o speranta numita iubire

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

goeanclaudiu Avatarul lui goeanclaudiu

2 mesaje
Oras: tg mures

oare pot iubi femeile un barbat cu un handicap...........
Raporteaza abuz de limbaj
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

si care ti-e handicapu' flacau? ca nu se vede-n poza!
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: geo_sh, la data 2009-02-19 23:21:45si care ti-e handicapu' flacau? ca nu se vede-n poza!

Eu am vazut deficientele Mai uitate odata.
Claudiu depinde de femeie si de handicap. Pentru unele conteaza pentru altele nu
goeanclaudiu Avatarul lui goeanclaudiu

2 mesaje
Oras: tg mures

la mana si la picior.... e handicapul
Fosta membra Kudika.ro
iubirea poate trece peste orice defect..daca in aceea persoana gasesti bunatate,iubire...decat defect la cap mai bine unu care are niste defecte mai mici..peste astea poti trece mai usor
Cand sunt buna sunt foarte buna,dar cand sunt scorpie sunt...PERFECTA!!!!
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

De la: goeanclaudiu, la data 2009-02-20 17:31:07la mana si la picior.... e handicapul

ma' claudiule, ma uitai cu bulbucime ochilor la poza si nu vazui nimic!
ori sunt ascunse ???
Fosta membra Kudika.ro
De la: goeanclaudiu, la data 2009-02-19 22:36:43 oare pot iubi femeile un barbat cu un handicap...........

Femeile?Toate?Cu siguranta ,nu!
Un prieten mi-a spus candva ca vede "omul ,nu femeia".
Sunt destule femei care vor sa vada omul ,nu barbatul!

Cam asa era:
"imperfectiunea e doar in ochii celor care nu vad omul , ci doar femeia!"

Placerea se poate sprijini pe iluzie, fericirea insa se intemeiaza pe adevar. (Chamfort )
Fosta membra Kudika.ro
Claudiu , femeile sunt si ele ca si barbatii....mai bune ,mai rele ,nu trebuie sa generalizam . Eu cred ca oricine poate iubi o persoana cu handicap ,sa fim obiectivi ,si sa recunoastem ca nu chiar cu orice handicap ,dar sa revin , daca ajunge sa cunoasca acea persoana ,sa-i simta sufletul ,sa-i descopere calitatile si sa ajunga sa-l inteleaga si sa se simta bine impreuna . De aici ,se poate intampla orice. Dragostea , are nenumarate feluri de a se ...arata si niciodata nu prea tine cont de nimic , nici de varsta , sau educatie ,sau situatie financiara.....e dragoste ! Nu mi-am dat seama ce probleme ai tu , dar am vazut un barbat tanar .Ai si tu sanse ca oricare .Succes !
butterfly_sound_of_love Avatarul lui butterfly_sound_of_love

310 mesaje
Oras: bucuresti

Cred ca............depinde de handicap.
Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !