Setari Cookie-uri

Fumatul - Cum sa ne lasam de fumat ?

Eu nu fumez dar ma straduiesc sa-i ajut pe altii sa se lase. Poti sa-mi trimiti si mie cartea ? nina.emanoil@yahoo.com. Multumesc mult
nina.emanoil@yahoo.com
Postat pe 4 Mai 2009 12:23
adresa mea de mail este dogaru_andreea2005@yahoo.com. te rog frumos trimite-mi si mie cartea. multumesc!
andreea_8_11
Postat pe 11 Mai 2009 09:00
De la: ANDREEA_8_11, la data 2009-05-11 09:00:57adresa mea de mail este dogaru_andreea2005@yahoo.com. te rog frumos trimite-mi si mie cartea. multumesc!

Ce face cartea aceea?TOTUL PLEACA DE LA VERBUL A VREA,POTI INCERCA CE VREI TU DACA CREIERUL NU IA O DECIZIE IN FAVOAREA ORGANISMULUI VA AVEA SI EL DE SUFERIT,ANALIZEAZA CINE TREBUIE SA-I DEA COMANDA.IN NICIUN CAZ O CARTE.
enemgabriel
Postat pe 11 Mai 2009 10:54
enemgabriel, citeste-o si mai discutam :)

pana una alta, rezultatele vorbesc de la sine, pentru ca multe persoane s-au lasat dupa ce au citit-o.
michelle_healthy
Postat pe 11 Mai 2009 19:09
De la: michelle, la data 2009-05-11 19:09:55enemgabriel, citeste-o si mai discutam :)

pana una alta, rezultatele vorbesc de la sine, pentru ca multe persoane s-au lasat dupa ce au citit-o.

Serios,eu nu mai fumez de 5 ani,mentionez ca nu am aruncat banii pe o carte.De unde ai statistica asta?
enemgabriel
Postat pe 12 Mai 2009 07:54
are dreptate michelle,eu am mai incercat sa ma las si inainte dar fara succes.Dupa ce am citit cartea mi s-a parut usor .Am deja doua luni si nici un regret.

da ai dreptate trebuie sa vrei sa te lasi dar carte iti ofera o alta perspectiva si te face sa intelegi altfel lucrurile
andradit
Postat pe 12 Mai 2009 14:22
De la: enemgabriel, la data 2009-05-12 07:54:13
De la: michelle, la data 2009-05-11 19:09:55enemgabriel, citeste-o si mai discutam :)

pana una alta, rezultatele vorbesc de la sine, pentru ca multe persoane s-au lasat dupa ce au citit-o.

Serios,eu nu mai fumez de 5 ani,mentionez ca nu am aruncat banii pe o carte.De unde ai statistica asta?




nu te costa nimic este in format electronic
nu inteleg de ce te deranjeaza ca altii se lasa cu ajutorul cartii
?Eu maine am 3 saptamani de cand m-am lasat de fumat si crede-ma am fumat 21 de ani.
claucris16
Postat pe 12 Mai 2009 18:21
Clau ma bucur pentru tine
Eu fac doua luni
andradit
Postat pe 14 Mai 2009 14:09
De la: andradit, la data 2009-05-14 14:09:42Clau ma bucur pentru tine
Eu fac doua luni


si eu pentru tine,oricum meritam laude
claucris16
Postat pe 14 Mai 2009 18:26
enemgabriel, despre ce statistica vorbesti, ca eu nu am scris nimic de procente si statistici :) nu sesizez la tine altceva decat rautate, poate tocmai pentru ca tu a trebuit sa induri chinurile abstinentei si inca mai faci un sacrificiu prin faptul ca te abtii de la fumat, pe cand pentru altii acum exista o cale mai usoara



andradit si claucris: felicitari !!!
michelle_healthy
Postat pe 15 Mai 2009 10:31
De la: michelle, la data 2009-05-11 19:09:55enemgabriel, citeste-o si mai discutam :)

pana una alta, rezultatele vorbesc de la sine, pentru ca multe persoane s-au lasat dupa ce au citit-o.

