Setari Cookie-uri

hepatita c si tratamentul contra ei..

De la: TF_, la data 2009-07-03 12:53:56
De la: enemgabriel, la data 2009-07-03 08:46:02Inca o data iti spun ca esti incult,aloe vera nu este medicament,ESTE UN ADJUVANT,cem mai complex si cel mai bun din punct de vedere nutritional,ASA CA mai pune mana si citeste.Aloe nu vindeca,aloe ajuta la vindecare,organismul este cel care se vindeca dar cu ajutorul elementelor de care are nevoie.
Apune-le la altii povesti din astea...chiar aseara era la B1 TV academicianul profesor doctor OVIDIU BOJOR si vorbea despre plantele cu efect terapeutic si chiar a mentionat ca aloe vera nu este planta terapeutica !!!!! asa ca nu incerca sa vinzi gogosi la gradinar...vinde-le si tu in piata la necunoscatori
http://4life-romania.blogspot.com

Da,defapt inca o dovada ca esti chiar incult.Normal ca nu este o planta terapeutica,este un produs folosit ca adjuvant(eu am un neuron asa cum spui tu,dar tu nu ai deloc),ia da matale un sarci pe gugal si vezi ce inseamna ADJUVANT si ce inseamna Terapeutic,cred ca ai creierul inecat in colastra.
enemgabriel
Postat pe 3 Iulie 2009 22:32
De la: enemgabriel, la data 2009-07-03 22:32:17
De la: TF_, la data 2009-07-03 12:53:56
De la: enemgabriel, la data 2009-07-03 08:46:02Inca o data iti spun ca esti incult,aloe vera nu este medicament,ESTE UN ADJUVANT,cem mai complex si cel mai bun din punct de vedere nutritional,ASA CA mai pune mana si citeste.Aloe nu vindeca,aloe ajuta la vindecare,organismul este cel care se vindeca dar cu ajutorul elementelor de care are nevoie.
Apune-le la altii povesti din astea...chiar aseara era la B1 TV academicianul profesor doctor OVIDIU BOJOR si vorbea despre plantele cu efect terapeutic si chiar a mentionat ca aloe vera nu este planta terapeutica !!!!! asa ca nu incerca sa vinzi gogosi la gradinar...vinde-le si tu in piata la necunoscatori
http://4life-romania.blogspot.com

Da,defapt inca o dovada ca esti chiar incult.Normal ca nu este o planta terapeutica,este un produs folosit ca adjuvant(eu am un neuron asa cum spui tu,dar tu nu ai deloc),ia da matale un sarci pe gugal si vezi ce inseamna ADJUVANT si ce inseamna Terapeutic,cred ca ai creierul inecat in colastra.
asadar aloe nu vindeca hepatita...bine ca ne-am lamurit si cu problema asta,este doar adjuvant...multumesc de raspuns....spor la baut adjuvanti iti doresc !!!
http://4life-romania.blogspot.com
4Life
Postat pe 4 Iulie 2009 16:44
Buna!Va rog sa-mi spuneti daca asta e HCV:AST/GOT=42(10,0-35,0),ALT/GPT=70(10-45),Fosfataza alcalina=92(30-120),GGT=249(10-55),Antigen HBs=negativ,Anticorpi ANTI-HCV=14,29(
healthy003064
Postat pe 5 Iulie 2009 15:32
Din pacate da este HCV.Mergi la un medic gastroenterolog cat mai curand posibil.Multa sanatate!!

Postat pe 5 Iulie 2009 16:55
eu am si hepatita b si c si nu sunt tocmai tanara.urmeaza sa fac tratamentul si am mari emotii.Multumesc pentru incurajare,Elena.
lenadragan
Postat pe 25 Iulie 2009 12:06
De la: lenadragan, la data 2009-07-25 12:06:59eu am si hepatita b si c si nu sunt tocmai tanara.urmeaza sa fac tratamentul si am mari emotii.Multumesc pentru incurajare,Elena.


