Setari Cookie-uri

O fi o solutie ?

An de an vad cum crimele , violurile , tot felul de bestialitati se petrec din ce in ce mai rar , iar bestiile ori nu sunt prinse , ori se trezesc cu vre-un "glaucom" si bani in buzunar si sunt pusi in libertate .
Ei cand se vad ca scapa , in mintea lor au impresia ca fapta lor e acceptata de societate si o repeta , ba mai mult , altii vad si imita si ei , si se inmultesc pe zi ce trece .

M-am saturat sa vad cum sistemul nostru legal baga in puscarie batranei pt. ca scot un tarus din pamant sau ca ia o gaina si da drumul criminalilor si violatorilor pt. ca astia au bani sau pile !

Meetingurile , protestele nu ajuta cu NIMIC ! Chiar cu nimic ! Niste parlamentari ingrasati se uite din masina lor de lux la voi , trece ziua si gata !

Un impact urias as avea urmatorul scenariu .

Unul dintre violaturii pusi in libertate este dat disparut . Un post de televiziune primeste un pont ca ar fi pe un camp violand alta persoana . Postul se duce acolo , este dat in direct , se urmeaza o dara de punctulete rosii pana la o capita de fan cam de 2,2 metri inaltime . Se gaseste un bilet in fata ei . In momentul in care prezentatorul ridica biletul , capita ia foc si in cateva secunde paiele ard si se vede un om rastignit pe o cruce arzand de viu , vazandu-se cum omul se zbate pt. viata lui , cum fiecare muschi i se misca incercand sa scape de foc . Pana vin pompierii nu a mai ramas decat cenusa din el . Intr-un final jurnalistul isi aminteste de bilet si il citeste :
" Acest om si-a pierdut dreptul de a traii printre noi , aratand ca nu face parte din specia noastra , ci este un animal de cea mai joasa speta si ca atare a murit ca unul ! El e primul din sutele de animale ce vor fi eliminate de pe acest pamant ! Daca nu vreti sa aveti parte de aceeasi soarta marturisiti-va pacatele si acceptati-va pedeapsa cuvenita ! Voi alegeti ! NIMENI nu va scapa nepedepsit ! "
Dupa analizele ADN se dovedeste ca omul de pe rug este chiar violatorul disparut .


Asta ar avea un impact mai mare decat toti muschii politiei , stiind ca exista cineva in lume care ii vaneaza , care nu trb sa dea socoteala legii , care nu poate fi mituit sau facut "disparut" , vor sta cu frica de fiecare data cand cineva se va uita la ei !

Hai ca nu oi reusii eu sa elimin sute , dar cateva zeci tot iau cu mine si fac lumea asta un picut mai buna . Din punctul meu de vedere e mult mai bine decat sa stau cu mainile in san , un ignorant , care nu vede si nu aude .
Macar asa fac ceva !
Ar fi o solutie ?

P.s. Reguli inainte de a posta :
1. Fara "Ma urmaresc extraterestrii" , "uaa ceausescu " , "jos hitler " , "esti nebun" , "dute la psihiatru" , "te spun lu mama" !
2. Fara posturi de 1 cuvant . Trebuie cel putin o propozitie coerenta !
3. Fara postari din partea utilizatorilor sub 17 ani sau care se comporta sau exprima ca o pers sub 17 ani .
4. Fara injuraturii si limbaj obscen !
5. Daca va exprimati un pct. de vedere va rog aduceti argumente SOLIDE sa il sustina , nu " pai asa a zis tanti de la etaju 6 " !
6. Respectati primele 5 reguli !

Va multumesc pt. opinia si raspunsul vostru !
PierdutInTimp
Postat pe 1 Aprilie 2009 21:58
Interesante reguli

Nu , nu ar putea fi o solutie pentru ca asta ar inseamna ca o alta persoana sau un grup sa se transforme in criminal/i ceea ce in niciun caz nu ar fi indicat pentru ca o persoana nu are cum sa hotarasca asupra vietii altei persoane.
Politia in loc sa isi ocupe timpul cu prinderea criminalilor/violatorilor si-ar petrece timpul cautand ucigasii criminalilor .

