Setari Cookie-uri

Sa fie chiar asa corect un barbat?

De la: io_sunt, la data 2009-10-27 05:49:17
De la: razz, la data 2009-10-19 21:08:40da,mai sunt si oameni cu onoare pe lumea asta...surprinzator?hmmm..de ce ai o parere asa proasta despre barbati incat te miri daca dai de unul cinstit.ai avut parte numai de jigodii la viata ta?
si yo am trecut prin situatii similare in care "ea" avea prieten si i-am spus clar si raspicat ca nu ma bag atata timp cat ea are pe cineva.nici mie nu mi-ar convenii daca eventual prietena mea s-ar vedea cu altul si m-ar insela.e o chestiune de onoare.ce tie nu-ti place altuia nu-i face.roata oricum se intoarce pt toti pana la urma.ma respect prea mult pe mine si ii respect si pe cei din jur si de aceea nu voi fi niciodata amantul cuiva.
aveti coloana vertebrala si fiti cinstiti altfel viata o sa va intoarca nedreptatile facute.garantat.


bandit mic ce eºti!


Eu stiu
Summer_
Postat pe 28 Octombrie 2009 14:53
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 05:57:41
De la: H3rra, la data 2009-10-20 20:15:10
De la: razz, la data 2009-10-19 21:08:40da,mai sunt si oameni cu onoare pe lumea asta...surprinzator?hmmm..de ce ai o parere asa proasta despre barbati incat te miri daca dai de unul cinstit.ai avut parte numai de jigodii la viata ta?
si yo am trecut prin situatii similare in care "ea" avea prieten si i-am spus clar si raspicat ca nu ma bag atata timp cat ea are pe cineva.nici mie nu mi-ar convenii daca eventual prietena mea s-ar vedea cu altul si m-ar insela.e o chestiune de onoare.ce tie nu-ti place altuia nu-i face.roata oricum se intoarce pt toti pana la urma.ma respect prea mult pe mine si ii respect si pe cei din jur si de aceea nu voi fi niciodata amantul cuiva.
aveti coloana vertebrala si fiti cinstiti altfel viata o sa va intoarca nedreptatile facute.garantat.


Sunt surprinsa pt ca, nu neaparat ca am intalnit numai jigodii la viatza mea...as fi feminista daca as spune asta, dar majoritatea barbatiilor sa stii, nu au aceeasi parere ca tine...sunt pe conceptia "nu ma intereseaza ca are prieten eu imi incerc norocul"...si eu numai peste de astia am dat sincer, de aceea sunt placut impresionata de acest baiat...si uite ca ai mai aparut si tu...si sunt mandra de voi astia care aveti coloana vertebrala.


Dã-mi voie sã te luminez, zeiþo! ªi el ºi razz mint de bubuie.Scopul e sã te aibã de la prima sau a 2-a întâlnire cã cicã e bine sã ai gagicã în fiecare oraº.De astea fãceam când eram mic ºi culmea îmi ieºeau de fiecare datã.Onoarea ºi caracaterul de fier ale unui om se vãd în timp, alãturi de el, geniilor! Nu pe mess sau în telefon.Sfatul meu...dacã-þi place tipu' dupã mess dã-i înainte!Dar nu cãuta scuze, cã devine ridicol.Baftã!


amice,inainte sa faci afirmatii despre alte persoane,sa te dai mare shmecher atotcunoscator fii sigur ca si cunosti persoana respectiva altfel abtzine-te de la comentarii pt ca risti sa pici in penibil...numai ignorantzii isi dau cu parerea despre ceva sau cineva de care nu au nici un habar.nu ma judeca pe mine prin prisma propriilor tale conceptii de viatza.
razz
Postat pe 28 Octombrie 2009 16:46
Sa fiu sincera, baiatul asta din poveste, imi pare mai mult comod, un fel de "je m en fish". In cazul lui eu n-as vorbi de corectitudine.. ci de indiferenta. "Daca vrei sa .. alea-alea, fa tu ceva ca mie mi-e o lene de ma doare. Dar, ca sa nu zici ca sunt baiat rau.. uite, vin cu argumente de baiat bun."

Asta nu inseamna ca nu exista baieti extraordinari in jurul nostru. Dar nu asta.. dupa parerea mea.
rashela
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:39
De la: razz, la data 2009-10-28 16:46:00
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 05:57:41
De la: H3rra, la data 2009-10-20 20:15:10
De la: razz, la data 2009-10-19 21:08:40da,mai sunt si oameni cu onoare pe lumea asta...surprinzator?hmmm..de ce ai o parere asa proasta despre barbati incat te miri daca dai de unul cinstit.ai avut parte numai de jigodii la viata ta?
si yo am trecut prin situatii similare in care "ea" avea prieten si i-am spus clar si raspicat ca nu ma bag atata timp cat ea are pe cineva.nici mie nu mi-ar convenii daca eventual prietena mea s-ar vedea cu altul si m-ar insela.e o chestiune de onoare.ce tie nu-ti place altuia nu-i face.roata oricum se intoarce pt toti pana la urma.ma respect prea mult pe mine si ii respect si pe cei din jur si de aceea nu voi fi niciodata amantul cuiva.
aveti coloana vertebrala si fiti cinstiti altfel viata o sa va intoarca nedreptatile facute.garantat.


Sunt surprinsa pt ca, nu neaparat ca am intalnit numai jigodii la viatza mea...as fi feminista daca as spune asta, dar majoritatea barbatiilor sa stii, nu au aceeasi parere ca tine...sunt pe conceptia "nu ma intereseaza ca are prieten eu imi incerc norocul"...si eu numai peste de astia am dat sincer, de aceea sunt placut impresionata de acest baiat...si uite ca ai mai aparut si tu...si sunt mandra de voi astia care aveti coloana vertebrala.


Dã-mi voie sã te luminez, zeiþo! ªi el ºi razz mint de bubuie.Scopul e sã te aibã de la prima sau a 2-a întâlnire cã cicã e bine sã ai gagicã în fiecare oraº.De astea fãceam când eram mic ºi culmea îmi ieºeau de fiecare datã.Onoarea ºi caracaterul de fier ale unui om se vãd în timp, alãturi de el, geniilor! Nu pe mess sau în telefon.Sfatul meu...dacã-þi place tipu' dupã mess dã-i înainte!Dar nu cãuta scuze, cã devine ridicol.Baftã!


amice,inainte sa faci afirmatii despre alte persoane,sa te dai mare shmecher atotcunoscator fii sigur ca si cunosti persoana respectiva altfel abtzine-te de la comentarii pt ca risti sa pici in penibil...numai ignorantzii isi dau cu parerea despre ceva sau cineva de care nu au nici un habar.nu ma judeca pe mine prin prisma propriilor tale conceptii de viatza.



Hai nu te supãra,lasã-mã pe mine aºa ignorant ºi cãzut în penibil, cã doar nu te jignesc prin asta.Faptu' cã-þi dai cu pumnii-n piept pe forum cã eºti Iisus Hristos mi se pare amuzant,dar nu te judec,stai liniºtit...fiecare cu "problemele" lui.
io_sunt
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:47
De la: rashela, la data 2009-10-28 17:39:04Sa fiu sincera, baiatul asta din poveste, imi pare mai mult comod, un fel de "je m en fish". In cazul lui eu n-as vorbi de corectitudine.. ci de indiferenta. "Daca vrei sa .. alea-alea, fa tu ceva ca mie mi-e o lene de ma doare. Dar, ca sa nu zici ca sunt baiat rau.. uite, vin cu argumente de baiat bun."

Asta nu inseamna ca nu exista baieti extraordinari in jurul nostru. Dar nu asta.. dupa parerea mea.