" Eficacitatea folosirii Transfer FactorTM in hepatile virale


Mecanismele imune de destabilizare joaca un rol dominant in patogeneza hepatitelor de tip viral B si C precum si in timpul si la sfarsitul bolilor (42,43). In ciuda experientei considerabile in tratamentul hepatitelor virale, inclusiv cele cronice, o serie de probleme legate de un regim optim inca mai sunt puse in discutie privitor dozelor si tratamentului cu interferon ca fiind singura posibilitate existenta. Faptul ca tratamentul cu interferon al unui pacient cu o forma cronica de hepatita C costa intre 10.000 $ si 15.000 $ duce la necesitatea rezolvarii rapide a acestei probleme. In plus, aceasta terapie antivirala are o lista intreaga cu alti indicatori, iar interferonul nu este suportat de toti pacientii si corpul gazdei poate produce anticorpi care actioneaza impotriva interferonului recombinat. Date fiind aceste motive, cautarea pentru diferiti agenti cu efect terapeutic dovedit pentru bolnavii de hepatita B si C se justifica in totalitate.
Primele rezultate obtinute de la pacientii adulti care au fost tratati cu TF in acelasi timp cu terapia conventionala atesta o eficacitate ridicata a folosirii cytokinelor celulare in acest tip de patologie (9).
Odata cu normalizarea valorilor biochimice si scaderea incarcaturii virale (la 62% din cazuri), toti pacientii au inregistrat o imbunatatire a starii generale, au devenit mai eficienti si nu au mai avut stari excesive de oboseala, si nu a mai existat nici un discomfort in hipocondrul drept. Au fost facute de aceeasi autori studii ulterioare pe pacientii cu forme acute si cronice de hepatita B si C si urmariti 6 luni de la terminarea tratamentului(19,21). 50 de pacienti cu hepatita virala cronica B si C si 15 pacienti cu hepatita virala acuta B au primit cate 3 capsule de TF timp de 14 zile. Rezultatele obtinute au fost comparate cu acelea obtinute de la pacientii care au primit un tratament conventional cu interferon.
24 de pacienti cu hepatita acuta B si 34 de pacienti cu hepatita cronica C (CVHC) au primit TF Plus, 3 capsule pe zi timp de 14 zile. Grupul de control, a fost format din 15 pacienti cu CVHC, care au primit referon cate 3,000,000 IU (in IFN antiviral), intramuscular de 3 ori pe saptamana. Pacientilor care au ramas li s-a administrat terapia de baza care avea drept scop imbunatatirea secretiei biliare (holosas sau hophitol) si functia hepatica (riboxin/os). S-au inregistrat efecte imunocorectoare identice in grupul pacientilor care au primit cate 3 capsule de TF Plus timp de 2 saptamani si in grupul pacientilor care au primit terapia cu IFN timp de 3 luni. In grupul pacientilor carora li s-a administrat TF Plus au aparut mai devreme simptome dinamice de tip pozitiv. TF Plus a fost bine tolerat si nu au fost efecte secundare ca febra, dureri de articulatii si astenii, toate intalnite in timpul terapiei cu interferon. Merita subliniat faptul ca incidenta scaderii viremiei in cadrul grupurilor care au primit tratamentul cu intereferon si respective TF Plus a fost identica, de ex. 65%. In acelasi timp nivelul producerii de g-interferoni a fost semnificativ mai ridicat la pacientii care au primit tratamentul cu TF Plus.
Eficacitatea folosirii TF si TF Plus in tratamentul hepatitelor virale B si C poate constitui un mare ajutor in considerarea folosirii produselor TF ca un tratament alternativ fata de interferonii recombinanti sau ca un tratament complementar la tratamentele conventionale pentru hepatitele virale. "


extras din "CARTE METODOLOGICA" Moscova 2004,autori :

• Academician A.A. Vorobiev, Academia Rusa de Stiinte Medicale (RAMS), Cercetator laureat al Federatiei Ruse, Doctor in imunologie
• Profesorii Iu.v’ Telnuikh (Doctor in Medicina) si E.O. Khalturina (DM), Academia Medicala Sechenov, Moscova, Profesor M.V. Kisielevsky (DM), Centrul Rus de Cercetari pentru Cancer Blokhin, RAMS
• Doctorii N.v’ Karbuisheva (DM), Profesor v’M Granitov si Profesorii Asociati A.S. Chabarov, D.V. Kipriyanov, N.Iu. Raiu, Spitalul Minicipal Nr.5, Universitarea Medicala de Stat Altay, Bamaul
• Candidati in Stiinte Medicale L.V. Sultanov, E.Iu. Kozhevnikova, S.I.
• Belyich, Centrul Regional Altay pentru controlul si prevenirea SIDA
• Profesorii v’A. Dadali, A.v’ Rak, E.S. Stolpnylk, Candidati ai Academiei Medicale de Stat G.A. Baslovich, L.B. Gaykovskaya, Sto Petersburg
• Profesor Asociat G.M. Letifov (DM), Universitatea Medicala din Statul Rostov



4Life
Postat pe 25 Iulie 2009 17:51
De la: sabysab, la data 2009-06-27 18:25:35buna ! sper ca nu ma crezi vreo ciudata, sunt clarvazatoare si din intamplare am dat peste postul tau....nu o sa faci nici ciroza nici cancer, stai linistita ! ia ce iti dau doctorii, nu strica nici ceva alternativ , dar ia pastilele recomandate ! efecte secundare sunt, gen somnolenta, amorteli, migrene, iritabilitate, dar nu e nimic imposibil ! bafta si cauta-ma daca vrei sa mai iti zic ! sper k ma crezi ;-) asta e valabil pentru oricine citeste, nu iau bani si ajut cu placere :D


Buna, eu nu am hepatita C dar am nevoie de cineva sa imi zica daca se poate daca va mai trai varul meu. Are 32 ani si acum 4 sapt a facut stop cardiac din senin si acum este in coma si respira prin aparate. Toata familia e distrusa si nu mai stim ce putem face. Doctorii nu stiu de la ce a facut stop cardiac si nici nu au ce face. SABYSAB daca poti vedea ceva te rog scrie-mi. Sau daca stie cineva unde am putea apela va rog spuneti-mi.
twayla
Postat pe 4 August 2009 19:56
De la: healthy003595, la data 2009-07-03 10:42:14buna
eu zic sa nu te strsezi prea tare ptr ca hapatita c se trateaza hepatita b nu se trateaza ci se incerca sa se mentina cunosc persoane care au facut un an interferon si au scapat deci gindeste pozitiv si multa bafta

[/quote
Nu mai da informatii eronate. Hepatita C nu se vindeca si netratata poate sa faca ciroza, hepatita B se poate trata.
kudika010565
Postat pe 5 August 2009 16:25
am si eu hepatita B si daca esti de acord iti dau adresa mea de mess sfinx34_orizont@yahoo.com ca sa putem vb
kudika010565
Postat pe 5 August 2009 16:29
De la: sabysab, la data 2009-06-27 18:25:35buna ! sper ca nu ma crezi vreo ciudata, sunt clarvazatoare si din intamplare am dat peste postul tau....nu o sa faci nici ciroza nici cancer, stai linistita ! ia ce iti dau doctorii, nu strica nici ceva alternativ , dar ia pastilele recomandate ! efecte secundare sunt, gen somnolenta, amorteli, migrene, iritabilitate, dar nu e nimic imposibil ! bafta si cauta-ma daca vrei sa mai iti zic ! sper k ma crezi ;-) asta e valabil pentru oricine citeste, nu iau bani si ajut cu placere :D

