Setari Cookie-uri

Dureri de stomac ,arsuri stomacale

nexium si motilium pt persoanele cu senzatie de greata si dureri de stomac
iza_alisa
Postat pe 8 Februarie 2009 17:45
De la: iza_alisa, la data 2009-02-08 17:45:47nexium si motilium pt persoanele cu senzatie de greata si dureri de stomac

simt nevoia sa repet..daca ai rabdare sa citesti toate posturile pe aceasta tema..ai observa ca pentru aceleasi simptome s-au luat medicamente diferite...eu pentru dureri si greata am luat maalox si metoclopramid...si da!au fost eficiente..pentru mine...poate si pentru altii..poate pentru alti altii nu vor fi..de aceea recomand o vizita la medic, pentru ca durerile de stomac au diferite cauze...trebuie mai intai descoperita cauza..si apoi indepartat factorul cauzator..
randunika
Postat pe 9 Februarie 2009 15:17

am nevoie de efudix unguent ,pentru leziuni precanceroase ,nu se mai gaseste in farmacii ,se importa din Ungaria ,imi tre pt mama mea ,poate sa ma ajute cineva ?
maria/dumitrescu
Postat pe 16 Februarie 2009 18:37
lrm.mariana vreau sa va dau un tratament pentru stomac mai intai 10 sedinte de reflexo si un trtament cu prduse naturiste daca doriti ma puteti contacta
kudika162441
Postat pe 22 Februarie 2009 10:19
Buna sunt POP MAGDALENA,director la o firma naturista,ti-as recomanda prima data niste ceai GANO,2-3 SAPT,APOI capsule GANO.Citeste pe google:GANOTERAPIA,sau GANODERMA E UN REMEDIU BLAND,NATURAL 100%.Contacteaza-ma pe tel.0754.042979 sau 0767.949500 pentru detalii.MAGDALENA

Postat pe 22 Februarie 2009 14:07
Buna sunt POP MAGDALENA,director la o firma naturista,ti-as recomanda prima data niste ceai GANO,2-3 SAPT,APOI capsule GANO.Citeste pe google:GANOTERAPIA,sau GANODERMA E UN REMEDIU BLAND,NATURAL 100%.Contacteaza-ma pe tel.0754.042979 sau 0767.949500 pentru detalii.MAGDALENA

Postat pe 22 Februarie 2009 14:07
Buna,acum 4 ani am fost depistata cu ulcer pe baza nervoasa,am avut ceva probleme in fam.,am facut tratament(omeran),nu pot sa spun ca am prea tinut regim,dar dupa ce probl s-au rez.m-am linistit,acum o luna am facut o endoscopie(groaznik),nu mai este ulcerul,in schimb am hernie hiatala,arsuri cat cuprinde,trebuie sa am mare grija ce mananc,ce beau si tot tacamul,mai ales seara,si sa dorm cu multe perne,trebuie sa merg din nou la endoscopie dar nu mai vreau,e naspa rau de tot,ma intreb dak aceasta hernie hiatala va trece vreodata fara interventie chirurgicala.
babalica
Postat pe 25 Februarie 2009 10:52
am dureri de stomac de la niste pastile ,,Antiartritic" ,am luat 5 zile cate 2/zi si mi-a fost rau seara,frisoane si dureri de stomac care nu inceteaza de 4 zile...Nu ma doare stomacul tot timpul dar am crize care ma fac sa transpir de durere si sunt balonata.Din compozitia lor nu ar trebui sa am dureri de stomac:Glucosamina,Cartilaj de rechin,Calciu,Vit.D3,Mangan,Curcumina(efect antiinflamator fara reactii adverse).Am luat Omeran 20 dar simptomele persista........Ma puteti ajuta cu un tratament?
xxlanita
Postat pe 1 Mai 2009 18:03
Draga doamna, exista remedii naturale, nu chimicale care ne distrug organele de tot. Pt dureri de stomac, este cel mai bun tratament sucul de aloe ORGANIC, ADICA 100% NATURAL ,nu falsuri, geluri. Si supa de chimen, iti dau reteta, dasca imi scrii pe email: pricrodica@yahoo.com si vorbim pe mess sau tel.

