Setari Cookie-uri

Va rog,,,,,,, ajutati-l pe, Vladut,

Ce este m-ai frumos pe pamant, decat, viata??!! Ce este m-ai important pt, fiecare, decat, familia??!! Unde copiii ,,,zburda fericiti! Dar,,,,,, cand nasti un copil sanatos, sa fie bine pana la 2 ani,,apoi brusc, nu stie ,,nimeni,,de ce ,,se constata ca,,este bolnav ,,incurabil. Vladut Medan s-a nascut, pe. 14IX, 2001, el nu ,,vorbeste, nu zambeste, nu aude ,,traieste ,,doar in ,,lumea lui necunoscuta, numai de el. Afost diagnosticat cu, RETARD PSIHIC SEVER,, SI ,,AUTISM,, Este ,,cu handicap,,GR,I, SEVER. Are aparat auditiv, cand se inerveaza,, arunca, rupe tot ce are pe el, mereu trebuie sa-i schimbe aparatul si acesta,,,Nu este compensat,,!!Si costa multe,,milioane, In numele ,,omeniei si-a prieteniei,, va rog, cine poate si are,,, sa-l ajute pe ,,Vladut! Parintii fac eforturi ,,supranaturale,, sa-i cumpere medicamente, scumpe, care, unele nu-s compensate, aparat auditiv, drumuri la , Baia-Mare,, pt, terapie, logopedie, ei locuiesc la tara, in, satul Remecioara nr,15/B, Mama este Loredana, Tata Sorin Medan, m-ai au iun copil ,normal, care invata bine,, tel, 0262/288194. Cont la BCR, Cod Iban, Euro=RO56RNCB0548094389250001 Cont, BCR, Cod Iban, $$$$=RO29RNCBO5480943892250002 Cont, BCR,Cod Iban, Lei=RO70RNCB018609438925001 BCR, Baia-Mare, Str, V, Alecsandri,nr.91/B Parter,, jud Maramures, Stiu ca, domniile voastre, nu ve-ti ramane ,,insensibili in acest ,,caz,, grav,, si poate,, de ,,,Sf, Pasti ,care vin ,,de ,,,iepuras,, ,, o sa va ganditi si la aceasta ,,familie,, greu incercata de soarta, Mii de multumiri,, din parte mea si-a familiei, Cu respect,, Maria.
Rodri
Postat pe 3 Martie 2009 10:37
buna..nu stiu dc e adev sau nu,iar dc e adev imi pare nespus de rau pt sit,dar cel mai bine ar fi sa va duceti la un post de tv,postul acasa ar fi cel mai indicat si sa faceti publica situatia dv cu ajutorul lor,doar asa puteti obtine un ajutor,aici sigur nu ar fi posibil si nu pt ca cei de aici nu au un suflet bun,doar pt ca nu se incred intr-o poveste prin care se cere un ajutor material...multa bafta..si va doresc dv si copilului multa multa sanatate
eu_grassa
Postat pe 11 Martie 2009 02:44
Sunt Maria,(marygeo) am 59 ani s
Rodri
Postat pe 11 Martie 2009 21:41
Am scris acest,anunt,,pentru prietenii mei de suflet!! Va asigur((grassa))ca din pacate,,ceea ce-i scris,,este,,foarte adevarat!! Niciodata,,nu mi-as permite sa ,,glumesc,scriind,asa ceva!Dar,,cand nu esti ,,batut de soarta,nu ,,poti intelege un om , aflat in dificultate! Un om ,,satul,, niciodata,,n-o sa inteleaga,un om ,,flamand,,pt, ca,, n-a fost flamand!! Asa si d-ta nu poti intelege aceasta ,familie,, care au acest copil ,,bolnav,,care, ,,,NU AUDE!! nU VORBESTE!! NU IUBESTE!! ESTE AGRESIV!! NU GANDESTE!! Nu vreau sa ,,doresc nimanui sa aiba ,,fericirea lor!! Televiziunea????!!! Rezolva la cine vor! Ei sunt ,,oameni simplii de la tara,, n-au bani sa se plimbe la ,,Bucuresti!! Le este ,,rusine,, si-n sat ca au un copil...HANDICAPAT,!! Care nu`poate merge nici la gradinita,,desi ar trebiu sa fie clasa a ,,II,!studiati,,,ce este ,,AUTISMUL,,,!RETARDUL PSIHIC,SEVER,,,,apoi,,comentati ,,rautacios! Eu sunt casatorita in acest sat de 37ani! Tata copilului i-mi este nepot de var,eu ,,,pensionara,,i-am ajutat,mult,, ii ajut mereu,, si o sa-i ajut cat pot!!!! Sunt sigura ca se vor gasi persoane sa-i ajute cat de cat ,,!!Cei care au copii,, stiu ce inseamna,, sa ai un copil ,,sanatos!! Va doresc,, sa va fereasca,,bunul Dumnezeu, de ,,fericirea lor!! Cine doreste sa mi trimita adresa si va trmit ,,copia ,,xeros de la ,certificatul medical , cu diagnosticul lui,,,Vladut!!,,,,,Doamne unde-s ,,romanii ,cu suflet??!! Romanii adevarati!! Scuze! Maria.S.Baia-Mare, MM.
Rodri
Postat pe 11 Martie 2009 22:38
marygeo..buna din nou..uite,eu ti-am scris acolo doar pt ca sunt o persoana ceva mai credula si cred ca o mama nu ar minti si cred in cuvantul dv ..am fost si eu ''batuta
de soarta'si foart rau...am stat prin
spitale ata de mult incat am ajuns sa cunosc totul desppre boli,am inceput sa cunosc medicina fara a o studia si din cauza asta m-a atras mesajul dv..sincer,mi-ar fi placut sa ajut pe cei nevoiasi,dar nu am cu ce si nu am posibilitate...am vrut doar sa aduc o solutie
eu_grassa
Postat pe 13 Martie 2009 01:24
De la: eu_grassa, la data 2009-03-13 01:24:08marygeo..buna din nou..uite,eu ti-am scris acolo doar pt ca sunt o persoana ceva mai credula si cred ca o mama nu ar minti si cred in cuvantul dv ..am fost si eu ''batuta
de soarta'si foart rau...am stat prin
spitale ata de mult incat am ajuns sa cunosc totul desppre boli,am inceput sa cunosc medicina fara a o studia si din cauza asta m-a atras mesajul dv..sincer,mi-ar fi placut sa ajut pe cei nevoiasi,dar nu am cu ce si nu am posibilitate...am vrut doar sa aduc o solutie
,,,,,,,,,,,,,Scuze! N-am vrut sa fiu ,,rautacioasa,,!!Stiu,ca azi ,,oamenii sunt ,,suspiciosi,, ca s-au postat multe ,,lucruri neadevarate,, dar,, acest,, fapt,este ,,trist, dar ,,adevarat! Eu acum sunt la baieti in Spania, sa facem un pic de economie, cand vin acasa o sa ma ocup mai mult de acest ,,copil,! Ei sunt,,oameni obisnuiti,, nu cunosc ,,nimic! Trebuie cineva sa-i indrume sa-i ajute! Sunt ,,prea simpli,, sa stie m-ai mult! Nu doresc,,nimanui, sa aiba ,,copii bolnavi! Regret,ca ai avut ,,probleme,! Nimeni,,nu traieste ca-n ,,Paradis,,,,capul sus ,, mergi,, m-ai departe! poate o data am sa-ti scriu, prin cate am trecut si eu,,,dar bunul,,Dumnezeu,, nu ne da m-ai mult decat putem duce, asta o stiu, din proprie ,,experienta!! Cu respect,,Maria,
Rodri
Postat pe 13 Martie 2009 19:23
buna Maria..iti sunt alaturi...si mi-ar pare bine sa mai luam leg,sa ma tineti la curent..pt mine nu ma mai rog la Dumnezeu,deja e prea tarziu,dar o sa ma rog pt copilul dv si pt cei nevoiasi.. pacat ca cei buni la suflet trebuie sa sufere in viata de parca am avea o suta de vieti.. multa sanatate
eu_grassa
Postat pe 15 Martie 2009 23:21
Te rog,, nu vreau sa citesc,,,asa ceva! Nu dispera! Bunul Dumnezeu,,nu v-a permite, sa se-ntample ceva rau! Capul sus,,ai ,o viata,inainte! Daca vrei sa mai vb, trece-ma la adresa ta de prieteni marygeo2006@yahoo.com.Maria Duminica placuta
Rodri
Postat pe 22 Martie 2009 10:06
Mare pacat ca exista asa tragedii traite de copilasi nevinovati. Stiti ca exista in Baia Mare un centru de recuperare pt astfel de copii cu probleme? Nu stiu multe detalii dar ma informez si va tin la curent. Multa sanatate.

