Setari Cookie-uri

Chlamydia si simptomele ei

Am gasit de curand un site in care se vorbea despre Chlamydia ca ar fi o BTS. Am citit la simptome si am observat ca am si eu simptome asemanatoare printre care si dureri de spate, de cap, greturi si dureri la contactul sexual. Eu mi-am pierdut virginitatea de o aproximativ o luna si ma doare in continuare ca si cum as fi virgina. Am fost la ginecolog saptamana trecuta k aveam usturimi si am facut tratament 6 zile. As vrea sa stiu dak ginecologul imi putea spune de prima data daca era vorba de vreo BTS.
dyana_girl
Postat pe 15 Ianuarie 2010 21:40
dr iti poate spune ceva , numai dupa ce faci o serie de analize.......si in functie de rezultatul analizelor iti poate da un tratament adecvat.........
dani_pisi
Postat pe 16 Ianuarie 2010 10:59
De la: dyana_girl, la data 2010-01-15 21:40:47Am gasit de curand un site in care se vorbea despre Chlamydia ca ar fi o BTS. Am citit la simptome si am observat ca am si eu simptome asemanatoare printre care si dureri de spate, de cap, greturi si dureri la contactul sexual. Eu mi-am pierdut virginitatea de o aproximativ o luna si ma doare in continuare ca si cum as fi virgina. Am fost la ginecolog saptamana trecuta k aveam usturimi si am facut tratament 6 zile. As vrea sa stiu dak ginecologul imi putea spune de prima data daca era vorba de vreo BTS.

da ce salbatic te-a destupat de te doare de-o luna???
Shhh
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:53
De la: Shhh, la data 2010-01-28 15:53:27
De la: dyana_girl, la data 2010-01-15 21:40:47Am gasit de curand un site in care se vorbea despre Chlamydia ca ar fi o BTS. Am citit la simptome si am observat ca am si eu simptome asemanatoare printre care si dureri de spate, de cap, greturi si dureri la contactul sexual. Eu mi-am pierdut virginitatea de o aproximativ o luna si ma doare in continuare ca si cum as fi virgina. Am fost la ginecolog saptamana trecuta k aveam usturimi si am facut tratament 6 zile. As vrea sa stiu dak ginecologul imi putea spune de prima data daca era vorba de vreo BTS.

da ce salbatic te-a destupat de te doare de-o luna???


ce nebun sau nebuna esti???!!!!!!
acum nu mai conteaza cine si cum.......
dani_pisi
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:00
Chlamydia nu e o boala neaparat cu transmitere sexuala, e o boala tacuta, care poate aparea in urma unei banale vaginite de aceea 40%din femei sunt purtatoare de acest virus...banuiesc, ca ginecologul ti-a dat tratament cu antibiotic, nu-i asa? Cel mai bine ar fi sa-ti faci un test Papanicolau, in urma careia ve-i vedea care sunt adevaratele tale afectiuni, la acest test se poate vedea si daca esti purtatoare de chlamydia, insa indicat ar fi sa-i spui si partenerului tau sa faca o vizita la ginecolog, pt ca in cazul in care tu te tratezi si scapi,poti contacta boala din nou de la el!...si nu, nu e normal sa persiste atata timp acele dureri!
Dolcys
Postat pe 28 Ianuarie 2010 18:12
Nu te supara ca te intreb de prezervativ ai auzit??? Din moment ce ai facut tratament 6 zile e clar ca "ai dobandit ceva" nu zic ca e Chlamydia dar chiar daca ai luat si o banala Candida e destul de naspa. Si daca te vei desparti de acutualul partener cu urmatorul tot fara protectie o vei face?? Lista bolilor transmisibile sexual e mult mai mare decat, probabil, ceea ce sti tu. Si din nefericire sunt unele incurabile care nu se trateaza cu 6 zile de tratament.
Dr_AnnaH
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:47
Buna dyana-girl si mie mi-a gsit cylamidia ... urmez un tratament cu antibiotic,spalaturi cu irigator si ovule si partenerul meu ia doar anyibioticele.. trebuie sa faci secretie de col uterin sa vezi care este treaba... Cylamidia este o infectie cu transmitere sexuala ,este o infectie tacuta ,mai mult de 50 % din fete si barbati nu au simptome anume,se poate transmite de la mama la fat la nastere ...se poate trata ,trebuie doar sa te duci la un ginecolog ... multa bafta
ElenaAnca
Postat pe 11 Octombrie 2015 00:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help! 7 De la: kudika421339 12 Decembrie 2011 07:19
ajutor 6 De la: kudika_974595 6 Octombrie 2014 18:41
analize 7 De la: kudika_nikole 24 Decembrie 2011 15:04
Chlamydia si simptomele ei 7 De la: dyana_girl 11 Octombrie 2015 00:35
Boli cu transmitere sexuala 1 De la: sexologie 7 Iulie 2009 17:55