Setari Cookie-uri

Fumatul - Cum sa ne lasam de fumat ?

As dori si eu cartea daca vse poate.
Mii de multumiri!Adresa mea: vmutnean@yahoo.com
vmutnean
Postat pe 22 Iunie 2009 01:16
AS DORI SI EU ACEASTA CARTE PENTRU CA VREAU SA MA LAS DE FUMAT,TE ROG SA-MI TRIMITI PE ADRESA b_bebe24@yahoo.com
b_bebe24
Postat pe 22 Iunie 2009 08:33
Eu din cand in cand mai visez noaptea ca fumez .... ma trezesc dimineata si imi dau seama ca doar am visat si rasuflu usurata. Am inceput sa culeg roadele vietii de nefumator, si e super. Tentatia mai exista uneori, insa imi dau seama ca o tigara nu inseamna doar o tigara, ci odata ce fumezi o tigara te reapuci in 90% din cazuri - doar am patit-o. Si nici nu incape comparatie - intre iluzia de placere pe care o ai din fumat, si independenta vietii ca nefumator, cea din urma castiga detasat :)
michelle_healthy
Postat pe 22 Iunie 2009 15:18
iti multumesc mult pt.carte.Iti doresc numai bine
taturodica
Postat pe 22 Iunie 2009 15:20
multumesc ,eu am aproape trei luni luni si imi e forte bine.

Totul e cum iti programezi mintea .

Succes :
andradit
Postat pe 22 Iunie 2009 16:49
De la: michelle, la data 2009-06-22 15:18:28Eu din cand in cand mai visez noaptea ca fumez .... ma trezesc dimineata si imi dau seama ca doar am visat si rasuflu usurata. Am inceput sa culeg roadele vietii de nefumator, si e super. Tentatia mai exista uneori, insa imi dau seama ca o tigara nu inseamna doar o tigara, ci odata ce fumezi o tigara te reapuci in 90% din cazuri - doar am patit-o. Si nici nu incape comparatie - intre iluzia de placere pe care o ai din fumat, si independenta vietii ca nefumator, cea din urma castiga detasat :)


Aveam si astfel de visa dar acum inchipuie-ti am visat ca mi s-a oferit o tigara si am refuzat-o. Inseamna ca in subconstientul meu s-a schimbat ceva
andradit
Postat pe 22 Iunie 2009 16:51
De la: andradit, la data 2009-06-22 16:51:11
De la: michelle, la data 2009-06-22 15:18:28Eu din cand in cand mai visez noaptea ca fumez .... ma trezesc dimineata si imi dau seama ca doar am visat si rasuflu usurata. Am inceput sa culeg roadele vietii de nefumator, si e super. Tentatia mai exista uneori, insa imi dau seama ca o tigara nu inseamna doar o tigara, ci odata ce fumezi o tigara te reapuci in 90% din cazuri - doar am patit-o. Si nici nu incape comparatie - intre iluzia de placere pe care o ai din fumat, si independenta vietii ca nefumator, cea din urma castiga detasat :)


Aveam si astfel de visa dar acum inchipuie-ti am visat ca mi s-a oferit o tigara si am refuzat-o. Inseamna ca in subconstientul meu s-a schimbat ceva


buna fetelor!
dar de subconstientul meu ce ziceti?Am visat ca imi aprind o tigara,trag cateva fumuri si imi amintesc atunci ca m-am lasat de fumat....si regret teribil ca am stricat totul si mi-am aprins aceea tigara.
si visul mi s-a repetat de cateva ori
claucris16
Postat pe 22 Iunie 2009 18:14
De la: michelle, la data 2009-06-22 15:18:28Eu din cand in cand mai visez noaptea ca fumez .... ma trezesc dimineata si imi dau seama ca doar am visat si rasuflu usurata. Am inceput sa culeg roadele vietii de nefumator, si e super. Tentatia mai exista uneori, insa imi dau seama ca o tigara nu inseamna doar o tigara, ci odata ce fumezi o tigara te reapuci in 90% din cazuri - doar am patit-o. Si nici nu incape comparatie - intre iluzia de placere pe care o ai din fumat, si independenta vietii ca nefumator, cea din urma castiga detasat :) iti multumesc mult pt.carte!
b_bebe24
Postat pe 23 Iunie 2009 15:06
claucris, am visat si ca tine :) ca dupa cateva fumuri imi aduceam aminte ca m-am lasat si eram foarte suparata ca trasesem din tigara.
michelle_healthy
Postat pe 24 Iunie 2009 17:32
eu m-am lasat de aproape 2 ani si inca mai visez noaptea ca fumez.subconstientul lucreaza.
irina_corina
Postat pe 24 Iunie 2009 18:39


