Setari Cookie-uri

SUNT IN DERIVA...Ajutati-ma sa gasesc un raspuns...

Hmmmm.... ...cu ce sa incep...sunt atatea lucruri care involuntar se leaga de subiectul pe care vreau sa-l prezint....In fine...
pe scurt... in copilaria mea am avut parte, din pacate, de momente dificile atat din familiei cat si din partea persoanelor din jur...N/are rost sa intru in amanunte, important e faptul k aceste aspecte m/au afectat destul de serios si si-au pus amprenta intr-un mod negativ asupra mea. Mult timp m/am crezut vinovata de ceea ce s-a intamplat, m/am desconsiderat si mi/a fost greu sa ma apropii de cei din jur si nici nu am lasat pe nimeni sa imi fie alaturi. In timpul facultatii, mi/a placut mult de tot 1coleg dar pt k inca ma mai macina trecutul am preferat sa nu ma implic intr-o relatie cu el.
Am regretat ulterior dar...asta e, acum E CAM TARLIU...
Sa revin acum la subiectul actual si anume k am cunoscut 3 baieti extrem de interesanti si nu stiu care mi s/ar potrivi mai bine.

M - are 1 zambet sugubat (care imi insenineaza ziua), e calm, serios, dulcic rau de tot, ma face sa visez cu ochii deschisi. Privirea lui ma topeste...de vocea lui mladioasa ce sa mai zic??? Singurul impediment e k este foarte retras si tb sa fac eu primul pas spre el...

P - este foarte descurcaret, harnic si saritor, ma face sa zambesc, ma apreciaza, ma pot baza pe el, ma simt bine in preajma lui. Timiditatea ar fi singura chestie care nu prea o agreez in ceea ce-l priveste.

I - ma atrage prin faptul k e nitel cu capul in nori, ma amuza prin atitudinile lui de Don Juan, e atent cu mine, generos, ma face sa rad, deseori suntem pe aceiasi lungime de unda (gandim la fel), imi place sa-l stiu langa mine - trece timpul mai usor. Problema e k imi e coleg de servici si as fi vrut sa evit situatia asta k sa nu dau curs la comentarii rautacioase.

Ideia e k sunt in dilema - pe care sa-l aleg??? Ii simpatizez pe toti...cam in egala masura...de aceea, as vrea niste sfaturi obiective sa ma pot decide mai usor...

Va multumesc anticipat,
A
ammonisa
Postat pe 11 Iulie 2010 14:18
De la: ammonisa, la data 2010-07-11 14:18:10Hmmmm.... ...cu ce sa incep...sunt atatea lucruri care involuntar se leaga de subiectul pe care vreau sa-l prezint....In fine...
pe scurt... in copilaria mea am avut parte, din pacate, de momente dificile atat din familiei cat si din partea persoanelor din jur...N/are rost sa intru in amanunte, important e faptul k aceste aspecte m/au afectat destul de serios si si-au pus amprenta intr-un mod negativ asupra mea. Mult timp m/am crezut vinovata de ceea ce s-a intamplat, m/am desconsiderat si mi/a fost greu sa ma apropii de cei din jur si nici nu am lasat pe nimeni sa imi fie alaturi. In timpul facultatii, mi/a placut mult de tot 1coleg dar pt k inca ma mai macina trecutul am preferat sa nu ma implic intr-o relatie cu el.
Am regretat ulterior dar...asta e, acum E CAM TARLIU...
Sa revin acum la subiectul actual si anume k am cunoscut 3 baieti extrem de interesanti si nu stiu care mi s/ar potrivi mai bine.

M - are 1 zambet sugubat (care imi insenineaza ziua), e calm, serios, dulcic rau de tot, ma face sa visez cu ochii deschisi. Privirea lui ma topeste...de vocea lui mladioasa ce sa mai zic??? Singurul impediment e k este foarte retras si tb sa fac eu primul pas spre el...

P - este foarte descurcaret, harnic si saritor, ma face sa zambesc, ma apreciaza, ma pot baza pe el, ma simt bine in preajma lui. Timiditatea ar fi singura chestie care nu prea o agreez in ceea ce-l priveste.

I - ma atrage prin faptul k e nitel cu capul in nori, ma amuza prin atitudinile lui de Don Juan, e atent cu mine, generos, ma face sa rad, deseori suntem pe aceiasi lungime de unda (gandim la fel), imi place sa-l stiu langa mine - trece timpul mai usor. Problema e k imi e coleg de servici si as fi vrut sa evit situatia asta k sa nu dau curs la comentarii rautacioase.

