Setari Cookie-uri

Va rog ajutati-ma cu un sfat!

Nici nu stiu de unde sa incep..e o poveste destul de complicata.. ..
totul a inceput in urma cu aproximativ 2 ani..m-am indragostit de fostul prieten al unei prietene..
am vorbit mult,ne intelegeam bine.relatia de amicitie a durat cateva luni dupa care i-am spus k m-am indragostit de el.. mi-a spus k si el simte ceva pentru mine si m-a intrebat dak vreau sa fiu cu el.numai ca relatia nu mergea deloc bine..ne certam, ne impacam, nici eu nu mai stiam ce mai e intre noi asta se intampla in timpul scolii.in timpul vacantei de vara nu am mai tinut legatura.
adik el nu a vrut sa o mai pastram.eram practic vie,dar k si moarta.nu il intelegeam,atunci imi spunea k ma iubeste,isi facea planuri de viitor cu mine etc..
urmatorul an scolar a fost la fel..mereu gasea motiv de cearta chiar dak nu mai eram impreuna.
am incercat sa uit totul,m-am axat catre un alt baiat,a trecut si vara asta,iar acum in tabara,a fost si el.la inceput iar ne ciondaneam pana knd el a inceput sa fie mai rezervat in privinta certurilor.chiar se purta frumos.ba chiar a vrut sa ma sarute alta data stateam pe o banca,acultam muzik al mp3 si citeam o revista,knd il aud: io ma duc la iubita mea. m-am prefacut ca nu-l aud in dimineata cand trebuia sa plecam a vazut k ma chinui cu bagajul si a venit si m-a ajutat apoi la plecare ,surprizaaa a venit si s-a asezat langa mine in transport si m-a luat de mana poate mi-am dorit prea mult asta..
nu a stat tot drumul langa mine dar....
am mai vorbit si knd am ajuns acasa.m-a spus sa ne intalnim ca el s-a indragostit de mine din tabara.eu am inceput sa rad si i-am spus k nu il cred.el: dak nu-mi placea de tine nu mai veneam sa stau langa tine degeaba..pana la urma am acceptat..ne-am intalnit, el era happy,mai vroia sa mai stau etc..am mai vb seara dupa care in urmatoarele zile nu mi-a mai raspuns deloc la smsuri,nici al telefon..a trecut o saptamana si ceva si tot nu da niciun semn..nu mai stiu ce sa mai cred.va rog da-ti-mi un sfat
Somo
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:32
sfatul meu e sa fi indiferenta si sa nu il mai bagi in seama, pentru ca el s.a obisnuit cu ideea ca daca vine la tine oricand u ik vei baga in seama
e genul de baiat care nu s.a maturizat inca, ii place sa cunoasca cate mai multe fete si nu doreste o relatie stabila,
iar tu esti la varsta in care nu ar trebui sa te intereseze de persoana lui chiar daca nu ai puterea asta,
deci: indiferenta, indiferenta si iar indiferenta iar knd te va mai baga in seama incearca sa nu il bagi tu in seama ca el sa vada k pentru tine e doar un simplu om .
juwairiyah
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:46
el ce varsta are?baietii sunt vesnic nehotarati si nu stiu ce sa faca...aia cu iubita putea fi reala sau poate a zis-o ca sa vada cum reactionezi
mie nu prea imi plac genul asta de tipi care nu stiu ce vor.
daca te mai cauta el e bine iar daca nu iar la fel de bine
acuma nu poti sa obligi un om sa stea cu tine,si poate ca el a realizat ca tu vrei relatie serioasa si s-a speriat.
eu iti urez bafta,dar nu-l cauta ci asteapta sa te caute...iti zic din experienta k un tip daca tine la u te cauta el si nu invers.
Valitza88
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:47
ai destula dreptate.am incercat de atatea ori sa-i fiu indiferenta dar parca ma controleaza psihic.. nici prietenele mele nu stiu ce sa-mi mai faca..vorba ta, el stie k de fiecare data knd vine la mine eu il iert iar si iar..acum poate va fii altfel ..merci muult
Somo
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:50
De la: Valitza88, la data 2009-09-20 15:47:46el ce varsta are?baietii sunt vesnic nehotarati si nu stiu ce sa faca...aia cu iubita putea fi reala sau poate a zis-o ca sa vada cum reactionezi
mie nu prea imi plac genul asta de tipi care nu stiu ce vor.
daca te mai cauta el e bine iar daca nu iar la fel de bine
acuma nu poti sa obligi un om sa stea cu tine,si poate ca el a realizat ca tu vrei relatie serioasa si s-a speriat.
eu iti urez bafta,dar nu-l cauta ci asteapta sa te caute...iti zic din experienta k un tip daca tine la u te cauta el si nu invers.


