Setari Cookie-uri

Nu mi-a mai venit de 10zile ce sa fie oare??

De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-05-24 23:42:51
De la: mj300877, la data 2010-05-21 23:56:59SIGUR ai folosit prezervativ????


daaaa si tantalau cica nici nu termina in ea...cu tot cu prezervativ termina pe pereti dar cu prezervativul

cica ce sa fie oare...

oricum cel mai bun remediu e tocanita de ochi de furnicutza(dar numai ochii) si coada de broscutza( sa fie 4/5 cozi de si 4/5 perechi de ochisori) daca papi tocanita d'asta de 3 ori pe zi,in 10 zile sigur vine mos cracila vine



Deci jur,jur ca am ras cu lacrimi...tuna frate si se aduna,asa e de cand lumea si pamantul!Angelo?...Stima! ;)
Adellin
Postat pe 25 Mai 2010 02:14
De la: Adellin, la data 2010-05-25 02:14:11
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-05-24 23:42:51
De la: mj300877, la data 2010-05-21 23:56:59SIGUR ai folosit prezervativ????


daaaa si tantalau cica nici nu termina in ea...cu tot cu prezervativ termina pe pereti dar cu prezervativul

cica ce sa fie oare...

oricum cel mai bun remediu e tocanita de ochi de furnicutza(dar numai ochii) si coada de broscutza( sa fie 4/5 cozi de si 4/5 perechi de ochisori) daca papi tocanita d'asta de 3 ori pe zi,in 10 zile sigur vine mos cracila vine



Deci jur,jur ca am ras cu lacrimi...tuna frate si se aduna,asa e de cand lumea si pamantul!Angelo?...Stima! ;)


stima???? wooow a mea esti baby
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 25 Mai 2010 02:22
Fa-ti un test de sarcina si gata ...... Nadzieja'' draga'' , ai spus numai aberatii , mai citeste , informeaza-te apoi te apuci si explici daca esti in masura , dar nu mai spune prostii si altora .....
ferero
Postat pe 25 Mai 2010 17:37
De la: ferero, la data 2010-05-25 17:37:29Fa-ti un test de sarcina si gata ...... Nadzieja'' draga'' , ai spus numai aberatii , mai citeste , informeaza-te apoi te apuci si explici daca esti in masura , dar nu mai spune prostii si altora .....


Ferero, chiar am fost preocupata de problema.. mi s-a intamplat si mie ceva asemanator. Te rog sa imi spui unde am gresit... si te rog fara nici o rautate... nu de alta, dar am dat examen din embriologie, iar informatiile despre perioada de fertilitate le am din cursul meu de an si Langman, in timp ce cele despre hormon din "tratatul de fiziologie" a lui Guyton, de pe prospectul de pe testele de sarcina si de pe internet. E adevarat ca pe prospect scria ca HCG-ul este prezent imediat de la conceptie, doar ca apare in valori detectabile doar dupa a 7-a zi, iar in urina dupa a 14-a. Dar nu imi dau seama ce alta greseala am savarsit. So pls zi-mi... Nu am vrut decat sa fiu de folos, nu am vrut sa bag pe nimeni in ceata... Si mai un examen de embrio in vara.. so orice corectura ar fi binevenita :)
Nadzieja
Postat pe 25 Mai 2010 20:10
Multumesc mult de incurajari si mai ales ptr sfaturi.Intradevar am facut un test de sarcina iar acesta a iesit negativ...numai k ink am aceeasi problema nu mi-a venit si nu inteleg dc ?si de la ce...multumesc mult ink odata.
elenamirela_necula
Postat pe 29 Mai 2010 01:33
Multumesc mult de tot ptr incurajari si mai ale de sfaturi..am facut un test si a iesit negativ..dar de venit ink nu mia venit..sper sa fie bn pana la urma:)poop si ms
elenamirela_necula
Postat pe 29 Mai 2010 01:43
De la: elenamirela_necula, la data 2010-05-29 01:43:17Multumesc mult de tot ptr incurajari si mai ale de sfaturi..am facut un test si a iesit negativ..dar de venit ink nu mia venit..sper sa fie bn pana la urma:)poop si ms