ªi dac-o spun io nu mã crede nimeni
io_sunt
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:49
De la: Summer_, la data 2009-10-28 14:53:41
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 05:49:17
De la: razz, la data 2009-10-19 21:08:40da,mai sunt si oameni cu onoare pe lumea asta...surprinzator?hmmm..de ce ai o parere asa proasta despre barbati incat te miri daca dai de unul cinstit.ai avut parte numai de jigodii la viata ta?
si yo am trecut prin situatii similare in care "ea" avea prieten si i-am spus clar si raspicat ca nu ma bag atata timp cat ea are pe cineva.nici mie nu mi-ar convenii daca eventual prietena mea s-ar vedea cu altul si m-ar insela.e o chestiune de onoare.ce tie nu-ti place altuia nu-i face.roata oricum se intoarce pt toti pana la urma.ma respect prea mult pe mine si ii respect si pe cei din jur si de aceea nu voi fi niciodata amantul cuiva.
aveti coloana vertebrala si fiti cinstiti altfel viata o sa va intoarca nedreptatile facute.garantat.


bandit mic ce eºti!


Eu stiu


Ce anume?
io_sunt
Postat pe 28 Octombrie 2009 19:50
De la: io_sunt, la data 2009-10-28 19:47:15
De la: razz, la data 2009-10-28 16:46:00
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 05:57:41
De la: H3rra, la data 2009-10-20 20:15:10
De la: razz, la data 2009-10-19 21:08:40da,mai sunt si oameni cu onoare pe lumea asta...surprinzator?hmmm..de ce ai o parere asa proasta despre barbati incat te miri daca dai de unul cinstit.ai avut parte numai de jigodii la viata ta?
si yo am trecut prin situatii similare in care "ea" avea prieten si i-am spus clar si raspicat ca nu ma bag atata timp cat ea are pe cineva.nici mie nu mi-ar convenii daca eventual prietena mea s-ar vedea cu altul si m-ar insela.e o chestiune de onoare.ce tie nu-ti place altuia nu-i face.roata oricum se intoarce pt toti pana la urma.ma respect prea mult pe mine si ii respect si pe cei din jur si de aceea nu voi fi niciodata amantul cuiva.
aveti coloana vertebrala si fiti cinstiti altfel viata o sa va intoarca nedreptatile facute.garantat.


Sunt surprinsa pt ca, nu neaparat ca am intalnit numai jigodii la viatza mea...as fi feminista daca as spune asta, dar majoritatea barbatiilor sa stii, nu au aceeasi parere ca tine...sunt pe conceptia "nu ma intereseaza ca are prieten eu imi incerc norocul"...si eu numai peste de astia am dat sincer, de aceea sunt placut impresionata de acest baiat...si uite ca ai mai aparut si tu...si sunt mandra de voi astia care aveti coloana vertebrala.


Dã-mi voie sã te luminez, zeiþo! ªi el ºi razz mint de bubuie.Scopul e sã te aibã de la prima sau a 2-a întâlnire cã cicã e bine sã ai gagicã în fiecare oraº.De astea fãceam când eram mic ºi culmea îmi ieºeau de fiecare datã.Onoarea ºi caracaterul de fier ale unui om se vãd în timp, alãturi de el, geniilor! Nu pe mess sau în telefon.Sfatul meu...dacã-þi place tipu' dupã mess dã-i înainte!Dar nu cãuta scuze, cã devine ridicol.Baftã!


amice,inainte sa faci afirmatii despre alte persoane,sa te dai mare shmecher atotcunoscator fii sigur ca si cunosti persoana respectiva altfel abtzine-te de la comentarii pt ca risti sa pici in penibil...numai ignorantzii isi dau cu parerea despre ceva sau cineva de care nu au nici un habar.nu ma judeca pe mine prin prisma propriilor tale conceptii de viatza.



Hai nu te supãra,lasã-mã pe mine aºa ignorant ºi cãzut în penibil, cã doar nu te jignesc prin asta.Faptu' cã-þi dai cu pumnii-n piept pe forum cã eºti Iisus Hristos mi se pare amuzant,dar nu te judec,stai liniºtit...fiecare cu "problemele" lui.


faptul ca tu esti ignorant si penibil nu ma deranjeaza pe mine,poate pe cei din jurul tau.dar cu sigurantza nu accept denigrari gratuite la adresa mea,atata timp cat eu respect pe toata lumea si nu ma dau mare shmecher omniscient sa incep sa ii iau pe altzii peste picior.e o chestie de bun simtz,nu crezi?.nu pozez in sfant,singurul care se bate cu pumnii in piept pe aici ca le stie pe toate despre toti tu esti.lasa frustrarile si aerul de superioritate ca nu te ajuta.hai bafta
razz
Postat pe 29 Octombrie 2009 01:37
De la: razz, la data 2009-10-29 01:37:15
De la: io_sunt, la data 2009-10-28 19:47:15
De la: razz, la data 2009-10-28 16:46:00
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 05:57:41
De la: H3rra, la data 2009-10-20 20:15:10
De la: razz, la data 2009-10-19 21:08:40da,mai sunt si oameni cu onoare pe lumea asta...surprinzator?hmmm..de ce ai o parere asa proasta despre barbati incat te miri daca dai de unul cinstit.ai avut parte numai de jigodii la viata ta?
si yo am trecut prin situatii similare in care "ea" avea prieten si i-am spus clar si raspicat ca nu ma bag atata timp cat ea are pe cineva.nici mie nu mi-ar convenii daca eventual prietena mea s-ar vedea cu altul si m-ar insela.e o chestiune de onoare.ce tie nu-ti place altuia nu-i face.roata oricum se intoarce pt toti pana la urma.ma respect prea mult pe mine si ii respect si pe cei din jur si de aceea nu voi fi niciodata amantul cuiva.
aveti coloana vertebrala si fiti cinstiti altfel viata o sa va intoarca nedreptatile facute.garantat.


Sunt surprinsa pt ca, nu neaparat ca am intalnit numai jigodii la viatza mea...as fi feminista daca as spune asta, dar majoritatea barbatiilor sa stii, nu au aceeasi parere ca tine...sunt pe conceptia "nu ma intereseaza ca are prieten eu imi incerc norocul"...si eu numai peste de astia am dat sincer, de aceea sunt placut impresionata de acest baiat...si uite ca ai mai aparut si tu...si sunt mandra de voi astia care aveti coloana vertebrala.


Dã-mi voie sã te luminez, zeiþo! ªi el ºi razz mint de bubuie.Scopul e sã te aibã de la prima sau a 2-a întâlnire cã cicã e bine sã ai gagicã în fiecare oraº.De astea fãceam când eram mic ºi culmea îmi ieºeau de fiecare datã.Onoarea ºi caracaterul de fier ale unui om se vãd în timp, alãturi de el, geniilor! Nu pe mess sau în telefon.Sfatul meu...dacã-þi place tipu' dupã mess dã-i înainte!Dar nu cãuta scuze, cã devine ridicol.Baftã!


amice,inainte sa faci afirmatii despre alte persoane,sa te dai mare shmecher atotcunoscator fii sigur ca si cunosti persoana respectiva altfel abtzine-te de la comentarii pt ca risti sa pici in penibil...numai ignorantzii isi dau cu parerea despre ceva sau cineva de care nu au nici un habar.nu ma judeca pe mine prin prisma propriilor tale conceptii de viatza.



Hai nu te supãra,lasã-mã pe mine aºa ignorant ºi cãzut în penibil, cã doar nu te jignesc prin asta.Faptu' cã-þi dai cu pumnii-n piept pe forum cã eºti Iisus Hristos mi se pare amuzant,dar nu te judec,stai liniºtit...fiecare cu "problemele" lui.


faptul ca tu esti ignorant si penibil nu ma deranjeaza pe mine,poate pe cei din jurul tau.dar cu sigurantza nu accept denigrari gratuite la adresa mea,atata timp cat eu respect pe toata lumea si nu ma dau mare shmecher omniscient sa incep sa ii iau pe altzii peste picior.e o chestie de bun simtz,nu crezi?.nu pozez in sfant,singurul care se bate cu pumnii in piept pe aici ca le stie pe toate despre toti tu esti.lasa frustrarile si aerul de superioritate ca nu te ajuta.hai bafta