iris_4_ever
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:22
Daca politia ar fi fost capabila inca de la inceput nu s-ar fi ajuns la aceasta ultima situatie .
Dar politia nu are ce sa faca pentru a prevenii aceste lucruri , pentru ca ei nu pot baga frica in oameni cu pedeapsa , dar cand stii ca anumite fapte se pedepsesc cu arderea pe rug , te-ai gandi de 1 milion de ori inainte sa o faci !
Criminalii/violatorii decid asupra vietii altei persoane , acest lucru da liber la alte persoane sa decida asupra lor !
PierdutInTimp
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:31
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-01 22:31:32Daca politia ar fi fost capabila inca de la inceput nu s-ar fi ajuns la aceasta ultima situatie .
Dar politia nu are ce sa faca pentru a prevenii aceste lucruri , pentru ca ei nu pot baga frica in oameni cu pedeapsa , dar cand stii ca anumite fapte se pedepsesc cu arderea pe rug , te-ai gandi de 1 milion de ori inainte sa o faci !
Criminalii/violatorii decid asupra vietii altei persoane , acest lucru da liber la alte persoane sa decida asupra lor !


Eu-s perfect de acord cu tine dar din pacate propunerea ta nu este viabila .

Crede-ma ca nu-mi face placere deloc sa citesc peste tot ca ion din deal a intrat la puscarie pentru ca nu si-a platit impozitul pe grajd pentru 5 ani in timp ce nush ce violator ia intre 5 si 7 ani ca a distrus viata unei copile

Tocmai de aceea se numesc criminali si violatori pentru ca decid cu de la sine putere sa ia viata cuiva.
E normal sa gandesti asa pentru ca nu esti singurul dar nu este legal, din pacate cei care se ocupa cu legile in loc sa se ocupe de ce trebuie prefera sa legalizeze sexul intre rudele de gradul 1 decat sa faca ce ar trebui defapt.

Eu personal i-as omori cu mana mea pe cei care violeaza fetite de cativa anisori,pedeapsa cu inchisoarea mi se pare o nimica toata pe langa durerea produsa unui copil
iris_4_ever
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:09
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-01 21:58:50
P.s. Reguli inainte de a posta :
1. Fara "Ma urmaresc extraterestrii" , "uaa ceausescu " , "jos hitler " , "esti nebun" , "dute la psihiatru" , "te spun lu mama" !
2. Fara posturi de 1 cuvant . Trebuie cel putin o propozitie coerenta !
3. Fara postari din partea utilizatorilor sub 17 ani sau care se comporta sau exprima ca o pers sub 17 ani .
4. Fara injuraturii si limbaj obscen !
5. Daca va exprimati un pct. de vedere va rog aduceti argumente SOLIDE sa il sustina , nu " pai asa a zis tanti de la etaju 6 " !
6. Respectati primele 5 reguli !

Va multumesc pt. opinia si raspunsul vostru !

scuze dar nu m-am putut abtine... daca nu erau astea, poate nici nu postam



On topic: politistii, serifii, oamenii legii au aparut dintr-un motiv foarte bun, la fel si legile. Fara acestea si oameni care sa le apere, ar fi anarhie, ceea ce inseamna adio siguranta, adio comfort, adio economie mai mult sau mai putin prospera... ce sa mai zic, adio descoperiri stiintifice, ce sa mai zic de cultura etc etc

Daca tu ai face asta, ai pune bazele unei anarhii
Vezi, asta-i marea ta problema, ca nu privesti in perspectiva...
Cel mai simplu e sa urmezi TU legea, sa colaborezi cu politia ori de cate ori asisti la o infractiune (nu trebuie neaparat sa intervii, mai ales daca e o situatie periculoasa, ci sa anunti politia si sa ai grija sa dai informatii corecte). Sincer acum, ti s-a intamplat vreodata sa treci pe langa o bataie (sau cearta mai violenta) pe strada? Si daca da, ce ai facut?
De ce nu faci tu tot posibilul sa devii judecator, daca tot esti asa revoltat impotriva sistemului din tara noastra?
Eu una sunt pasionata de judiciar si am avut ocazia sa vad si cate ceva din acest domeniu si am observat ceea ce spui tu in legatura cu marii capi ai Mafiei romane, interlopii, nicidecum in legatura cu gainarii de la colt. De fapt, ei sunt cel mai usor de prins si de aruncat dupa gratii.
kitty_krieger
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:18
Solutia este viabila atata timp cat este pusa in practica cu cap si gandita !
Mai bine sa fac eu 5-10 ani de puscarie decat criminalii/violatorii sa distruga zeci de vieti in continuare in libertate !

