Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa mai cred:-S:S...ast sfaturi:D

sunt cu prietenul meu de 2 luni.el are 24 de ani eu 19!specific si varsta ptr ca e suficient de importanta:D.asa pov e lunga,sa zic asa...ne am cunoscut in vara la discoteca pr intermediul verisoarei mele.la o sap dupa ce ne am cunoscut a plecat in italia(septembrie-decembrie).in tot timpul asta am vb pe mess:).cand a venit ne am intalnit am vb si deja planurile noastre de a fi impreuna erau clare!
desi avem decat 2 luni,avem aman2 impresia ca suntem de mai mult timp...in fine...el are ganduri de viitor in ceea ce ne priveste pe aman2...adik familie,cariera etc...mi a cunoscut parintii dupa 20 de zile dupa ce ne am "pus"!eu nici acum nu i cunosc parintii!de cand ii stie pe ai mei pot sa zic ca de fiecare data cand vine la mn stau de vb se inteleg destul de bine,ai mei au prins drag de el...de atunci aproape in fiecare zi stam aman2 la mn in camera,pana tarziu:)
despre el:e balanta,nu e fumator,nu bea,nu are un grup de prieteni,adik un anturaj sa zic asa,nu iese decat dak are cv important de facut pe la tzara sau cu tatal lui!
despre mn:sunt rac,nu fumez,nu beau,nu ies decat cand sunt la skl sa zic asa...in fine...
relatia noastra cu zi ce trece avanseaza...ne certam in fiecare zi aproape dn diverse motive,motive inutile as putea zice...sunt geloasa,e gelos si tot asa...
altcv ar mai fi faptul ca e hair stylist!cel putin odata pe saptamana are de facut pe cate cv l par...femei evident
eu mor dn cauza asta dar asta e trb sa accept meseria pe care o are...
are obiceiul sa ma enerveze de cate ori are ocazia,imi spune lucruri care ar deranja pe oricine,cum ca se duce intr un loc,dar de fapt nu e asa...mi s a int de multe ori sa mi spuna ca trb sa mearga undv iar in 5 minute era la mn la usa!ar mai fi cv de zis?pai faptul ca il iubesc,ma iubeste,imi spune ca el nu ma va lasa niciodata,decat dak eu o sa i cer acest lucru!am unele momente in care chiar il cred absolut,iar alteori nu,deloc!oricum o sa avem o discutie destul de serioasa cat de curand,in urma careia o sa spuna fiecare ce i convine si ce nu!nici nu stiu!dak e cv intrebati:D...dar spune ti mi si mie ce parere aveti in urma a ceea ce am pov eu aici...oricum gelozia e pe 1 plan si mereu dn cauza asta ne certam
cuishleea
Postat pe 30 Ianuarie 2010 09:44
Draga mea am senzatia ca va cam place sa va jucati unul cu celalalt ,sunteti tineri ,asa ca va inteleg ,totusi nu exagerati cu gelozia s-ar putea ca unul din voi sa oboseasca si sa renunte la relatie. Cel mai bine discutati la modul serios ce va deranjeaza pe fiecare
mikiduta39
Postat pe 30 Ianuarie 2010 09:58
De la: cuishleea, la data 2010-01-30 09:44:20sunt cu prietenul meu de 2 luni.el are 24 de ani eu 19!specific si varsta ptr ca e suficient de importanta:D.asa pov e lunga,sa zic asa...ne am cunoscut in vara la discoteca pr intermediul verisoarei mele.la o sap dupa ce ne am cunoscut a plecat in italia(septembrie-decembrie).in tot timpul asta am vb pe mess:).cand a venit ne am intalnit am vb si deja planurile noastre de a fi impreuna erau clare!
desi avem decat 2 luni,avem aman2 impresia ca suntem de mai mult timp...in fine...el are ganduri de viitor in ceea ce ne priveste pe aman2...adik familie,cariera etc...mi a cunoscut parintii dupa 20 de zile dupa ce ne am "pus"!eu nici acum nu i cunosc parintii!de cand ii stie pe ai mei pot sa zic ca de fiecare data cand vine la mn stau de vb se inteleg destul de bine,ai mei au prins drag de el...de atunci aproape in fiecare zi stam aman2 la mn in camera,pana tarziu:)
despre el:e balanta,nu e fumator,nu bea,nu are un grup de prieteni,adik un anturaj sa zic asa,nu iese decat dak are cv important de facut pe la tzara sau cu tatal lui!
despre mn:sunt rac,nu fumez,nu beau,nu ies decat cand sunt la skl sa zic asa...in fine...
relatia noastra cu zi ce trece avanseaza...ne certam in fiecare zi aproape dn diverse motive,motive inutile as putea zice...sunt geloasa,e gelos si tot asa...
altcv ar mai fi faptul ca e hair stylist!cel putin odata pe saptamana are de facut pe cate cv l par...femei evident
eu mor dn cauza asta dar asta e trb sa accept meseria pe care o are...
are obiceiul sa ma enerveze de cate ori are ocazia,imi spune lucruri care ar deranja pe oricine,cum ca se duce intr un loc,dar de fapt nu e asa...mi s a int de multe ori sa mi spuna ca trb sa mearga undv iar in 5 minute era la mn la usa!ar mai fi cv de zis?pai faptul ca il iubesc,ma iubeste,imi spune ca el nu ma va lasa niciodata,decat dak eu o sa i cer acest lucru!am unele momente in care chiar il cred absolut,iar alteori nu,deloc!oricum o sa avem o discutie destul de serioasa cat de curand,in urma careia o sa spuna fiecare ce i convine si ce nu!nici nu stiu!dak e cv intrebati:D...dar spune ti mi si mie ce parere aveti in urma a ceea ce am pov eu aici...oricum gelozia e pe 1 plan si mereu dn cauza asta ne certam