e cu un an mai mare si gandeste ca un copil
Somo
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:51
De la: Somo, la data 2009-09-20 15:51:47
De la: Valitza88, la data 2009-09-20 15:47:46el ce varsta are?baietii sunt vesnic nehotarati si nu stiu ce sa faca...aia cu iubita putea fi reala sau poate a zis-o ca sa vada cum reactionezi
mie nu prea imi plac genul asta de tipi care nu stiu ce vor.
daca te mai cauta el e bine iar daca nu iar la fel de bine
acuma nu poti sa obligi un om sa stea cu tine,si poate ca el a realizat ca tu vrei relatie serioasa si s-a speriat.
eu iti urez bafta,dar nu-l cauta ci asteapta sa te caute...iti zic din experienta k un tip daca tine la u te cauta el si nu invers.


e cu un an mai mare si gandeste ca un copil

prietenul meu e de o varsta cu mine...adica 21 de ani si de multe ori e ca un copil...astia sunt copii mult timp
oricum mai multa siguranta in propria persoana in cazul tau nu strica...arata-i ca poti sa traiesti si fara el ca doar nu e singurul de pe Terra.
Valitza88
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:25
De la: Somo, la data 2009-09-20 15:32:52Nici nu stiu de unde sa incep..e o poveste destul de complicata.. ..
totul a inceput in urma cu aproximativ 2 ani..m-am indragostit de fostul prieten al unei prietene..
am vorbit mult,ne intelegeam bine.relatia de amicitie a durat cateva luni dupa care i-am spus k m-am indragostit de el.. mi-a spus k si el simte ceva pentru mine si m-a intrebat dak vreau sa fiu cu el.numai ca relatia nu mergea deloc bine..ne certam, ne impacam, nici eu nu mai stiam ce mai e intre noi asta se intampla in timpul scolii.in timpul vacantei de vara nu am mai tinut legatura.
adik el nu a vrut sa o mai pastram.eram practic vie,dar k si moarta.nu il intelegeam,atunci imi spunea k ma iubeste,isi facea planuri de viitor cu mine etc..
urmatorul an scolar a fost la fel..mereu gasea motiv de cearta chiar dak nu mai eram impreuna.
am incercat sa uit totul,m-am axat catre un alt baiat,a trecut si vara asta,iar acum in tabara,a fost si el.la inceput iar ne ciondaneam pana knd el a inceput sa fie mai rezervat in privinta certurilor.chiar se purta frumos.ba chiar a vrut sa ma sarute alta data stateam pe o banca,acultam muzik al mp3 si citeam o revista,knd il aud: io ma duc la iubita mea. m-am prefacut ca nu-l aud in dimineata cand trebuia sa plecam a vazut k ma chinui cu bagajul si a venit si m-a ajutat apoi la plecare ,surprizaaa a venit si s-a asezat langa mine in transport si m-a luat de mana poate mi-am dorit prea mult asta..
nu a stat tot drumul langa mine dar....
am mai vorbit si knd am ajuns acasa.m-a spus sa ne intalnim ca el s-a indragostit de mine din tabara.eu am inceput sa rad si i-am spus k nu il cred.el: dak nu-mi placea de tine nu mai veneam sa stau langa tine degeaba..pana la urma am acceptat..ne-am intalnit, el era happy,mai vroia sa mai stau etc..am mai vb seara dupa care in urmatoarele zile nu mi-a mai raspuns deloc la smsuri,nici al telefon..a trecut o saptamana si ceva si tot nu da niciun semn..nu mai stiu ce sa mai cred.va rog da-ti-mi un sfat
kudika014351
Postat pe 27 Septembrie 2009 11:38
paaaaaaaaaaaaaai.......un sfat al meu ar fi sa ii trmiti mai multe smsuri daca il iubesti cu adevart mesaje sunal cautal chestii! dar sti nu stiu nu's asta cu sfaturile ca si eu am nevboie de un sfat il iubesc pe albert
physics_love
Postat pe 27 Septembrie 2009 12:05
sfat?incearca sa aflii adevaratul motiv. si daca nu e ceva plauzibil, Uita-l!!!Nu merita sa-ti pierzi timpul cu el.
oana_1a
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:20
Pai daca tu i-ai lasat impresia ca oricand poate veni si pleca te mai miri ca se comporta asa? poarta si tu o discutie matura..intreaba-l daca poate tine o relatie..eu stiu...prea va invartiti in jurul cozii
simonycik
Postat pe 28 Septembrie 2009 13:28
De la: physics_love, la data 2009-09-27 12:05:04paaaaaaaaaaaaaai.......un sfat al meu ar fi sa ii trmiti mai multe smsuri daca il iubesti cu adevart mesaje sunal cautal chestii! dar sti nu stiu nu's asta cu sfaturile ca si eu am nevboie de un sfat il iubesc pe albert


chestia e ca eu nu prea vreau sa-l mai caut chiar daca tin la el..
nu vreau sa spuna ca-l stresez.mai ales ca acum am aflat ca are o noua prietena,am inteles ca nu mai poate fi nimic intre noi.dar nu regret..u ce probleme ai?
Somo
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:03
De la: simonycik, la data 2009-09-28 13:28:28Pai daca tu i-ai lasat impresia ca oricand poate veni si pleca te mai miri ca se comporta asa? poarta si tu o discutie matura..intreaba-l daca poate tine o relatie..eu stiu...prea va invartiti in jurul cozii