bravo taica
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Mai 2010 09:37
am si eu o intrebare..c are ma poate ajuta :d Trebuia sa-mi vina menstruatia in jur de 23 a lunii.. dar aceasta luna mi-am inceput viata sexuala..inainte de menstruatie si apoi am mai avut cateva contacte pana pe 23. Mentionez ca n-am folosit prezervativ,dar nu a ejaculat in mine niciodata,dar totusi menstruatia mi-a intarziat o saptamana.E posibil sa fie doar probleme hormonale pentru ca mi-am inceput viata sexuala,iar menstruatia se va regula sau sa-mi iau un test de sarcina?!.. please,i really need some help.
kudika189695
Postat pe 29 Mai 2010 09:56
De la: kudika189695, la data 2010-05-29 09:56:01am si eu o intrebare..c are ma poate ajuta :d Trebuia sa-mi vina menstruatia in jur de 23 a lunii.. dar aceasta luna mi-am inceput viata sexuala..inainte de menstruatie si apoi am mai avut cateva contacte pana pe 23. Mentionez ca n-am folosit prezervativ,dar nu a ejaculat in mine niciodata,dar totusi menstruatia mi-a intarziat o saptamana.E posibil sa fie doar probleme hormonale pentru ca mi-am inceput viata sexuala,iar menstruatia se va regula sau sa-mi iau un test de sarcina?!.. please,i really need some help.