sper sa imi dai vreun semn
kudika010565
Postat pe 5 August 2009 16:31
buna seara
eu am hapatita b de multi ani si mai nou m-am pagubit si cu pti(purpura trombocitopenica idiopatica) cu nr trombocite 45
in cazul meu toti doct dau din umeri ptr ca nu au ce sa imi faca
daca bolile erau separate ma puteau trata dar nu impreuna
ptr hepatita c exista tratament insa pentru b care este un virus mutant nu s-a descoperit tratamentul(ptr hep c ai sanse mari de vindecare)incearca doar sa stopeze boala sa nu inainteze
credema ca m-am documentat pe tema asta peste tot
am fost si afara si acolo dau ddin umeri ca si aici NU AU CE SA IMI FACA ,NU AU CU CE SA MA AJUTE
crezi ca e usor sa stai asa in incertitudine???????????eu zic ca nu
deci trateaza boala cit mai devreme si sa vezi ca dispare
healthy003595
Postat pe 5 August 2009 20:49
De la: healthy003595, la data 2009-08-05 20:49:46buna seara
eu am hapatita b de multi ani si mai nou m-am pagubit si cu pti(purpura trombocitopenica idiopatica) cu nr trombocite 45
in cazul meu toti doct dau din umeri ptr ca nu au ce sa imi faca
daca bolile erau separate ma puteau trata dar nu impreuna
ptr hepatita c exista tratament insa pentru b care este un virus mutant nu s-a descoperit tratamentul(ptr hep c ai sanse mari de vindecare)incearca doar sa stopeze boala sa nu inainteze
credema ca m-am documentat pe tema asta peste tot
am fost si afara si acolo dau ddin umeri ca si aici NU AU CE SA IMI FACA ,NU AU CU CE SA MA AJUTE
crezi ca e usor sa stai asa in incertitudine???????????eu zic ca nu
deci trateaza boala cit mai devreme si sa vezi ca dispare
Purpura trombocitopenica imuna (ITP) este un sindrom clinic in care numarul scazut de trombocite se manifesta printro tendinta la singerare crescuta, purpura (vinatai aparute la traumatisme minore) sau extravazare a singelui din capilare in piele si mucoase (petesii).


Persoanele cu ITP prezinta agregare anormala a trombocitelor si complexe circulante cu Ac antiplatelete care favorizeaza sechestrarea splenica si fagocitoza de catre macrofage a trombocitelor.Rezulta o scurtare a duratei de viata a trombocitelor si impreuna cu cresterea productiei medulare a acestora insuficienta,un numar scazut de trombocite circulante.


Pentru a stabili diagnosticul de ITP trebuie excluse alte cauze de trombocitopenie cum ar fi :leucemia,mielodisplazia,anemia aplastica sau reactii adverse la medicamente.


ITP este impartita in primara sau secundara si acuta (durata de 6 luni) sau cronica.ITP la adult si la copil sunt diferite clinic, copii afectati sunt mici de virsta, 4-5 ani,si anterior sanatosi, prezentind tipic petesii sau purpura citeva zile sau saptamini dupa o boala infectioasa.Baietii si fetele sunt afectate in mod egal.In peste 70% dintre copii, boala se remite in mai putin de 6 luni.ITP la adulti este in general cronica,debutul este insidios,si sunt afectate de doua ori mai multe femei decit barbati.


Manifestarea clinica majora este singerarea, la traumatisme minore,aparitia de mici pete rosii pe piele sau mucoase-petesii si formarea de vinatai-echimoze.In unele cazuri ,singerarea din nas,gingii,urinara si intestinala,poate fi prezenta.Singerarea cerebrala este o complicatie rara dar severa.


Tratamentul depinde de severitatea simptomelor, in cazurile usoare nefiind nevoie de terapie.Acesta include medicamente care interfera cu sistemul imun:corticosteroizi,gammaglobulina, azatioprina,cyclofosfamida.Este importanta prevenirea traumatismelor.

Daca este asa cum este descrisa mai sus,cred ca va putem ajuta cumva...daca doriti detalii,lasati o adresa de mail pe mesagerie.
4Life
Postat pe 6 August 2009 18:35
MERSI PTR INCRAJARE TF
AM LUAT 7 LUNI DANAZOL DAR NU IL MAI POT PROCURA PTR CA LA NOI E INTERZIS DE LA MINISTER(ASTA DIN SURSA SIGURA) SIMTOMELE TOATE EXISTA
ALTCEVA NU AU CE SA IMI DEA PTR CA AFECTEAZA FICATU
LASA-MI O ADRESA SAU UN NR DE TELFON SI TE CONTACTEZ EU MERSI
healthy003595
Postat pe 8 August 2009 09:21
De la: healthy003595, la data 2009-07-03 10:42:14buna
eu zic sa nu te strsezi prea tare ptr ca hapatita c se trateaza hepatita b nu se trateaza ci se incerca sa se mentina cunosc persoane care au facut un an interferon si au scapat deci gindeste pozitiv si multa bafta