Postat pe 22 Martie 2009 21:49
De la: lucetta, la data 2009-03-22 21:49:54Mare pacat ca exista asa tragedii traite de copilasi nevinovati. Stiti ca exista in Baia Mare un centru de recuperare pt astfel de copii cu probleme? Nu stiu multe detalii dar ma informez si va tin la curent. Multa sanatate.
,,,,,,,,,,,,,,Buna!! I-ti multumesc pt, mesaj.Da stiu de , Centru ,Experando,,mai este ,,ASSOC,dar ei stau la tara, nu -si permit zilnic sa-l aduca pe copil in oras la acest centru,pt, ca, costa, timp si bani! Eu am fost la ,,Experando, il cunosc pe director, dar,,daca ,mama , este si ea inapoiata-n gandire eu nu pot sa oblig pe nimeni sa faca ,ceva ,daca,, nu gandeste logic! Ca ,trebuie, sa lupti cat poti sa-l reabilitezi! Au mentalitate de ,om de tara, il duc pe baiat la ,Assoc, unde ,nu fac mare lucru! Eu m-am implicat sa-i ajut, fara nici o pretentie baneasca, dar nu pot sa -l iau de mana ca pe ,orb,! E un copil frumos ,,pacat, insa ca , nu are nici ,un viitor! ,,Va doresc, sa aveti copii sanatosi si .......UN PASTE FERICIT!! Maria.
Rodri
Postat pe 11 Aprilie 2009 02:42
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 22:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna ! 8 De la: kudika091554 23 August 2012 01:10
jurnal de slabire 317 De la: OanaTrifu 2 Martie 2014 01:24
Pana la vara!!! 7 De la: Dontyyy 5 Martie 2010 13:10
oare e o problema??? 8 De la: adina_black 7 Octombrie 2009 21:04
compatibilitate rac (ea) - pesti (el) 11 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:32