ia-ti femeie un test si o galeata de baloane...daca a avut noroc de dat asta. pune-i tantalaului balon pana a trminat el grosu pe burtica ta sau cine stie pe unde, a mai scapat o picatura doua in tine.... nu te mai baza pe ce spune tantalaul,ca asa se umple cresele si obosec berzele de ce va apucati de chestii de car nu aveti habar??????
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Mai 2010 10:08
ai tu incredere ince spune martalogul...veiajunge in piata victoriei cantand slogane ca nu-ti da boc bani de pampersi
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 29 Mai 2010 10:10
mi-a intarziat odata si mie 6 zile...si in mod sigur mi-a intarziat fiindca slabisem si ma stresasem, mai ales ca ciclul meu menstrual e aproape ca un ceas elvetian
dede89
Postat pe 29 Mai 2010 13:21
sper sa iti fie invatatura de minte....si sa folosesti metode de contraceptie
roz5blue6lila7
Postat pe 29 Mai 2010 13:26
deci eu nu va inteleg mai fetelor....zicetzi ca va protejatzi si ca va e frica sa nu cumva sa fie o sarcina:)):)) da de unde...daca se sparge prezul poate ramai dar este la farmacie pastila de a doua zi si gata....si daca vezi k intarzie fa un test de sarcina k nu e scump akma doamne iarta-ma da nu e asa de greu...
Ranya
Postat pe 29 Mai 2010 23:48
auzi acolo:)):)):)) daca baiatul are cap stai linistita ca nu lasa in tine...parerea mea e ca va stresatzi din orice nimicuri...mergetzi la medicul de fam sau la un ginecolog sau planning si va explica ce si cum....akma poate is prea rea la faza asta dar pana mea interesatz-va ca de-asta suntetzi femei asta daca nu vretzi k vitzi 2 in 1 adik sa avetzi un bebe peste 9 luni:|
Ranya
Postat pe 29 Mai 2010 23:53
Hai gagico, ce naiba, stii si tu ce e de facut, ce o tot dam in barci aici? Daca vrei sa stii sigur, stii unde trebuie sa te duci si ce sa cumperi, corect?
kudika185400
Postat pe 29 Mai 2010 23:53
Pilula de a doua zi NU fct mereu, am o prietena, a luat pilula imediat dupa actul neprotejat si a stat liistita, iar in cateva sapt s-a trezit insarcinata bine-mersi...acum il pastreaza dar vorba cuiva de aici, nu sunt bani de pampersi. Nu inteleg de unde atata iresponsabilitate...esti virgina, iti incepi viata sexuala FARA sa te protejezi, de parca prima data ar fi without risk sunt atatea metode contraceptive si voi - tinere naive cu capul in nori - va bazati pe ce spune 'muica' ala (care nici el n-are habar pe ce lume traieste si nu a auzit de protectie) ca vai stai linistita, nu 'vin' in tine...de parca mai poti sa te abtii in mijl orgasmului sau mai ai vreun control. Ma enerveaza atata prostie, in loc sa tratezi mai bine previi, sunteti INCONSTIENTI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anemma2002
Postat pe 1 Iunie 2010 02:30
Mai bine te duci si ii spui maica-tii ce ai facut sa te trezeasca ea cu o palma si sa iti povesteasca cum era cand nu existau toate metodele astea si femeilor le era teama sa faca dragoste cu sotul lor ca ramaneau insarcinate si apoi erau nevoite sa faca avort pe ascuns, pt ca daca se afla le baga securitatea la parnaie. Iar voi cu toate pilulele si prezervativele la nas nu sunteti in stare sa le folositi si apoi scrieti pe forumuri si va dati cu capul de pereti ca vai nu vine. You make me sick!!!!!!!!
anemma2002
Postat pe 1 Iunie 2010 02:34
De la: kudika189695, la data 2010-05-29 09:56:01am si eu o intrebare..c are ma poate ajuta :d Trebuia sa-mi vina menstruatia in jur de 23 a lunii.. dar aceasta luna mi-am inceput viata sexuala..inainte de menstruatie si apoi am mai avut cateva contacte pana pe 23. Mentionez ca n-am folosit prezervativ,dar nu a ejaculat in mine niciodata,dar totusi menstruatia mi-a intarziat o saptamana.E posibil sa fie doar probleme hormonale pentru ca mi-am inceput viata sexuala,iar menstruatia se va regula sau sa-mi iau un test de sarcina?!.. please,i really need some help.
anemma2002
Postat pe 1 Iunie 2010 02:40
Reiterez: grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
anemma2002
Postat pe 1 Iunie 2010 02:41
Poate s-a suparat pe tine ca nu stii sa scrii, si-a luat jucariile si a plecat.
Kallliste
Postat pe 6 Iunie 2010 23:04
Eu stiu sa scriu, dar nu am rabdare sa scriu toate cuv, folosesc prescurtari (daca despre mine era vb)
Daca stie sa faca sex, stie sa si citeasca. Numai bine!
anemma2002
Postat pe 14 Iunie 2010 19:33
''Menstruatia se va REGULA'' .... daca ma intelegi... hehehehe... unii lipsesc de la scoala ca sa experimenteze ''alte placeri ale vietii''
anemma2002
Postat pe 14 Iunie 2010 19:37
De la: anemma2002, la data 2010-06-14 19:37:00''Menstruatia se va REGULA'' .... daca ma intelegi... hehehehe... unii lipsesc de la scoala ca sa experimenteze ''alte placeri ale vietii''