Care sunt acele multe persoane?
enemgabriel
Postat pe 15 Mai 2009 11:17
Personal cunosc 7, plus mine. Pe net am avut ocazia sa discut cu foarte multe persoane care s-au lasat ajutati si de aceasta carte. Se vorbeste de cartea asta pe foarte multe forumuri, si multe persoane o promoveaza la fel cum fac si eu, pentru ca a functionat pentru ei. Asta din experienta mea - daca vrei insa, poti sa cauti pe net statisticile clinicilor Allen Carr (cred ca se gasesc).

Sper ca iti dai seama ca eu personal nu am nimic de castigat. Eu sunt doar o nefumatoare entuziasta care vrea sa impartaseasca cu toata lumea daca se poate, experienta frumoasa pe care am trait-o. De fapt mi-ar placea ca toti fumatorii de pretutindeni sa se poata lasa de fumat asa usor cum am facut-o eu de data asta (m-am mai lasat in trecut si a fost incomparabil mai greu).

Daca ai citi cartea, ai intelege la ce ma refer. Pana atunci, ramane valabil ce am scris in ultimul mesaj


michelle_healthy
Postat pe 15 Mai 2009 15:27
De la: enemgabriel, la data 2009-05-15 11:17:56
De la: michelle, la data 2009-05-11 19:09:55enemgabriel, citeste-o si mai discutam :)

pana una alta, rezultatele vorbesc de la sine, pentru ca multe persoane s-au lasat dupa ce au citit-o.

Care sunt acele multe persoane?

deci chiar nu pot sa inteleg de ce esti asa frustrat esti demn de admirat ca ai reusit sa te lasi de fumat asa fare nici un ajutor,dar ar fi fffffffffff normal sa stii ca nu toata lumea gindeste la fel,toti eram genii acum sau dobitoci eu am un an si doua luni de cind m-am lasat de fumat cu ajutorul unui tratament si sint fff mindra de mine,pentru ca nu mai conteaza cum reusesti s-o faci,principalul e sa reusesti tuturor celor care au reusit si care vor reusi indiferent de metoda le doresc mult succes
justforme
Postat pe 15 Mai 2009 16:13
da ,meritam foarte multe laude ca nu mai fumam

Oricum acum incep sa vad ce multa lume fumeaza,ce urat miros cei ce fumeaza si nu in ultimul rand ce bine ma simt si ce libera

Multe lucruri pe care nu le vedeam sau nu voiam sa le vad atunci cand fumam incep sa le vad acum
andradit
Postat pe 18 Mai 2009 09:21
as dori si eu cartea.mersi si felicitari pentru cele ce sau lasat de fumat
ionutza_23@yahoo.com
ricciolina
Postat pe 20 Mai 2009 19:09
Astazi implinesc 1 luna de cand m-am lasat de fumat!! si chiar sunt mandra de mine... asta in conditiile in care intre timp....viata mea particulara a devenit..."varza"si in astfel de situatii as fi depasit 2 pachete pe zi,dar sunt nefumatoare
succes celor care doresc intradevar sa se lase!
claucris16
Postat pe 21 Mai 2009 18:37
claucris exact asa mi s-a intamplat si mie, la scurt timp dupa ce m-am lasat de fumat am trecut prin cea mai neagra depresie, iar faptul ca am depasit-o fara sa ma reapuc a fost dovada ca am devenit intr-adevar nefumatoare
michelle_healthy
Postat pe 22 Mai 2009 15:04
De la: claucris16, la data 2009-05-21 18:37:42Astazi implinesc 1 luna de cand m-am lasat de fumat!! si chiar sunt mandra de mine... asta in conditiile in care intre timp....viata mea particulara a devenit..."varza"si in astfel de situatii as fi depasit 2 pachete pe zi,dar sunt nefumatoare
succes celor care doresc intradevar sa se lase!
foarte tare...felicitari...deci se poate !!!
4Life
Postat pe 22 Mai 2009 15:07
ca sa srtii eu am aflat prima dat ade aceasta carte de la o prietena a mea din Italia care mi-a spus ca acolo foarte multe cunostinte ale ei s-au lasat citind aceasta carte ,nici nu stiam ca exista tradusa si in romana ,am descarcat-o de pe net si am inceput sa o citesc spunandu-mi ca oricum nu am nimic de pierdut. Si nu namai ca nu am pierdut nimic dar am castigat foarte multe.