a deci voi stati impreuna ..am vrut sa iti postez mai nainte dar mi-a iesit...deci unde nu merge nu merge discuta cu el despre asta si daca nu nu..barbati vin si pleaca si nu e decat relatie de 2 luni nu ai de ce sa te stresezi..pentru atat
iulia069834
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:02
Draga mea, cum poti vorbi de "lucruri / intentii serioase".. cand dati dovada de atata imaturitate?! Am fost tentata sa spun doar el, dar, in ciuda faptului ca ai DOAR 19 ani.. esti la fel de imatura ca si el.
"relatia noastra cu zi ce trece avanseaza...ne certam in fiecare zi".
"are obiceiul sa ma enerveze de cate ori are ocazia,imi spune lucruri care ar deranja pe oricine.."

Spuneai ca aveti intentii serioase? Mai gandeste-te! O fi baiat bun, o fi de casa, o fi genul unde-l pui acolo-l gasesti, dar..daca baiatul asta e gata de insuratoare (sau tu de maritat)...
rashela
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:04
De la: rashela, la data 2010-01-30 10:04:19Draga mea, cum poti vorbi de "lucruri / intentii serioase".. cand dati dovada de atata imaturitate?! Am fost tentata sa spun doar el, dar, in ciuda faptului ca ai DOAR 19 ani.. esti la fel de imatura ca si el.
"relatia noastra cu zi ce trece avanseaza...ne certam in fiecare zi".
"are obiceiul sa ma enerveze de cate ori are ocazia,imi spune lucruri care ar deranja pe oricine.."