Criminalii si violatorii nu respecta legea si se ASCUND dupa ea , in timp ce restul lumii sta in ignoranta cu increderea intr-un sistem defect si corupt !

Am mai zis , propunerea este viabila atata timp cat este gandita si pusa in practica cu cap ! Fara martori , amprente etc .
Daca TOTI cei care omoara si violeaza ar fi fost prinsi si pedepsiti , altii nu ar mai fi facut pentru ca ar fi stiut ca vor fi prinsi .
Daca ei reusesc sa scape , asa putem si noi ! Mai bine sa scapam lumea de criminali si violatori , de bestii , decat sa le lasam in libertate !
Daca ai vorbit serios cand ai zis " i-as omori cu mana mea" da-mi un pm si poate reusim sa montam ceva . Lumea nu are nevoie de cuvinte , ea are nevoie de FAPTE !
Teoria e usoara , practica ne omoara .
PierdutInTimp
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:23
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-01 22:31:32Daca politia ar fi fost capabila inca de la inceput nu s-ar fi ajuns la aceasta ultima situatie .
Dar politia nu are ce sa faca pentru a prevenii aceste lucruri , pentru ca ei nu pot baga frica in oameni cu pedeapsa

Ok, te contrazici nitel
Nu politia face legile... imi inchipui ca felul in care isi fac treaba si realitatile cu care se confrunta au un cuvant greu de spus in formularea unei legi, abrogarea sau aprobarea alteia

Politia doar are grija ca aceste legi sa fie respectate si sa-i aduca in fata justitiei pe cei care nu le respecta. Ca individul arestat ia pedeapsa mica sau scapa, tine de procuratura, judecator si avocatul acelei persoane. De multe ori la prima abatare se da pedeapsa mai mica, depinde de cat de bun a fost avocatul apararii.

Oricum, pentru viol pedeapsa pe care as da-o eu ar fi taierea sculei. Scurt.
kitty_krieger
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:24
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-01 23:23:16
Daca ai vorbit serios cand ai zis " i-as omori cu mana mea" da-mi un pm si poate reusim sa montam ceva . Lumea nu are nevoie de cuvinte , ea are nevoie de FAPTE !
Teoria e usoara , practica ne omoara .

auzi, tu instigi la violenta p-aici? cu ce esti tu mai bun decat un criminal de rand???
kitty_krieger
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:25
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-01 23:18:30
scuze dar nu m-am putut abtine... daca nu erau astea, poate nici nu postam



On topic: politistii, serifii, oamenii legii au aparut dintr-un motiv foarte bun, la fel si legile. Fara acestea si oameni care sa le apere, ar fi anarhie, ceea ce inseamna adio siguranta, adio comfort, adio economie mai mult sau mai putin prospera... ce sa mai zic, adio descoperiri stiintifice, ce sa mai zic de cultura etc etc

Daca tu ai face asta, ai pune bazele unei anarhii
Vezi, asta-i marea ta problema, ca nu privesti in perspectiva...
Cel mai simplu e sa urmezi TU legea, sa colaborezi cu politia ori de cate ori asisti la o infractiune (nu trebuie neaparat sa intervii, mai ales daca e o situatie periculoasa, ci sa anunti politia si sa ai grija sa dai informatii corecte). Sincer acum, ti s-a intamplat vreodata sa treci pe langa o bataie (sau cearta mai violenta) pe strada? Si daca da, ce ai facut?
De ce nu faci tu tot posibilul sa devii judecator, daca tot esti asa revoltat impotriva sistemului din tara noastra?
Eu una sunt pasionata de judiciar si am avut ocazia sa vad si cate ceva din acest domeniu si am observat ceea ce spui tu in legatura cu marii capi ai Mafiei romane, interlopii, nicidecum in legatura cu gainarii de la colt. De fapt, ei sunt cel mai usor de prins si de aruncat dupa gratii.


