Setari Cookie-uri

feriti-va de ghida Corina Stancu de la agentia Vacanta turism

Este extrem de neplacut ca in vacanta, atunci cand calatoresti cu grupul, sa ai parte de o ghida ca Stancu Corina, angajata agentiei Vacanta Turism, din urmatoarele motive: femeia este o batrana plictisita de viata, urata si extrem de tafnoasa. Ia spaga cu placere, iar cand i-o ceri inapoi,pe motiv ca te trateaza mizerabil, devine fitilista si obraznica. Este genul de persoana indicata, pt a-ti strica vacanta.Daca noaptea te cazeaza la 2 stele, spre deosebire de restul grupului care sta la 4 stele(desi tu esti cel care ai uns-o su 50 de euro pt a-ti face vacanta cat mai placuta,)dupa ce noaptea, iti tranteste telefonul in nas,spunandu-ti ca nu e nimic de facut, dimineata iti da niste explicatii teribile: ba ca esti ultimul inscris din excursie, ba ca i s-a comunicat de la agentia ca ai platit mai putin decat ceilalti,ba ca nu au fost suficiente locuri pt toti turistii la acelasi hotel. Tu ramai cel pagubit, si cu spaga data batranei si cu banii scosi din buzunar pt a te caza mai confortabil pe cont propriu.Rolul ei nu este nici macar decorativ, femeia vine sa se odihneasca pe banii oamenilor.Daca, din pacate, doar unii dintre turisti au parte de mic dejun la pachet, nu va faceti iluzii: Corina Stancu iti va raspunde cu obraznicie, dar si cu gura plina, molfaindu-si sandvisul primit la pachet ca asta este, azi nu toti au parte de mic dejun!
Feriti-va de CORINA STANCU SI DE VACANTA TURISM!
In plus, nu vor respecta obiectivele inscrise in circuit
lazy001245
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:17
DA, feriti-va de aceasta ghida CORINA STANCU, este angajata acum la Christian Tours,

Este o mare nesimtita, nu stie nici meserie cum trebuie,jigneste oamenii si ce este mai nou, toti turistii care au mers in perioada 22.07.2014 - 28.07.2014 in Muntenegru,Croatia,ne-am reunit sa o dam in judecata si pe ea personal si pe firma de transport Chistian Tours pentru ca a recomandat-o.
Ne-a mancat sufletul noua(turistilor) da nu mai vorbesc de soferii de la UNTRR (cu care am mers)- Manu Marian si celalalt sofer Cristian ??, i-a jignit,le-a vorbit licentios si a dat dovada de neprofesionalism.
Soferii nu stiau cum sa ne faca pe noi (turistii) sa ne simtim mai bine, ne-a intrebat mereu ce filme vrem sa vedem,ce muzica sa ascultam,au fost tare drasguti.
NU MAI MERGETI CU EA NICAIERI, A FOST GROAZNICA, nu a stiut sa explice nimic ne-a sugerat sa urmarim 2 CD-uri,atunci ea pentru ce a mai mers??? ca sa se plimbe gratis si sa faca circul pe care l-a facut??????????

E o mare pacoste.


kudika_932672
Postat pe 30 Iulie 2014 14:38
Am citit cu stupoare aceste pareri despre dna ghid C.Stancu...Am revenit de o saptamana din circuitul Spania Andalusia,avand o ghid dar pot spune ca excursia a fost reusita si datorita dansei e: f.organizata,eficienta si buna cunoscatoare a oraselor spaniole
Au frost nemultumiri in grup,ba legate de cazari ca sunt departe de Barcelona...(hotel bun si mancare excelenta,de altfel),ba ca timpul alocat obiectivelor e insuficient..dar stiam din start programul..in fine, am avut o excursie excelenta,din multe puncte de vedere, agentia C.T ramane in topul preferintelor mele..
kudika_973051
Postat pe 7 Septembrie 2014 08:39

