Setari Cookie-uri

Capricorn & Capricorn....Se poate realiza o casatori buna ???

De la: corinamir, la data 2009-05-21 15:13:37sincer iti zic ca esti jalnic de recalcitarnta din fatza pc ului
eu am deschis topicul asata nu sa ma cert cu tn si nici sa postezi tu mesaje glometze .....asta numai in cazul in care mai ai un gram de bun simt....


hmmmm zi mersi ca stau in fata calculatorului... Ca daca erai in fata mea... nu scapai asa usor...
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 15:18
io cred k s-a lamurit cum e cu compatibilitatea asta

acu cred k e calare pe google...sau a gasit sectiunea cu horoscop de pe forum.....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 Mai 2009 15:21
De la: corinamir, la data 2009-05-21 13:57:10 Eu sunt capricorn nascuta 29 12 84 si el este capricorn nascut pe 29 12 85 ....
eu vreau sa ma casatoresc cu el si el cu mn :D locuim impreuna de 3 ani si vrei sa facem pasul asta mare ...
ce parere aveti de capricorn & capricorn


deci,tu capri .....el capri......tu vrei cu el ....el vrea in tine.......bun..........locuiti impreuna si vreti sa faceti un pas mare ,aveti grija sa nu va rupeti......dar ca dimensiune ...cat puteti sa faceti un pas?!

problema care e totusi?
just_heaven
Postat pe 21 Mai 2009 15:24
ETE K SA NU MAI ORACAI P FORUM

Ar putea trai o dragoste adevarata doua capre ca dvs.? Aveti toate sansele! Singura problema este ca sunteti amândoi foarte ocupati, motiv pentru care puteti avea partide de sex doar în drum spre serviciu sau în scurta pauza de prânz!

Oricât de mult v-ati iubi, oricâta pasiune arzatoare ati nutri unul pentru celalalt, undeva, în cel mai ascuns ungher al inimii dvs., se afla cariera si nevoia de recunoastere sociala. Tocmai pentru ca stiti ce înseamna dorinta de succes, îl veti întelege pe iubitul dvs. si veti fi alaturi de el, indiferent de sacrificii!

Singura dificultate în aceasta relatie este tocmai faptul ca amândoi sunteti mult mai interesati de succesul socio-profesional decât de cel conjugal. Sunteti mult prea seriosi si relatia poate deveni destul de caustica. Va trebui sa va pastrati o parte din energie si pentru a va amuza si a va harjoni! Înlaturati din dormitor orice obiect ce va aminteste de birou si aruncati televizorul pe fereastra! Uitati de emisiunile de stiri atunci când faceti dragoste!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 Mai 2009 15:43
ETE IAR

Cand Capricornii se intalnesc pot coordona, organiza si orchestra orice eveniment ca un instrument de mare precizie. Un bun aspect al acestei relatii este ca-si dubleaza tenacitatea si energia puternica pentru a ajunge mai repede in top. Fiti atenti! Toata aceasta energie si ambitie face ca intre aceste semne sa intervina uneori certuri.
Vand se ajunge la a intretine o casa sau la a conduce o afacere, acest cuplu are totul sub control, astfel incat va fi o lupta pentru ei sa gaseasca timp sa se distreze si sa se lupte cu dorinta lor de a munci foarte mult. Loial si caritabil, acest cuplu este iubitot si devotat, lucru care este o combinatie foarte buna pentru acesti parteneri. Capricornul este guvernat de Saturn. Aceasta planeta semnifica obtinerea succeselor prin munca grea. Tot aceasta planeta face astfel incat Capricornul sa fie autoritar si sa-si doreasca un statut social foarte bun. Acest cuplu este orientat spre cariera. Tenacitatea si devotamentul lor pot face ca acest lucru sa se faca intr-un mod alert si brutal, dar nu provoaca suferinta partenerului datorita sinceritatii. Ei pot comunica foarte bine si pot duce lucrurile la bun sfarsit la fel de bine. Capricornii se iubesc reciproc, dar nu au o relatie la fel de emotionala ca alte semne din zodiac. Ambii iubesc sa infrunte provocarile impreuna, dar si singuri.
Capricornul este un semn de pamant. Ei sunt niste persoana materialiste. Capricornii sunt dispusi sa lucreze foarte mult pentru palatele lor si masinile lor si nu se dau in laturi de la a arata ceea ce au. Acest cuplu se poate distra prin initieri de proiecte, intotdeauna ducandu-le la final. Creativ si nedoritor de risc, acest cuplu isi investeste banii si timpul in lucruri practice si urmaresc rezultate sigure.
Cel mai bun aspect al relatiei Capricorn-Capricorn este dedicatia fata de lucrurile personale si cele care apartin amandurora. Aceasta este o relatie solida si care e facuta sa dureze. Atata timp cat partenerii isi aduc aminte din cand in cand sa rada, acest cuplu poate fi unul de succes.
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 Mai 2009 15:44
ETE SHI IN ENGLEZA...... K SA NU ZICI K NU SE DA 2 BANUTZI PE TOPICUL TAU...

Capricorn with Capricorn:

Both are Earth signs and they will share many things in common. They are seeking a prestigious lifestyle and will share similar tastes and values. These two signs can produce power, money and families together.
There is physical attraction and plenty of sensuality when these two meet. Go slow in the sex department. There could be an over abundance of intellectual and sexual stimulation here. Over time, one or the other could come to the conclusion that something is missing. It could be a case of having too much in common. All relationships need balance. Make sure you are really in love or one of you could walk away regretting the experience.

Take it slow for best results. Know the definition of friendship versus love, and walk a fine line between the two.