De unde ideea ca hepatita B nu se trateaza? Eu am avut hepatita B cu 23 de ani in urma. Anul trecut mi-am facut din curiozitate analize sa vad daca mai am virusul in organism si pot sa-ti spun ca virusul nici macar nu mai exista.Atunci am stat internata o luna in spital si apoi am tinut un an de zile regim fara sare (bineinteles si fara alte alimente interzise in hepatite).Acum sunt surprinsa de ceea ce vad in spitalele de boli infectioase; toata lumea intra si iese in si din saloanele bolnavilor atunci cand are chef. Atunci nu era asa. Mama mea venea langa spital si ii aruncam o sfoara pe geam de care lega pachetul cu alimente pe care mi le aducea. Se zicea pe vremea aia ca este o boala contagioasa (acum nu o mai fi?). Cand am iesit din spital si am mers acasa, imi spala imbracamintea separat si punea clor in apa de spalat, iar vasele din care mancam le fierbea in apa cu clor. Acum nu pricep cum de ajung unele persoane in stadii avansate de boala si pana intr-acolo incat sa faca tratament cu interferon. Eu zic sa fie totusi optimisti, sa tina regim ca la carte, ca virusul B se elimina de la sine in cele mai multe dintre cazuri. Pentru ficat, cred eu, este foarte importanta odihna si alimentatia. Mai rau este cu virusul C, aici este "buba" cea mare...
allisya06
Postat pe 22 Octombrie 2009 15:51
sa se hotarasca cei care scriu aici...unii spun ca se trateaza hepatita b si nu se trateaza hepatita c...altii spun invers.... eu cred ca ar fi mai bine ca cei care nu sunt siguri de ceea ce afirma sa se abtina! ii bagati in ceata pe cei care au respectivele "hepatite" de nu mai stiu de capul lor.....
sagara_laksami
Postat pe 22 Octombrie 2009 16:22
De la: sagara_laksami, la data 2009-10-22 16:22:33 sa se hotarasca cei care scriu aici...unii spun ca se trateaza hepatita b si nu se trateaza hepatita c...altii spun invers.... eu cred ca ar fi mai bine ca cei care nu sunt siguri de ceea ce afirma sa se abtina! ii bagati in ceata pe cei care au respectivele "hepatite" de nu mai stiu de capul lor.....