Ideia e k sunt in dilema - pe care sa-l aleg??? Ii simpatizez pe toti...cam in egala masura...de aceea, as vrea niste sfaturi obiective sa ma pot decide mai usor...

Va multumesc anticipat,
A


m-am uitat, am citit...
deci:
M si P sunt timizi-asta pe scurt
I e mai asa..cam cum mi-ar placea mie , mai putin partea cu colegul de serviciu...
cam aiurea..
as fi ales pe I, desi stiu cum e sa fii mereu cu "gura lumii " dupa tine...
totusi as zice P
thoamne..ai ce sa alegi
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 14:31
P
diana3289
Postat pe 11 Iulie 2010 14:57

m-am uitat, am citit...
deci:
M si P sunt timizi-asta pe scurt
I e mai asa..cam cum mi-ar placea mie , mai putin partea cu colegul de serviciu...
cam aiurea..
as fi ales pe I, desi stiu cum e sa fii mereu cu "gura lumii " dupa tine...
totusi as zice P
thoamne..ai ce sa alegi [/quote]

Multumesc pentru comentariu si mai ales pentru argumentari.
Oricum as da-o tot se vor isca discutii - fie la servici (din cauza lui I / M - care lucreaza in apropiere de locul meu de munca), fie in cadrul grupului de apropiati - unde l/am cunoscut pe P.
Desi ma straduiesc pe cat pot sa nu ies in evidenta, toata lumea e cu ochii pe mine...
ammonisa
Postat pe 11 Iulie 2010 18:44
www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.
chic_sindy
Postat pe 11 Iulie 2010 18:48
De la: diana3289, la data 2010-07-11 14:57:09P


Apreciez k ti-ai facut timp sa citesti subiectul meu si sa-mi raspunzi. As fi vrut oarecum sa imi si explici de ce consideri tu ca P s-ar potrivi mai bine cu mine.
ammonisa
Postat pe 11 Iulie 2010 18:48

cred ca i era mai potrivit dar banuiesc ca acum e tardiv si au aparut X sau Y
PICCKARD
Postat pe 12 Noiembrie 2011 16:51
De la: PICCKARD, la data 2011-11-12 16:51:10
cred ca i era mai potrivit dar banuiesc ca acum e tardiv si au aparut X sau Y

imi aduc aminte perfect povestea asta cu cei 3 muschetari
de atunci s-au terminat si literele alfabetului
steffy91
Postat pe 12 Noiembrie 2011 16:53
De la: steffy91, la data 2011-11-12 16:53:34
De la: PICCKARD, la data 2011-11-12 16:51:10
cred ca i era mai potrivit dar banuiesc ca acum e tardiv si au aparut X sau Y

imi aduc aminte perfect povestea asta cu cei 3 muschetari
de atunci s-au terminat si literele alfabetului

trece la alfabetul chinezesc, arabesc,martian si klingonian!
PICCKARD
Postat pe 12 Noiembrie 2011 16:55
De la: PICCKARD, la data 2011-11-12 16:55:41
De la: steffy91, la data 2011-11-12 16:53:34
De la: PICCKARD, la data 2011-11-12 16:51:10
cred ca i era mai potrivit dar banuiesc ca acum e tardiv si au aparut X sau Y

imi aduc aminte perfect povestea asta cu cei 3 muschetari
de atunci s-au terminat si literele alfabetului

trece la alfabetul chinezesc, arabesc,martian si klingonian!

da' tot cate 3 tine
steffy91
Postat pe 12 Noiembrie 2011 16:56
E bine ca ai de unde alege.
Dar grija mare cand alegi, ca odata facuta, alegerea aia va fi foarte greu reversibila.
Max2
Postat pe 17 Noiembrie 2011 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pentru iubirea mea cea mai frumoasa declaratie 12 De la: bestiutza_relouded 28 Aprilie 2009 12:08
Poti iubi doua persoane? 42 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:57
cea mai frumoasa zi a 10 De la: BogdanPaul 27 Februarie 2009 11:19
De ce unii baieti cred ca corpul este pe primul loc la o fata? 20 De la: cherrydreamm 24 Martie 2010 23:36
juraminte 55 De la: kudika_934107 22 Septembrie 2013 13:22