Setari Cookie-uri

Verighete cu pietre sau fara pietre?

am vazut acum pe piata modele de verighete care au si pietre... aduc a inele, dar nu seamana chiar bine cu ele... verigheta nu ar trebui sa fie simpla? adevarul este ca eu mereu m-am intrebat de ce sunt asa simple verighetele... cred ca asta le diferentiaza de un inel obisnuit, simplitatea. Si atunci de ce sunt modele cu pietre?

Postat pe 7 Iulie 2008 15:34
iti raspund eu...le fac si cu pietre pentru ca lumii ii place varietatea...sa ai de unde alege...insa pt mine verigeta perfecta e simpla...si pe fatza inscriptzionat numele lui...genu...(wasser pana dincolo de moarte):))

Postat pe 7 Iulie 2008 23:30
treaba cu dincolo de moarte e tare:)) eee... poate dincolo de moarte oi vrea varietate:))
elly_grace
Postat pe 9 Iulie 2008 20:51
si noi le-am facut simple din aur alb. vecina mea care a avut nunta anul trecut vroia neaparat cu pietricica si a luat-o asa scumpa ca nu si-au mai persmis si pt el. din pacate prima zi de munca i-a si cazut pietricica cea pretioasa,i-au pus alta ca avea garantie,dar iar i-a cazut, a intors-o spre palma urma de la pietricica.
Oricum noi nu pt bani le-am ales simple ci pt ca alea ne-au placut la amandoi...

Postat pe 1 August 2008 17:14
asta se intampla...cand nu mergi la un magazin de bijuterii de calitate...eu propun ca...daca nu avetzi suficientzi bani pentru verighetele mult dorite...cumparatzi-va unele din argint(sau tabla )si dupa nunta cand avetzi suficientzi bai mergetzi si vi le cumparatzi impreuna...daca suntetzi pers f credincioase le putetzi duce la biserica...sa le citeasca ce trebuia citit la nunta pentru verighete succes

Postat pe 2 August 2008 21:17
Eu zic sa va cumparati verighetele care va plac si pe care vi le si puteti permite. Sunt doar un simbol, dragostea nu se masoara in cate pietre sau grame are verigheta.
fantome
Postat pe 4 August 2008 11:57
am si eu niste prieteni care s-au casatorit anul trecut si verighetele le-au cumparat de la celini au costat in jur de 2500 de euro tot cu pietricele cu briliante din pacate anul asta ea sa trezit dimineata cu 2 pietricele cazute deci...pararea mea e ca o verigheta daka tot o poti o viata intreaga sa fie una de calitate si simpla sa nu risti sa se distruga
nora_ele
Postat pe 6 August 2008 10:07
eu vreau verghiete din aur simple sau cu un model foarte finutz sa fie late si grosutze( 1mm ) sa nu se rupa daca le agatz de ceva si sa fie gravat pe spate numele nostru scris frumos

sper sa gasesc....ce imi doresc si sper sa gasiti si voi
rocsanyk3
Postat pe 6 August 2008 22:03
noi nu ne-am scris numele pe verighete pt ca eu am zis ca nu are rost ca doar stiu cu cine ma marit... a ras vanzatoarea a zis ca sunt prima care i-a dat raspunsul asta..

Postat pe 7 August 2008 15:42
De la: gabriellapop2008, la data 2008-08-07 15:42:22noi nu ne-am scris numele pe verighete pt ca eu am zis ca nu are rost ca doar stiu cu cine ma marit... a ras vanzatoarea a zis ca sunt prima care i-a dat raspunsul asta..

poate uita vre-odata ....dar cand vrea sa-si dea verghieta jos sa nu vada ¨blondina sexy¨ ca e insurat si vede numele tau scris frumos pe verghieta se razgandeste...
rocsanyk3
Postat pe 11 August 2008 00:51
De la: rocsanyk3, la data 2008-08-11 00:51:15
De la: gabriellapop2008, la data 2008-08-07 15:42:22noi nu ne-am scris numele pe verighete pt ca eu am zis ca nu are rost ca doar stiu cu cine ma marit... a ras vanzatoarea a zis ca sunt prima care i-a dat raspunsul asta..


poate uita vre-odata ....dar cand vrea sa-si dea verghieta jos sa nu vada ¨blondina sexy¨ ca e insurat si vede numele tau scris frumos pe verghieta se razgandeste...