sagara_laksami eu pot sa-ti raspund doar din experienta mea. La varsta de 10 ani, fratele meu s-a imbolnavit de hepatita A, a stat o luna in spital, a tinut un an regim si s-a vindecat. Acum are 38 de ani si analizele ii ies foarte bine. Cinci ani mai tarziu, m-am imbolnvit si eu de hepatita B, care se presupunea la vremea respectiva ca am luat-o printr-un ac de seringa pentru ca atunci nu se gaseau seringi de unica folosinta, ca acum.De asemenea am stat si eu o luna in spital, am tinut un an regim si iata ca la ora actuala nici macar nu mai sunt purtatoare de virus.Dar situatia nu a stat tot la fel in cazul bunicului meu, unchiului si matusei mele, care au murit toti trei din cauza hepatitei C.
allisya06
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:59
Buna am citit de tine nustiu cit de bine poti spune dar am si eu o problema am fost gasita la un test de analize cu virusul hepatita tip C,ce imi poti spune te-as ruga sa imi raspunzi pe emeilul meu dorabratu@yahoo.com si acum fac un tratament cu un produs din ganoderma astept sa imi raspunzi iti multumesc
healthy008026
Postat pe 29 Octombrie 2009 23:07
Sabysab de ce nu iti dai adresa de emeil cum putem sa te gasim? eu vreau sa vb cu tine dar nustiu care ve adresa ta te rog posteaza -ti adresa multumesc
healthy008026
Postat pe 29 Octombrie 2009 23:24
tarot_healthy
Postat pe 3 Noiembrie 2009 05:35
Nu mai mintii ca nu esti in stare de nimic. Oameni buni asta cu tarotul numa minte. Sa nu cadeti in plasa ei.
kudika010565
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:50
Acest mesaj este pt Sabysab, chiar asteptam un clarvazator...despre mine ce poti spune...am cancer???
stefania2005
Postat pe 5 Noiembrie 2009 16:03
De la: rodicala, la data 2009-03-29 16:35:32Buna katy! Da intr-adevar exista un tratament naturist pentru problema de care suferi.Anul trecut am cunoscut o persoana care avea acelasi diagnostic si care de trei ani se chinuia cu tot felul de tratamente alopate si ceaiuri .Tratamentul pe care i l-am recomandat si pe care l-a si luat a reusit sa-l scape de virusul C si sa devina asimptomatic.DACA ESTI INTERESATA SCRIE-MI PE E-MAIL rodilantos@yahoo com.Ficatul este singurul organ care se regenereaza daca stii cum anume sa-l ajuti.O zi buna! Nu dispera pentru ca remedii sunt.
mariacampan
Postat pe 6 Noiembrie 2009 16:59
AS VREA SA STIU SI EU CE TRATAMENT EXISTA CU ADEVARAT SIGUR IN AFARA DE INTERFERON SI RIBAVIRINA PENTRU HEPATITA C
FIUL MEU ARE ACEST VIRUS SI DUPA ANALIZE A DEPUS DOSARUL, CARE ESTE LA O CASA DE SANATATE IN BUCURESTI. NUMARUL DE INREGISTRARE ESTE 270. DUPA CUM AM INTELES SE IAU CAM 20 DE DOSARE PE LUNA, DECI IN CAEST CAZ CE VOM FACE, IN CE AN VOM AJUNGE SA AVEM MEDICAMENTELE??
PE DE ALTA PARTE INTRADEVAR AM AUZIT CA ARE MULTE EFECTE SECUNDARE.
mariacampan
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:03
De la: campan1maria@yahoo.com, la data 2009-11-06 16:59:54
De la: rodicala, la data 2009-03-29 16:35:32Buna katy! Da intr-adevar exista un tratament naturist pentru problema de care suferi.Anul trecut am cunoscut o persoana care avea acelasi diagnostic si care de trei ani se chinuia cu tot felul de tratamente alopate si ceaiuri .Tratamentul pe care i l-am recomandat si pe care l-a si luat a reusit sa-l scape de virusul C si sa devina asimptomatic.DACA ESTI INTERESATA SCRIE-MI PE E-MAIL rodilantos@yahoo com.Ficatul este singurul organ care se regenereaza daca stii cum anume sa-l ajuti.O zi buna! Nu dispera pentru ca remedii sunt.
aloe vera de la forever pe care incearca sa o promoveze rodilantos , nu are nicio treaba cu hepatita...este o mare pacaleala...si unde mai pui ca are in compozitie chimicale de sinteza( E-uri) care obosesc ficatul....stiind ca ficatul este principalul filtru al organismului,nu ar trebui ca in cazuri de hepatite sa-i mai dam si noi E-uri de filtrat !!!
4Life
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:03
hepatita b se inactiveaza in cel mai norocos caz ca si al meu de fapt.odata ce-ai avut hepatita b ramai purtator toata viata neavand voie sa donezi sange vreodata.deci de tratat se trateaza(inactiveaza).pt twayla_me_tlc imi poti spune si mie ce am te rog k m-au saracit doctorii de bani.iau somn brusc in timpul conversatiei sau ma rog dak fac cv.kestii din astea si ma umflu in burta k la o gravida .dr zice k am pancreatita cronik iar altii k n-am..
