Probleme cu ochii. Help !

Voteaza:

Frankie_Zuzu Avatarul lui Frankie_Zuzu

127 mesaje
Oras: bucuresti

De vreo cateva zile incoace imi tot lacrimeaza ochiul stang, si destul de mult. Ma jeneaza foarte rau si nu stiu ce sa fac. Nu sunt purtatoare de lentile, dar port ochelari de vedere de 3 luni. Am astigmatism simplu cu -0.75 dioptrii pe cilindru, oare are legatura ? Am fost diagnosticata si cu astenopie acomodativa. Mi-e greu sa cred ca e de la ochelari. Picaturile de ochi sunt o solutie ? Am incercat Visine dar nu a avut efect. Please help ! E foarte stresant... :(
Raporteaza abuz de limbaj
Egoismul extrem este primul pas catre altruism.
Fosta membra Kudika.ro
ai o mare problema. foarte mare!
se numeste doctorofobie!!
Drumurile noaaastreee oaaaaree.......Se vor aaasfaltaaaa vreodaataaaa....
Frankie_Zuzu Avatarul lui Frankie_Zuzu

127 mesaje

De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-23 11:27:57ai o mare problema. foarte mare!

Merci mi-ai salvat viata
Egoismul extrem este primul pas catre altruism.
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: Frankie_Zuzu, la data 2010-04-23 11:33:05
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-23 11:27:57ai o mare problema. foarte mare!

Merci mi-ai salvat viata

Ai fost intre timp la oftalmolog sau ti-a trecut problema?
Fosta membra Kudika.ro
De la: Frankie_Zuzu, la data 2010-04-23 11:15:52De vreo cateva zile incoace imi tot lacrimeaza ochiul stang, si destul de mult. Ma jeneaza foarte rau si nu stiu ce sa fac. Nu sunt purtatoare de lentile, dar port ochelari de vedere de 3 luni. Am astigmatism simplu cu -0.75 dioptrii pe cilindru, oare are legatura ? Am fost diagnosticata si cu astenopie acomodativa. Mi-e greu sa cred ca e de la ochelari. Picaturile de ochi sunt o solutie ? Am incercat Visine dar nu a avut efect. Please help ! E foarte stresant... :(

intreaba de niste picaturi
Am I supposed to put my life on hold because you don't know how to act and you don't know where your life is going?i am not sure i see you again I'll be alright na na na na hey, na na na na hey, hey hey hey goodbye I'm so over it, I've been there and back na na na na hey, na na na na hey, hey hey hey Goodbye my lover. Goodbye my friend.
la_jolie Avatarul lui la_jolie

10 mesaje

De la: Frankie_Zuzu, la data 2010-04-23 11:15:52De vreo cateva zile incoace imi tot lacrimeaza ochiul stang, si destul de mult. Ma jeneaza foarte rau si nu stiu ce sa fac. Nu sunt purtatoare de lentile, dar port ochelari de vedere de 3 luni. Am astigmatism simplu cu -0.75 dioptrii pe cilindru, oare are legatura ? Am fost diagnosticata si cu astenopie acomodativa. Mi-e greu sa cred ca e de la ochelari. Picaturile de ochi sunt o solutie ? Am incercat Visine dar nu a avut efect. Please help ! E foarte stresant... :(

si eu am probleme cu ochii, de ani de zile. nu port ochelari, decat de protectie, cand lucrez la calculator. sunt f. sensibili, ma ustura si lacrimeaza rau, din senin. am ajuns sa port ochelari de soare mai tot timpul, sa evit machiajul etc. visine nu e de nici un ajutor. in schimb, 3 zile de tratament cu proculin (max. 4 picaturi/zi pt. fiecare ochi) a facut minuni. problema e ca are tot felul de atentionari in prospect, asa ca e de preferat sa consulti un oftalmolog. eu n-am facut-o, am avut iar probleme dupa ceva timp si am reluat din proprie initiativa tratamentul. stiu ca nu e bine, dar momentan n-am nici timp, nici bani de consultatii
iti doresc multa sanatate!