Zici cã eºti nebun sã mor io,te isterizezi din nimic de nu-þi mai ies nici pozele de bãiat sensibil din oglindã.Ce ºemecher am fost la faza asta,hai cã-s bun,superior chiar!
io_sunt
Postat pe 29 Octombrie 2009 13:36
ºi eu am cunoscut în decembrie 2007 un tip pe un site....ºi am vb pe mess apoi pinã în luna februarie 2008...mã îndrãgostisem de el fãrã a-l vedea...voiam cu disperare o intâlnire cu el...în cele din urmã a sosit...apoi au mai urmat ºi altele...apoi am fost la munte unde se ºtie finanlul (am fãcut dragoste)...ca dupã un an ºi ceva sã ne despãrþim...nu da cioara din mânã pe aia din par....eu zic sã ai o discuþie serioasã cu iubitul tãu cu care ai relaþia de 7 ani...daca ºi dacã nu se mai poate face nimic despãrþiþi vã....nu de pripi în a lua decizii....pe fostul coleg îl ºtii foarte bine când avea vârsta de 18 ani...acum are 25....oamenii se schimbã (în bine/rãu)....fii un pic atentã...
catalina69
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:04
De la: io_sunt, la data 2009-10-28 19:50:28
De la: Summer_, la data 2009-10-28 14:53:41
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 05:49:17
De la: razz, la data 2009-10-19 21:08:40da,mai sunt si oameni cu onoare pe lumea asta...surprinzator?hmmm..de ce ai o parere asa proasta despre barbati incat te miri daca dai de unul cinstit.ai avut parte numai de jigodii la viata ta?
si yo am trecut prin situatii similare in care "ea" avea prieten si i-am spus clar si raspicat ca nu ma bag atata timp cat ea are pe cineva.nici mie nu mi-ar convenii daca eventual prietena mea s-ar vedea cu altul si m-ar insela.e o chestiune de onoare.ce tie nu-ti place altuia nu-i face.roata oricum se intoarce pt toti pana la urma.ma respect prea mult pe mine si ii respect si pe cei din jur si de aceea nu voi fi niciodata amantul cuiva.
aveti coloana vertebrala si fiti cinstiti altfel viata o sa va intoarca nedreptatile facute.garantat.


bandit mic ce eºti!


Eu stiu


Ce anume?


Raspund printr-o intrebare : Ce cauta un tip pe un forum de femei, postand sfaturi pe placul femeilor, intrand in vorba in 99% din cazuri cu utlizatoarele, postand comentarii la pozele lor crezand ca asa le atrage atentia ?
Summer_
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:16

Io, vezi ca asta-i topicul Herei, poate-si aduce aminte cine esti si te alearga.
valitaxx
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:19
vorbind aiurea despre altii fara sa ii cunosti nu te face superior.
sfaturile mele sunt sincere si dezinteresate.cine vrea sa creada in ele bine,cine nu iarasi bine...nui bai.nu sunt aici sa fac nimanui pe plak,fiecare poate sa creada ce vrea.cine ma cunoaste stie ce fel de om sunt.bafta
razz
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:49
De la: InDark, la data 2009-10-28 14:48:56Chiar tu ai spus ca nu mai merge relatia cu actualul dar trebuie sa clarificam cateva lucruri
1) nu iti poate garanta nimeni ca va merge o relatie cu M
2) nu iti poate promite nimeni ca dupa ce te vei desparti de actualul nu vei dori sa te impaci la loc
3) nu poate lua nimeni decizia in locul tau
4) daca tu consideri ca M e la stadiu de potential iubit nu il transforma in amic (adica entitate asexuata cu ochi, un fel de frate, miel gaina, prietena de-a ta), transformarea intotdeauna se termina prost pentru ambele parti
5) Nu uita ca nimeni nu e perfect si ca de multe ori oamenii sunt diferiti de felul in care vor sa para, dar nu uita ca exista si exceptii!
6) Cine nu risca nu castiga, e limpede pt toata lumea ca ai nevoie de o schimbare!

