Setari Cookie-uri

Legatura dintre personalitate si stilul vestimentar

Sunt sigura ca, macar o data in viata, fiecare dintre noi s-a intrebat de ce ne imbracam atat de diferit fata de altii si, mai ales, daca alegerile pe care le facem in materie de vestimentatie sunt influentate de personalitatea noastra. Subiectul este extrem de interesant si, din cate am vazut, in Romania nu prea s-au facut studii in acest sens...
Am hotarat sa incep o serie de cercetari in directia asta si am rugamintea sa-mi completati si voi un chestionar. Chestionarul pare mare, dar e usor si placut de completat, pentru ca e plin de imagini. Ca sa fie si mai usor de completat, am colorat cu albastru spatiile destinate completarii. Sunt invitate persoanele de sex feminin, cu varsta cuprinsa intre 18 si 35 de ani, care au avut macar o data in viata un loc de munca (chiar si practica neplatita) si care au studii superioare.
Chestionarul contine si un test de personalitate.
Drept rasplata pentru efortul depus, voi trimite fiecarei persoane pe e-mail-ul ei (la sfarsitul chestionarului este o rubrica la care persoana este rugata sa-si treaca adresa de e-mail) rezultatele. La sfarsit, voi trimite la toata lumea si rezultatele studiului per ansamblu, concluziile.
Sper ca v-am starnit interesul si ca, la fel ca si mine, de-abia asteptati rezultatele finale.
Va rog sa ma contactati cat mai repede la adresa de e-mail alexandra_horecica@yahoo.com sau dati-mi adresele voastre de e-mail si eu o sa va trimit chestionarul.
Multumesc!
Alex_H
Postat pe 3 Mai 2010 20:28
Numai pana la 35, bine ca restul ne-ai trimis la pensie.Rusinica!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 3 Mai 2010 20:30
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 20:30:57Numai pana la 35, bine ca restul ne-ai trimis la pensie.Rusinica!!!!!!!!!!!!!!


imi luasi vorba scorpio ! seara buna

si de ce numai studii superioare ? restul suntem mai proaste ?! faci discriminare bre !
coldwind
Postat pe 3 Mai 2010 21:21
asta e grupul ei tinta, atata tot.
kitty_krieger
Postat pe 3 Mai 2010 21:44
De aia se gasesc numai haine pentru tinerele iar alea mai in varsta arata aiurea imbracate in vestimentatie pentru femei mai tinere! In toate astea de moda sectiunea pentru femei mai coapte e foarte saraca.Mai degraba s-ar orienta un producator de toale si accesorii pe un asemenea target destul de putin exploatat.

Postat pe 4 Mai 2010 07:05
De la: coldwind, la data 2010-05-03 21:21:50
De la: scorpio67, la data 2010-05-03 20:30:57Numai pana la 35, bine ca restul ne-ai trimis la pensie.Rusinica!!!!!!!!!!!!!!


imi luasi vorba scorpio ! seara buna

si de ce numai studii superioare ? restul suntem mai proaste ?! faci discriminare bre !


cunosc o multime de femei fara studii superioare care au un gust rafinat la imbracaminte.Ma intreb daca scoala iti deschide pofta de a te imbraca mai bine?

Postat pe 4 Mai 2010 07:07
De la: kitty_krieger, la data 2010-05-03 21:44:12asta e grupul ei tinta, atata tot.


Ei, da'lasa-ne si pe noi sa ne ofticam putin!

Postat pe 4 Mai 2010 07:09
Wow...e interesant cat de multe persoane se simt atacate de un...simplu anunt. Nu trimit pe nimeni la pensie si nu consider pe nimeni prost. Oricum, desteptaciunea nu sta in numarul de facultati facute. Daca cineva se simte prost (in special tinand cont ca n-am spus asa ceva), inseamna ca are frustrari si nemultumiri serioase legate de propria persoana...
Daca vreti neaparat, zilele astea am sa postez si logica dupa care am ales segmentul asta.
Cine vrea sa participe la studiu, le rog sa ma contacteze.
Multumesc.
Alex_H
Postat pe 5 Mai 2010 12:03
De la: Alex_H, la data 2010-05-05 12:03:50Wow...e interesant cat de multe persoane se simt atacate de un...simplu anunt. Nu trimit pe nimeni la pensie si nu consider pe nimeni prost. Oricum, desteptaciunea nu sta in numarul de facultati facute. Daca cineva se simte prost (in special tinand cont ca n-am spus asa ceva), inseamna ca are frustrari si nemultumiri serioase legate de propria persoana...
Daca vreti neaparat, zilele astea am sa postez si logica dupa care am ales segmentul asta.
Cine vrea sa participe la studiu, le rog sa ma contacteze.
Multumesc.


Nu se simte chiar nimeni atacat si nici nu se doreste obiect de studiu.Cred ca sari calul afirmand deja ca e vorba de frustrari.Cam prea repede tragi concluzii pentru un pretins psiholog.Pe forumul asta chiar ne distram.Nu cred ca te-a luat nimeni in afara de tine in serios.

Postat pe 5 Mai 2010 19:58
Nu sunt psiholog si nu doresc OBIECTE de studiu, ci PERSOANE. Nu consider pe nimeni un obiect, dar daca unii o iau asa si asta se simt...e problema lor. Asta dovedeste o data in plus ca unii au un respect de sine scazut si incearca sa-l mascheze intrand in defensiva (desi nu e cazul).
Si eu ma distrez. Chestionarul asta e cat se poate de distractiv si de interesant. Vrei sa participi? Ok. Nu? Ok.
Alex_H
Postat pe 6 Mai 2010 10:00
Alex, alea "multe" persoane au fost doar doua. Puteai s-o lasi cum a cazut, cine n-a avut treaba cu statisticile n-are de unde sa stie de ce o categorie sau alta de persoane este exclusa. Decat sa pomenesti de frustrari....
kitty_krieger
Postat pe 6 Mai 2010 12:30
De la: Alex_H, la data 2010-05-06 10:00:37Nu sunt psiholog si nu doresc OBIECTE de studiu, ci PERSOANE. Nu consider pe nimeni un obiect, dar daca unii o iau asa si asta se simt...e problema lor. Asta dovedeste o data in plus ca unii au un respect de sine scazut si incearca sa-l mascheze intrand in defensiva (desi nu e cazul).
Si eu ma distrez. Chestionarul asta e cat se poate de distractiv si de interesant. Vrei sa participi? Ok. Nu? Ok.


Iar tragi concluzii prost .la respect trebuie sa mai lucrezi tu daca vrei sa colaborezi cu oamenii.Daca esti asa intepata si atot stiutoare despre altii la ce-ti mai trebuie statisticile, trage in continuare conluziile dinainte. Zi merci si de astea 2 care ti-au dat atentie!

Postat pe 6 Mai 2010 13:48
Of...nu am cerut atentia nimanui. Eu am vorbit frumos si am invitat lumea sa participe la studiu. Daca unii au avut o atitudine batjocoritoare...mi-am permis sa pomenesc si eu de frustrari
In fine...nu-mi mai pierd timpul...am destule date de prelucrat...
Alex_H
Postat pe 6 Mai 2010 17:23
De la: Alex_H, la data 2010-05-03 20:28:22Sunt sigura ca, macar o data in viata, fiecare dintre noi s-a intrebat de ce ne imbracam atat de diferit fata de altii si, mai ales, daca alegerile pe care le facem in materie de vestimentatie sunt influentate de personalitatea noastra. Subiectul este extrem de interesant si, din cate am vazut, in Romania nu prea s-au facut studii in acest sens...
Am hotarat sa incep o serie de cercetari in directia asta si am rugamintea sa-mi completati si voi un chestionar. Chestionarul pare mare, dar e usor si placut de completat, pentru ca e plin de imagini. Ca sa fie si mai usor de completat, am colorat cu albastru spatiile destinate completarii. Sunt invitate persoanele de sex feminin, cu varsta cuprinsa intre 18 si 35 de ani, care au avut macar o data in viata un loc de munca (chiar si practica neplatita) si care au studii superioare.
Chestionarul contine si un test de personalitate.
Drept rasplata pentru efortul depus, voi trimite fiecarei persoane pe e-mail-ul ei (la sfarsitul chestionarului este o rubrica la care persoana este rugata sa-si treaca adresa de e-mail) rezultatele. La sfarsit, voi trimite la toata lumea si rezultatele studiului per ansamblu, concluziile.
Sper ca v-am starnit interesul si ca, la fel ca si mine, de-abia asteptati rezultatele finale.
Va rog sa ma contactati cat mai repede la adresa de e-mail alexandra_horecica@yahoo.com sau dati-mi adresele voastre de e-mail si eu o sa va trimit chestionarul.
Multumesc!
Citeaza Raspunde

VISEZI LA O ROCHIE CA IN POVESTI? NU GASESTI NICAIERI CEEA CE ITI DORESTI?EU ITI POT INDEPLINI DORINTA!TRANSFORM POZELE IN REALITATE!POT FACE ORICE MODEL. MIA BAHRIM 0727327358
kudika334634
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:58
De la: Alex_H, la data 2010-05-03 20:28:22Sunt sigura ca, macar o data in viata, fiecare dintre noi s-a intrebat de ce ne imbracam atat de diferit fata de altii si, mai ales, daca alegerile pe care le facem in materie de vestimentatie sunt influentate de personalitatea noastra. Subiectul este extrem de interesant si, din cate am vazut, in Romania nu prea s-au facut studii in acest sens...
Am hotarat sa incep o serie de cercetari in directia asta si am rugamintea sa-mi completati si voi un chestionar. Chestionarul pare mare, dar e usor si placut de completat, pentru ca e plin de imagini. Ca sa fie si mai usor de completat, am colorat cu albastru spatiile destinate completarii. Sunt invitate persoanele de sex feminin, cu varsta cuprinsa intre 18 si 35 de ani, care au avut macar o data in viata un loc de munca (chiar si practica neplatita) si care au studii superioare.
Chestionarul contine si un test de personalitate.
Drept rasplata pentru efortul depus, voi trimite fiecarei persoane pe e-mail-ul ei (la sfarsitul chestionarului este o rubrica la care persoana este rugata sa-si treaca adresa de e-mail) rezultatele. La sfarsit, voi trimite la toata lumea si rezultatele studiului per ansamblu, concluziile.
Sper ca v-am starnit interesul si ca, la fel ca si mine, de-abia asteptati rezultatele finale.
Va rog sa ma contactati cat mai repede la adresa de e-mail alexandra_horecica@yahoo.com sau dati-mi adresele voastre de e-mail si eu o sa va trimit chestionarul.
Multumesc!
kudika334634
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castigatoarele concursului SYOSS- programarea la SYOSS Self-Styling Academy 1 De la: mira_blue 29 August 2010 14:38
Povestea nuntii mele 11 De la: oxo_White_Rose_oxo 12 Aprilie 2010 17:53
ce anticonceptionale sa iau? 72 De la: iopaul 20 Martie 2011 00:42
probleme cand port rochii 7 De la: kudika_980716 5 Februarie 2015 11:32
Va astept! 4 De la: yumalai 22 Februarie 2010 15:24