Spuneai ca aveti intentii serioase? Mai gandeste-te! O fi baiat bun, o fi de casa, o fi genul unde-l pui acolo-l gasesti, dar..daca baiatul asta e gata de insuratoare (sau tu de maritat)...


casatorie dupa 2 luni?
iulia069834
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:07
te complici singura. nu stiu cat e gelozie la el si cat e placere de te tachina stiindu-ti obsesia. nu stiu nici de ce te complici, ai 19 ani in loc sa te bucuri de tinerete de varsta ta de faptul ca ai o relatie, ca te intelegi bine cu baiatul, ca te iubeste alea alea... ai timp sa-ti faci griji ai timp de gelozie de crize de nervi de certuri de despartiri. mai bine ti-ai trai clipele alaturi de el cat mai frumos nu cu certuri de doi lei. gelozia o fi ea normala intr-o relatie da tu prea faci din tantar armasar si mai devreme sau mai tarziu el se va satura de ifosele tale. ca te chinuie si iti spune ca pleaca nu stiu unde dar nu e adevarat ti-am spus din ce motiv o face, foarte bine din partea ta ar fi sa ii iei vorbele ca pe o gluma si sa te faci ca nu te intereseaza, asa ai sa-i mai tai elanul la tachinat.cu gelozia nu faci casa.
Shhh
Postat pe 30 Ianuarie 2010 10:07
nu e vb de casatorie dupa 2 luni...ne gandim,de fapt mai mult el se gandeste la viitorul nostru
cuishleea
Postat pe 30 Ianuarie 2010 13:25
ca sa mai continui putin povestea,aseara am vb cu el...inainte de asta cand eram impreuna m a sunat un prieten cu care numai vb de mult sa ma intrebe ce mai fac...acesta stia de relatia mea cu iubitu meu:D...s a suparat foarte raw,aproape ca numai avea chef de nimik...
i am zis sa mi spuna ce l deranjeaza la mn si a zis ca sunt in masura sa mi dau seama si singura;i am zis ca fac orice ca sa ne fie bine si sa numai avem motive de cearta dn cauza unor apeluri sau discutii cu alte persoana pe messenger...l am pus sa mi schimbe parola,acum o stie doar el...i am zis ca mi schimb abonamentul cu al mamei mele si asa nu o sa mai existe posibilitatea de a mai vb cu "nimeni"...i am zis ca sunt sincera cu el si am fost si pana acum si mi a zis ca el de aia "moare" pe mn ca stie ca el nu a facut nimik si nu face nimik,nu iese,nu vb la tel cu fete,femei in afara de clientele lui...nu stiu...cam atat deocamdata...cert e ca s au mai calmat cat de cat "spiritele"!
cuishleea
Postat pe 31 Ianuarie 2010 13:37
De la: cuishleea, la data 2010-01-31 13:37:36ca sa mai continui putin povestea,aseara am vb cu el...inainte de asta cand eram impreuna m a sunat un prieten cu care numai vb de mult sa ma intrebe ce mai fac...acesta stia de relatia mea cu iubitu meu:D...s a suparat foarte raw,aproape ca numai avea chef de nimik...
i am zis sa mi spuna ce l deranjeaza la mn si a zis ca sunt in masura sa mi dau seama si singura;i am zis ca fac orice ca sa ne fie bine si sa numai avem motive de cearta dn cauza unor apeluri sau discutii cu alte persoana pe messenger...l am pus sa mi schimbe parola,acum o stie doar el...i am zis ca mi schimb abonamentul cu al mamei mele si asa nu o sa mai existe posibilitatea de a mai vb cu "nimeni"...i am zis ca sunt sincera cu el si am fost si pana acum si mi a zis ca el de aia "moare" pe mn ca stie ca el nu a facut nimik si nu face nimik,nu iese,nu vb la tel cu fete,femei in afara de clientele lui...nu stiu...cam atat deocamdata...cert e ca s au mai calmat cat de cat "spiritele"!


pffff
cand iubesti tre sa existe intelegere ,incredere ,respect ...fiecare tre sa inteleaga nevoile celuilalt ...intimitate,amici/amice ,discutii....
aiurea !cum sa-i dai parola sa o schimbe ?nr de tel?
Nu e normal ..cel putin ,my opinion !!!
blaa
Postat pe 31 Ianuarie 2010 14:39