Mingea e in terenul tau acum, tu decizi ce faci cu ea!
Succes!
Foarte bine punctat!!! (Am fost intro relatie asemanatoare..prieteni 8 ani si sot-sotie 3 luni..de ce?! ...simplu! Inaintand in varsta intelegi dragostea in alt mod...si apropo de vorbitul pe mess...pe actualul sot asa l-am cunoscut-chiar daca pare ciudat-nu eram fosti colegi..el era intro alta tara..dar ne-am cunoscut,ne-am placut..si sintem bine mersi impreuna)Tu decizi pentru tine...important e sa fii libera!!!
dyanas2008
Postat pe 29 Octombrie 2009 15:10
Hey!!! Ce se intampla aici? De ce se cearta lumea?
Va multumesc tuturor de sfaturi...si vin cu noutati. Am facut pasul si anume am incheiat relatia pe care o aveam...am purtat o discutie deschisa si amiabila cu cel cu care am fost 7 ani...desigur nu a fost placut pt nici unul dintre noi, dar cred ca am facut alegerea buna. Important este ca el se astepta la asta...si poate in subconstientul lui...chiar daca nu a recunoscut...si el se gandea daca mai are sau nu vreun rost...sau stam si ne pierdem anii...Am hotarat sa ramanem prieteni pt ca a fost o relatie frumoasa care din pacate s-a transformat in amicitie din cauza distantei si a ocaziilor putine de a ne intalnii. Acum ramane sa sper ca viitorul imi va surade...
Am vorbit si cu M...i-am spus ca am luat o decizie si ca am incheiat relatia in care eram si am hotarat sa ne vedem cand voi merge eu acasa...adica de sarbatori. Da...daca m-as hotari sa imi fac o relatie cu el...ar fi tot la distantza...de aceea nu ma grabesc la nimik...pt ca eu nu mai am putere si rabdare pt inca o relatie la distantza. Deci nu are rost sa ma pronuntz pana nu ne vedem si vedem ce sentimente se infiripa. Pt ca exista posibilitatea sa nu imi placa de el in realitate sau invers...of corse.
Dar ce vreau eu sa va spun...un lucru care pe mine m-a lasat masca, este ca acum 2 zile am avut o discutie in care din vorba in vorba l-am intrebat cand a fost ultima oara cand a facut sex? Si ghiciti ce mi-a raspuns. Acum 4 ani!!!! Bineinteles ca nu l-am crezut si am inceput sa-l iau la mishto, pana cand omul s-a ofticat si mi-a explicat ca nu o face din principiu. Si acela fiind cuvantul lui D-zeu. Isi doreste sa fie crestin si sa respecte pe cat posibil Biblia. Deci mi-a spus mai pe scurt ca el nu vrea sa faca sex sau dragoste pana dupa casatorie. Nici acum nu stiu daca sa cred ce spune...dar pe mine ma shocheaza baiatul asta pe zi ce trece....Apropo, el e artist plastic...si stau si ma intreb chiar o fi adevarata vorba aia cu "artistii sunt nebuni"? Nu as vrea sa cred asta...nu de alta pt ca si eu lucrez tot in domeniu artei, dar nu am chiar asa principii. In fine...daca sa presupunem ca e adevarat ce spune, inseamna ca ceva la marcat de si-a schimbat asa principiile.
Deci daca cand il vad imi place de el...va da-ti seama ca o sa trebuiasca sa ma casatoresc cu el daca vreau sa facem dragoste??? Of..doamne, ce mi-e dat sa traiesc! Va pup si o sa mai vin cu noutati ...cine stie ce shocuri o sa mai primesc...ca acum ma astept la orice.
H3rra
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:17
De la: valitaxx, la data 2009-10-29 14:19:01
Io, vezi ca asta-i topicul Herei, poate-si aduce aminte cine esti si te alearga.


