buna precum esti tu pentru el.... Eu zic sa nu mai astepti si sa-l smulgi din bratele zgripturoaicei... sa indoape prietenul alteia si sa-l lase in pace pe al tau!
Bafta multa!!!!
fataverde
Postat pe 11 Februarie 2009 10:20
Hihihi! Fataverde, rautate mica
Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 10:25
De la: Dor_a, la data 2009-02-11 10:25:11Hihihi! Fataverde, rautate mica


Euuuu???? Tot eu????
fataverde
Postat pe 11 Februarie 2009 10:30
daca tot e prietenul tai dc nu il intrebi pe el?
sau crezi k el nu se uita in oglinda?
bestiutza_relouded
Postat pe 11 Februarie 2009 10:30
Nu trebuie sa fie musai ceva in neregula cu el sau relatia lor................
Barbatii....( si nu vreau sa generalizez) au tendinta de a se delasa in momentul in care au o relatie stabila ..... se gandesc ...ca nu are rost sa mai arate bine pt ca au tras oricum lozul castigator asa ca.........


e posibil sa fie si asta.............. sau................cum a zis fata verde..............
sun_shine
Postat pe 11 Februarie 2009 10:36
Sa-l smulg din bratele zgripturoaicei? Am sa incerc, cu toate ca mi se pare oarecum periculos...dar nu imposibil. Am sa-i vorbesc frumos sa aiba grija de el pentru ca daca continua in ritmul asta, acesta va fi inceputul sfarsitului...cel putin sfarsitul sanatatii lui, in care pot aparea probleme din cauza greutatii.
sweetheart_05
Postat pe 11 Februarie 2009 18:41
CE fel de relatie aveti vb cu el sau nu te intereseaza gandeste si el poate are ceva sau lui ii place?

Postat pe 25 Mai 2009 14:46
De la: sweetheart_05, la data 2009-02-10 22:30:45Am un prieten care este intr-o relatie de un an si ceva si s-a ingrasat enrom. Am vazut niste poze recente cu el si m-am speriat, arata de parca a imbatranit cu 15 ani. Era un baiat inalt si foarte finut inainte, mergea la sala si avea grija de el. Nu stiu daca e de bine sau de rau, pentru ca nimeni nu mai poate vorbi cu el. A parasit multa lume pentru tipa si pur si simplu nu mai raspunde la mesaje sau telefoane nimanui.

Voi ce credeti...daca un baiat se ingrasa cand este intr-o relatie e semn de fericire sau e ceva in neregula cu el? Sunt putin cam ingrijorata...dar sper ca este bine. Daca l-asi vedea nici nu stiu cum sa-i spun ca s-a ingrasat, intr-un mod dragut fara sa-l jignesc. Imi pare rau de el :(


poate e delasator cu ingrijirea sau gateste bine femeia lui tu vezi-ti de kg tale nu te baga in relatia altuia chiar daca e prieten ca pentru iubire am vazut multe prietenii stricate
Peony
Postat pe 25 Mai 2009 23:39
De la: kudika029319, la data 2009-05-25 14:46:46CE fel de relatie aveti vb cu el sau nu te intereseaza gandeste si el poate are ceva sau lui ii place?


ce ma ?
Peony
Postat pe 25 Mai 2009 23:39
De la: kudika029319, la data 2009-05-25 14:46:46CE fel de relatie aveti vb cu el sau nu te intereseaza gandeste si el poate are ceva sau lui ii place?