glumescccccc asa e frumos peste ani si ani....cand pastrezi verghietele pe la 80 de ani si unu nu mai e, vezi verghietele frumos in cutiuta si le explici nepoteilor...uite asta a fost vergieta lu bunicu asa se scria pe-atunci...pe verghieta..acuma nici nu se mai folosesc verghiete la nunti...(sau cine stie ce-o sa mai fie pana imbatranim noi)......
asa imi place mie....dar daca tie nu iti place...treaba ta
rocsanyk3
Postat pe 11 August 2008 00:58
buna tuturor...si eu am avut problema verighetelor, daca se le iau cu piatra sau fara. cele simple mi se pareau prea simple am ramas la cele fara pietre dar cu model deosebit pacat ca nu pot face o poza cu ele sa le vedeti...DECI se gasesc si verighete fara pietre care chiar merita!
sabina_alexa
Postat pe 12 August 2008 19:27
Ca in achizitionarea oricarui obiect... e vorba de gusturi. Daca noua ne plac, sunt cele mai frumoase din lume. Si noi am ales niste verighete simple, fara model, fara pietre, drepte.
fantome
Postat pe 13 August 2008 08:22
bn iulia ionut ma cheama iar anul viitor am si eu nunta. am si eu o mare rugaminte la u trimitemi si mie pe mailul meu : ionut82dica siteul unde ai vazut verighetele . ms mult :*
ionut82dica
Postat pe 13 August 2008 09:08
evident e vorba de gusturi..am o prietena care si-a comandat verighete cu pietre dar si la verigheta de barbat cu pietre... eu sincer am comandat tot cu diamante, in 2 zile le ridic, insa doar la verigheta mea, unele finute pe toata verigheta. si nici nu am dat o avere pe ele..sunt multumita si de calitate si de model

Postat pe 13 August 2008 12:02
mie nu-mi plac astea cu pietre....pt asta am inele...iar barbatilor le sta aiurea cu pietre...il imaginez pe sotul meu la costum si cu inel cu pietre...beax....iar sa am numai eu pietre la verigheta nu merge..nu mai sunt amandoua la fel... noi am ales unele din aur alb cu galben un pic mai deoebite ca model, dar finute..
caurea_grace
Postat pe 11 Septembrie 2008 13:40
astazi ne.am cumparat verghietele......frumusele foc....am mers la toate magazinele de aur din apropiere si au fost singurele la care am gasit marimi pt amandoi.....la celelalte care imi venea mie nu avea pt el si invers......au fost facute sa fie ale noastre
rocsanyk3
Postat pe 13 Septembrie 2008 03:07
De la: caurea, la data 2008-09-11 13:40:08mie nu-mi plac astea cu pietre....pt asta am inele...iar barbatilor le sta aiurea cu pietre...il imaginez pe sotul meu la costum si cu inel cu pietre...beax....iar sa am numai eu pietre la verigheta nu merge..nu mai sunt amandoua la fel... noi am ales unele din aur alb cu galben un pic mai deoebite ca model, dar finute..



ai dreptate..pietrele nu sunt pt barbatzi..nu mai zic ca al meu...a zis ca dupa ce plecam din tara isi scoate verigheta ca nu suporta inelele...v-om cumpara un lant si o va purta asa..nu ma deranjeaza absolut deloc..insa fiecare cu obsesiile ei(in ceea ce priveste daca mirele poarta sau nu verigheta)...eu stiu deja ce verighete sa-mi iau...le am desenate in cap..:))))

Postat pe 13 Septembrie 2008 21:57
eu cred ca verigheta fiecare o alege dupa gustul lui, eu le-am desenat pe ale mele, originale; in general femeile au doar pietre pe verigheta. verighetele ce le-am desenat eu au un semnificat profund: sunt simple si in acelas timp scriu o poveste: doua suflete unite de linia vietii iar pietricele inseamna " impreuna la bine si la rau".
Deva
Postat pe 13 Septembrie 2008 22:40
numele ce se scriu pe verighete nu se scriu sa nu uiti cu cine te mariti!!!
Deva
Postat pe 13 Septembrie 2008 22:43
vaaai..eu il omor pe dan daca il vad fara verigheta... ce? sa se obisnuiasca!!!!
caurea_grace
Postat pe 21 Septembrie 2008 12:56
ACUM DEPINDE CE VA VINE FRUMOS E CAM COMPLICAT EU AM ALERGAT LUNI DE ZILE SA GASESC CEVA SA-MI VINA FRUMOS PE MANA,AM LUAT PT MINE.CU PIETRE F.MICI SI PT SOT FARA.SUNT MULTUMITA.
kalis27
Postat pe 24 Septembrie 2008 15:58
va rog fetelor spunetimi si mie unde sa caut modele de verighete.nu am nici o idee.datimi si mie cateva idei sau sit-uri sa ma uit de verighete.
SWEET2KYS_S
Postat pe 25 Octombrie 2008 16:03
De la: SWEET2KYS_S, la data 2008-10-25 16:03:50va rog fetelor spunetimi si mie unde sa caut modele de verighete.nu am nici o idee.datimi si mie cateva idei sau sit-uri sa ma uit de verighete.