...te rog sa imi comunici care este numele cartii si autorul pentru a te lasa de fumat...stiu in primul rand este ambitia , vointa , dar si acestea trebuie cumva educate si impuse ca sa zic asa , pt. a reusi 100 % , si apoi ce e de facut sa nu luam kg in plus , eu de altfel nu mananc mult , mai sanatos si fac si sport , dar sint convinsa ca vor avea loc ceva dereglari....astept raspunsul tau pe adresa mea de email " maryloo_coke@yahoo.com.

Multumsc si iti doresc o viata frumoasa in continuare !

Mariana
maryloo_coke@yahoo.com
Postat pe 22 Iulie 2009 21:50
Buna!Poti sa imi trimiti si mie cartea, te rog ?Adresa mea de mail este:staicuandr33a@yahoo.com.
Multumesc
staicuandr33a
Postat pe 22 Iulie 2009 23:15
Buna Michelle,crezi ca ai putea sa imi trimiti si mie carte asta?Adresa mea este iulia.meirosu@yahoo.com

Multumesc mult de tot!
IuliaMeirosu
Postat pe 23 Iulie 2009 03:45
Pun pariu ca daca ar costa vreo 50 de ron ,nu cred ca ar mai fi solicitata cartea,dar mai pun pariu ca ce este gratis este fara valoare.
enemgabriel
Postat pe 23 Iulie 2009 09:37
este doar parerea ta si nu inteleg de ce esti atat de inversunat.

Cred ca fiecare e liber sa aleaga ce i se potriveste.Cred ca aceasta carte merita macar citita .

Pe mine personal m-a ajutat foarte mult ,practic a fost motivatia mea.nu mai fumez de ceva vreme si nu le duc lipsa ,ma simt excelent si nu mai vreau sa mai fumez niciodata.Dar cunosc si persoane asupra carora nu a avut efect.

PS:nu toate lucrurile scumpe sunt si valoroase.(vezi palatele tiganilor etc)
andradit
Postat pe 23 Iulie 2009 15:14
De la: enemgabriel, la data 2009-07-23 09:37:44Pun pariu ca daca ar costa vreo 50 de ron ,nu cred ca ar mai fi solicitata cartea,dar mai pun pariu ca ce este gratis este fara valoare.