Rodica
healthy002409
Postat pe 5 Iunie 2009 15:28
Buna!as dori sa ma ajutati pentruca de citeva zile am dureri in stomac,nu am pofta de mincare,am un gust ciudat in gura,am sete mare de lichid si parca as avea pietre in stomac,mai mult spre partea stinga.ce as putea face si ce remedii naturale as putea folosi???
healthy004022
Postat pe 3 Iulie 2009 17:21
Ceea ce va recomand ,in prima faza ,este sa va faceti cateva investigatii si in urma rezultatelor mai discutam.
Anceste neplaceri pot sa fie din multiple cauze si e bine sa aflam care sunt acestea.
Sanatate!
rodilantos
Postat pe 3 Iulie 2009 17:45
mergi la un medic, fa-ti si o ecografie abdominala generala si apoi vezi ce iti prescrie el. Nu lua ce auzi de la x si y.

Ceaiuri, in cazul in care ai ceva cu stomacul, gasesti la plafar : ceai gastric nr. 1 si nr. 2, o combinatie de plante f binefacatoare pt stomac.

eu am gastrita hiperacida, bacterie la stomac, tot ce e mai frumos

dar fugi la medic, inainte de toate.
annna_marrria
Postat pe 23 Iulie 2009 15:21


buna.va propun sa incercati cu sucul de XANGO.pt mai multe detalii va invit sa vizionati:http://xangoitaly.blogspot.com
va doresc numai bine.
healthy006970
Postat pe 30 Septembrie 2009 22:43
De la: healthy006970, la data 2009-09-30 22:43:47

buna.va propun sa incercati cu sucul de XANGO.pt mai multe detalii va invit sa vizionati:http://xangoitaly.blogspot.com
va doresc numai bine.
eu iti propun sa numai incerci sa pacalesti lumea cu acest xango....chinezarii !!!
4Life
Postat pe 30 Septembrie 2009 23:01


C red ca e necesara o crema grasa,dar si hidratanta.Eu folosesc creme Nivea, Avon sau Loreal. Cremele din farmacii-HELP NET- CRED CA SUNT BUNE si masti cu smantana. galbenus de ou. Demachiere cu produse NIVEA SAU ALOE.succes!
Lulusa
Postat pe 13 Noiembrie 2009 10:50
depinde de ceea ce ai,neaparat un control medical,poate fii ceva usor si e suficient un regim adecvat(mananci putin si des,la 3 ore, fara prajeli, cruditati, dulciuri concentrate, etc, ceaiuri de musetel,galbenele,gastrice-gata combinate de la farmacie)dak e mai grav, analize sa nu ai helicobacter sau gastro duodenita, etc.si-ti va prescrie ceva medicul.La mine a fost ceva grav:ulcer si esofagita de reflux,am luat controloc,dar nu te trata "dupa ureche" sanatate
fairdealing
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:15
De la: marinela_diana, la data 2008-09-18 15:57:10Ce fel de ceai este indicat in durerile de stomac,sau ce pastile a ti folosit si v-au fost de ajutor?