WTF!da ce este maica asta politie?pai asta este in stare sa iti puna un gps sau cititor de ganduri!
one_size
Postat pe 3 Februarie 2010 10:12
asta se numeste iubire?
Dontyyy
Postat pe 3 Februarie 2010 10:34
De la: cuishleea, la data 2010-01-31 13:37:36ca sa mai continui putin povestea,aseara am vb cu el...inainte de asta cand eram impreuna m a sunat un prieten cu care numai vb de mult sa ma intrebe ce mai fac...acesta stia de relatia mea cu iubitu meu:D...s a suparat foarte raw,aproape ca numai avea chef de nimik...
i am zis sa mi spuna ce l deranjeaza la mn si a zis ca sunt in masura sa mi dau seama si singura;i am zis ca fac orice ca sa ne fie bine si sa numai avem motive de cearta dn cauza unor apeluri sau discutii cu alte persoana pe messenger...l am pus sa mi schimbe parola,acum o stie doar el...i am zis ca mi schimb abonamentul cu al mamei mele si asa nu o sa mai existe posibilitatea de a mai vb cu "nimeni"...i am zis ca sunt sincera cu el si am fost si pana acum si mi a zis ca el de aia "moare" pe mn ca stie ca el nu a facut nimik si nu face nimik,nu iese,nu vb la tel cu fete,femei in afara de clientele lui...nu stiu...cam atat deocamdata...cert e ca s au mai calmat cat de cat "spiritele"!


doamne asta nu e normal ...e prea gelos
iulia069834
Postat pe 3 Februarie 2010 10:50
alta chestie ...a venit o prietena la mine sa mai stam de vb si a ramas la mn in seara respectiva...s a suparat atat de tare incat nu vr nici sa vb la tel era foarte nervos i ma intreba mereu "a plecat aia?" ...cand ii ziceam ca nu zicea hai ca vb mai incolo...apoi cand i am zis ca a plecat mi a zis ca era suparat ca nu trb sa vina fata aia l mn,si ca in afr de mami si de el nu are voie sa mai doarma nimeni cu mine;)) ...va urma;)
cuishleea
Postat pe 3 Februarie 2010 14:50
De la: cuishleea, la data 2010-02-03 14:50:21alta chestie ...a venit o prietena la mine sa mai stam de vb si a ramas la mn in seara respectiva...s a suparat atat de tare incat nu vr nici sa vb la tel era foarte nervos i ma intreba mereu "a plecat aia?" ...cand ii ziceam ca nu zicea hai ca vb mai incolo...apoi cand i am zis ca a plecat mi a zis ca era suparat ca nu trb sa vina fata aia l mn,si ca in afr de mami si de el nu are voie sa mai doarma nimeni cu mine;)) ...va urma;)


Bun! Inteleg ca asta e viata minunata pe care ti-o doresti de acum incolo... Zeci de compromisuri fara sens (aparent toate din partea ta), renuntarea la EU, schimbare radicala in comportamentul tau fata de intrega lume (care lume? duca-se toti!)...

Bafta, ce ar mai fi de spus?!
rashela
Postat pe 3 Februarie 2010 14:54
va urma pt ca esti tu pr0asta, scuza-ma dak te simti jignita
Shhh
Postat pe 3 Februarie 2010 14:57
da da da am zis bine gps si cititor de ganduri!
one_size
Postat pe 3 Februarie 2010 15:00
De la: Shhh, la data 2010-02-03 14:57:11va urma pt ca esti tu pr0asta, scuza-ma dak te simti jignita


De la: Shhh, la data 2010-02-01 20:25:24Love suck's


Uite, de-aia ti-as da eu tie premiul cel mare ..
rashela
Postat pe 3 Februarie 2010 15:03
De la: rashela, la data 2010-02-03 15:03:15
De la: Shhh, la data 2010-02-03 14:57:11va urma pt ca esti tu pr0asta, scuza-ma dak te simti jignita