ªªªªªªªªºººº be vewwy, vewwy quiet...I'm hunting wabbits!
io_sunt
Postat pe 29 Octombrie 2009 23:36
De la: Summer_, la data 2009-10-29 14:16:04
De la: io_sunt, la data 2009-10-28 19:50:28
De la: Summer_, la data 2009-10-28 14:53:41
De la: io_sunt, la data 2009-10-27 05:49:17
De la: razz, la data 2009-10-19 21:08:40da,mai sunt si oameni cu onoare pe lumea asta...surprinzator?hmmm..de ce ai o parere asa proasta despre barbati incat te miri daca dai de unul cinstit.ai avut parte numai de jigodii la viata ta?
si yo am trecut prin situatii similare in care "ea" avea prieten si i-am spus clar si raspicat ca nu ma bag atata timp cat ea are pe cineva.nici mie nu mi-ar convenii daca eventual prietena mea s-ar vedea cu altul si m-ar insela.e o chestiune de onoare.ce tie nu-ti place altuia nu-i face.roata oricum se intoarce pt toti pana la urma.ma respect prea mult pe mine si ii respect si pe cei din jur si de aceea nu voi fi niciodata amantul cuiva.
aveti coloana vertebrala si fiti cinstiti altfel viata o sa va intoarca nedreptatile facute.garantat.


bandit mic ce eºti!


Eu stiu


Ce anume?


Raspund printr-o intrebare : Ce cauta un tip pe un forum de femei, postand sfaturi pe placul femeilor, intrand in vorba in 99% din cazuri cu utlizatoarele, postand comentarii la pozele lor crezand ca asa le atrage atentia ?


Cautã sã aline femei neglijate ca sã aibe cu ce-ºi umple agenda telefonului.E pãcat sã treacã luna ºi sã nu-þi consumi minutele-n reþea.

razz, dacã tãceai, filozof rãmâneai când te-am fãcut "bandit mic"...ºtiam doar noi doi ºi atât.
io_sunt
Postat pe 29 Octombrie 2009 23:42
De la: dyanas2008, la data 2009-10-29 15:10:39
De la: InDark, la data 2009-10-28 14:48:56Chiar tu ai spus ca nu mai merge relatia cu actualul dar trebuie sa clarificam cateva lucruri
1) nu iti poate garanta nimeni ca va merge o relatie cu M
2) nu iti poate promite nimeni ca dupa ce te vei desparti de actualul nu vei dori sa te impaci la loc
3) nu poate lua nimeni decizia in locul tau
4) daca tu consideri ca M e la stadiu de potential iubit nu il transforma in amic (adica entitate asexuata cu ochi, un fel de frate, miel gaina, prietena de-a ta), transformarea intotdeauna se termina prost pentru ambele parti
5) Nu uita ca nimeni nu e perfect si ca de multe ori oamenii sunt diferiti de felul in care vor sa para, dar nu uita ca exista si exceptii!
6) Cine nu risca nu castiga, e limpede pt toata lumea ca ai nevoie de o schimbare!

Mingea e in terenul tau acum, tu decizi ce faci cu ea!
Succes!
Foarte bine punctat!!! (Am fost intro relatie asemanatoare..prieteni 8 ani si sot-sotie 3 luni..de ce?! ...simplu! Inaintand in varsta intelegi dragostea in alt mod...si apropo de vorbitul pe mess...pe actualul sot asa l-am cunoscut-chiar daca pare ciudat-nu eram fosti colegi..el era intro alta tara..dar ne-am cunoscut,ne-am placut..si sintem bine mersi impreuna)Tu decizi pentru tine...important e sa fii libera!!!

Multumesc pentru sustinere :)
InDark
Postat pe 30 Octombrie 2009 20:59
De la: io_sunt, la data 2009-10-29 23:36:47
De la: valitaxx, la data 2009-10-29 14:19:01
Io, vezi ca asta-i topicul Herei, poate-si aduce aminte cine esti si te alearga.