ce face????c zice???
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 23:57
De la: kudika029319, la data 2009-05-25 14:46:46CE fel de relatie aveti vb cu el sau nu te intereseaza gandeste si el poate are ceva sau lui ii place?
sun_shine
Postat pe 27 Mai 2009 08:19
Ei..tu ai un prieten care s-a ingrasat de cand are o relatie cu cineva, eu am o prietena foarte buna care a slabit f f f mult de cand e cu prietenu ei. are doar 40 kg la 160 cm, sau mai putin un pic. e cu prietenu-sau de 4 ani de zile,acuma e sot, de cand l-a cunoscut a inceput sa fumeze zilnic un pachet de tigari pe zi, sau poate mai mult, pofta de mancare nu prea are...si toata lumea ii zice ca ii f slaba, chiar si prieitenul ei ii spune sa se lase de fumat, sa manance mai mult...dar acuma nu se prinde de ea nimic. i-am spus sa isi faca ceva control medical, poate are probl cu glanda tiroida...sau ceva lipsa de vitamine, proteine...sa ia ceva supliment, tot asa de slaba e de 4 ani de zile, de cand a inceput facultatea. si se intelege bine cu sotul ei, si el ii zice de n ori intro zi sa manace mai mult...si ea incepe sa rada, dar e constienta ca e f slaba, si ar vrea sa se ingrase,dar cica nu poate.
amalushh
Postat pe 25 Septembrie 2009 09:17
si eu am luat in greutate cam 3 kg asta inseamna ca ma simt bine langa persoana care sunt
kudika069642
Postat pe 25 Septembrie 2009 10:01
Depinde... Daca zici ca s-a si ingrasat si arata si imbatranit, e posibil sa fi mancat pe fond nervos, deci sa nu fi fost prea fericit. De multe ori oamenii au o pofta de mancare necontrolata pe fond de stres si suparare; ei incearca sa compenseze lipsa de fericire pe care o au la momentul respectiv prin satisfactia pe care o resimt cand mananca (si ce e problematic e ca de multe ori nu-si dau seama de unde e pofta asta de mancare).
Mai exista si cazul cand oamenii se ingrasa de...prea mult bine Cunosc eu cateva cazuri din astea. Cei doi se simt foarte bine impreuna si de multe ori simt nevoia, de exemplu, sa stea in fata TV-ului si sa rontaie ceva, un rontait aparent nevinovat dar care se transpune in colacei de grasime In general, oamenii cand ies singuri prin oras nu simt nevoia sa manance pe strada dar daca sunt cu cineva...ce poate fi mai placut decat sa ia o inghetata sau sa se opreasca la un KFC (de exemplu)? Partea buna e ca se simt bine impreuna. Partea proasta...e usor vizibila.
Cand vezi asa un caz, poate ca e bine sa discuti cu el, fara sa fortezi nota, sa-l lasi pe el sa-ti povesteasca (crede-ma, oamenii povestesc ffffffffoarte multe cand sunt lasati in pace si cand NU sunt intrebati ). Daca observi unde e problema, fa-l si pe el sa-si dea seama, dar tot asa, fara sa fortezi nota si sa i-o spui prea direct. In final, sa-l lasi pe el sa decida cum o rezolva; in probleme sentimentale e mai bine sa nu dai sfaturi...
Alexandra_Horecica
Postat pe 25 Septembrie 2009 10:44
Multi oameni tind sa nu se mai ingrijeasca atunci cand intra intr-o relatie comoda. Daca partenerul iti spune ca te place oricum atunci tinzi ba sa te ingrasi, ba sa nu-ti mai pese asa mult in ce te imbraci. Nu este deloc normal ce se intampla cu aceste persoane si au nevoie de un psiholog..eu una depun mai multe eforturi cand sunt intr-o relatie pentru a arata bine, decat atunci cand sunt singura..
simonycik
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:10
De la: kudika069642, la data 2009-09-25 10:01:25si eu am luat in greutate cam 3 kg asta inseamna ca ma simt bine langa persoana care sunt


slabutz... daca ai fi luat vreo 10 insemna ca esti chiar fericita...
DieMann
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BANCURI DE SPUS 125 De la: kudikaroxi 26 Mai 2009 18:04
Constelatii familiale 2 De la: iacinta 26 Februarie 2010 20:06
iubire si Poezie!! 44 De la: SIDONIA69 1 August 2012 22:44
prevenirea traficului de persoane si a evaziuniifiscale pe piata muncii 1 De la: sadora 21 August 2009 13:28
E sau nu alesul meu? 94 De la: abulinuta 13 August 2014 21:28