Dureaza ani GREI pana sa devii judecator . Ok , devin judecator , dau peste un caz in care tipul e putred de bogat . Imi ofera mita ,refuz , apoi imi ameninta familia si toate rudele ca sa il declar nevinovat . Ce sa fac , sa intru in protectia martorilor cu intreaga familie , sa abandonez tot si toate ca sa bag dupa gratii doar 1 ??
Sa le dau toate informatiile politistilor care pt. 5000-10000 lei sunt in stare sa te acuze de crima , furt , sa iti puna in carca cate si mai cate ?
Te refereai la politistii aia care iau copii strazii , ii inregistreaza ca autorii furturilor , iar pt. ca sunt minori le dau drumul , nu ? :)

Trezirea la realitate ! NU traim in fantasy land unde totul e perfect !

Or fi aparut legile si politistii dintr-un anumit motiv , dar criminalii si violatorii existau dinaintea lor . Au invatat si corupt tot , stiu sa se foloseasca de legi in favoarea lor , stiu la cine sa dea bani sa ii se faca dosarul disparut etc .
Nu zic ca toata tara sa intre intr-o anarhie , ci doar o mana de oameni bine antrenati care sa faca "curat" unde politistii si legile nu pot ajunge !
Nu e bine sa traim in ignoranta , poate chiar fiul/fiica ta va fi urmatoarea VICTIMA !!
PierdutInTimp
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:33
*confort
kitty_krieger
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:39
e greu sa devii judecator, asa ca e mai usor sa te plangi nu???? si sa fi un criminal de cea mai joasa speta, nu????
kitty_krieger
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:41
In primul rand ai incalcat regula 2 si 6 ! Daca nici macar niste simple reguli nu poti respecta .. .

In al 2-lea rand , nu ma plang . Pur si simplu zic adevarul , daca te doare inchide ochii si vezi-ti mai incolo de drum pana vei da in propria ta viata de cazuri din astea si te vei trezii prea TARE la realitate .

In al 3-lea rand , nu te vad aducand argumente pentru a deveni judecator in cazul prezentat de mine cand iti este familia amenintata si trebuie sa alegi intre a lasa toata viata ta , prieteni si a intra in protectia martorilor cu toata familia ta doar pentru a inchide 1 om sau a declara un criminal nevinovat !
PierdutInTimp
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:47
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-01 23:47:44
In al 3-lea rand , nu te vad aducand argumente pentru a deveni judecator in cazul prezentat de mine cand iti este familia amenintata si trebuie sa alegi intre a lasa toata viata ta , prieteni si a intra in protectia martorilor cu toata familia ta doar pentru a inchide 1 om sau a declara un criminal nevinovat !

dupa cum spuneam, ridica nitel capu' din TV
kitty_krieger
Postat pe 1 Aprilie 2009 23:53
Personal nu consider “provocarea la fapte violente/criminale”, sau adaptarea legei talionului ca o solutie adecvata pentru incapabilitatea sistemului marod din Romania. Moralitatea/mentalitatea oamenilor care sustin un sistem corupt trebuie schimbata… Dar ce schimbare sa astept, de la cineva care argumenteaza asa:


De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-01 23:33:56
Dureaza ani GREI pana sa devii judecator . Ok , devin judecator , dau peste un caz in care tipul e putred de bogat . Imi ofera mita ,refuz , apoi imi ameninta familia si toate rudele ca sa il declar nevinovat . Ce sa fac , sa intru in protectia martorilor cu intreaga familie , sa abandonez tot si toate ca sa bag dupa gratii doar 1 ??
Sa le dau toate informatiile politistilor care pt. 5000-10000 lei sunt in stare sa te acuze de crima , furt , sa iti puna in carca cate si mai cate ?



Prezentand aceasta dilema personala sustii aici exact moralitatea sistemul putred/corupt in care traiesti. Legitimezi si ameliorezi coruptia prin lipsa de curaj civil si lasitatea de ati asuma riscurile/consecintele unei moralitati impecabile pe drumul dreptatii…



Faptele ilegale nu se pot “pedepsi” prin alta ilegalitate. Este doar un exemplu de necivilizatie si sper ca nu ne-am depravat moralul si etica in secolul XXI sa aplicam modele de pedeapsa din antichitate si din evul mediu si sa actionam in acest fel.