Afectiunile nu se trateaza dupa ureche. Consulta un gastro-enterolog si, in urma investigatiilor, iti va prescrie tratamentul adecvat.
illudere
Postat pe 3 Ianuarie 2010 11:45
Buna!Atentie la maalox,nu este indicat daca aveti prb renale,metoclopramid luat in doze mari(3/zi)da;constipatie,oboseala,stare de somnolenta,neliniste,exista remedii naturiste ca: tinctura de propolis,tinctura de galbenele,3lingurite/zi diluate in 100ml apa,luate cu 15min inainte de masa,1cana de ceai de galbenele+coada soricelului, neandulcit, se bea dimineata la micul dejun,acest tratament trebui tinut cel putin 3luni.Medicamente;omeran sau omez 1/zi,seara inainte de culcare,pentru arsuri;dicarbocalm,nu mai mult de 2/zi,poti rupe pastila in doua.Regim alimentar,ce NU ai voie sa mananci: prajeli,prajituri,dulciuri,paine proaspata,grasimi,fasole uscata,mazare,varza,fructe proaspete,compoturi cu zahar,mancare fierbinte...... ce NU ai voie sa bei:sucuri carbogazoase, alcool, cafea,ceaiuri,fierbinti ... Ce trebui sa faci:mananca incet si la ore fixe,trebui sa ai 5 mese pe zi,3 principale si 2 gustari,mananca cate putin,bea 2lapa/zi.Organismul tau este cel mai bun medic,el iti va da de stire cum sa iti faci propiul regim si iti va "spune"ce mancare il deranjaza. Incearca sa fii cat mai calma si mai optimista.Iti doresc multa sanatate.
51160
Postat pe 9 Februarie 2010 17:08
De la: marinela_diana, la data 2008-09-18 15:57:10Ce fel de ceai este indicat in durerile de stomac,sau ce pastile a ti folosit si v-au fost de ajutor?