si nu, nu era vorba de tine :)
Kallliste
Postat pe 15 Iunie 2010 13:13
la ecograf vezi sigur ce poti avea, poate fi vb si de altceva, o dereglare hormonala de ex. am patit si eu si am aflat ca am ovare polichistice si acum i-au anticonceptionale pt. reglare si elimnarea lor, succes!
kudika184598
Postat pe 15 Iunie 2010 14:22
si eu trec prin aceeasi situatie k si tine...trebuia sa mi vina pe 23 iunie si...nimic.am fost la ginecolog si mi-a zis k nu este sarcina ci o dereglare...mi-a dat sa iau duphaston cate 2 pastile pe zi timp de 10 zile...dak imi vine...trebuie sa ma opresc sa nu mai iau pastilele dar dak numi vine trebuie sa merg din nou la control...am facut 2 teste de sarcina si amandoua au iesit negative... ...insa sincer...eu sunt in continuare foarte stresata chiar dak am fost la doctor :((
crazy4you59
Postat pe 1 Iulie 2010 15:17
De la: anemma2002, la data 2010-06-01 02:34:37Mai bine te duci si ii spui maica-tii ce ai facut sa te trezeasca ea cu o palma si sa iti povesteasca cum era cand nu existau toate metodele astea si femeilor le era teama sa faca dragoste cu sotul lor ca ramaneau insarcinate si apoi erau nevoite sa faca avort pe ascuns, pt ca daca se afla le baga securitatea la parnaie. Iar voi cu toate pilulele si prezervativele la nas nu sunteti in stare sa le folositi si apoi scrieti pe forumuri si va dati cu capul de pereti ca vai nu vine. You make me sick!!!!!!!!
anamaria_brunetik
Postat pe 1 Iulie 2010 15:32
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-05-20 17:44:18sa ne chemi la botez!



merg si eu la botez
Asta-i marea problema, " fac" si nu stiu ce fac!
stem_29
Postat pe 1 Iulie 2010 23:20
De la: kudika189695, la data 2010-05-29 09:56:01am si eu o intrebare..c are ma poate ajuta :d Trebuia sa-mi vina menstruatia in jur de 23 a lunii.. dar aceasta luna mi-am inceput viata sexuala..inainte de menstruatie si apoi am mai avut cateva contacte pana pe 23. Mentionez ca n-am folosit prezervativ,dar nu a ejaculat in mine niciodata,dar totusi menstruatia mi-a intarziat o saptamana.E posibil sa fie doar probleme hormonale pentru ca mi-am inceput viata sexuala,iar menstruatia se va regula sau sa-mi iau un test de sarcina?!.. please,i really need some help.


A venit?
sau s-a intalnit cu
si vin impreuna peste 9 luni?
stem_29
Postat pe 1 Iulie 2010 23:37
buna ziua!!sunt noua pe aici...am si eu o intrebare si care ma puteti ajuta.....nu mi.a venit ciclul de 9zile,am facut 2 teste j mi.au iesit negative...nu stiu ce sa fac..nu stiu ce sa mah cred...simptome:durere de cap,durere de burta,ameteli si oboseala...va rog frumos sa ma ajutati
kudika_7359
Postat pe 14 Mai 2012 10:04
De la: kudika_7359, la data 2012-05-14 10:04:35buna ziua!!sunt noua pe aici...am si eu o intrebare si care ma puteti ajuta.....nu mi.a venit ciclul de 9zile,am facut 2 teste j mi.au iesit negative...nu stiu ce sa fac..nu stiu ce sa mah cred...simptome:durere de cap,durere de burta,ameteli si oboseala...va rog frumos sa ma ajutati



Testele de sarcina nu sunt concludente 100%,cu atat mai mult ,daca le-ai facut in scurt timp de la data cand trebuia sa-ti vina ciclul menstrual!!Daca esti activa din punct de vedere sexual si stii ca nu te-ai protejat corespunzator,da,exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata!!!Pentru edificare,,poti astepta o perioada de timp,dupa care ,te poti prezenta la un control ginecologic,singurul mod concludent ,de confirmare sau infirmare a existentei unei sarcini!!!
MissRainbow
Postat pe 14 Mai 2012 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor!!ce imi trebuie pentru sala??plizz 20 De la: alegro6543 11 Octombrie 2011 19:05
salut 5 De la: coffeeta 29 Martie 2009 16:15
Hei, am mare nevoie de ajutor.. 5 De la: RalucaaGabriela 18 Aprilie 2014 18:17
de unde pot face rost de pastilele super slim originale? 30 De la: alina_constantin88 22 Iunie 2010 19:50
o parere va rog ? 13 De la: barbie_is_a_bitch 27 Mai 2010 16:19