Setari Cookie-uri

un logoped foarte bun

Buna! Am si eu nevoie de ajutorul vostru intr-o problema destul de delicata. Am 25 de ani si din copilarie ma balbai uneori. Am fost un copil fff sensibil si am si suferit un soc emotional, dar am avut o copilarie si o viata fericita pana acum, deci nu pot pune aceasta problema pe seama unor traume continue. Perioadele mai grave alterneaza cu cele in care nu ma balbai si de aceea parintii mei nu m-au dus la un logoped atunci cand eram mica. am citit fff mult pe aceasta tema. Stiu ca se vindeca f greu la adulti, dar eu vreau sa incerc prin logopedie.
Mentionez faptul ca am terminat o facultate, deci nu am retard mintal( asa cum mi-au spus unii psihologi la care am fost- ca oamenii care se balbaie au in mare parte retard mintal:))) si nici nu am probleme cu increderea in mine. Vreau doar sa gasesc un logoped ff bun care sa se ocupe si de adulti si cu care sa exersez foarte mult. Eu sunt in Ploiesti( si aici niciun logoped nu a vrut sa se ocupe de mine, motivand faptul ca nu sunt logopezi pt adulti si ca eu oricum nu am probleme ff mari).
Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar citind ff mult pe internet( si majoritatea studiilor in engleza) am vazut ca cei mai multi oameni cu balbism au momente in care nu se balbaie deloc si au un IQ peste medie. Lucruri pe care psihologii de la noi nu le stiu.

Daca stiti vreun logoped pentru adulti in Bucuresti va rog ajutati-ma. Multumesc!
marina107147
Postat pe 2 Noiembrie 2008 14:31
as vrea sa stiu daca ai gasit un logoped foarte bun?ma intereseaza si pe mine.te rog foarte mult sa ma anunti
tritza
Postat pe 16 Noiembrie 2008 21:43
nu. nu am gasit:(
marina107147
Postat pe 17 Noiembrie 2008 16:13
Incercati la www.cabinetlogopedic.ro
sivadar12
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:45
Buna seara.Va pot ajuta, sunt psiholog, am experienta de 3ani ca logoped si as putea sa va ajut.Sunt din Ploiesti si sper ca ne putem intalni sa discutam problema dumneavoastra.Sunt disponibila si celorlalte persoane din Ploiesti.
sweet_june
Postat pe 31 Martie 2009 23:00
Salut.Ma numesc lavinia grigore,am 23 de ani si sunt din ploiesti.am vazut intamplator mesajul tau de pe forum in care cautai un logoped bun si as vrea sa te rog daca poti sa-mi spui si mie ce ai gasit.ma confrunt cu exact aceeasi problema si de ceva vreme parca evolueaza.imi doresc f mult sa ma pot trata si nu stiu cum.in speranta ca ma poti ajuta cu un sfat inchei urandu-ti multa sanatate.mailul meu daca imi poti scrie este lvn_grigore@yahoo.com.multumesc.seara placuta in continuare.
healthy001608
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:31
De la: sweet_june, la data 2009-03-31 23:00:28Buna seara.Va pot ajuta, sunt psiholog, am experienta de 3ani ca logoped si as putea sa va ajut.Sunt din Ploiesti si sper ca ne putem intalni sa discutam problema dumneavoastra.Sunt disponibila si celorlalte persoane din Ploiesti.
Imi puteti scrie pe adresa de email: vraluca81@yahoo.com
sweet_june
Postat pe 26 Mai 2009 17:31
De la: healthy001608, la data 2009-04-16 23:31:52Salut.Ma numesc lavinia grigore,am 23 de ani si sunt din ploiesti.am vazut intamplator mesajul tau de pe forum in care cautai un logoped bun si as vrea sa te rog daca poti sa-mi spui si mie ce ai gasit.ma confrunt cu exact aceeasi problema si de ceva vreme parca evolueaza.imi doresc f mult sa ma pot trata si nu stiu cum.in speranta ca ma poti ajuta cu un sfat inchei urandu-ti multa sanatate.mailul meu daca imi poti scrie este lvn_grigore@yahoo.com.multumesc.seara placuta in continuare.


Buna ziua! Ma bucur mult ca am gasit acest forum si te rog sa-mi spui si mie daca ai gasit un logoped cu care sa lucrezi. Am un baiat in varsta de 16 ani care are aceeasi problema si in orasul meu nu este logoped. Desi , asa cum am mai citit aici, nu are tot timpul aceasta problema, el este inhibat din cauza ei si vreau sa-l ajut acum, sa se rezolve pana la maturitate (deja ma simt vinovata ca nu l-am dus mai devreme).Te rog mult sa-mi raspunzi.Doamne ajuta tuturor! Lacramioara
healthy003752
Postat pe 25 Iunie 2009 12:55
buna seara,
as dori si eu datele de contact ale doamnei psiholog din ploesti.
multumesc
yasmine0809
Postat pe 18 August 2009 21:28
Imi puteti scrie pe adresa de email: vraluca81@yahoo.com .Vorbim acolo mai multe

sweet_june
Postat pe 19 August 2009 18:39
trebuie sa crezi ca problema ta se va rezolva , altfel totul este in zadar ! daca vrei sa nu te mai bilbii , trebuie sa combini autotratamentul volutional cu un tratament usor calmant ex. magne B6 ...,sa vorbesti rar si clar si sa nu te superi atunci cind te poticnesti sau bilbii,.Tu esti mai deosebita ca ceilalti , atita tot. Fiul meu a reusit cu ajutorul nostru ,al familiei ,sa vorbeasca normal. Curaj ,dezinvoltura ,respect de sine ,-esti licentiata - asta este calea spre reusita ,sau pitre-n gura ca DEMOSTENE .

PROF. LOGOPED EMI
healthy008208
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:46
Buna! Am 28 de ani si o problema pe care vreau sa o corectez rotacism. Daca ma poti ajuta lasa-mi te rog o adresa de email.
kudika_24368
Postat pe 29 Decembrie 2012 13:11
Logoped cu atestat de libera practica ofer servicii specializate de diagnosticare si corectare a tulburarilor de limbaj: tulburari de pronuntie, de ritm si fluenta a vorbirii, tulburari de citit-scris, tulburari polimorfe, intarzieri in dezvoltarea limbajului, stimulare cognitiva. Ofer profesionalism si seriozitate!Sedintele se desfasoara la domiciliul copilului! 0761429546
kudika_33532
Postat pe 12 Aprilie 2013 19:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hidrocortizon Acetat - Tratamente 1 De la: wasymed 23 Februarie 2010 19:18
Noua gripa - pro sau contra vaccinului? 2 De la: valentina2009 12 Februarie 2010 15:22
patru produse pentru o memorie excelenta 48 De la: amalia79_healthy 10 Ianuarie 2017 08:41
abonamente medfile 1 De la: healthy006322 13 Octombrie 2009 16:42
intoxicatii 5 De la: mcornelia19 19 Februarie 2009 08:52