am incercat de n ori dar degeaba,suntem firi destul de diferite.oricum nu ma mai intereseaza.. are prietena
Somo
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:06
nu-l mai cauta ....nu-l mai baga in seama...ca deja a exagerat sa nu-mi spui mie ca nu ai deloc orgoliu in tine...deci,am zis totul!!! mai sunt baietzi,putini ce-i drept,care stiu sa faca o fata sa se simta bine..iubita...si toate cele ce ne mai dorim noi deci pune-te pe cautat unul asa
AlexandraDAlly
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:14
De la: Somo, la data 2009-09-30 21:06:10
De la: simonycik, la data 2009-09-28 13:28:28Pai daca tu i-ai lasat impresia ca oricand poate veni si pleca te mai miri ca se comporta asa? poarta si tu o discutie matura..intreaba-l daca poate tine o relatie..eu stiu...prea va invartiti in jurul cozii


am incercat de n ori dar degeaba,suntem firi destul de diferite.oricum nu ma mai intereseaza.. are prietena

Pai in cazul asta get on with your life
simonycik
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:14
De la: simonycik, la data 2009-10-01 18:14:14
De la: Somo, la data 2009-09-30 21:06:10
De la: simonycik, la data 2009-09-28 13:28:28Pai daca tu i-ai lasat impresia ca oricand poate veni si pleca te mai miri ca se comporta asa? poarta si tu o discutie matura..intreaba-l daca poate tine o relatie..eu stiu...prea va invartiti in jurul cozii


am incercat de n ori dar degeaba,suntem firi destul de diferite.oricum nu ma mai intereseaza.. are prietena

Pai in cazul asta get on with your life


Ms pentru sfaturi fetelor momentan am inceput s-o i-au pe alt drum
Somo
Postat pe 7 Octombrie 2009 19:54
De la: Valitza88, la data 2009-09-20 16:25:41
De la: Somo, la data 2009-09-20 15:51:47
De la: Valitza88, la data 2009-09-20 15:47:46el ce varsta are?baietii sunt vesnic nehotarati si nu stiu ce sa faca...aia cu iubita putea fi reala sau poate a zis-o ca sa vada cum reactionezi
mie nu prea imi plac genul asta de tipi care nu stiu ce vor.
daca te mai cauta el e bine iar daca nu iar la fel de bine
acuma nu poti sa obligi un om sa stea cu tine,si poate ca el a realizat ca tu vrei relatie serioasa si s-a speriat.
eu iti urez bafta,dar nu-l cauta ci asteapta sa te caute...iti zic din experienta k un tip daca tine la u te cauta el si nu invers.


e cu un an mai mare si gandeste ca un copil

prietenul meu e de o varsta cu mine...adica 21 de ani si de multe ori e ca un copil...astia sunt copii mult timp
oricum mai multa siguranta in propria persoana in cazul tau nu strica...arata-i ca poti sa traiesti si fara el ca doar nu e singurul de pe Terra.
kudika464680
Postat pe 2 Noiembrie 2011 17:42
De la: Valitza88, la data 2009-09-20 16:25:41
De la: Somo, la data 2009-09-20 15:51:47
De la: Valitza88, la data 2009-09-20 15:47:46el ce varsta are?baietii sunt vesnic nehotarati si nu stiu ce sa faca...aia cu iubita putea fi reala sau poate a zis-o ca sa vada cum reactionezi
mie nu prea imi plac genul asta de tipi care nu stiu ce vor.
daca te mai cauta el e bine iar daca nu iar la fel de bine
acuma nu poti sa obligi un om sa stea cu tine,si poate ca el a realizat ca tu vrei relatie serioasa si s-a speriat.
eu iti urez bafta,dar nu-l cauta ci asteapta sa te caute...iti zic din experienta k un tip daca tine la u te cauta el si nu invers.


e cu un an mai mare si gandeste ca un copil

prietenul meu e de o varsta cu mine...adica 21 de ani si de multe ori e ca un copil...astia sunt copii mult timp
oricum mai multa siguranta in propria persoana in cazul tau nu strica...arata-i ca poti sa traiesti si fara el ca doar nu e singurul de pe Terra.
kudika464680
Postat pe 2 Noiembrie 2011 17:42
De la: kudika464680, la data 2011-11-02 17:42:31
De la: Valitza88, la data 2009-09-20 16:25:41doar nu e singurul de pe Terra.

mai stii?
steffy91
Postat pe 2 Noiembrie 2011 18:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatiile la distanta. 25 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 19:13
De ce aveti relatia actuala? 22 De la: yumy 12 Octombrie 2010 19:46
Goana dupa relatie stabila :) 181 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:50
ajutati`ma!!! 18 De la: anastasia_m 4 Octombrie 2009 20:04
Cum m`as putea duce singura? 19 De la: r_girl 14 Mai 2009 11:16