Setari Cookie-uri

teama de o noua relatie?

cum treci peste aceasta teama de a te implica din nou daca se presupune ca in cea anterioara te-ai dedicat total si tot n-a fost suficient? ce ai nevoie de la urmatorul? sau in general?

astept atat pareri de la femei cat si barbati?
baiat123
Postat pe 11 Martie 2010 12:03
Ar trebui in primul rind , ca la inceputul fiecarei relatii, sa incerci sa cunosti mai intii persoana.Asta insemnind o perioada mai lunga de discutii, incercari, testare, din partea ta catre acea persoana.Nu te avinta repede, stii ne-am cunoscut acum o saptamina si miine gata ma mut cu ea.Iar daca ai avut o relatie si ai dat totul din tine ca sa fie bine si nu sa putut, pune capat, si mergi mai departe.Dar cum am mai spus si inainte, so faci cu cap a doua oara, ptr. a nu suferi din nou.Cararea vietii e plina de spini, tu trebue doar s-ai dai la o parte, si sa-ti continui, drumul.
kudika098645
Postat pe 11 Martie 2010 12:15
Nu te gandii!Pur si simplu,lasa lucrurile sa vina de la sine ....
blaa
Postat pe 11 Martie 2010 12:22
eu as mai lasa un pic timpul sa treaca, sunt niste rani probabil ce nu s'au inchis, sau nici macar nu au inceput sa se cicatrizeze. ai si tu rabdare cu fata, mai bine te'ai dovedi ai fi un prieten cu care sa iasa in oras, la un film, la o plimbare. nu o forta sa intre intr'o relatie cu tine, demonstreaza'i mai intai ce fel de persoana esti, si daca ei ii va face placere te va tine langa ea, stiind intentiile tale. mai bine spune'i ca esti dispus sa o astepti si sa o ajuti, asta daca intr'adevar asa e, daca nu cauta'ti pe altcineva.
Shhh
Postat pe 11 Martie 2010 12:25
teama de o noua relatie exista si va exista mereu,dar nu o poti depasi decat incercand.lasa lucrurile sa vina de la sine.cu cat te gandesti mai mult,cu atat mai mult iti adancesti teama.renunta la gandurile negative si incearca sa acorzi putina incredere noii relatii.s-ar putea sa merite.
ella13
Postat pe 11 Martie 2010 12:27
Fiecare om este diferit.

Si, pune-ti intrebarea: esti/ai fost indragostit de ea sau de ideea de a fi indragostit? Pentru ca, atunci cand esti indragostit de persoana de langa tine si nu de idee in sine, nu dai totul, ci dai ceea ce este necesar pentru ACEA persoana si ACEA relatie.
kitty_krieger
Postat pe 11 Martie 2010 13:17
De la: baiat123, la data 2010-03-11 12:03:36cum treci peste aceasta teama de a te implica din nou daca se presupune ca in cea anterioara te-ai dedicat total si tot n-a fost suficient? ce ai nevoie de la urmatorul? sau in general?

astept atat pareri de la femei cat si barbati?


Mi se pare mie sau tu esti ala care vrea sa afle trecutul lu gagicasa?
Sabrina_Nede
Postat pe 11 Martie 2010 13:31
Aaaaaa! Tu intrebi ca sa stii ce sa faci pentru fata aia de care-ti place, nu pentru tine (am vazut si eu alte topicuri deschise de tine)

Cred ca ti s-a raspuns deja: fata ori te duce cu zaharelul ori chiar nu e pregatita pentru o noua relatie. In ambele cazuri ar trebui sa o lasi in pace, cel putin o perioada.
kitty_krieger
Postat pe 12 Martie 2010 11:15
da... evoluez si pun intrebari in functie de contextul actual. Oricum merci de sfaturi, le aplic si ... s-ar parea ca sunt bune, dar e cam devreme sa dezvolt.

Va anunt oricum!
baiat123
Postat pe 13 Martie 2010 10:16
De la: baiat123, la data 2010-03-11 12:03:36cum treci peste aceasta teama de a te implica din nou daca se presupune ca in cea anterioara te-ai dedicat total si tot n-a fost suficient? ce ai nevoie de la urmatorul? sau in general?

astept atat pareri de la femei cat si barbati?



Buna!..
Ai putea trece doar daca ai cunoaste o persoana speciala si te-ai dedica total ei,fara sa te gandesti ca ti se poate intampla din nou acelas lucru.Eu am avut o relatie 1 an jumatate cu un baiat,m-a inselat de cateva ori,ne-am despartit ,am crezut ca pica cerul pe mine,am plans cred 2 luni(fiind primul meu iubit,renuntasem la tot pt el,ne intelegeam super,dar nu se putea abtine sa nu umble cu altele,acelasi lucru la facut si cu fosta lui iubita si cu actuala lui sotie).Dupa 3 luni am cunoscut un baiat,mi-a fost greu sa am incredere ca el nu va face acelas lucru,insa i-am daruit toata increderea...si ce sa zic dupa 2 ani m-am despartit si de el (mi-a frant inima)...Acum sunt si eu in situatia asta,nu-mi mai trebuie iubit ,pentru ca nu mai pot avea incredere in nimeni...
cami_goanga10
Postat pe 25 Martie 2010 19:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa cred 8 De la: fante_de_dorobanti 4 Octombrie 2010 11:18
Reclamele la cafea! 21 De la: Kathara 21 August 2009 13:03
buna 2 De la: kudika012227 22 Iunie 2010 23:06
Am nevoie de o secretara!!! 23 De la: coffeeta 2 Martie 2009 09:17
Cred ca are o problema. 38 De la: dumitre 8 Octombrie 2013 15:52