Hmmm ... se pare ca te-ai obisnuit prea tare cu produsele scumpe carora le faci mereu reclama, incat nu-ti poti imagina ca mai exista si alte lucruri bune si pe gratis.
A vorbit comerciantul sau persoana lacoma din tine?
Nu ma pot abtine sa nu te apostrofez!.
Si fetele astea chiar au nevoie de intelegere si ajutor.
As putea pune pariu cu tine, asa cum ai spus. Si am fost invatata sa nu pun pariu daca nu stiu sigur ca o sa castig.
Fetelor, ca sa fiu on toppic cunosc foarte multe persoane care s-au lasat de fumat cu ajutorul acestei carti. Verisoara mea si mama ei (despre care radeam ca o sa moara cu tigara in gura) au 3 luni de cand au citit si tot atatea luni decat au si cateva kilograme in plus cu un motiv bine intemeiat: au intrat in tagma nefumatorilor din cauza acestei carti "gratis si fara valoare".
Deci se poate :)
Alapopescu
Postat pe 23 Iulie 2009 15:37
Uf...m-am enervat si ma enervez mereu cand vad ca cineva se ia de cei ce incearca sa se lase de vre-un viciu.
Asa ca o sa fiu si eu rautacioasa cu mentiunea: off topic"
Si pentru ca un reprezentant al produselor forever living s-a intamplat sa fie carcotas, atunci ma leg si eu de produlele atat de ridicate in slavi chiar de ea prin mesaje ca sunt naturale si miraculoase.
Doar un exemplu: Aloe sunscreen contine, printre multe alte chimicale "sanatoase" si polisorbat 60 sau altfel spus E435 - monostearat de poliooxietiolena sorbitan care e emulgator artificial.Poate potenta asimilarea substantelor toxice liposolubile din tractusul digestiv fiind potential cancerigen.
Am fost interesata de asta pentru ca l-am gasit ca produs in vaccinul impotriva cancerului uterin. De fapt acolo era polisorbat 80 dar sunt bagate in aceeasi categorie si e mult mai grav ca se da la niste copile fara nici o vina. Inca un produs "sanatos" se pare. Asa am dat si de minunatele produse de la forever living etc.
So, fetelor, a fost doar un exemplu. Daca stau sa caut in toate produsele m-as ingrozi cu siguranta.
Asa ca lasati tigarile (care contin mult mai multe chimicale), cititi ce carte vreti voi si nu va lasati influentate de gusturile altora!
Alapopescu
Postat pe 23 Iulie 2009 16:10
De la: Alapopescu, la data 2009-07-23 16:10:33Uf...m-am enervat si ma enervez mereu cand vad ca cineva se ia de cei ce incearca sa se lase de vre-un viciu.
Asa ca o sa fiu si eu rautacioasa cu mentiunea: off topic"
Si pentru ca un reprezentant al produselor forever living s-a intamplat sa fie carcotas, atunci ma leg si eu de produlele atat de ridicate in slavi chiar de ea prin mesaje ca sunt naturale si miraculoase.
Doar un exemplu: Aloe sunscreen contine, printre multe alte chimicale "sanatoase" si polisorbat 60 sau altfel spus E435 - monostearat de poliooxietiolena sorbitan care e emulgator artificial.Poate potenta asimilarea substantelor toxice liposolubile din tractusul digestiv fiind potential cancerigen.
Am fost interesata de asta pentru ca l-am gasit ca produs in vaccinul impotriva cancerului uterin. De fapt acolo era polisorbat 80 dar sunt bagate in aceeasi categorie si e mult mai grav ca se da la niste copile fara nici o vina. Inca un produs "sanatos" se pare. Asa am dat si de minunatele produse de la forever living etc.
So, fetelor, a fost doar un exemplu. Daca stau sa caut in toate produsele m-as ingrozi cu siguranta.
Asa ca lasati tigarile (care contin mult mai multe chimicale), cititi ce carte vreti voi si nu va lasati influentate de gusturile altora!
felicitari !!!
4Life
Postat pe 23 Iulie 2009 17:27
am implinit 3 luni de cand sunt NEFUMATOARE!!!!
claucris16
Postat pe 23 Iulie 2009 17:35
Lasatul de fumat e mult mai usor decat mi-am putut imagina. Am mai bine de o luna de cand le-am lasat (dupa 37 de ani de fumat moderat). Iti trebuie motiv. Vointa vine de la sine. In cazul meu motivul a fost banul. 7.5 lei la fiecare doua zile (in cazul meu, la altii si mai mult) mi s-a parut exagerat de mult. Intr-o zi am refuzat sa mai dau acesti bani, si sunt sigur ca am terminat acest capitol din viata mea. Chestia cu greutatea lasatului de fumat este o minciuna. Ca sa te lasi de fumat, mai intai trebuie sa incerci, ori eu cred ca 99% din cei care se plang ca nu se pot lasa de fumat nici n-au incercat sa se lase la modul serios. Incercati si o sa vedeti cat de simplu este. Totul este sa ai un motiv bun. Bafta
lcdavidro
Postat pe 25 Iulie 2009 08:34
De la: Alapopescu, la data 2009-07-23 15:37:28
De la: enemgabriel, la data 2009-07-23 09:37:44Pun pariu ca daca ar costa vreo 50 de ron ,nu cred ca ar mai fi solicitata cartea,dar mai pun pariu ca ce este gratis este fara valoare.