Viata cotidiana nu e o nici o productie Hollywood, iar noi nu suntem personaje fictive, sa practicam "auto-justitie"… Exista legislatie, organe executive etc ... Daca diferitele organe ale sistemului statar sunt corupte, nu inseamna ca o persoana privata sau un “vigilante group” trebuie sa devina un organ executiv, ci problema trebuie abrogata altfel…Coruptia, bacsisul,nepotismul etc trebuiesc inlaturate si atunci intradevar principiile democratice si “dreptatea” pot functiona si in Romania, neavand nevoie de asemenea idei, ca cele propagate de tine.


Tinand cont de educatia primita,moralitatea pe care o am, nu sunt deacord. Sustin mai mult modalitati de preventie, a curajului civil…etc. Lucruri despre care defapt s-a scris deja.


In anumite conditii exista situatii unde o actiune de auto-justitie e bazata pe “pierderea cumpatului”, cand fapta te priveste direct…Dar asta nu se poate compara cu planificarea unei “pedepse” descrise de tine, unde te cobori la nivelul unui criminal si nu esti mai bun ca cel pe care vrei sa-l pedepsesti in numele dreptatii…
Ce sa mai scriu de scenariul oribil a pedepsirii in public pentru delectarea plebului.

Mi se pare absurd sa legitimezi dreptul unei infractiuni prin faptul ca ar combate, preveni si pedepsi alta infractiuni, neschimband sistemul depravat in care traiesti …


De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-01 22:31:32Daca politia ar fi fost capabila inca de la inceput nu s-ar fi ajuns la aceasta ultima situatie .
Dar politia nu are ce sa faca pentru a prevenii aceste lucruri , pentru ca ei nu pot baga frica in oameni cu pedeapsa , dar cand stii ca anumite fapte se pedepsesc cu arderea pe rug , te-ai gandi de 1 milion de ori inainte sa o faci !
Criminalii/violatorii decid asupra vietii altei persoane , acest lucru da liber la alte persoane sa decida asupra lor !


Argumentul ca o pedeapsa infricosatoare previne infractiunea nu are validitate stiintifica. Si cum am mai spus infractiunea nu justifica alta infractiune. Din nici un punct de vedere, rational, moral sau religios…

Consider postul ca o instigare/provocare la violenta…O idee care este neadecvata chiar si in mediul anonim al internetului. S-au faci parte din aceia care-isi prezinta in net agresivitatea acumulata si faptele abnorme viitoare care vor sa le faca? Sau speri sa gasesti persoane care gandesc la fel….

In alta ordine de idei, voi raporta subiectul ca instigare la violenta/criminalitate.
Faptul cum operezi pe aici intrece limita dreptului opiniei libere. De exemplu aici:

De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-01 23:23:16Solutia este viabila atata timp cat este pusa in practica cu cap si gandita !
.....
Am mai zis , propunerea este viabila atata timp cat este gandita si pusa in practica cu cap ! Fara martori , amprente etc .
Daca TOTI cei care omoara si violeaza ar fi fost prinsi si pedepsiti , altii nu ar mai fi facut pentru ca ar fi stiut ca vor fi prinsi .
Daca ei reusesc sa scape , asa putem si noi ! Mai bine sa scapam lumea de criminali si violatori , de bestii , decat sa le lasam in libertate !
Daca ai vorbit serios cand ai zis " i-as omori cu mana mea" da-mi un pm si poate reusim sa montam ceva . Lumea nu are nevoie de cuvinte , ea are nevoie de FAPTE !
.



Avand in vedere ca ai postat de 1. aprilie fac si eu o gluma retarda. Aplic nomen est omen la nickul tau "Pierdut in timp"...Banuiesc ca te-ai ratacit mental prin evul mediu,antichitate sau alte fictiuni si nu mai gasesti drumul spre realitate...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:02
dracusor, eu ma gandeam sa-l raportez chiar si la organele competente, nu doar la kudika

in urma unor mesaje private cu el aseara, am ajuns la concluzia ca nu are habar cu ce se manaca un sistem juridic, ce scrie in Codul Penal sau in Codul de procedura penala, care este rolul politiei intr-o societate.