ªªªªªªªªºººº be vewwy, vewwy quiet...I'm hunting wabbits!


greierash_is_back
Postat pe 30 Octombrie 2009 21:04
je m'en fiche
felixcat
Postat pe 30 Octombrie 2009 21:18
razz,ai mare dreptate,unora le vine greu sa creada ca mai exista oameni cu coloana vertebrala.Am fost inselata,deci stiu cum e,si mi-am jurat ca mai bine raman singura toata viata decat sa insel pe cineva sau sa ma "bag"peste altcineva.Totul pana aici.Tine de mine si de respectul fata de mine,de constiinta mea.
La urma urmei totul in viata se plateste,ce vei da ,aceea vei primi.
kudika033765
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:16
De la: H3rra, la data 2009-10-18 15:32:32Buna tuturor!
Am intalnit o situatie deosebita si pot spune ca sunt placut surprinsa...Vorbesc de vreo 2 luni cu un fost coleg de liceu(acum amandoi avem 24 respectiv 25 de ani).Discutile noastre sunt doar la stadiul de mess deoarece suntem stabiliti momentan in orase diferite, iar al 2-lea motiv ar fi ca eu sunt intr-o relatie stabila.La inceput el nu a stiut ca eu am prieten pt ca nu venise vorba despre asta in discutile noastre...si dadea semne ca ma place. Dupa ce i-am spus despre relatia mea, care nu prea mai merge si va veni momentul sa o termin mi-a spus ca el ma place dar isi impune sa ma priveasca ca pe o amica, pt ca nu vrea sa se bage in relatia mea si nu i-ar placea la randul lui sa fie pus in situatia prietenului meu. Foarte corect!Problema este ca eu as vrea sa ne intalnim si "face to face", pt ca recunosc si eu il plac pe el, dar el nu vrea atata timp cat eu am prieten, doar daca ii voi spune prietenului meu ca ies cu el "ca amici". I-am spus ca nu pot sa fac asta si ca daca e o sa ne vedem atunci cand eu o sa fiu singura. Eu vreau sa termin relatia in care sunt..numai ca e destul de greu dupa un timp asa lung(7 ani)...si o sa vina un moment in care o sa fac pasul asta. El ma intreaba mereu cum sunt cu prietenul meu...de ce nu fac pasul asta daca asta vreau...si ce mai astept? Eu de aici trag concluzia ca ma place si ar vrea sa fim impreuna dar cateodata stau si ma gandesc...sa fie oare chiar atat de corect?...pt ca pana acum am intalnit numai cazuri in care nu conta ca eu am o relatie sau nu...baiatul incerca...
Oricum daca e asa cum pare...sunt mandra ca mai exista si altfel de baieti!


Corect a procedat......si practic!
Ce se petrece daca se implica intr-ro relatie de acest gen?...Logic posibilitati de situatii jenante, suferinte etc. Mai ales daca te place...poate ca te pierzi si nu realizezi ce se poate petrece e posibil sa gandeasca el! Atunci cum poti sa atragi persoana la care tii intr-o situatie potential periculoasa, din care nu se stie ccu ce sechele se poate iesi?
E constient si responsabil......de aici senzatia de corectitudine!
catyboy69
Postat pe 4 Noiembrie 2009 16:56
1..bla
2 bla bla..
3 bla blaa/
conclusion: too much thinking can cause...brain damage..and onesty..is overated..pt traducere faceti rost de un dictionar..nu de alta dar engleza suna mai bine
ali_tzik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
...impas... 37 De la: wews 7 Noiembrie 2009 17:05
Se poate crea o relatie cu un barbat intalnit pe internet? 21 De la: Barbie30 2 Octombrie 2010 10:19
Barbatul-Balanta 56 De la: oltytzuk 4 August 2012 15:44
sunt mult mai inalt fata de prietena mea 9 De la: kudika_29124 26 Mai 2014 07:36
prieteni cu beneficii... 48 De la: geo_refinantat 10 Mai 2011 18:22