de ce nu faci tu intai niste investigatii? poate ai helicobacter pylori, poate ai un nivel crescut de acid clorhidric din cauza sresului si a fumatului?.. mergi la un gastroenterolog sa iti spuna despre ce-i vorba si apoi ia tratament!
camiflorea
Postat pe 10 Februarie 2010 21:52
Eficacitatea lui TF Plus in tratamentul complex al ulcerului duodenal asociat cu H. Pilory
Au fost obtinute rezultate convingatoare prin folosirea TF Plus in tratamentele multiple ale helicobacter pilori (Hp), asociat cu ulcerul duodenal, de catre V. Telnyikh de la Academia Medicala Sechenov din Moscova.
La studiile clinice au luat parte 35 de pacienti cu ulcer duodenal asociat cu Hp. Au fost impartiti in doua grupe. Celor din grupul de control (15 pacienti) li s-au administrat omez, amoxicilina si claritromicina potrivit cu tratamentul traditional cu scopul distrugerii Hp. Cei din grupul principal (20 pacienti) au primit TF Plus timp de 10 zile, cate 6 capsule pe zi (2-2-2), apoi pentru urmatoarele 20 de zile cate 3 capsule pe zi (1-1-1), impreuna cu terapia de eradicare (distrugere).
Rezultatele de laborator care au masurat imunitatea celulara si umorala, au aratat existenta unui dezechilibru imun pronuntat la pacientii cu ulcer duodenal asociat cu boala H Pylori unde aceasta a persistat mai mult de 10 ani si unde au existat conditii patologice ale sistemului hepato-biliar. Mostrele de sange de la acesti indivizi au aratat ca a aparut o scadere atat procentuala cat si a numarului absolut de celule NK (distrugatori naturali) cu scaderea activitatii, o scadera a T-helper(ajutatori) si o crestere a numarului de distrugatori-T(care interzic) care duc la scaderea indexului imunoregulator. Alti autori au obtinut date asemanatoare (4,5,53,55). Terapia de 10 zile de distrugere(eradicare) cu omez, amoxicilina si claritromicina a agravat dezechilibrul imunitar care a dus la dezvoltarea unei imunodeficiente se-cundare datorita activitatii antibiotice si a agravarii dysbiosis-ului sau intestinal.
Combinarea terapiei de distrugere a Hp cu imunomodulatorul natural TF Plus a adus o imbunatatire importanta din punct de vedere statistic atat a imunitatii celulare cat si umorale fapt ce a dus la normalizarea indexului imunoregulator si imbunatatirea conditiei pacientilor cu ulcer duodenal. In mod specific, eficacitatea terapiei de distrugere(eradicare) a crescut cu 21.7%, durerile si sindromul dys-peptic, in mod special, au disparut cu 4-4.5 zile mai devreme si ulcerul mucos s-a cicatrizat cu 8 zile mai devreme la grupul caruia i s-a administrat TF Plus prin comparatie cu grupul de control. Distrugerea Hp a fost in proportie de 73.3% in grupul de control si de 95% in grupul care a primit TF Plus.
Datele clinice obtinute si datele de la alti autori au aratat eficacitatea folosirii TF si TF Plus in diverse patologii somatice si infectioase.
4Life
Postat pe 10 Februarie 2010 22:06
De la: 4Life, la data 2010-02-10 22:06:02Eficacitatea lui TF Plus in tratamentul complex al ulcerului duodenal asociat cu H. Pilory
Au fost obtinute rezultate convingatoare prin folosirea TF Plus in tratamentele multiple ale helicobacter pilori (Hp), asociat cu ulcerul duodenal, de catre V. Telnyikh de la Academia Medicala Sechenov din Moscova.
La studiile clinice au luat parte 35 de pacienti cu ulcer duodenal asociat cu Hp. Au fost impartiti in doua grupe. Celor din grupul de control (15 pacienti) li s-au administrat omez, amoxicilina si claritromicina potrivit cu tratamentul traditional cu scopul distrugerii Hp. Cei din grupul principal (20 pacienti) au primit TF Plus timp de 10 zile, cate 6 capsule pe zi (2-2-2), apoi pentru urmatoarele 20 de zile cate 3 capsule pe zi (1-1-1), impreuna cu terapia de eradicare (distrugere).
Rezultatele de laborator care au masurat imunitatea celulara si umorala, au aratat existenta unui dezechilibru imun pronuntat la pacientii cu ulcer duodenal asociat cu boala H Pylori unde aceasta a persistat mai mult de 10 ani si unde au existat conditii patologice ale sistemului hepato-biliar. Mostrele de sange de la acesti indivizi au aratat ca a aparut o scadere atat procentuala cat si a numarului absolut de celule NK (distrugatori naturali) cu scaderea activitatii, o scadera a T-helper(ajutatori) si o crestere a numarului de distrugatori-T(care interzic) care duc la scaderea indexului imunoregulator. Alti autori au obtinut date asemanatoare (4,5,53,55). Terapia de 10 zile de distrugere(eradicare) cu omez, amoxicilina si claritromicina a agravat dezechilibrul imunitar care a dus la dezvoltarea unei imunodeficiente se-cundare datorita activitatii antibiotice si a agravarii dysbiosis-ului sau intestinal.
Combinarea terapiei de distrugere a Hp cu imunomodulatorul natural TF Plus a adus o imbunatatire importanta din punct de vedere statistic atat a imunitatii celulare cat si umorale fapt ce a dus la normalizarea indexului imunoregulator si imbunatatirea conditiei pacientilor cu ulcer duodenal. In mod specific, eficacitatea terapiei de distrugere(eradicare) a crescut cu 21.7%, durerile si sindromul dys-peptic, in mod special, au disparut cu 4-4.5 zile mai devreme si ulcerul mucos s-a cicatrizat cu 8 zile mai devreme la grupul caruia i s-a administrat TF Plus prin comparatie cu grupul de control. Distrugerea Hp a fost in proportie de 73.3% in grupul de control si de 95% in grupul care a primit TF Plus.
Datele clinice obtinute si datele de la alti autori au aratat eficacitatea folosirii TF si TF Plus in diverse patologii somatice si infectioase.
nu sunt dovezi in acest sens.
ene_m_gabriel
Postat pe 11 Februarie 2010 09:23
Eu am luat tratament naturist pentru stomac, helicobacter pilori de pe okazii.ro cu broccoli, mastic gum si colostrum si ma simt bine acum, ma bucur ca a aparut ceva bun
semaka_boy
Postat pe 16 Iunie 2010 19:11
am tot citit pe aici pt durerii de stomag si sincer am uitat de durere...!!! aveam durerii de stomag asa de rau k ma durea si spatele...!!! dar mi au trecut pt moment...asa k nu mai iau nimik...
kudika325905
Postat pe 17 Octombrie 2010 04:42
Bineintelesc ca trebuie sa mergi la medic cand ai dureri puternice si repetate de stomac, dar pana atunci poti sa iei OMEZ si ranitidina. Omezul in cura, scrie pe prospectul lui cum (sau iti spune farmacista)
jurnalul
Postat pe 27 Octombrie 2010 14:47
Salinoterapia este un tratament 100% natural iar procentul de ameliorari si vindecari pentru imbunatatirea functionarii aparatului digestiv, regenerarea pielii, eliminarea sforaitului, reducerea stresului si a oboselii, eliminarea focarelor de infectie ale tractului respirator, prevenirea racelii si gripei, curatarea cailor respiratorii de particulele din fumul de tigara, cresterea imunitatii, etc este de 87% in toate cazurile mentionate mai sus.
Pentru mai multe detalii: Salt Therapy Center
tel: 0730 634 634
www.salt-therapy.blogspot.ro
www.salt-therapy.ro
SaltTherapyCenter
Postat pe 1 Noiembrie 2010 19:40
Va recomand microalge, deoarece ele trateaza cauza de la nivel celular, nu doar simptomele . Cei care vor sa citeasca despre cercetari stiintifice o pot face la www.algae-facts.com . Sanatate tuturor!
Ildikuta
Postat pe 7 Noiembrie 2010 19:16
INDIGESTIE