Ma abtin totusi de la a face ceva extrem (plangere la politie), pentru ca e clar ca intelectul lui a ramas ca dezvoltare undeva pe la 14 ani si poate chiar o avea in jur de 14 ani.

Dar uite, cand credeam ca le-am vazut pe toate pe kudika, apare un tip d-asta si-mi arata ca inca mai pot fi surprinsa.
kitty_krieger
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:16
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-02 13:16:51dracusor, eu ma gandeam sa-l raportez chiar si la organele competente, nu doar la kudika

in urma unor mesaje private cu el aseara, am ajuns la concluzia ca nu are habar cu ce se manaca un sistem juridic, ce scrie in Codul Penal sau in Codul de procedura penala, care este rolul politiei intr-o societate.

Ma abtin totusi de la a face ceva extrem (plangere la politie), pentru ca e clar ca intelectul lui a ramas ca dezvoltare undeva pe la 14 ani si poate chiar o avea in jur de 14 ani.

Dar uite, cand credeam ca le-am vazut pe toate pe kudika, apare un tip d-asta si-mi arata ca inca mai pot fi surprinsa.

O mentalitate nociva, o fantezie malefica sau o nedezvoltare intelectuala , fie si de ordin ca nu a invatat nimic la scoala la politica (in cazul in care se invata in Romania sistemul ...legislatie...legi, principii democratice etc...), religie sau alta materie unde se invata astea.... nu inseamna ca nu e in stare sa comita o infractiune. Pentru aia nu ai nevoie de IQ mare ...Varsta si IQ-ul sunt irelevante atata timp cat cineva este lipsit de acea inhibatia morala de a comite o crima si lipsa de "realitatea obiectiva" ..Iar idea arderii pe rug ...
Preventiv ar trebui ca cineva sa se ocupe de el.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:02
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-01 21:58:50An de an vad cum crimele , violurile , tot felul de bestialitati se petrec din ce in ce mai rar , iar bestiile ori nu sunt prinse , ori se trezesc cu vre-un "glaucom" si bani in buzunar si sunt pusi in libertate .
Ei cand se vad ca scapa , in mintea lor au impresia ca fapta lor e acceptata de societate si o repeta , ba mai mult , altii vad si imita si ei , si se inmultesc pe zi ce trece .

M-am saturat sa vad cum sistemul nostru legal baga in puscarie batranei pt. ca scot un tarus din pamant sau ca ia o gaina si da drumul criminalilor si violatorilor pt. ca astia au bani sau pile !

Meetingurile , protestele nu ajuta cu NIMIC ! Chiar cu nimic ! Niste parlamentari ingrasati se uite din masina lor de lux la voi , trece ziua si gata !

Un impact urias as avea urmatorul scenariu .

Unul dintre violaturii pusi in libertate este dat disparut . Un post de televiziune primeste un pont ca ar fi pe un camp violand alta persoana . Postul se duce acolo , este dat in direct , se urmeaza o dara de punctulete rosii pana la o capita de fan cam de 2,2 metri inaltime . Se gaseste un bilet in fata ei . In momentul in care prezentatorul ridica biletul , capita ia foc si in cateva secunde paiele ard si se vede un om rastignit pe o cruce arzand de viu , vazandu-se cum omul se zbate pt. viata lui , cum fiecare muschi i se misca incercand sa scape de foc . Pana vin pompierii nu a mai ramas decat cenusa din el . Intr-un final jurnalistul isi aminteste de bilet si il citeste :
" Acest om si-a pierdut dreptul de a traii printre noi , aratand ca nu face parte din specia noastra , ci este un animal de cea mai joasa speta si ca atare a murit ca unul ! El e primul din sutele de animale ce vor fi eliminate de pe acest pamant ! Daca nu vreti sa aveti parte de aceeasi soarta marturisiti-va pacatele si acceptati-va pedeapsa cuvenita ! Voi alegeti ! NIMENI nu va scapa nepedepsit ! "
Dupa analizele ADN se dovedeste ca omul de pe rug este chiar violatorul disparut .


Asta ar avea un impact mai mare decat toti muschii politiei , stiind ca exista cineva in lume care ii vaneaza , care nu trb sa dea socoteala legii , care nu poate fi mituit sau facut "disparut" , vor sta cu frica de fiecare data cand cineva se va uita la ei !

