Setari Cookie-uri

As avea nevoie de un sfat

De la: self, la data 2009-07-13 08:25:23"DACA MAI E SI MUSULMAN FUGI CAT POTI" ..daca e arab e normal sa fie si musulman :) ,dar te-as ruga sa nu generalizezi spunand asta. nu toti musulmanii sunt la fel,ca arabii. Cu regret. aceasta afirmatie o consider drept jignire la adresa musulmanilor! ar fi frumos din partea ta sa-ti ceri scuze

DRAGA MEA elisire ,NU E NEAPARAT SA FIE MUSULMAN DACA E ARAB,MAI SUNT SI ARABI CRESTINI ,ASA CA INAINTE DE A AFIRMA CEVA ,MAI DOCUMENTEAZA-TE. IAR DACA NU STIAI ,MUSULMANII AU ACEL CORAN DUPA CARE ISI GHIDEAZA VIATA,PT EI TOT CE SCRIE ACOLO E SFANT SI TOT FAC INTOCMAI CUM SCRIE IN CORAN. AI CITIT DE CURIOZITATE VREODATA CATEVA CUV DIN CORAN???? DACA NU.....ABTINE-TE,NU VB IN NECUNOSTINTA DE CAUZA SI NU AM DE CE SA IMI CER SCUZE...PAREREA MEA E PAREREA MEA SI NU MI-O SCHIMBA NIMENI. SI VB GEORGIANEI.....TOTUL E ROZ PANA AJUNGI IN TARA LOR......ACOLO SE SCHIMBA LA 360 DE GRADE. DECI AVIZ CELOR CARE VOR MUSULMANI........FUGA E RUSINOASA DAR SANATOASA .....!!!!!!!



ai de ce sa iti ceri scuze!! si incearca sa nu mai scrii cu caps :) ca o paranteza
1.ai grija la tonul pe care il folosesti, se pare ca te crezi superioara si documentata dar e posibil sa nu fie asa .. nu ma cunosti si nu ai nici un drept sa imi "vorbesti" cu atatea exclamatii si cu atata superioritate. ;)
2..eu sunt de religie musulmana "draga mea" , stiu foarte bine ce este KORAN'ul si mai exact pt cei care nu cunosc termenul .. este cartea nostra sfanta precum biblia la crestini etc. Este adevarat ca AR trebui sa ne ghidam dupa ea ca si voi de altfel, dar asta nu inseamna ca suntem cu TOTII niste robotei care gandesc si actioneaza mecanic. Suntem cu totii oameni, dar asta nu inseamna ca suntem si la fel doar pt ca aveam aceeasi religie.
Eu sunt tataroaica, stramosii mei sunt din Crimea suntem de religie musulmana avem traditiile obisnuintele noastre si suntem musulmani.Am foarte multi prieteni turci care sunt tot musulmani si sunt diferiti au un alt stil de viata,israilienii cei din azerbaijan etc ...dar arabii sunt foarte diferiti de noi toti musulmanii :) sunt mai rigizi au o gandire specifica tarii din care provin
Si, ca o concluzie la tot ce am mentionat mai sus nu TOTI musulmanii sunt la fel ca arabii.. nu-i baga pe toti in aceeasi oala!
uite ca un exemplu.. cand iesim in afara tarii (in afara romaniei) ..suntem priviti intr-un mod neplacut doar pt ca venim din RO.. dc? pt ca unii romani au facut "rele" in diverse tari si din cauza lor suntem vazuti cu totii k tigani,criminali,hoti etc ai Europei :/ .. e corect? NU
Asa ca te rog sa nu generalizezi ;) nu toti musulmanii sunt ca arabii!! asa cum nu toti musulmanii din lumea asta sunt arabi!
Respect pls ;)
elisire
Postat pe 17 Iulie 2009 18:28
De la: Caroline25, la data 2009-06-23 10:39:41L-am cunoscut cu trei luni in urma (el e arab) si ne-am imprietenit de la inceput. Am iesit impreuna trei luni, dar totul s-a mentinut la nivel pur platonic. In timp, el a devenit extrem de posesiv si gelos, astfel incat in scurt timp mi-a stricat prietenia cu cele mai bune prietene care nu mai imi vorbesc absolut deloc, mi-a indepartat toti prietenii si toate cunostintele. In cele din urma, am realizat ca am ramas singura, fara prieteni in afara de el si toata viata mea sociala se reducea la iesirile cu el. Din cauza lui, niciunul din vechile mele cunostinte si prietene nu mai dorea sa ia legatura cu mine. De aceea, am decis sa iau putin distanta si pentru doua saptamani nu am mai luat legatura cu el.Desi studiem in acelasi loc, am incercat sa il ignor. Dupa doua saptamani am inceput din nou sa vorbim, sa iesim impreuna, dar mi-a zis ca el in timpul asta s-a atasat de o alta colega (pe care stie ca nu o pot suporta) si au devenit prieteni buni. Tot timpul cand sunt de fata face tot posibilul sa flirteze cu ea, sa ii capteze atentia. Azi i-am zis ca voi avea o intalnire si imediat a invitat-o in oras pe respectiva. Azi m-am deprimat tare sa ii vad asa apropiati. Ce sa fac in situatia asta? E neplacut faptul ca acum viata mea sociala a intrat pe o linie moarta. Cum sa procedez? Ma irita situatia in sine foarte tare.
doamne fetita draga , tu vrei sa porti cearsafuri pe tine si sa ti se vada numai ochii, si tu sa fii una dintre multele lui femei, adica lista e lunga, si tu crez ca se va opri la tine ca tu esti romanca, tulai doamneeeeeeee fugi de el ca dracu de tamaie ca sunt si romanii nostri fainii si a draq
mihaelatrincu
Postat pe 17 Iulie 2009 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salve la toti 30 De la: kudika115736 23 August 2015 22:25
sunt geloasa 93 De la: kitty_ 26 August 2012 12:40
rac-fecioara??? credeti ca va fi bine? 11 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03
gelozie pe trecut....e posibil? 354 De la: alex_andra_1970 18 August 2014 23:46
Nu are incredere in mine pentru ca am iesit la suc cu un baiat....ce e de facut??! 21 De la: valitaxx 23 Octombrie 2009 22:21