uita-te pe verighete.ro
caurea_grace
Postat pe 29 Octombrie 2008 10:53
http://www.goldmarket.ro/ro/
anka_hanneman
Postat pe 11 Noiembrie 2008 09:52
De la: rocsanyk3, la data 2008-09-13 03:07:49astazi ne.am cumparat verghietele......frumusele foc....am mers la toate magazinele de aur din apropiere si au fost singurele la care am gasit marimi pt amandoi.....la celelalte care imi venea mie nu avea pt el si invers......au fost facute sa fie ale noastre


mda nici mie nu prea imi plac
da cam aiurea la un barbat cu piatra
eu le vreau simple si din aur alb sau combinat
si bineinteles cu numele noastre si data nuntii gravate pe ele
iulik_flore
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:49
De la: caurea, la data 2008-09-11 13:40:08mie nu-mi plac astea cu pietre....pt asta am inele...iar barbatilor le sta aiurea cu pietre...il imaginez pe sotul meu la costum si cu inel cu pietre...beax....iar sa am numai eu pietre la verigheta nu merge..nu mai sunt amandoua la fel... noi am ales unele din aur alb cu galben un pic mai deoebite ca model, dar finute..


scz am vrut sa o citez pe caurea
sorry
iulik_flore
Postat pe 12 Noiembrie 2008 15:50
De la: caurea, la data 2008-09-21 12:56:59vaaai..eu il omor pe dan daca il vad fara verigheta... ce? sa se obisnuiasca!!!!


sa va povestesc ceva dragut
intr-o dimineata dupa ce sotul meu a plecat la munca, dupa vreo jumatate de ora il vad din nou acasa. L-am intrebat ce a patit si mi-a spus ca si-a uitat verigheta acasa si nu putea sa stea fara ea, nu se simtea bine
recunosc ca pentru mine a insemnat enorm asta!!!!!!!!!!!
anka_hanneman
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:14


Si eu am patit tt cam asa...Numai ca eu imi iutasem verigheta in baie, Dan a observat ca nu o am la mine si a intors masina inspre casa imediat... Recunosc ca si mie mi-a placut enorm ce a facut el....
caurea_grace
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:14
De la: nora_ele, la data 2008-08-06 10:07:38am si eu niste prieteni care s-au casatorit anul trecut si verighetele le-au cumparat de la celini au costat in jur de 2500 de euro tot cu pietricele cu briliante din pacate anul asta ea sa trezit dimineata cu 2 pietricele cazute deci...pararea mea e ca o verigheta daka tot o poti o viata intreaga sa fie una de calitate si simpla sa nu risti sa se distruga


pietricelele de la verighete sau de la orice inel nu cad pentru ca nu e de calitate inelul, cad pentru ca sunt purtate prea des si se lovesc. chiar daca nu va dati seama inelele se lovesc cel mai des si de asta cad pietrele... de cate ori au cazut pietrele de la cercei? sau de la medalioane? depinde si cum sunt montate. pietrele tinute in ghiara nu au cum sa cada, cele incastrate da.

inelul poate fi si cartier sau orice marca scumpa si "de calitate" daca nu ai grija de el se va urati si ii va cadea piatra.
delaadri
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SUPER ROCHITA DE MIREASA STIL PRINTESA CU CRISTALE SWAROWSY 1 De la: Silvia_Muntean 29 Iunie 2009 22:10
Vand rochie Mirandi. 1 De la: grace007215 19 Ianuarie 2010 16:08
Vand rochie Bien Savvy 1 De la: Eliseda 6 Noiembrie 2011 18:09
Vand accesorii de mireasa superbe! 1 De la: coralia 5 Noiembrie 2009 12:14
VAND COSTUM DINASTY! 5 De la: alexa_alyna 13 Februarie 2010 00:16