Hai ca nu oi reusii eu sa elimin sute , dar cateva zeci tot iau cu mine si fac lumea asta un picut mai buna . Din punctul meu de vedere e mult mai bine decat sa stau cu mainile in san , un ignorant , care nu vede si nu aude .
Macar asa fac ceva !
Ar fi o solutie ?

P.s. Reguli inainte de a posta :
1. Fara "Ma urmaresc extraterestrii" , "uaa ceausescu " , "jos hitler " , "esti nebun" , "dute la psihiatru" , "te spun lu mama" !
2. Fara posturi de 1 cuvant . Trebuie cel putin o propozitie coerenta !
3. Fara postari din partea utilizatorilor sub 17 ani sau care se comporta sau exprima ca o pers sub 17 ani .
4. Fara injuraturii si limbaj obscen !
5. Daca va exprimati un pct. de vedere va rog aduceti argumente SOLIDE sa il sustina , nu " pai asa a zis tanti de la etaju 6 " !
6. Respectati primele 5 reguli !

Va multumesc pt. opinia si raspunsul vostru !


daca asta e pacaleala de 1 aprilie... nu ti-a mers ...cat despre reguli.... dragule ... sau draguto, revino in timp ,adica reconecteaza-te la lumea reala, aia in care nu sunt toate negre... si mai schimba postul de pe "zero TV" ca poate dai si de vreun "discovery chanel"....

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Aprilie 2009 00:29
Boule!
Dor_a
Postat pe 5 Aprilie 2009 09:15
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 09:15:18Boule!



Esti cea mai tare!
Merg cu tine ...in flacari!
ella_c
Postat pe 5 Aprilie 2009 09:35
De la: ella_c, la data 2009-04-05 09:35:50
De la: Dor_a, la data 2009-04-05 09:15:18Boule!



Esti cea mai tare!
Merg cu tine ...in flacari!


Ella,
Ma rog, cred ca i-am zis ce-i zic de obicei parintii lui inca de cand era mic... ca doar e clar ca el nu s-a nascut asa defect, l-au "defectat" pe parcurs... Cateodata ti se face mila de ei, dar pe de alta parte te gandesti: Dom'le! copilarii indoielnice, cu parinti insensibili si abuzatori au avut multi... Unii - impotriva tuturor vicisitudinilor - au stiut sa treaca peste. Ba mai mult: au invatat ca "asa nu".
Si atunci? De ce sa stau sa-i cainez sau sa-i "conving" pe rebuturi? De ce sa le tot gasesc scuze? Mama nu i-a leganat, tatal si-a rupt cureaua pe fundul lui... Si? Asta ii da dreptul sa devina criminal in serie? Ei, nu zau?
In cazul astuia, daca vrea sa se creada Batman, e liber... ca doar e o lume libera, poa' sa se creada si Statuia Libertatii, daca are chef... Da' daca tot polueaza cu idei tampite pe forumuri, asta e! Isi merita raspunsurile!
Dor_a
Postat pe 5 Aprilie 2009 09:49
Ai fost violat(a) cand erai mic(a) ?
Sau ai fost intarcat prematur?
Bineinteles ca nici violatorii si nici criminalii nu au dreptul de viata asupra victimei dar nici tu nu te poti erija in jandarmul universal. Esti frate cu Vadim Tudor?
Intr-un stat democratic, european asa cum vrem sa credem ca suntem si noi, nu putem pune mana pe furci si topoare pentru a face justitie.Asta se facea pe vremea lui Gheorghe Doja si o mai fac tiganii prin discotecile din Pantelimon si Bolintin.
Iti recomand Rudotel,Citalopram si Cipralex.
aprov
Postat pe 3 Iunie 2009 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
problemute... 14 De la: alinac91 28 Mai 2013 06:50
repetitii cu saxofon in apartament 2 De la: kudika_21633 29 Aprilie 2015 09:36
Lucrari de licenta!! 2 De la: anastasia_m 10 Ianuarie 2011 20:30
Hai sa vad cat de deschisi sunteti 45 De la: ilumax_76 16 Februarie 2012 17:53
A mai trecut un an... 19 De la: stiricaremerita 22 Ianuarie 2011 11:04