Imi pare rau pentru tine ca esti atat de intransigent.
andradit
Postat pe 22 Mai 2009 16:06
De la: michelle, la data 2009-03-10 15:32:31Eu m-am lasat foarte usor ultima data. In afara de cateva ore de stres dupa ultima tigara, pe urma a venit totul destul de natural. Am 3 luni si ma simt ok, singurul moment in care imi e dor de tigara e la volan, in trafic, cand merg cate 5 km pe ora :) in rest chiar a inceput sa ma supere, plec din locurile unde e fum de tigara.


M-a ajutat foarte mult o carte pe care am citit-o, oricine care e interesat o dau cu mare drag, e in format electronic. Si va spun de pe acum ca nu contine chestii de genul "fumatorii mor mai tineri" sau alte aberatii din astea, care mai degaba impiedica un om sa se lase de fumat decat sa il ajute. Cine o vrea, sa-mi scrie mesaj cu adresa de mail sau id messenger si o trimit
danavasii
Postat pe 28 Mai 2009 10:45
Cum mai merge? Eu in curand implinesc 6 luni
michelle_healthy
Postat pe 17 Iunie 2009 22:31
as dori si eu aceasta carte,caci incerc de f. mult timp sa ma las de fumat si nu reusesc.adresa mea este lela_daniela2006@yahoo.com.multumesc anticipat,felicitari celor care au reusit sa se lase de fumat si succes mult celor care doresc sa o faca.
lela_daniela2006
Postat pe 18 Iunie 2009 10:22
in curand implinesc si eu 2 luni e super ok
claucris16
Postat pe 18 Iunie 2009 18:10


Daca se poate as dori si eu sa stiu ce fel de carte ai citit si cat de mult te-a ajutat sa te lasi de fumat.poti sa imi trimiti un mail pe adresa sara_anahi_rbd@yahoo.com.Multumesc.
60022
Postat pe 18 Iunie 2009 20:50
Ce carte este aceasta? As dori si eu sa aflu mai multe amanunte despre ea _ continut, autor, pret, etc.- daca se poate. Multumesc anticipat
vpuscaciu
Postat pe 18 Iunie 2009 22:20
iti dau id-ul meu de mess si te rog sa imi trimiti cartea aceea minune!ralu_alina_2002@yahoo.de
ralu_alina_2002
Postat pe 19 Iunie 2009 10:25
la mine excelent ,am aproape trei luni si ma simt excelent.mai imi vine cateodata cate un gand de tigara dar imi spun ca nu mai am nici un motiv sa fumezsi nu m-am ingrasat deloc .

Mintea noastra face minuni daca stii ce sa ii comanzi.
andradit
Postat pe 19 Iunie 2009 17:26
as vrea si eu carte:c_chryss@yahoo.com
multumesc frumos
alckimist
Postat pe 19 Iunie 2009 17:36
acum o ai
andradit
Postat pe 19 Iunie 2009 17:43


BUNA,

TE ROG FRUMOS DACA VREI SA-MI TRIMITI SI MIE CARTEA.NU MA POT LASA DE FUMAT SI FUMEZ CAM MULT.


ITI MULTUMESC ANTICIPAT.ADRESA MEA ESTE:tatu_rodica2000@yahoo.com
taturodica
Postat pe 19 Iunie 2009 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cervicita rana sau inflamatie a colului? 2 De la: ioana_maddy20 9 Aprilie 2014 21:43
candida 4 De la: lover_woman 2 Noiembrie 2010 18:46
sangerari sau menstruatie? 6 De la: Callypso 19 Mai 2014 23:01
Intermedieri consultatii medicale in Germania 1 De la: melia_azur 19 Septembrie 2009 23:25
TAROT 14 De la: healthy005515 19 Octombrie 2009 09:14