Setari Cookie-uri

Ion Dolanescu,omul sacru al muzicii populare,omul care ne-a incantat viata prin vocea lui,melodiile lui de suflet...

Imi pare nespus de rau ,ca Ion Dolanescu a plecat dintre noi,a stiut sa ne impresioneze prin cantecele sale de suflet,l-am adorat si il ador in continuare....
Dolanescu a fost o eblema a a cantecului popular romanesc.
Imi pare foarte rau! a fost unul dintre cei mai buni cantareti de muzica populara ...muzica cu adevarat romaneasca ... eu sunt mai tanara ....si nu pot sa uit ca in copilarie nu ne lipseau din casa casete sau discuri de pick-up ..cu ion dolanescu si maria ciobanu. ..si cu lacrimi in ochi vreau sa spun ca regret atat de mult ca au disparut obiceiurile mai vechi ...si muzica populara incepe sa dispara de pe piata ..fiind inlocuita de manele care nu fac decat sa ne tampeasca . offff..doar cand compar versurile dintr-o balada populara cu versurile dintr-o manea ..imi vine sa plang ...
. Ion Dolanescu a fost..este si va fii regele muzicii populare romanesti !
just_heaven
Postat pe 20 Martie 2009 08:53
De la: just_maria, la data 2009-03-20 08:53:14Imi pare nespus de rau ,ca Ion Dolanescu a plecat dintre noi,a stiut sa ne impresioneze prin cantecele sale de suflet,l-am adorat si il ador in continuare....
Dolanescu a fost o eblema a a cantecului popular romanesc.
Imi pare foarte rau! a fost unul dintre cei mai buni cantareti de muzica populara ...muzica cu adevarat romaneasca ... eu sunt mai tanara ....si nu pot sa uit ca in copilarie nu ne lipseau din casa casete sau discuri de pick-up ..cu ion dolanescu si maria ciobanu. ..si cu lacrimi in ochi vreau sa spun ca regret atat de mult ca au disparut obiceiurile mai vechi ...si muzica populara incepe sa dispara de pe piata ..fiind inlocuita de manele care nu fac decat sa ne tampeasca . offff..doar cand compar versurile dintr-o balada populara cu versurile dintr-o manea ..imi vine sa plang ...
. Ion Dolanescu a fost..este si va fii regele muzicii populare romanesti !


ai dreptate maria ,avea o voce inegalabila...............................manelele apar si dispar precum ciupercile dupa ploaie pe cand muzica adevarata va ramane tot timpul in sufletul nostru asa cum vor ramane in memoria noastra acesti reprezentanti ai obiceiurilor noastre romanesti
donttouch
Postat pe 20 Martie 2009 09:19
s-a dus un nume si un talent unic,doar sper ca melodiile lui sa nu fie uitate,si cate nume mari avem !!!!
din pacate,apar in primele pagini ale ziarelor si in prim plan doar atunci cand trec spre lumea cereasca....pacat!!!!
mi-e foarte drag Ion Dolanescu,Maria Ciobanu....pot spune ca am crescut cu melodiile lor........
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!!!
just_heaven
Postat pe 20 Martie 2009 09:38
Dumnezeu sa-l odihneasca! De acum sintem mai saraci..............
FRANNNCE
Postat pe 20 Martie 2009 11:51
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!
cristinaval20
Postat pe 19 August 2009 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai speciala zi a indragostitilor de 8 ani de cand suntem impreuna! 7 De la: STRAINUL 30 Aprilie 2010 22:35
Pamantul Deocamdata 1 De la: calubalan 6 Aprilie 2009 17:06
ce parere aveti despre alegerile din data de 30 noiembr? 65 De la: hreniuk 2 Noiembrie 2009 12:45
acum am citit 1 De la: beyaas 2 Septembrie 2009 16:33
Sloturi online 1 De la: sofro 28 Decembrie 2009 16:47