m-am interesa iar de sotu meu k dr i-au spus k are hepatita cronik..acu nah..
ciresik_dulce
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:34
De la: TF_, la data 2009-11-06 18:03:43
De la: campan1maria@yahoo.com, la data 2009-11-06 16:59:54
De la: rodicala, la data 2009-03-29 16:35:32Buna katy! Da intr-adevar exista un tratament naturist pentru problema de care suferi.Anul trecut am cunoscut o persoana care avea acelasi diagnostic si care de trei ani se chinuia cu tot felul de tratamente alopate si ceaiuri .Tratamentul pe care i l-am recomandat si pe care l-a si luat a reusit sa-l scape de virusul C si sa devina asimptomatic.DACA ESTI INTERESATA SCRIE-MI PE E-MAIL rodilantos@yahoo com.Ficatul este singurul organ care se regenereaza daca stii cum anume sa-l ajuti.O zi buna! Nu dispera pentru ca remedii sunt.
aloe vera de la forever pe care incearca sa o promoveze rodilantos , nu are nicio treaba cu hepatita...este o mare pacaleala...si unde mai pui ca are in compozitie chimicale de sinteza( E-uri) care obosesc ficatul....stiind ca ficatul este principalul filtru al organismului,nu ar trebui ca in cazuri de hepatite sa-i mai dam si noi E-uri de filtrat !!!
Da,domnul silviu alias tf are vaste culturi in chimia de sinteza pacat ca nu-i recunoaste cineva meritele,unul din merite este acela de a dezinforma oamenii cu privire la compozitia produselor flp.Domnul silviu alias tf nu are studii nici medii ca sa poata sa ne convinga de veridicitatea acestor informatii.Da,nu conteaza ca el este un excroc de meserie si nu incerca decat sa scoata in evidenta acest lucru.Ficatul nu este filtru dar poate pentru 'mnealui este,pentru noi restul este un "laborator",filtru este creierul 'mnealui care este imbibat de toxine si filtreaza doar informatii gresite si tot asa le si raspandeste.Aloe vera nu are treaba cu hepatita,chiar nu are,nu este medicament dar cu siguranta este cel mai bun hepato-protector si un bun nectar care ajuta la refacerea celulelor hepatice.Vezi mai nea silviu,te bagi intr-o discutie care scoate in evidenta RAUTATEA SI URA FATA DE OAMENI.
ene_m_gabriel
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:26
Mesaj pt campan1maria@yyahoo.com.
Sa stiti d-na ca totul depinde de medicul care ii face dosarul pt interferon,am fost internata la Fundeni de mai multe ori si am auzit de la paciente ca dosarele inaintate de dr. mea se solutionau f repede poate si pt faptul ca erau dg.destul de grave.Sa nu va ingrijorati, totul va fi pt fiul dv.Daca credeti ca boala a avansat insistati la CAS din orasul dv.si poate grabiti avizul lor pt trat.
stefania2005
Postat pe 6 Noiembrie 2009 22:57
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-06 20:26:05
De la: TF_, la data 2009-11-06 18:03:43
De la: campan1maria@yahoo.com, la data 2009-11-06 16:59:54
De la: rodicala, la data 2009-03-29 16:35:32Buna katy! Da intr-adevar exista un tratament naturist pentru problema de care suferi.Anul trecut am cunoscut o persoana care avea acelasi diagnostic si care de trei ani se chinuia cu tot felul de tratamente alopate si ceaiuri .Tratamentul pe care i l-am recomandat si pe care l-a si luat a reusit sa-l scape de virusul C si sa devina asimptomatic.DACA ESTI INTERESATA SCRIE-MI PE E-MAIL rodilantos@yahoo com.Ficatul este singurul organ care se regenereaza daca stii cum anume sa-l ajuti.O zi buna! Nu dispera pentru ca remedii sunt.
aloe vera de la forever pe care incearca sa o promoveze rodilantos , nu are nicio treaba cu hepatita...este o mare pacaleala...si unde mai pui ca are in compozitie chimicale de sinteza( E-uri) care obosesc ficatul....stiind ca ficatul este principalul filtru al organismului,nu ar trebui ca in cazuri de hepatite sa-i mai dam si noi E-uri de filtrat !!!