kudika350343
Postat pe 25 Septembrie 2014 23:45
a fost o placere sa intalnesc un ghid extraordinar in doua vacante cu agentia christian tour :franta - benelux in 2013 . o echipa extraordinara doi soferi cu doi soferi foarte bun si un ghid foarte bine pregatit , modest , care ne a facut vacanta o frumoasa amintire
pur si simplu intamplator in 2014 in excursia croatia- muntenegru am avut placuta surpriza de a o reintalni pe DOAMNA CORINA STANCU
ne a dovedit , desi stiam din anul trecut ca este profesionista ca e ste calma modesta si cu foarte mult bun simt. dar am avut ghinionul de a avea un autocar care s a stricat inainte de a pleca din tara soferii nu aveau gps iar unul dintre ei careia i se spunea MANU a avut o atitudine jignitoare atat la adresa turistilor cat si a doamnei ghid. doar la insistentele ghidului soferii au vorbit la firma transportatoare si li s a trimis inainte de a parasi tara un gps
dar stupoare acesta nu era functional ori soferii nu stiau sa l utilizeze. un turist a oferit pe tot parcursul excursiei telefonul personal cu gps integrat. soferii au jignit turistii ascultand doar melodii placute lor ex manele si muzica de pahar.din acest punct de vedere excursia cu aceste" personalitati" ne a lasat un gust amar. sper ca agentia sa nu mai contracteze autocare stricate si oameni cu purtari grobiene. felicitari pentru personal ca DNA CORINA STANCU IANIS KOSARIDIS SI ALTII cu care am petrecut minunat