Scorþiºoara pudrã presaratã peste 2 linguri de miere administrate înainte de masã, înlãturã
aciditatea ºi ajutã la digestia celor mai grele mâncãruri.

DERANJAMENTE STOMACALE
Mierea cu scorþiºoarã pudrã vindecã durerile de stomac ºi îndepãrteazã ulcerele stomacale de la
rãdãcinã.

BALONARE : În conformitate cu studiile efectuate în India ºi Japonia, s-a descoperit cã mierea, în
combinaþie cu scorþiºoara pudrã, ajuta ºi îndepãrteazã balonarea ºi durerile de stomac.

HALENÃ

Locuitorii din America de Sud: Primul lucru dimineaþa, fac gargarã cu o linguriþã de miere ºi
scorþiºoarã pudrã amestecate în apã fierbinte. Astfel, respiraþia lor îºi pãstreazã prospeþimea pe durata întregii zile
BEL_AMY1
Postat pe 15 Noiembrie 2010 10:25
Alfredo,ai arsuri la stomac? Neata!
Barbie30_
Postat pe 15 Noiembrie 2010 10:26
De la: Barbie30_, la data 2010-11-15 10:26:23 Alfredo,ai arsuri la stomac? Neata!

nu dar sunt cu capul mare...postez si eu prin mai multe locuri cit de cit apropiate...cu "durerea oamenilor"...
BEL_AMY1
Postat pe 15 Noiembrie 2010 10:38
Redigest gãsiþi aici: http://naturmedmagazinonline.wordpress.com/2011/03/09/redigest-hofigal/
Citiþi ºi rubrica *ce înseamnã client special''.
Sãnãtate tuturor!
Alina_Ml
Postat pe 27 Martie 2011 00:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INVITATIE DIN PARTEA COMPANIEI ZEPTER INTERNATIONAL 2 De la: kudika226898 20 Ianuarie 2012 10:44
cuiem scapam de prostie.....! 1 De la: corina_daniela 22 Mai 2010 15:15
Hrana viitorului- greengold-imune.webs.com 10 De la: kudika226898 20 Martie 2011 04:33
Hainute bio pentru copii... 1 De la: danielatontsch 24 Noiembrie 2009 13:12
Ceai anticancerigen. 4 De la: dianana 17 Februarie 2010 20:48