Hmmm ... se pare ca te-ai obisnuit prea tare cu produsele scumpe carora le faci mereu reclama, incat nu-ti poti imagina ca mai exista si alte lucruri bune si pe gratis.
A vorbit comerciantul sau persoana lacoma din tine?
Nu ma pot abtine sa nu te apostrofez!.
Si fetele astea chiar au nevoie de intelegere si ajutor.
As putea pune pariu cu tine, asa cum ai spus. Si am fost invatata sa nu pun pariu daca nu stiu sigur ca o sa castig.
Fetelor, ca sa fiu on toppic cunosc foarte multe persoane care s-au lasat de fumat cu ajutorul acestei carti. Verisoara mea si mama ei (despre care radeam ca o sa moara cu tigara in gura) au 3 luni de cand au citit si tot atatea luni decat au si cateva kilograme in plus cu un motiv bine intemeiat: au intrat in tagma nefumatorilor din cauza acestei carti "gratis si fara valoare".
Deci se poate :)

Esti o persoana simpatica,dealtfel si dezinformata si critica fara argumentare.Ce pot sa-ti spun,iti dai cu parerea despre substante chimice si habar nu ai ce provenienta au,te rog eu mult pune mana pe carticica de chimie alimentara si ia-l si pe dobitocul de tf sau dobitoaca,acest guru al prostiei.Vezi mai cocoanita ca ai raspunsul intr-un mesaj vis a vis de cartea ce o promovezi cu o mare nesimtire.Si retine si tu pentru capsorul ala al tau gol,singurul lucru care-l primesti gratis si este de o mare valoare este SANATATEA,in rest totul costa.Eu nu-i compatimesc pe fumatori pentru ca nu-i obliga nimeni sa fie bolnavi.
enemgabriel
Postat pe 25 Iulie 2009 08:46
De la: TF_, la data 2009-07-23 17:27:06
De la: Alapopescu, la data 2009-07-23 16:10:33Uf...m-am enervat si ma enervez mereu cand vad ca cineva se ia de cei ce incearca sa se lase de vre-un viciu.
Asa ca o sa fiu si eu rautacioasa cu mentiunea: off topic"
Si pentru ca un reprezentant al produselor forever living s-a intamplat sa fie carcotas, atunci ma leg si eu de produlele atat de ridicate in slavi chiar de ea prin mesaje ca sunt naturale si miraculoase.
Doar un exemplu: Aloe sunscreen contine, printre multe alte chimicale "sanatoase" si polisorbat 60 sau altfel spus E435 - monostearat de poliooxietiolena sorbitan care e emulgator artificial.Poate potenta asimilarea substantelor toxice liposolubile din tractusul digestiv fiind potential cancerigen.
Am fost interesata de asta pentru ca l-am gasit ca produs in vaccinul impotriva cancerului uterin. De fapt acolo era polisorbat 80 dar sunt bagate in aceeasi categorie si e mult mai grav ca se da la niste copile fara nici o vina. Inca un produs "sanatos" se pare. Asa am dat si de minunatele produse de la forever living etc.
So, fetelor, a fost doar un exemplu. Daca stau sa caut in toate produsele m-as ingrozi cu siguranta.
Asa ca lasati tigarile (care contin mult mai multe chimicale), cititi ce carte vreti voi si nu va lasati influentate de gusturile altora!
felicitari !!!
Uite asa se aplauda PROSTII,v-am mai spus mai dezinformatorilor,FOREVER LIVING ESTE LIDERUL MONDIAL IN PRODUSE PE BAZA DE ALOE VERA,se vede treaba ca asta va afecteaza vanzarile de porcarii si iluzii.
enemgabriel
Postat pe 25 Iulie 2009 08:48
la CORA si CARREFOUR se gaseste aloe vera cu o concentratie de 99.55 % la doar 46 lei flaconul !!! si nu are in compozitie niciun fel de E-uri !!!
4Life
Postat pe 25 Iulie 2009 17:54
Jigniri, reclame la produse, numai la asta vad ca se ajunge si doar daca vi se atrage atentia asupra produselor pe care le comercializati!
Se pare ca reprezentanta produselor Forever living numai la asta se pricepe.
Aici e un subiect unde fetele cauta incurajare, nu sa vii sa le dai in cap sau sa jignesti. Imi pare rau dar n-am descoperit ca esti buna si la altceva.
Fetelor, eu ma retrag de pe acest subiect. As fi avut ce sa va povestesc in legatura cu lasatul de fumat dar se pare ca m-am sufocat de atata aloe vera. Din pacte stiu sa si citesc, stiu si chimie. Asa ca merg la prostii mei, ca de "destepte" m-am saturat.
Succes in continuare.
Alapopescu
Postat pe 27 Iulie 2009 08:20
Sunt de acord cu tine.