kudika350343
Postat pe 25 Septembrie 2014 23:59
Anul acesta am fost si noi intr-un circuit in Elvetia-Bavaria-Lombardia cu firma Christian Tour si am avut-o pe dansa ca ghid. Pot spune ca a fost un esec total datorita dansei. Nu stie sa limbi straine si nici nu a acceptat ajutor din partea turistilor cu tradusul.Ba mai mult, "traducea" total altceva decat ceea ce voiau sa ne transmita noua localnicii. Initial la obiective nu ne lasa sa stam decat 30 de minute sau ne lasa la gara si de acolo sa ne descurcam noi.In schimb nu se abatea de la vreun repros cand intarzia cineva 2 minute. Nu si-a atins toate obiectivele si nu a respectat programul. Din doua castele pe care ar fi trebuit sa le vizitam, nu am vazut decat unul si acela pe din afara deoarece nu a scris adresa corect pe GPS si am ajuns intr-un sat uitat de lume aflat in directia opusa. Desi, ne-a promis ca vom vizita unul din castele la finalul excursiei, nu a fost asa. A preferat sa ne duca la diferite statiuni montane de iarna unde nu aveam absolut nimic de facut/ de vizitat. In orasul Salzburg, efectiv si-a abandonat o parte din turisti la obiectiv, iar noi nu mai stiam pe unde sa o luam.
Ar fi putut fi o excursie de vis daca am fi avut pe altcineva ca ghid.
In concluzie nu pot spune decat un singur lucru :FERITI-VA DE ACEST GHID!
kudika_991327
Postat pe 24 Iulie 2015 19:32
tupeul ghidei Corina Stancu continua si in 2016, impreuna cu cel al Christian Tour. In excursia Spania - Andalusia, cu plecare pe 13 august 2016, am ajuns pe 23 august la Alhambra. Acest obiectiv istoric (palate maure, un palat al lui Carol V) a fost considerat excursie optionala, contra inca 35 euro. La primul aspect nu iei in considerare si dai banii, mai ales ca ii vor in România. Ajuns acolo, grupul de 47 turisti a fost impartit in doua, unul de 40 si altul de 7. Biletee au fost cumparate de doamna Stancu si inmanate turistilor. Grupul de 7 persoane a fost condus la intrare de un ghid spaniol care a parasit grupul pentru a se intalni cu d-na Stancu si cu grupul mare, care a beneficiat de doi ghizi spanioli si respectiva insotitoare/ghida, C. Stancu. Si ca sa enerveze grupul, ghidul spaniol s-a grabit sa ia aparatele de receptie care tocmai au fost distribuite celor 47 de persoane. Toti platisem 35 euro excursia optionala, numai 40 au beneficiat de aparatul de receptie si de ghizi. Nu ca am fi vrut neaparat ghizi locali, dar sa ni se dea aparate si sa ne fie luate in 5 minute e bataie de joc. Am vizitat ce am avut in cale, pentru ca nici obisnuitele planuri ale palatelor serioase nu ne-au fost date de ghizii spanioli sau cea româncã. Abia la ieșire un coleg de suferinta a gasit si pliantele cu planul palatelor, dar abia atunci am observat ca pe bilet era trecut pretul de 15,40 euro, nicidecum de 35 cat a luat compania. Infuriati ne-am acdresat ghidei care, precum cel care ti-a luat banii si ar vrea sa-ti dea un piumn in bot ca ai sesizat jaful, a inceput sa raspunda ca de fapt trebuia rezervare dinainte. I-am spus ca vizita la Versailles este 25 (de fapt doar 15) E si a zis cu tupeul caracteristic sa ma duc acolo. Mai mult, a precizat vca nu ne da niciun bani inapoi, am luat țeapã, asta e. Peste cîteva ore alt coleg a intrebat-o de ce nu am beneficiat si noi (cei 7) de ghid si i-a raspuns: s-au terminat ghizii. Deci 2 spanioli si o româncã pentru grupul de 40, niciunul pentru cei 7, dar tot pret dublu si ceva am platit. Am reclamat pe mail la compania si au raspuns peste 28 zile. Nimic despre suprapretul incasat abuziv. Peste inca cateva zile ajungem la Cannes, adica langa oras ca doar nu am platit pret de Carlton. La repartitia in camere receptionerul spunea: 9 locuri pentru cei 9 turisti. Nimic pentru cei doi soferi si ghida. Am urcat, am intrat in baie de era sa vomit si am coborat repede dupa mancarea românului, adicã ce gãsim la pret OK in supermarket. La coborîre o colegã încã era acolo. I-am spus: stați liniștitã, avem un pat în plus in camera, dar sa se descurce ghida! Am bãnuit cã nu are camerã entru dânsa. A doua zi, aceastã colegã a izbucnit în plâns la micul dejun, reprosand ca a fost parasita la receptie o jumatate de ora, fara sa i se dea cheie de la camera. Dupã acest timp ghida o trimite in camera, se simtea urmarita, probabil, la care saraca doamna profesoara ii spune: dar nu mi-ati dat cheie. Bãtaie de joc marca Corina Stancu. Am fost si in Andorra, sa vizitam supermarketul, ca de capitala nici vorba. O fi mic statul, ca si capitala, dar ne putea spune: aceasta este capitala, etc. Marketul util, dar sa cari produse circa 1000 km sta in obisnuinta românului. In ultima zi, ghinion, avem din nou parte de dânsa. Toate companiile dau turistilor un chestionar, ce parere avem de cazari, de soferi, de ghid. Nu si d-na Stancu. De asemeni, niciun ramas bun de la grupul caruia ii platise salariul pentru 13 zile. Deci, inca odata, FERIȚI-VA DE GHIDA CORINA STANCU. Dar nici nu aveti cum sa va feriti, pentru ca numele ghidei il aflati cu o zi inainte de plecare si atunci nu puteti renunta la excursie pentru ca pierdeti banii, așa cã o veți suporta.
Romeo_Ionescu_1
Postat pe 22 Septembrie 2016 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
kirman club sidera turcia 2 De la: ANCA1 5 Iulie 2010 08:02
buna 1 De la: emanoil 16 Martie 2010 08:21
Incepe o afacere cu investitie minima 1 De la: Riada22 16 Mai 2009 23:46
Rent a car 5 De la: Daniel 5 Aprilie 2010 10:53
Spania - Costa del sol - Benalmadena 14 De la: PostuPetre 26 Mai 2009 09:25