Setari Cookie-uri

Dureri de stomac ,arsuri stomacale

De la: BEL_AMY1, la data 2010-11-15 10:25:30INDIGESTIE

Scorþiºoara pudrã presaratã peste 2 linguri de miere administrate înainte de masã, înlãturã
aciditatea ºi ajutã la digestia celor mai grele mâncãruri.

DERANJAMENTE STOMACALE
Mierea cu scorþiºoarã pudrã vindecã durerile de stomac ºi îndepãrteazã ulcerele stomacale de la
rãdãcinã.

BALONARE : În conformitate cu studiile efectuate în India ºi Japonia, s-a descoperit cã mierea, în
combinaþie cu scorþiºoara pudrã, ajuta ºi îndepãrteazã balonarea ºi durerile de stomac.

HALENÃ

Locuitorii din America de Sud: Primul lucru dimineaþa, fac gargarã cu o linguriþã de miere ºi
scorþiºoarã pudrã amestecate în apã fierbinte. Astfel, respiraþia lor îºi pãstreazã prospeþimea pe durata întregii zile


Foarte ciudat ce spui tu aici. Ma chinui cu durerile de stomac de cand ma stiu, de vreo 30 de ani maine, poimaine. Si niciun medic nu mi-a spus si nicaieri nu am citit ca mierea ar face bine la stomac IN TIMPUL CRIZEI. Ca si laptele, de altfel. Retine, vorbesc de perioada cand te inconvoi de durere, nu cand toate merg bine cand, intr-adevar, sunt recomandate.
Ba mai mult, as spune ca de ai boala asta, pleci cu ea in mormant (evident poti muri de batranete). Ma uitam ce medicamente au luat fetele astea. TOATE le-am luat si eu, am facut toate curele babesti si nebabesti (!) si tot vine cand are el chef.
Si nu, eu n-am bacteria, e pe sistem nervos, asa ca, probabil daca as sta in pat ca o leguma, as fi scutita de crizele de primavara - toamna. :)

De unde ai informatiile alea? Imi poti da un link, te rog?
rashela
Postat pe 27 Martie 2011 00:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut!!! 11 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:05
despre ganglioni crescuti pe glanda tiroida 2 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 17:37
Ati auzit de moleculele redox? Asea ? 11 De la: Ildikuta 25 Ianuarie 2015 08:05
inscriu reprezentanti life care 1 De la: ana75 17 Septembrie 2009 10:58
Vindecare hepatita cronica b? 56 De la: kudika50ani 8 Iulie 2017 11:10