Da,domnul silviu alias tf are vaste culturi in chimia de sinteza pacat ca nu-i recunoaste cineva meritele,unul din merite este acela de a dezinforma oamenii cu privire la compozitia produselor flp.Domnul silviu alias tf nu are studii nici medii ca sa poata sa ne convinga de veridicitatea acestor informatii.Da,nu conteaza ca el este un excroc de meserie si nu incerca decat sa scoata in evidenta acest lucru.Ficatul nu este filtru dar poate pentru 'mnealui este,pentru noi restul este un "laborator",filtru este creierul 'mnealui care este imbibat de toxine si filtreaza doar informatii gresite si tot asa le si raspandeste.Aloe vera nu are treaba cu hepatita,chiar nu are,nu este medicament dar cu siguranta este cel mai bun hepato-protector si un bun nectar care ajuta la refacerea celulelor hepatice.Vezi mai nea silviu,te bagi intr-o discutie care scoate in evidenta RAUTATEA SI URA FATA DE OAMENI.
habar nu ai ce spui prietene petrica...demonstreaza-ne ca aloe vera este hepatoprotector si ca ajuta la regenerarea celulelor...DAR CU STUDII DE SPECIALITATE nu cu VORBE GOALE ASA CUM VA INVATA LA SECTA VOASTRA...mare MINCINOS ESTI !!!!
4Life
Postat pe 6 Noiembrie 2009 23:31
De la: TF_, la data 2009-11-06 23:31:32
De la: ene_m_gabriel, la data 2009-11-06 20:26:05
De la: TF_, la data 2009-11-06 18:03:43
De la: campan1maria@yahoo.com, la data 2009-11-06 16:59:54
De la: rodicala, la data 2009-03-29 16:35:32Buna katy! Da intr-adevar exista un tratament naturist pentru problema de care suferi.Anul trecut am cunoscut o persoana care avea acelasi diagnostic si care de trei ani se chinuia cu tot felul de tratamente alopate si ceaiuri .Tratamentul pe care i l-am recomandat si pe care l-a si luat a reusit sa-l scape de virusul C si sa devina asimptomatic.DACA ESTI INTERESATA SCRIE-MI PE E-MAIL rodilantos@yahoo com.Ficatul este singurul organ care se regenereaza daca stii cum anume sa-l ajuti.O zi buna! Nu dispera pentru ca remedii sunt.
aloe vera de la forever pe care incearca sa o promoveze rodilantos , nu are nicio treaba cu hepatita...este o mare pacaleala...si unde mai pui ca are in compozitie chimicale de sinteza( E-uri) care obosesc ficatul....stiind ca ficatul este principalul filtru al organismului,nu ar trebui ca in cazuri de hepatite sa-i mai dam si noi E-uri de filtrat !!!
Da,domnul silviu alias tf are vaste culturi in chimia de sinteza pacat ca nu-i recunoaste cineva meritele,unul din merite este acela de a dezinforma oamenii cu privire la compozitia produselor flp.Domnul silviu alias tf nu are studii nici medii ca sa poata sa ne convinga de veridicitatea acestor informatii.Da,nu conteaza ca el este un excroc de meserie si nu incerca decat sa scoata in evidenta acest lucru.Ficatul nu este filtru dar poate pentru 'mnealui este,pentru noi restul este un "laborator",filtru este creierul 'mnealui care este imbibat de toxine si filtreaza doar informatii gresite si tot asa le si raspandeste.Aloe vera nu are treaba cu hepatita,chiar nu are,nu este medicament dar cu siguranta este cel mai bun hepato-protector si un bun nectar care ajuta la refacerea celulelor hepatice.Vezi mai nea silviu,te bagi intr-o discutie care scoate in evidenta RAUTATEA SI URA FATA DE OAMENI.
habar nu ai ce spui prietene petrica...demonstreaza-ne ca aloe vera este hepatoprotector si ca ajuta la regenerarea celulelor...DAR CU STUDII DE SPECIALITATE nu cu VORBE GOALE ASA CUM VA INVATA LA SECTA VOASTRA...mare MINCINOS ESTI !!!!
ba baiete,am mai scris acest lucru,dar tu erai ocupat cu materiale jignitoare,cauta si citeste sa nu ramai incult in continuare.
ene_m_gabriel
Postat pe 7 Noiembrie 2009 08:52
petrica prietene,nu trebuie sa o spui tu care esti un " neica nimeni " ar trebui sa o demonstreze oamenii de specialtitate,ceea ce nu sa intamplat pana acuma si nici nu se va intampla vreodata !!!! deoarece aloe vera nu este buna pentru a trata ceva !!!!
4Life
Postat pe 7 Noiembrie 2009 09:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am facut testul papanicolau 4 De la: Spanish_Dancer 27 Februarie 2011 21:47
mycoplasma, ureaplasma, clamydia 11 De la: creatanicoleta 5 Martie 2010 15:55
Granulom vaginal 17 De la: sbucur 24 Martie 2015 13:19
Pastila luata incorect 1 De la: kudika_961403 16 Aprilie 2014 11:45
IMPORTANTA SISTEMULUI IMUNITAR 7 De la: office_salinasusesi_ro 1 Martie 2010 22:38