De la: Shhh, la data 2010-02-01 20:25:24Love suck's


Uite, de-aia ti-as da eu tie premiul cel mare ..

mucias grasias
Shhh
Postat pe 3 Februarie 2010 15:05
De la: Shhh, la data 2010-02-03 14:57:11va urma pt ca esti tu pr0asta, scuza-ma dak te simti jignita


nu se simte jignita pentru ca nu are cum asta-i starea ei de fapt,,,,,,,,ar fi mai bine sa ne lase deja m-am saturat cu ceea ce am citit
Dontyyy
Postat pe 3 Februarie 2010 15:06
De la: Dontyyy, la data 2010-02-03 15:06:09
De la: Shhh, la data 2010-02-03 14:57:11va urma pt ca esti tu pr0asta, scuza-ma dak te simti jignita


nu se simte jignita pentru ca nu are cum asta-i starea ei de fapt,,,,,,,,ar fi mai bine sa ne lase deja m-am saturat cu ceea ce am citit
Shhh
Postat pe 3 Februarie 2010 15:08
;
emakarlita
Postat pe 15 Februarie 2010 23:48
:(
emakarlita
Postat pe 15 Februarie 2010 23:52
wow ..nu te supara,si eu am avut prieten mai mare decat mine,si el era gelos dar prietenul tau e mult prea gelos..totusi inceraca sa vorbesti cu el direct pe subicet,punctand exact datele problemei,e ok sa aveti o relatie serioasa,dar fiecar are nevoie de libertate ..o intrebare tu nu simti ca te sufoca?
BlueBubble
Postat pe 19 Februarie 2010 15:52
asa si asa...oricum si eu sunt la fel de geloasa:d
....oricum de fiecare data cand nu mi convine ceva ii spun...s au mai calmat lucrurile intre noi cat de cat:D
cuishleea
Postat pe 20 Februarie 2010 20:44
Va comportati un pic ca niste copii,vorbiti serios, si daca el nu-ti da motive nu mai fi geloasa,iar daca tu nu-i oferi motive nici el nu are de ce sa fie gelos.
cami_goanga10
Postat pe 12 Aprilie 2010 21:27
si povestea a continuat...ne am casatorit si avem un bebe de 2 saptamani:D...si acum totul e ok;)
cuishleea
Postat pe 6 Martie 2011 17:28
Bravo voua , sa va traiasca sanatos!
Dar te intreb eu de ce mai era nevoie sa umpli cateva pagini aiurea cu o povestioara aiurita?

Postat pe 6 Martie 2011 17:38
la inceput nu era aiurita,era realitatea care ma tulburase intr un fel pentru ca era prima mea relatie mai serioasa sa zic asa,incepusem sa l iubesc si nu stiam ce sa fac...cu povestioara aia aiurita,cautam raspunsuri!
oricum totul a evouat foarte repede si asta a fost!oricum e totul ok acum!pup
cuishleea
Postat pe 29 Martie 2011 17:57
am trait sa citesc si eu un sfarsit fericit pe kudikA
felixcat
Postat pe 29 Martie 2011 21:45
De la: felixcat, la data 2011-03-29 21:45:06am trait sa citesc si eu un sfarsit fericit pe kudikA


Am intalnit si romani fericiti
_Cryssa_
Postat pe 29 Martie 2011 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
super nasol 9 De la: 21 Octombrie 2013 12:21
Prietena care foloseste pozele alteia pe site-uri de socializare. 19 De la: nicolagrozava 16 Mai 2015 06:41
Cum sa am incredere in el ? 28 De la: 20 Octombrie 2013 18:18
rac-fecioara??? credeti ca va fi bine? 11 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03
Ma indoiesc 24 De la: misoginu 16 Februarie 2010 12:02