Cred ca cel mai bine este sa il ignoram.Asa se nasc fanaticii.
andradit
Postat pe 27 Iulie 2009 14:20
buna ftelor...eu nu sunt fumatoare dar sotul meu pana anu trecut in octombire era...a incercat prima oara cu plasturii dar nu a mers ,apoi a facut parte din campanioa de anu trecut,o mai fi valabila si anu asta nu stiu ,la care facea reclama mihaela radulescu.in campania asta trebuia sa te duci la spitalul marius nasta si acolo iti alegeai un medic curant si unul psiholog...se duce sapt parca la psiholog si la 2 sapt la curant... cum cu plasturi nu amers au trecut la pastile...champix care cica are mai putine efecte adverse...le-am vazut si in farmacii...in 2 luni sotul meu s-a lasat de ele...pot sa va zic din ce imi spune el ca se simte mai bine si se simte si la buget...el are si un motiv de ce sa mint...puiul nostru,pt el aincercat sa se lase si a reusit....asa ca asa cum zice el daca vrei si mai ai si o motivatie se poate....bafta si multa sanatate si mai laes ignorati ignorantii...
izab33lla
Postat pe 27 Iulie 2009 14:48
De la: Izab33lla, la data 2009-07-27 14:48:01buna ftelor...eu nu sunt fumatoare dar sotul meu pana anu trecut in octombire era...a incercat prima oara cu plasturii dar nu a mers ,apoi a facut parte din campanioa de anu trecut,o mai fi valabila si anu asta nu stiu ,la care facea reclama mihaela radulescu.in campania asta trebuia sa te duci la spitalul marius nasta si acolo iti alegeai un medic curant si unul psiholog...se duce sapt parca la psiholog si la 2 sapt la curant... cum cu plasturi nu amers au trecut la pastile...champix care cica are mai putine efecte adverse...le-am vazut si in farmacii...in 2 luni sotul meu s-a lasat de ele...pot sa va zic din ce imi spune el ca se simte mai bine si se simte si la buget...el are si un motiv de ce sa mint...puiul nostru,pt el aincercat sa se lase si a reusit....asa ca asa cum zice el daca vrei si mai ai si o motivatie se poate....bafta si multa sanatate si mai laes ignorati ignorantii...

SUUUUUPER.
enemgabriel
Postat pe 27 Iulie 2009 16:29
buna fetelor va e teama sa nu va ingrasati ,eu una as vrea sa ma ingras dar nu reusesc poate daca las tigarile.zilie acestea plec la mare si mi-am propus sanu mai fumez.bafta tuturor care vreti sa scapati de ele
adryaana75
Postat pe 31 Iulie 2009 04:34
pt ce SUUUPER asta enemgabriel? ce sa inteleg? ceva de rau sau de bine?
izab33lla
Postat pe 31 Iulie 2009 10:29
De la: Izab33lla, la data 2009-07-31 10:29:23pt ce SUUUPER asta enemgabriel? ce sa inteleg? ceva de rau sau de bine?


Cred ca nu a inteles cine era ignorantul
andradit
Postat pe 31 Iulie 2009 15:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu o problema care nu mai poate astepta!Va rog ajutati-ma cu un sfat ca nu mai stiu ce sa ma fac! 16 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 16:41
Intrebare pt baieti 12 De la: ale_ale 11 Noiembrie 2009 21:36
Apendicita sau pietre la rinichi??? 5 De la: cris_25 14 Iulie 2012 13:49
Pastila uitata ! 3 De la: kudika_927035 7 Iulie 2013 21:03
cum am ameliorat candida 9 De la: Arutzu28 25 August 2011 19:22