Compatibility Rating: 3 INIMIOARE

Note: Your compatibility with other signs of the zodiac also depends on your planets, rising signs and other aspects!

For a detailed Compatibility Report - Click Here
or, learn more about your opposite sign.




--------------------------------------------------------------------------------
Compatibility Rating:
It doesn’t get any better than this!
Go for it! - 4 INIMIOARE


This sign can teach you more about
sex and love relationships. - 3 INIMIOARE


Think twice because you may live
to regret it. - 2 INIMIOARE


What were you thinking? - 1 INIMIOARA
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 Mai 2009 15:47
SHI...

O legatura intre doi Capricorni nu prea are nerv. Amandoi Capricornii sunt prea prudenti si reticenti pentru ca aceasta relatie sa dureze. In dormitor, doar intuneric.

Pentru ca relatia intre doi Capricorni sa dureze, unul dintre ei trebuie sa fie mai indraznet.
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 Mai 2009 15:47
Sau mai simplu...

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html


si asta e pe kudika... da' daca chioru' nu vede... n'ai ce sa'i faci
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 15:48
SHI K SA NU ZICI... K NU STII NIMIK DE NUMERE.. CULORI....

Caracteristicile zodiei Capricorn:

Zodia Capricorn este condusa de un semn zodiacal negativ, cu trasaturi feminine. Elementul definitor pentru aceasta zodie este pamantul. Activitatea (starea energica) este una din trasaturile definitorii ale acestei zodii. Planeta Saturn, fiind si planeta dominanta, ii confera nativului in Capricorn spiritul practic, dorinta de securitate pe toate planurile, diplomatia, seriozitatea, tenacitatea si perseverenta, dar si pesimismul, incapatanarea.

Legaturile zodiei Capricorn cu planetele:
Planeta guvernatoare: Saturn
Planeta carierei profesionale: Venus
Planeta dragostei: Luna
Planeta castigurilor financiare: Uranus
Planeta sanatatii si a muncii: Mercur
Planeta casei si a familiei: Marte


Culori caracteristice zodiei Capricorn:
negru, indigo

Pietre pretioase caracteristice zodiei:
onix negru

Metale specifice pentru zodia Capricorn:
plumb

Ziua cea mai favorabila zodiei Capricorn:
Sambata

Numerele norocoase ale zodiei Capricorn:
1 si 3




uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 Mai 2009 15:52
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 15:48:17Sau mai simplu...

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html


si asta e pe kudika... da' daca chioru' nu vede... n'ai ce sa'i faci


IO STIAM ASTA... DAR DACA II DADEAM... SIGUR NU STIA SA DEA COPY PASTE

pupicei, diavolita mea
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 Mai 2009 15:53
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-21 15:53:31
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 15:48:17Sau mai simplu...

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html


si asta e pe kudika... da' daca chioru' nu vede... n'ai ce sa'i faci


IO STIAM ASTA... DAR DACA II DADEAM... SIGUR NU STIA SA DEA COPY PASTE

pupicei, diavolita mea


aaa da... uitasei ca'i blonda

puuuppp si tie scumpo
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 15:56

Nu-i adevarat ca va fi un esec total.Eu sunt capricorn nascuta pe 13 ian iar sotu meu pe 17 ian.Ne intelegem super bine ne completam reciproc.De obicei capricornii se inteleg f bn intre ei.In liceu aveam colegi care erau tot ca mn capricorni si ne intelegeam f bine.Acuma bn legat de casatorie depinde de la cuplu la cuplu.Daca va-ntelegeti bn nu ezitati in a face pasul cel mare.Eu m-am casatorit in oct 2008 si nu regret si n-am sa regret niciodata.Avem o relatie f reusita.
deeadeutza99
Postat pe 17 Iulie 2009 16:17
De la: corinamir, la data 2009-05-21 13:57:10 Eu sunt capricorn nascuta 29 12 84 si el este capricorn nascut pe 29 12 85 ....
eu vreau sa ma casatoresc cu el si el cu mn :D locuim impreuna de 3 ani si vrei sa facem pasul asta mare ...
ce parere aveti de capricorn & capricorncics se stimuleaza psihic unul pe celalalt cel putin la inteligenta,in rest depinde si de cee vrea celalalt nu numai ce vrei tu.astrologic periculos dar depinde cum ziceam de voi
xandra79
Postat pe 17 Iulie 2009 19:10
nu cred ca are cea mai mica importanta.
eu sunt capricorn dupa zodiac, dar nu cred in el, si am prietenii mei toti au fost din zodii diferite, de la pesti, gemeni(2),si acum rac cred.
Din cate am vazut la capricorn majoritatea zodiilor sunt incompatibile in relatia de cuplu.
Am ramane fete batrane toate daca ne-am lua dupa compatibilitatile astea.

Conteaza alte lucruri, personalitatea, mediul din care provine, comunicarea, sentimentele, anturajul vicii, obiceiuri etc.

Ar fi foarte pacat sa strici o relatie cu cineva pt ca "astrele" va prezic esecul. Doar ai grija e si o chestiune de subcontient.
ctwmn
Postat pe 18 Iulie 2009 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oferte speciale pentru o nunta perfecta! 1 De la: kudika_10579 24 Iulie 2012 12:09
dragoste imposibila??!! eu si sefu'!!?? 92 De la: altex 25 Iulie 2009 13:40
Ce parere aveti despre saloanele de infrumusetare corporala? 2 De la: anastasia_m 17 Ianuarie 2010 08:32
Barbatul care vrea sa te insele cu... tine. 125 De la: lisaU 3 Noiembrie 2011 09:01
ne dorim sa ne casatorim dar.. nu se poate 6 De la: kudika_595 18 Iulie 2016 03:14